• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Siber Suç ? SILKROAD

Hiçbirşey olmaz.

O kadar büyük konuşma derim.

----------

Ben de Joymax'a giden mailler ile ilgili konuşuyorum. Bu konu üzerinde çalışıyoruz diye yanıt dönüyorlar fakat 3 yıldır yaptıkları hiçbir şey yok. Çünkü bu kadar büyük bir şirket neredeyse 10 yaşında çocukların kurduğu private serverler ile uğraşmaz, o şirketin yıllık cirosu zaten dudak uçlatıyor.
He sen dersen ki ben private server açtım dosyalarımı kopyalayarak benim oyunumun çakmasını yaptılar o zaman polise gider istediğin gibi şikayetçi olursun..

Dediğim gibi yapıyorlar ya dışarıya bilgi vermiyorlar yada uğraşmak istemiyorlar bu tamamen şirketin vereceği bir karar.

3 yıl geçmiş bir faaliyet yok ortada bence hiçbir şey yapamazlar. Yapsalardı ECSRO'ya falan yaparlardı o zamanlar tek private server oydu.

3 yıl geçmiş bir faaliyet yok ortada bence hiçbir şey yapamazlar. Yapsalardı ECSRO'ya falan yaparlardı o zamanlar tek private server oydu.

Senin düşüncene saygım var fakat ne olacağını bilemiyoruz malesef o yüzden sen kendi düşüncenle düşün bende kendi düşüncem ile.

----------

İsim vermek istemiyorum üstteki arkadaşın söylediği gibi 3 yıllık priv serverler var ve milyonlar kaldırdılar. bknz: King Li ve Chernobyl bu adamlar bukadar göz önünde iken bunlara dava açılmadı 50 kişilik serveremi açılacak.

Olay burada serverin oyuncu sayısı yada başka bir şey değil, sadece oyunu oynarken clientini kullanıyorsunuz onlarda telif hakları var diyorum istedikleri zaman tek tek kapatırlar fakat bu şirketin vereceği kadar bilemem ben.

Şirketin vereceği karar diyorsun Burak ama 3 yılda karar veremeyen şirketten hayır gelmez. Gün geçtikte de private server sayısı artıyor bunun önlemini alamazlar.

Şirketin vereceği karar diyorsun Burak ama 3 yılda karar veremeyen şirketten hayır gelmez. Gün geçtikte de private server sayısı artıyor bunun önlemini alamazlar.

Belki verildi de dışarı sızmadı yada şirket uğraşmak istemiyor bunlar olabilir ben şirketin kesin bir açıklama yapmadan ''kapanmaz, hiç bir şey olmaz'' gibi demenizi pek doğru bulmuyorum.

Milyon dolarlık bir firma 200 tl'ye açılan private serveri rakip olarak görüp , davamı açıcak. :)

Milyon dolarlık bir firma 200 tl'ye açılan private serveri rakip olarak görüp , davamı açıcak. :)

Zafer mantığı anlamadınız galiba şirket serverin açılması derdin de değil clientini izinsiz kullanıp telif hakkının yenmesini istemiyor. Siz hala gelip oyuncu sayısı yada açıldığı para miktarı diye düşünüyorsunuz iş öyle değil ki .. ^^

1- Joymax kapattırmadı onun olayı bambaşka bir şey..
2- Joymax tazminat davası açabilir bu doğru clientini izinsiz kullandığın için açar, ve bulma olasılığı diye bir şey yok ne kadar varsa tek tek kapatabilir mail attığım gerekli çalışmaları yapıyoruz ilerleme kaydedersek sitemizde belirteceğiz yazmışlardı resmi de vardı fakat aradım bulamadım şimdi.

peki ocean'ın zamanında bize sunduğu dava'daki joymax ne firmasıydı ? kapanma sebebi direk joymax demiyorum. Fakat o davadan sonra ecsro kendi içinde parçalandı.. strippsy sweety vs.. hepsi takımdan ayrıldı. 1 ay 1.5 ay sadece ecsro vip açık kaldı ve o da dayanamayıp kapandı. Daha sonra zszc açıldı devamını da biliyorsunuz. kısacası o davadan dolayı ecsro oyuncu kaybetti ( checkler kapalı kalmalar vs..) ben dahil olmak üzere çoğu oyuncu sjsro mysro geçti

''Dava açtı'' yalanı ile milleti kandırdılar onun kapanma sebebi GM'nin yaptığı bir hata idi.

şu hatanın ne olduğunu söyler misin ? ne gibi hata yaptı da bütün ekip dağıldı ? Rollbackler mi ? yeni skiller eklemeye çalışıp serverı batırması mı ? IIIIIIIII nickli üyenin sun drop edip, sınırsız gold, global yapması mı ? O bug olayın bahane edipı dava'yı da bu sayede unutturdu. Çünkü dava'dan dolayı serverı kapatması demek, her playerın silk, item vs.. bütün bunların karşılığını istemesi demekti.

Son düzenleme:
Zafer mantığı anlamadınız galiba şirket serverin açılması derdin de değil clientini izinsiz kullanıp telif hakkının yenmesini istemiyor. Siz hala gelip oyuncu sayısı yada açıldığı para miktarı diye düşünüyorsunuz iş öyle değil ki .. ^^

Burak istemese, bir girişimde bulunurdu . Ama göremedim ben kaç yıldır...

peki ocean'ın zamanında bize sunduğu dava'daki joymax ne firmasıydı ? kapanma sebebi direk joymax demiyorum. Fakat o davadan sonra ecsro kendi içinde parçalandı.. strippsy sweety vs.. hepsi takımdan ayrıldı. 1 ay 1.5 ay sadece ecsro vip açık kaldı ve o da dayanamayıp kapandı. Daha sonra zszc açıldı devamını da biliyorsunuz. kısacası o davadan dolayı ecsro oyuncu kaybetti ( checkler kapalı kalmalar vs..) ben dahil olmak üzere çoğu oyuncu sjsro mysro geçti

Benim ecsro konusunda bildiğim tek şey var oda GM'nin arkadaşına item vermesi ve bunu gören oyuncular yüzüne ''joymax dava açtı kapattırdı'' yalanı ile serveri kapatması oldu dediğin gibi ondan sonra mysro sjsro gibi bir çok pvp server çıkmaya başladı ecsroyu kapattı onları açtı.

----------

Burak istemese, bir girişimde bulunurdu . Ama göremedim ben kaç yıldır...

Zafer bu şirketin vereceği kadar ister kapatır ister ise umursamaz hep açık bıraktırır, bu onların kararı fakat, siz kaç yıldır bir şey yapmadı diyorsunuz demek ki belki umursamıyorlar belki de yapıyorlar da dışarıya bir bilgi bile vermiyorlar diye düşünüyorum bunu anlatmaya çalışıyorum sizlere. :D

Benim ecsro konusunda bildiğim tek şey var oda GM'nin arkadaşına item vermesi ve bunu gören oyuncular yüzüne ''joymax dava açtı kapattırdı'' yalanı ile serveri kapatması oldu dediğin gibi ondan sonra mysro sjsro gibi bir çok pvp server çıkmaya başladı ecsroyu kapattı onları açtı.

