• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkiyede işssizlik var[Mı acaba ?]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tumblrmc5gtkctjf1rd16td.gif

Tartışacak seviyen yoksa konuya cevap atma lütfen görüntü kirliliği oluşturuyorsun.

İşsizlik yoktur.Patron sömürebildiğini sömürür işede alır ama günde 12-13 saat çalışıp 700 tl alıyorsan işsizlik olsun daha iyi.Hiç olmazsa emeğin elin herifini doyurmaz.

Tartışacak seviyen yoksa konuya cevap atma lütfen görüntü kirliliği oluşturuyorsun.

Bunu senden duymak inan çok ironik.

Adam gelmiş işsizlik yok git 700 liraya çalış diyor ya :D Forumda ne çok rte fan boyu varmış arkadaş.

Bu hayattan öğrendiğim birkaç şeyden biri Dogmatik bir adamla tartışılamayacağı olmuştur. Çünkü bu adama ne kadar kölelik, yaşam standartları, insanların sömürülmesini anlatırsam anlatayım. O çok beğendiği büyüklerinin(!) sözünü söylemeye devam edecektir. Beynini başkalarının kullanımından çıkarıp kendin kullanana kadar sana:

ya mantıklı konuşun ve yazdıklarımı düzgün okumadan yazmayın rica ederim. Ben orda vasıfsız girdim dedim ve doğal olarakta asgari ücret alıcam. Orda girsin çalışsın asgari ücrete dediklerim üni mezunları değil; boş beleş yaşayan,daha düzgün bi işini oturtmadan evlenip çocuk yapan,ailesiyle yaşayıp çalışmayan kişilere. Üni. okuduysan akıllı olacaksın dediğim gibi düzgün araştıracaksın bölümünü,ve kendini sürekli geliştireceksin yoksa gider paşa paşa çalışırsın asgari ücrete sonra da neresine koyarsa koyar o bizi ilgilendirmez dostum. Bunlar gerçek, ve ben burda bunları söylüyorum diye hiçbir ideolojiyi savunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın.Ülkenin durumu avrupa ülkelerine göre iyi değil fakat yerin dibine de sokmaya gerek yok sırf başındaki isimlerle fikir ve inançlar çatışıyor diye :)

*Kırmızı bölüm ülkeyle ilgi ota b*ka muhalif arkadaşlar için.

Son düzenleme:

Adam gelmiş işsizlik yok git 700 liraya çalış diyor ya :D Forumda ne çok rte fan boyu varmış arkadaş.

Bu hayattan öğrendiğim birkaç şeyden biri Dogmatik bir adamla tartışılamayacağı olmuştur. Çünkü bu adama ne kadar kölelik, yaşam standartları, insanların sömürülmesini anlatırsam anlatayım. O çok beğendiği büyüklerinin(!) sözünü söylemeye devam edecektir. Beynini başkalarının kullanımından çıkarıp kendin kullanana kadar sana:

Söylediğin kişinin fanı felan değilim bu 1 kafana göre milletin siyaseti düşüncesini değerlendirme.

Ben sana diyorumki adam 700 lirayı beğenmiyor okumamış ne buna 1500 lira maaşmı vereyim ?

Olay kölelik değil git güvenlik tesisat öğren meslek al eline 1500 liraya başla 3-4 yıl sonra.

Hala gif atıp laf sokmaya çalışıyorsun gif atmak zor değil bende atarım ama ciddi bir konu olduğunu belirttim ha sen ciddi olmadığın için senin kafanda senaryo var zaten ha bu çocuk şunun fanı şuna şöyle bir laf sokayım tarzı.

Söylediğin kişinin fanı felan değilim bu 1 kafana göre milletin siyaseti düşüncesini değerlendirme.

Ben sana diyorumki adam 700 lirayı beğenmiyor okumamış ne buna 1500 lira maaşmı vereyim ?

Olay kölelik değil git güvenlik tesisat öğren meslek al eline 1500 liraya başla 3-4 yıl sonra.

Hala gif atıp laf sokmaya çalışıyorsun gif atmak zor değil bende atarım ama ciddi bir konu olduğunu belirttim ha sen ciddi olmadığın için senin kafanda senaryo var zaten ha bu çocuk şunun fanı şuna şöyle bir laf sokayım tarzı.
abi 700 liraya çalışıcanda ne için ? işe git yemek ye gel yat ? bunun içinmi ? allah aşkına benim teyzemler yurtdışında arabada aldılar evde aldılar fakat biz hala aynı durumdayız işsizlik olmasa bile büyük para sıkıntısı var torpilde çok önemli mesela git biraz araştır başbakanın bi kaç yakını vardı yaptığı meslek bile değil ama 10 milyar maaş :D

abi 700 liraya çalışıcanda ne için ? işe git yemek ye gel yat ? bunun içinmi ? allah aşkına benim teyzemler yurtdışında arabada aldılar evde aldılar fakat biz hala aynı durumdayız işsizlik
olmasa bile büyük para sıkıntısı var torpilde çok önemli mesela git biraz araştır başbakanın bi kaç yakını vardı yaptığı meslek bile değil ama 10 milyar maaş :D

Abi demek istediğimi anlamak istemiyorsunuz bakın.

