• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SmartRam ile RAM Kullamını Azaltın ! [Yeni versionu indirin]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan necrona
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

necrona

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
57
[BILGI]Bu gibi programlar (Advantec System Care,Game Booster) vb. Küçükde olsa ram yanma gibi sorun ihtimalleri taşır .

Bunun gibi durumlardan kesinlikle MAXİGAME.ORG sitesi sorumlu değildir.(MenaLons-MaxiGame MOD)[/BILGI]

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu konuyu açmadan önce çok düşündüm. Benim yüzümden millet serverları doldurmasın diye :)
Ama sonra dedimki ben bunu kullanıyorsam herkesin hakkıdır ve oyunun çoğunu goldbotlar kaplıyor.

Anlatıma başlayalım

DİKKAT !
Arkadaşlar programı daha önceden indirmiş olsanız da yeni versiyonu olan 5'i indirmenizi öneriyorum.

http://www.gezginler.net/indir/advanced-systemcare-free.html

Programımızı indirdikten sonra kuruyoruz ve masaüstüne Advanced System Care 4(5) programımızın kısayolu geliyor.

Programı açtıktan sonra karşımıza bu menü gelecek. Bu menüden Alet Çantasını açıyoruz (İngilizcesi Toolbox)

anaresmaclnca.jpg

Toolbox-> eniyileme menüsünden Akıllı Ram 'i (SmartRam) açıyoruz.

toolboxii.jpg

SmartRam açılınca karşımıza böyle bir ekran gelecek:

smartramekran.jpg

[ACIKLAMA]Burdan Git' e basınca karşımıza iki seçenek gelecek ordan akıllı temizleye basacaksınız. İlk bakışta az bir şey farkedecek ancak otomatik temizlemeyi açacagımız için 1 saat sonra baktıgımızda en fazla RAM kullanan silkroadun 100K kullandıgını göreceksiniz.[/ACIKLAMA]

Ayarları bu şekilde yapacaksınız
ayarlar.jpg

ANCAK
Program henüz beta sürümünde oldugu için windows başlangıcında çalıştır seçeneği çalışmıyor.

[NOT]Programı her windows açılınca kendiniz elle açmanız gerekecek ancak herseferinde Advanced System Care programını açmayın diye SmartRam'in kısayolunun nasıl alınacağını Göstereyim.[/NOT]

Advanced System Care'e sağ tıklayıp dosya konumunu aça tıklıyoruz. (XP'de bu varmı bilmiyorum eğer yoksa programın yüklü oldugu klasörü kendiniz açın. Örnek : C:\ProgramFiles (x86)\IObit\Advanced SystemCare 4)
klasrgoster.jpg

Açtığımız Klasörde Toolbox da gördüğümüz birçok programın kısayolunu görüyoruz. Burdan SmartRam'i bulup sağ tık->gönder-> masaüstü(kısayol oluştur) 'u tıklayacaksınız ve programımızın kısayolu masaüstünde olacak. İsteyenler programı Advanced System Care programını açarak da açabilirler ama bu daha kolay olur diye gösterdm çünkü her windows açtıgınızda açmanız gerekecek.

ksayololuturma.jpg

[ACIKLAMA] TAMAMEN KENDI ANLATIMIMDIR. [/ACIKLAMA]

[ACIKLAMA]ALINTI DEĞİLDİR ![/ACIKLAMA]

CPU KULLANIMINI AZALTMA YOLLARI !!
1. Cliente girin ve F12 ye basın herşeyi gizleyin
2. Clientteyken V'ye basılı tutup başka bi pencereye tıklayarak öyle kalmasını sağlayın
3. Silkroad CLientini gizleyin

NOT:
Eğer CPU kullanımınız örneğin 5 char açıkken 50'den fazlaysa. bilin ki bu charların clienti pencere olarak etkin. Bu yollar sizin onun etkinliğini ve aynı zamanda ekran kartında harcadıgı yeri azaltıyor.

________________________________________________________________________________________________________

Arkadaşlar bunu hiç bir işe yaramıyor sadece görünümünü düşürür, bunun çalışması imkansız gibi yorumlar yapanlara yazıyorum

Kullanıcı Yorumları:
Bende Silkroad 300k İLe çalışıyordu Şimdi 15-30 k arası sana ÇOk teşekkür ederim Çok yaradı bana
çok süper bir şey bu.. allah razı olsun senden..çok teşekür ederim...
Tam Aradığım Şeydi diyebilirim anlatımın gayet sade ve güzel olmuş emeğine sağlık
7 tane sro açık. 1,5gb ram azalttı ilk 5dk içinde.
60.000KB kasan ibot clientlessleri(6-7 tane açıyorum) her birini 6.000kb a kadar düşürdü
25.000 Lere kadar düşüyor..

Son düzenleme:
Deneyen olmamış galiba. :) ben denicem birazdan dlvl yapıyorum bitsin deniyeceğim teşekkürler..