----------

Zafer bu şirketin vereceği kadar ister kapatır ister ise umursamaz hep açık bıraktırır, bu onların kararı fakat, siz kaç yıldır bir şey yapmadı diyorsunuz demek ki belki umursamıyorlar belki de yapıyorlar da dışarıya bir bilgi bile vermiyorlar diye düşünüyorum bunu anlatmaya çalışıyorum sizlere. :D
GM item verdi olayı değil işte. Ecsro gelişimini baştan sona tekrardan dikkatlice düşününce; server stabil olarak gayet güzel çalışıyordu. Fakat bir zaman sonra işler sarpa sardı ve o sözde dediğiniz dava zamanında ocean'ın açıklaması ile doğrulandı. Dava olmuş olmamış orasına %100 emin değilim ki dava olduysa sonuçları nerede ? fakat serverın kapanması GM'in arkadaşına item vermesi değil. O item verme olayı ben oyuna ilk başladığımda 30 lv'de de oldu 80 lv'de de denk geldim. Oyunun son anlarına doğru; servera (Fembria) IIIIIII diye bir char geldi. adamın adını hatırlamıyorum ama bizzat konuşmuştum. Adam global'dan "jangan stable önüne gelin, yere para & sun item atıyorum" dedi. attığı itemler +7 diye hatırlıyorum. İlk başta kimse takmadı fakat sonra gerçek olduğu ortaya çıktı. Herkese sun+7 item verdi. Ocean " bu sorunu fixleyip serverı açacağız ve rollback ile sunların önüne geçeceğiz" dedi. Neyse rollback atıldı, server açıldı, sorun kalktı dedi; IIIIIII tekrardan geldi, tekrardan aynı şeyi yaptı. Ocean bu adamla 2 hafta uğraştı ve her seferinde server 15 dk açılıp kapandı. en sonunda fembria'yı kapattılar. daha sonra ecsro public, daha sonra 1.5 ay açık kalan vip kapandı. kapanma sebebi veya bitme sebebi GM'in arkadaşa item vermesi değil, oyunda item & gold bugunun olmasıdır.

çok emin konuşmuş arkadaşlar bir şey olmaz yapmazlar gibisindende bence son çare bunu saklıyolar isro biraz daha düşüse geçerse bir baktınız bir sabah private sw kalmamış piyasada :D

@Kirbythelast

Kapanma sebebi oyunda bug olması mı hiç sanmıyorum.. :pispis

peki fembria niye kapandı ? veyahut ecsro kapanırken olan olaylarda oyunda mıydın ? GM item verdi oyun kapandı. Diyorum o item verme olayı sürekli vardı.. Hatta bu forumda Angelina ecsro'da asistandı. kendisi olayları biliyordur, sor bakalım item verme ne zamandan beri varmış ? adamlar kaç kere şahit oldu, şikayet etti bir şey olmadı, en sonuncusunda mı oldu ? IIIIII sun drop gold hack bugunu fixledi de mi ocean fembria yı açmadı ? o item verme olayına inanmak inan çok komik. Ecsro'da özellikle fembria'da GM'lerin almanlara ne kadar ayrımcılık yaptğını herkes biliyordu.

peki fembria niye kapandı ? veyahut ecsro kapanırken olan olaylarda oyunda mıydın ? GM item verdi oyun kapandı. Diyorum o item verme olayı sürekli vardı.. Hatta bu forumda Angelina ecsro'da asistandı. kendisi olayları biliyordur, sor bakalım item verme ne zamandan beri varmış ? adamlar kaç kere şahit oldu, şikayet etti bir şey olmadı, en sonuncusunda mı oldu ? IIIIII sun drop gold hack bugunu fixledi de mi ocean fembria yı açmadı ? o item verme olayına inanmak inan çok komik. Ecsro'da özellikle fembria'da GM'lerin almanlara ne kadar ayrımcılık yaptğını herkes biliyordu.

Ben ecsro serverlerinin tek tek kapanma sebeplerini sana sayamam fakat ecsro oyunda bug var diye kapanmadı arkadaşım tamam vardı o gibi sorunlar fakat hatırlarsan mysro'ya 11 dg'yi alexi vs gibi şeyleri getirenler kısaca cap getiren insanlar onları da bir şekilde çözerlerdi.. fakat ben item verme olayı yüzüne olduğunu nereden biliyorum oda bende kalsın nasıl şu an piyasada kaç kişide csro yada csro-r fileslerin kimde olduğunu veyahut isro, sro-r, ksro gibi bir çok officialde aşırı derece açıklar olup bu açıklar sayesinde her servere rahatlıkla girip karakter yapabileceğini hatta officiallere girip smclerinden servere istediğimiz gibi müdahele etmeyi yaptıracak açıkların olduğunu bildiğim gibi sadece ecsro item olayı yüzüne kapandı diyorum belki senin bahsettiğin item olayı daha önce olmuştur onu bilemem ben o zaman ecsro oynamadım mysro'da takıldım 90 ve 110 cap halinde ama buna inanmak sana kalmış sadece benim bildiğim item olayından kapattı serveri o kadar.

Geri