Adam lise mezunu elinde iş yok üni yok meslek yok kızıl göt bir insan 1500 lira maaş istiyor.iş yeri sahibi ol bu adam hiç çalışmamış 1500 lira maaş istiyor verirmisin vermezsin neden işe yaramaz o adam zarara sokar seni.Ama işi bilen 3-4 yıl piyasada çalışan bir adam gelir 1 de alır 2 de alır anlatabildimmi ?

Adam lise mezunu elinde iş yok üni yok meslek yok kızıl göt bir insan 1500 lira maaş istiyor.iş yeri sahibi ol bu adam hiç çalışmamış 1500 lira maaş istiyor verirmisin vermezsin neden işe yaramaz o adam zarara sokar seni.Ama işi bilen 3-4 yıl piyasada çalışan bir adam gelir 1 de alır 2 de alır anlatabildimmi ?
abi ben işsizlik var demedim ki sende beni anlamadın :D bu devirde o para ile geçinmek sıkıntı sorun burda

Dogmatik terimini de senden duymak çok ironik.

Bende sana şöyle birşey söyliyeyim ozaman bu kalıplaştırdığınız,gerek siyaset gerek din olsun tartışma konularının altına yazdığınız kölelik,onların lafları,kendi beyninizle gelin vs gibi terim ve söz öbeklerini bi yana bırakıp düzgünce tartışma yapabileceğimiz bir "beyne" ve mantariteye sahip olmanızı isterdim. Ülkeyi öven pozitif şeyler söyleyen mi gördün direk bu lafları yapıştır,dinle alakalı tartışan mı gördün copy-paste from beyin. Bırak ya, yemin ediyorum demogoji yap razıyım ama bana bunlarla gelme.

Son düzenleme:
abi ben işsizlik var demedim ki sende beni anlamadın :D bu devirde o para ile geçinmek sıkıntı sorun burda

Bende ona çok kızıyorum 800 lira ile imkansız bir aileyi geçindirmek ama daha iyi olana kadar işi öğrenip piyasaya geçene kadar bu şekilde diş sıkmak en iyisi diye düşünüyorum.

Türkiye hızla gelişmekte olan bir ülke. Bunun için ezilen çok kazananda çok. Küçük düşünürsen az, büyük düşünürsen çok kazanırsın.

Meksika'da uyuşturucu pazarı;

20ua0q0.jpg

- Sömürmek böyle birşey.

abi ona kimsenin lafı yok ki? :D 700 liraya ev geçindirebilene helal deriz,ama burda erdenizin söylediği şey bu değil yanlış yere gitmesin konu. Ülkedeki kişi başına düşen gelir az,asgari ücret az,geçim sıkıntısı var bunlar doğru evet bunlarıda başka bir tartışma konusunda tartışırız ama şuan tartıştığımız şey bu değil.

Evet. Tabi. Neden insanların aklına gelmedi ki bu ? Ne kadar güzel bir çözüm !

Benim okuduğum mesleği yapmam ne haddime ? 700 liraya tesisatçı olurmuşum bak. İlerlersem 1500 falan. Oh. Benden kralı yok.

zaytung haberini getirdi aklıma bu dediğin.

Zaytung - Başbakan'ın "İşsizlik yok, iş beğenmiyorlar" Açıklamasından Etkilenen ODTÜ'lü Genç, Mahalle Berberine Kalfa Oldu

Bu ülkede sadece lise mezunları işsiz dimi ?

Bende sana şöyle birşey söyliyeyim ozaman bu kalıplaştırdığınız,gerek siyaset gerek din olsun tartışma konularının altına yazdığınız kölelik,onların lafları,kendi beyninizle gelin vs gibi terim ve söz öbeklerini bi yana bırakıp düzgünce tartışma yapabileceğimiz bir "beyne" ve mantariteye sahip olmanızı isterdim. Ülkeyi öven pozitif şeyler söyleyen mi gördün direk bu lafları yapıştır,dinle alakalı tartışan mı gördün copy-paste from beyin. Bırak ya, yemin ediyorum demogoji yap razıyım ama bana bunlarla gelme.
ya cihan benim annem babam eskisinden daha çok çalışıp aynı durumda kalıyorsa ben bu ülkeyi savunamam sıkıntı vardır bu ülkede hayır arkadaş evi yenilesek araba alsak felan tamamda onları yapmadık doğalgaza gelen zam %70 miydi neydi sonra adamlar kaçak elektrik ,su felan onların parasınıda bizden çıkarıyor e ben neresini savunucam abi ? zaten şuanki savaş durumunu hiç söylemek bile istemiyorum

Ben bi işçiyim hiç bi sendikal hakkı olmayan
Ücret asgariyken asgari düzeyde doymayan
İşverenim,geçinemem emeklerini çalmadan
Müdürüm ben,rahat olamam sekreterime kaymadan

Ben emekliyim sana göre gereksiz bi bunak
Ruhum erozyona uğramış bi toprak gibi kurak
Rahat olmayı beklerken devlet baba vurur tokat
Ayın 18'i bu gün,maaş elimde fakat

Senin yeter dediğin maaş ilaç parama bile yetmiyo
Çalışmak isterdim amma bünye kabul etmiyo
Yaş oldu 60 huzur değil hergün stres artıyo
Kimse benim gözlerimden bu aynaya bakmıyo

1:16

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri