• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TR serverindeki veletlerden kurtulmanın yolları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yasakani
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yasakani

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
33
Evet arkadaşlar bu gün yine tr servrinde çaresizce oynarken (pvp maçıydı ve bizim takımda 3 tane afk vardı karşı takımdaki veledin maçı kazandıktan sonra saçma sapan yorumları üzerine ) bu veletlerden kurtulmam gerektiğini anladım ve düşünmeye başladım ve birkaç taktik buldum.Bu küçük taktikler ile EUW kadar olmasada bir nebze rahat oynayabileceksiniz.sözü fazla uzatmadan maddeleri açıklıyorum

MADDE 1: SAAT: evet arkadaşlar bu etken belkide işimize en çok yarayan ilacımız sizde biliyorsunuz ki oyundaki veletlerin büyük bir bölümü bazı vakitlerde bilgisayarı aç(a)maz ben sizin için bu saatleri özenle tespit ettim gece saat 2 ve sonrası gerçekten çok uygun afk , troll , velet gibi sorunlarla karşılaşmamak için bire bir. sabah ise saat 5 ile 7 arası uygun fakat bazen herkez istediği saatte açamaya bilir bunu yapamayan diğer maddelere bakabilir.

MADDE 2 RANK : geldik 2. maddemize bu etken de oyunu güzel bir biçimde oynamanız için gayet yararlı . 30 lvl olduktan sonra ranked maçlar yapmanızı öneririm .ranked maçların sadece oynanabilirlik açısından düşünmeyin bu maçlar diğerlerinden daha zor olacaktır ve oyunu iyice öğrenmeniz açısından gayet zevkli

MADDE 3 SKYPE : bu madde en kesin ve en eğlenceli maddelerden biridir eğer skype hesabınız yoksa hemen alın eminim hoşunuza gidecek . gelelim skypeyi kendi yararımıza kullanmaya : oyun oynayacağınız sırada skypeden arkadaşlarını arayın ve birlikte oynayın bu hem oyundan alacağınız eylenceyi inanılmaz düzeyde arttırır hem de maçı düzgün bir şekilde oynarsınız.

MADDE 4 MESAJ : eğer ne yaptığınızı biliyorsanız daha oyuna başlamadan takımınızı analiz edebilirsiniz . Unutmayın velet her yerde velettir ve kendini her yerde belli eder .peki bu veletler ne yapar ? bunuda sizin için gözlemledim ve birkaç yöntem buldum bu veletler karakter seçme ekranı gelir gelmez troll pick yapar (troll pick : ekran açıldığı gibi karakteri seçip hiçbir taktiksel işlem yapmadan kilitlemektir ) .diğer bir yöntem ise ekran açılır açılmaz 2-3 kişi birden mid der ve kavgaya tutuşurlar şayet böyle birşeye şahit olduysanız direk çıkın zaman kaybetmeyin. bir diğeri ise adamın söylediği lane ile aldığı şampiyonun uyumluluğu .örnek adam mid deyip malphite alıyorsa o adamdan uzak durun.diğer birşey ise bu veletler genellikle haftanın beleşlerini (çoğunlukla 6300 lük şampiyonları ) hızlıca seçerler buna da dikkat edelim. son yöntem ise adamın nickini ve aldığı summoner spell i kontrol etmek mesela adam jungle oynamıyor fakat çarp almış ve nicki OqLumBaQqUit gibi bir şey ise ondan uzak durun

MADDE 5 SON ÇARE : evet arkaşlar baktınız bu veletler her yeri sarmış taktikler işe yaramıyor ama oyunu da oynamak istiyorsunuz ozaman bu son taktik sizin son kozunuz! gidiyoruz paraya kıyıyoruz ve karakterimizi adam gibi bir bölüme transfer ediyoruz huzurlu bir şekilde oyunumuzu oynuyoruz

Arkadaşlar son olarak şu ''velet'' in tanımını yapayım bunlar 15- yaşında oyunda habire küfür eden eğer asist yaparsa ks diye tartışma çıkaran gereksiz yere report yapan oyunculardır .bunu yazmamın sebebi bazı arkaşlar ne demek istediğimi anlamamış aslında hepimiz velediz herkes iyi değildir havalarına girmiş onun için böyle bir tanımn yapma gereği duydum. benim yukarıda bahsettiğim kişiler bu yoksa zaten ben kusursuz bir şekilde oynadığımı söylemiyorum robot değiliz sonuçta

sonunda bitti :D alıntı değildir tamamen KENDİ YAPIMIM umarım işinize yarar :)

Son düzenleme:
Bende bu oyunu uzun zaman önce indirmiştim geçenlerde gözüme takıldı bugün tekrar indirdim . Oyuna girdim sohbet kanalına '' Merhaba arkadaşlar , ben yeniyim bilginiz olsun :) '' yazdım , yazmaz olaydım . Çoçugun biri oyunu falan unuttu bana küfrediyor , sanki oyunu doğuştan bilmemiz gerekiyormuş gibi , baktım susacagı yok çıktım bende,bir müddet daha girmiyecem bu olay üzerine :)

