• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Temmuz 27'de USA,Chicago'ya Eğitim için gidiyorum

Descripty

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Tem 2013
Puanı
0
Merhabalar,

Eski hesabım banlı olduğu için (Not:Yanlış anlaşılmasın kendi isteğim ile banlattım eğer yasak ise bu hesapta banlanabilir Nick:FairyTales) fazla uzak kalamadım yeni bir hesap açıp geldim.Öncelikle başlangıç olarak aşşağıya dünya kadar sazan atlayıp işte bizene gibi laflar söylüyeceğinden eminim.Konuyu açma amacım burada ki çoğu insanın yurt dışın da eğitim mevzusu kafasın da vardır fakat bilgisizlikten daha doğrusu kaynak olmadığın dan sadece hava da kalmaktadır.Konuyu açma amacım Amerika'da eğitim almak isteyenlere bir nebzede yardımcı olmak.Çünkü ben bu yola girdiğim de yardımcı olacak kimsem yoktu ve çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim :)

Şimdi ilk olarak Amerika'ya niye gittiğimi açıklıyayım;

Amerika'ya ilk 9 ay için dil eğitimi için gidiyorum.Normalde İstanbul'da Özel bir üniversitede zaten 1 sene hazırlık okudum aslın da dil öğrenmek için gitmiyorum ama hemen ilk gidişte üniversite için gitmek bayağı bir külfetli olacağı için sözde bir kursa kayıt oldum ve onu kullanarak gideceğim.Maksat hem tatil hemde ingilizceyi dil bilgisine varana kadar dibine kadar geliştirmek.İlk 9 ay dil eğitimi bittikten sonra oradaki bir communty college'e başvurmayı düşünüyorum(Community college=2 Yıllık Okul). Neden 2 yıllık der iseniz, Amerika'da da 4 yıllığa girebilmek için bizimkine benzer SAT sınavı var ve onunla uğraşmak istemediğim den ilk olarak 2 yıllığa girip,sonrasın da 4 yıllığa tamamlıyacağım.(4 Yıllığa tamamlamak için şart aranmıyor).

Şimdi ben buradan bütün adımları aslın da anlatmaya başlarım ama çok uzun süreceği için soruları size bırakayım.Ona göre cevaplıyayım.Bu arada tam olarak orada gidip yaşamadım ama 1 haftalığına kayıt için gittim.Gördüğüm kadarı ve araştırdığım kadarı ile bilgi vereceğim size.Eğer başlık ilgi görür ise kapatmayıp gittikten sonrada size ayrıntılı bilgi verebilirim.

Herkese İyi Akşamlar!

Geri