• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Online %90 Lag Azaltma Yöntemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MaxiGame
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1) 192.168.2.2 vs adresler ıp adresi değildir, bu modemin adresidir. -_- (ıp adresleri türkiyede genellike 85 86 ile baslar- 19xle baslayanlar modem adresidir) -_-

2) flush dnsnin oyunla ilgisi yoktur dns ayarlarında biriken çöpleri temizler anca internet explorerin sayfaya girme süresini azıcık hızlandırır oda yok denecek kadar az

3) pin -t sadece bilgi amaçlıdır. şu işe yarar yolladığınız ıpdye bir verinin kaç saniyede gidip geldiğini gösterir, lag azaltmaz

4) ping -t yi joymax ıplerine yollarsanız anca kaç saniye gecikmeli lag olduğunu anlarsınız

-------------

lag azaltmak için herşeyden önce internet hızınızı arttırın
bilgisayarınızın donanımını iyileştirin

eğer bilgisayar donanımınız az ise
1) bilgisayarı klasik temaya getirip en iyi performans için ayarlayın
2) msconfigdeki bütün gereksiz herşeyi kapatın
3) C:\WINDOWS\Prefetch temizleyin
4) bilgisayarı güvenli modda açıp deffraggerla bilgisayarı birleştirin
5) oyundayken torrent vs indirme yapmayın başka program açmayın
6) oyun ayarlarını düşürün.

Ellerine Sağlık Hakan Gerçekten Çok Yararlı Konular Açıyorsun Umarım Kesintisiz Devam Edersin

Dipnot: Sırf Seni Takip Etmek İçin Duruyorum Artık Burada Sende Olmasan Bizi Anlayan Yok

Benim bildiğim ping -t 192.168.2.2 ;

192.168.2.2 adresine ping göndermek demek bunu neden yaptığınızı tam olarak anlamış değilim :ent

Gene Açıklıyorum İyi Dinle ;
* GM Tarafından Onaylanan Bir Lagsa Senin Yapabileceğin Birşey Yok.
* Fakat Oyundaki Bazı Sunuculardan Dolayı Açılan Laglar IP yi Temizleyerek Hızlı Oynamayı Sağlıyor Şöyle .
* Sen Bilgisayarın IP Sini Bu Vermiş Olduğum Beceriyle Yapıyorsun.
* O Html Kodları Gittikçe Oyundaki Bug,Lag Azalıyor %90 Rahat :)
* Umarım Bu sefer Anlaşmışsındır.
* Oyuna Her Girdiğinizde Yapmalısınız e Tabi Lag Varsa ;)

MODEMİ KAPAT 10 SN BEKLE VE AÇ SONRA 1 DK SONRA RESET AT %90 LAG GİDERİLİR MODEMİ HER GÜN RESETLERSENİZ LAGSIZ OYNAMA ŞANSINIZ YÜKSEK OLUR ARKADAŞIN DEMEK İSTEDİĞİ HER TIKLADIĞIN SİTEDEN VERİ ALIYOR IP ADRESİN VE 2 SAAT İÇİNDE TÜRK TELEKOMA BİLGİ OLARAK GİDİYOR BUDA NETTE YOĞUNLUK BULUNDURUYOR VE OYUNA GİRDİĞİNİZ ZAMAN SÜRECİNDE IP ADRESİNİZ OYUNDAKİ HER TIKLAMAYI MODEME ALAMIYOR BU NEDENLE LAG DENEN OLAY OLUR SİZ IP ADRESİNİZİ TEMİZLERSENİZ ÇOK RAHAT OYUN OYNAMA ŞANSINIZ OLUR.ADMİNİMİZİN VERDİĞİ BİLGİ DOĞRU BİR BİLGİDİR BEN PROGRAMLAMACI OLARAK ONAYI VERİYORUM =)

o işler dediğiniz gibi olmuyor eski serverlarda sunucular uzak noktada kore de olduğu için belli bir lag var. hala da giderilemedi isro da defalarca kullanıclar mail attılar ama sunucuları avrupa serverlarına taşımak gibi bir niyetleri yok. çünkü bunu yapmak onlar için bir maliyet gerektirmekde.
rahatsız edici şekilde devam etmekte olan lag sorunu stall network a elixir ile dolduran ve sürekli bot ile biri bittiğinde bir yenisini ekleyen paragöz gold bot firmalarından kaynaklanmaktadır. sorun bundan ibarettir. sunucular avrupa ya taşınamdığı sürece bu durum uzun süre devam edecektir. (isro için söylüyorum) sro-r ve isroda ki avrupa tabanlı bazı sunucularda lag sorunu görünmediği bilinmektedir.

Sorun Yok Yardımcı Olmamız Bizim Görevimiz :)
her oyuna gırdığımızde yapacakmıyız hany? :F

----------

oynadığım serverda lag oluyor çok unıque attığından 5 dk arayla, fakat bu işlem sayesınde alchemy işini yaparken pek sorun yaşamıyorum =D teşekkürler tekrar abilerin abisi :PP

oyundan kaynaklı lagı nasıl azaltabiliriz ki pcden kaynaklanan lagı azaltır sanırım bu

arkadaşlar sürekli ıp adresımın değişmesini nasıl engellerim !

----------

hadiyin kimse bilmiyormu :S

Kardeşim çok teşekkür ederim güzel konu olmuş :up:

Geri