Farkındamısınız bilmiyorum .. Türkiye serverindeki herkes ama herkesin ağzındaki laf '' şu veletlerden bıktım , şu veletler yüzünden şu ligdeyim '' ee herkes bu veletlerden bıkmışsa kim bu veletler ? Herkesin ağzında bir laf veletler veletler herkes birbirine velet diyor ek olarak oyunu çok bilmediğini düşünüyorumki insanların nicklerine ve pickledikleri championlara bakara karar veremezsin .. Malphite middeki en iyi championlardandır ki istersen deneyebiliriz .. Yapmanız gereken sadece biraz LCS , OGN , Garena Taiwan , LCS All-star tarzı şeyler izlemek .. Malphite en kral midi oynar .. Twitch dediğimiz championu mide biri alsa anında ona küfür edersiniz ki o championun midde ezemediği champion sayısı çok az kaldıki Froggen'ın twitchi Alex Ich'in Zedini eziyorsa bu durum emin ol böyledir .. Troll diye birşey yoktur arkadaşlar .. Sadece oyundakiler birbiriyle anlaşamadığından olur ki buda yaş düşüklüğü olgunluktan kaynaklı .. Yapacağınız tek şey biraz alttan almak .. Yoksa dikkatli bakarsanız Türkiye serverindeki herkez trollerden şikayetçidir :)

Farkındamısınız bilmiyorum .. Türkiye serverindeki herkes ama herkesin ağzındaki laf '' şu veletlerden bıktım , şu veletler yüzünden şu ligdeyim '' ee herkes bu veletlerden bıkmışsa kim bu veletler ? Herkesin ağzında bir laf veletler veletler herkes birbirine velet diyor ek olarak oyunu çok bilmediğini düşünüyorumki insanların nicklerine ve pickledikleri championlara bakara karar veremezsin .. Malphite middeki en iyi championlardandır ki istersen deneyebiliriz .. Yapmanız gereken sadece biraz LCS , OGN , Garena Taiwan , LCS All-star tarzı şeyler izlemek .. Malphite en kral midi oynar .. Twitch dediğimiz championu mide biri alsa anında ona küfür edersiniz ki o championun midde ezemediği champion sayısı çok az kaldıki Froggen'ın twitchi Alex Ich'in Zedini eziyorsa bu durum emin ol böyledir .. Troll diye birşey yoktur arkadaşlar .. Sadece oyundakiler birbiriyle anlaşamadığından olur ki buda yaş düşüklüğü olgunluktan kaynaklı .. Yapacağınız tek şey biraz alttan almak .. Yoksa dikkatli bakarsanız Türkiye serverindeki herkez trollerden şikayetçidir :)
velet görmediysen rastgele bir oyuna gir veya ss olarak atıyım sana ? ayrıca alex ich felan demişsinde onlar dünyanın en iyi oyuncuları sen direk adamın ne item aldığını bilmeden diyorsun malphite mid çok iyi tamam anladıkta takımda malzahar varken malphite mid gidermi malphite hayalet dansçı alır mı? ayrıca twitch lafı benden ne zaman çıktı ve beni nerde küfür ederken gördün ne bu tavır ?

Son düzenleme:

Sorun ne biliyomusun herkes diyor velet velet .. Yani şöyle anlatayım veletlerde kendinden şikayetçi sanırım :P Sen malphite mid ile benim gözümden düştün :(

seni temin ederim oyunda edilen küfürün haddi hesabı yok bazı kişiler çok küstah ayrıca

Son düzenleme:

jungle twitch de güzel oluyor

Aynen öyle dün 2 ranked maçındada velet diye tabir ettiğimiz arkadaşlardan geldi. Tatlı bi dille konuşunca hiç bi sorun olmadı 2 maçıda kazandım. Gold veya plata geçince böyle çocuklarında olucağını sanıyorum

Hiç birimiz oyunu 4/4 lük oynamıyoruz şimdi bu aşikar bir şekilde ortada. Bizim de yaptığımız hatalar, ettiğimiz küfürler var. Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Yeri geldiği zaman bizde yapıyoruz o "velet"likleri. Ben yaşı küçük arkadaşımız yok demiyorum oyunda fazlasıyla var fakat hep başkalarını eleştirmek yerine birazda öz eleştiri gerekli diye düşünüyorum. Yazım yanlış anlaşılmasın kimseye "velet" demiyorum. Kimseyi suçlayıp, zan altında bırakmıyorum. Sadece kişisel fikrim.

Aynen öyle dün 2 ranked maçındada velet diye tabir ettiğimiz arkadaşlardan geldi. Tatlı bi dille konuşunca hiç bi sorun olmadı 2 maçıda kazandım. Gold veya plata geçince böyle çocuklarında olucağını sanıyorum

Sana bir platin oyuncusu olarak söyleyeyim .. Golddada var bu veletlerden platiniumdada var hatta challanger seviyesinde bile var :)

abi yok böyle bişey yeter ya lan bile dememişken ben nasıl 30 ceza tekrar alıyorum bildiğin otomatik sistem bu :( bu sistem değişene kadar dahada lol oynamam :S

abi yok böyle bişey yeter ya lan bile dememişken ben nasıl 30 ceza tekrar alıyorum bildiğin otomatik sistem bu :( bu sistem değişene kadar dahada lol oynamam :S

Bir yerde okumuştum tam hatırlamıyorum yerini ;

AFK kalsanda başka bir suç işlesen de her türlü report chat ban veriyor Türkiye serverinde yazıyordu.

Geri