Sınırsız sro yine açamayız bence ekran kartı sorunu var .S ama deniyeceğim
Setup'u açmaya çalıştığımda böyle bir hatayla karşılaştım ;

ADS vardı bende denedim gerçekten oluyo bi kere derin temizleme yaptım başta biraz pc ağırlaştı donmuş gibi yaptı sonra normale döndü şuanda gayet hızlı.

ADS vardı bende denedim gerçekten oluyo bi kere derin temizleme yaptım başta biraz pc ağırlaştı donmuş gibi yaptı sonra normale döndü şuanda gayet hızlı.

bir daha derin temizleme yapma zarar veriyor ramine

----------

tekrar indirip yüklemeyi dene. ben böyle bir şeyle hiç karşılaşmadıgım için çözümü ne bilemeyeceğim

Şimdi sbottan 8 tane açıyorum fakat Cpu %95 lerde geziyor,Azalma olurmu? Birde ram 3.50 gb gözüküyor (Anakarttan dolayı) 3.49 gb harcıyor.Azalma olurmu?

programı kurdum denedim 7 çar açıyorum ve kullanılan 650 olan ram 50'nin altına düştü ama bu seferde CPU kullanımı arttı gibi geldi makinenin ısınmasını arttırıyor sanırım bir süre geçsin tekrar bakıcam . ısınma sorunu olmazsa 7 çarda takılma olan pc de 15 çara giderim gibi :))

Windows 7'de de işe yarar mı?

Çok char açan birisi değilimdir ama bir gün sınırları zorlamayı düşünüyorum o zaman kullanabilirim eğer windows 7'de ciddi anlamda işe yarıyorsa indirip kullanırım bu konuda fikrin var mı?

Windows 7 de pek yaradıgı sölenemez ama Xp de kesinlikle yarıyor onu sölemek ısterım . 10mb ram kullanıyordu xp de ama Windows7 dede açık bende bunda o kadar etkili degıl hatta hiç etkili degıl . Xp kullananlar kesin yapsınlar.

Windows 7 de pek yaradıgı sölenemez ama Xp de kesinlikle yarıyor onu sölemek ısterım . 10mb ram kullanıyordu xp de ama Windows7 dede açık bende bunda o kadar etkili degıl hatta hiç etkili degıl . Xp kullananlar kesin yapsınlar.
win 7 kullanıyorum 650 lerden 50 ye düşürdü..

xp için çok var. bu program zaTEN w7 için yapıldı ve inanılmaz azama görülüyor.

----------

Şimdi sbottan 8 tane açıyorum fakat Cpu %95 lerde geziyor,Azalma olurmu? Birde ram 3.50 gb gözüküyor (Anakarttan dolayı) 3.49 gb harcıyor.Azalma olurmu?

çarlarının hepsini aç
1 F12 ye bas
2 v ye basılı t utup baska pencereye tıkla öyle kalsın
3. sro clienti gizle.

CPU kullanımı böyle dusureblrsn. ve 2. sorun için evet tabiki zaten ram iççin bu program

----------

CPU kullanımını azaltma yolları eklendi.

Banada bu hatayı veriyor.

------

Edit : sroyu kapatınca düzeliyomuş :D Bu arada ayarları böyle yapacaksınız dmişsin ayarları nerden yapıyoruz.

Son düzenleme:
Banada bu hatayı veriyor.

------

Edit : sroyu kapatınca düzeliyomuş :D Bu arada ayarları böyle yapacaksınız dmişsin ayarları nerden yapıyoruz.

resimleri ve programa iyice bak nasıl görmediğini anlayamadım zaten. GİT tuşunun solunda

Bende sro açıkken vermişti hatayı :)

onlarda da öyle olmuştu zaten :)

----------

Windows 7'de de işe yarar mı?

Çok char açan birisi değilimdir ama bir gün sınırları zorlamayı düşünüyorum o zaman kullanabilirim eğer windows 7'de ciddi anlamda işe yarıyorsa indirip kullanırım bu konuda fikrin var mı?

dediğim gibi bu zaten özellikle windows7 için ve şöyle bir örnek vereyim. hotanda 850k RAM kullanan çarın 100- ram kullanacak w7 kullanıyoum ben de. ve 100ün üzerine çıkarsa gel bana :)

Programı kurdum 6 tane sro açtım ( kurduktan hemen sonra ) 20.000 kb 50.000 arası değişerek açtım normalde en az 100-140 arasında açardı 1 saat beklicem ve denicem bakalım 100kb olacak mı olursa 100tane client resmi göstericem sizlere :pro :D

Programı kurdum 6 tane sro açtım ( kurduktan hemen sonra ) 20.000 kb 50.000 arası değişerek açtım normalde en az 100-140 arasında açardı 1 saat beklicem ve denicem bakalım 100kb olacak mı olursa 100tane client resmi göstericem sizlere :pro :D

normalde 100-140 sa iyi zaten bizlerde 600-1000 arası oluyo. birde 100kb seneye olur mb o :)

Geri