• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkiyede işssizlik var[Mı acaba ?]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Okuyan adam sorumluluk alıyor okumayan sorumluluk almıyor tek problem bu beğenmediniz müdürler 1 proje için imza atıyor bir terslik olsa biri gidip orada ölse bi trafo patlasa o adamın hayatı biter sende elektirik mühendisi ol sende müdür ol şirketini kur al işcileri 1500 lira ver kim tutuyor seni ?

Bakın gençler çoğunuzun abisi yaşındayım buraya gelip sağ sola savuruyorsunuz hayat bilgisayar başında maxide laf sokmak değil çalışmadığım yaz yoktur her yaz garanti ay çalışırım.İnşaat'a gider tesisat çekerim mobilyacıda çalışırım organizde demir doğrarım her işi yaptım aldığım maaş 800 den aşşağı değildi ha elektrik öğrendim şuan ver bana 20 katlı bina 1 ayda tesisatını bitiririm oranın ben neden işi öğrendim ama siz anadolu lisesi okuyup öğretmen olmak için atanıp yaaa biz öğretmenlik okuduk atanamıyoruzzzz.E biliyorsun ülkede atamaların çok zor olduğunu ne diye bekliyorsun ? Benim söylemek istediğim şu kendinizi patron yerine koyun hiç okumamış ha kesinlikle yanlış anlamayın ezmiyorum kimseyi durumu olmaz okuyamaz vs beni ilgilendirmez ilk okul terk adam geliyor birde üni mezunu geliyor üni mezununa 1600 lira verdiniz ilk okul terk adama kaç vereceksiniz 1500 mü ? güldürmeyin beni ha aldığınız adam işin ustasıysa işi yalayıp yutmuş ezbere yapan biri ise o adam 2 binde alır.Şöyle örnek vereyim kayseride 1 öğretmen var adını vermeyeceğim bu fabrikada gördüğünüz robotların bakım onarımını yapıyor ve kayseride bu adamdan başka bu işi yapan yok adamın aldığı paranın haddi hesabı yok kendini geliştirmiş fark bu.Mühendislik veya her neyse okuyup 2 bin lira işe başlanırsa kusura bakmayında saçmalıyorsunuz adam gidiyor özel üniye 4 yıl yatıyor ohh gir 3 bin lira işe öyle şey olmaz yavaş yavaş bu işler.

Aynen herkes elektrik mühendisi olsun,makine mühendisi olsun zaten işi robotlar otomatik yapar.Ha birde herkes bedavadan okuyabiliyorya sonuçta maddiyatın yetmesine gerek yok ve herkesin aklı mühendislik yapmaya yetiyorda aklını kullanmıyorlarya.Haklısın tabi.Ayrıca 800 lira maaş verdiği adamın sırtından milyonlar kazanınca sorun yok ama (Fabrikatörler için söylüyorum küçük çaplı işletmeler elbette imkanları kadar maaş verir)

Son düzenleme:

Aynen herkes elektrik mühendisi olsun,makine mühendisi olsun zaten işi robotlar otomatik yapar.Ha birde herkes bedavadan okuyabiliyorya sonuçta maddiyatın yetmesine gerek yok ve herkesin aklı mühendislik yapmaya yetiyorda aklını kullanmıyorlarya.Haklısın tabi.
Hayır ersan! erdoya göre herkes mühendis olucak ve herkesin okumaya parası var :D

Aynen herkes elektrik mühendisi olsun,makine mühendisi olsun zaten işi robotlar otomatik yapar.Ha birde herkes bedavadan okuyabiliyorya sonuçta maddiyatın yetmesine gerek yok ve herkesin aklı mühendislik yapmaya yetiyorda aklını kullanmıyorlarya.Haklısın tabi.Ayrıca 800 lira maaş verdiği adamın sırtından milyonlar kazanınca sorun yok ama (Fabrikatörler için söylüyorum küçük çaplı işletmeler elbette imkanları kadar maaş verir)

Tamam ersan sen beni anlamak istemiyorsun ilkokul terk adama kocaman robotu verip al çalış demeyecek verecek biryere amele olarak çalışacak adam ne bekliyorsun sen ? İyi senin kafadan olsun herkes bitirsin ilkokulu bitirsin liseyi gidip 1500 lira ile işe girsin ?

Hayır ersan! erdoya göre herkes mühendis olucak ve herkesin okumaya parası var :D

Sen laf seçiyorsun bak söylediklerimden ben örnek veriyorum.

Şöyle düşün şirketin var tamamı muhasebeci alacaksın çok çok iyi derece yapmış birinimi alırsın yoksa normal bir üni bitirmiş bir muhasebecimi alırsın bunun cevabını istiyorum senden.

Tamam ersan sen beni anlamak istemiyorsun ilkokul terk adama kocaman robotu verip al çalış demeyecek verecek biryere amele olarak çalışacak adam ne bekliyorsun sen ? İyi senin kafadan olsun herkes bitirsin ilkokulu bitirsin liseyi gidip 1500 lira ile işe girsin ?

Şöyle düşün şirketin var tamamı muhasebeci alacaksın çok çok iyi derece yapmış birinimi alırsın yoksa normal bir üni bitirmiş bir muhasebecimi alırsın bunun cevabını istiyorum senden.

O ameleler en ağır işleri yapmıyor mu? En çok fizik gücünü onlar harcamıyormu?En basitinden o basit çöpçülerin 1 haftalık grevinde Gemliği pislik götürmüştü.İnsanlar isyan etmişti artık geri dönsünler diye.

O ameleler en ağır işleri yapmıyor mu? En çok fizik gücünü onlar harcamıyormu?En basitinden o basit çöpçülerin 1 haftalık grevinde Gemliği pislik götürmüştü.İnsanlar isyan etmişti artık geri dönsünler diye.

Senin anlamak istemediğin nokta bura ameleler başka iş yapmıyor ersan sen gidip ona fabrikada milyonluk robot emanet edemezsin veya bir işi oturup onunla konuşamazsın sadece çalışır ha bu duruma bende inan çok çok üzülüyorum ama sistem böyle.

Senin anlamak istemediğin nokta bura ameleler başka iş yapmıyor ersan sen gidip ona fabrikada milyonluk robot emanet edemezsin veya bir işi oturup onunla konuşamazsın sadece çalışır ha bu duruma bende inan çok çok üzülüyorum ama sistem böyle.

Fabrikada milyonluk robot emanet et diyenmi varki kendi alanında çalışacak ve emeğinin karşılığını alacak 700-800 lira değil.Ben bile oturduğum yerden saçma sapan bir internet sitesinden kaç ay boyunca aylık 400-500 lira çektiğim oldu.Acaba o parayı ben hakediyorumda gününü heba eden işçi hak etmiyormu?

Fabrikada milyonluk robot emanet et diyenmi varki kendi alanında çalışacak ve emeğinin karşılığını alacak 700-800 lira değil.Ben bile oturduğum yerden saçma sapan bir internet sitesinden kaç ay boyunca aylık 400-500 lira çektiğim oldu.Acaba o parayı ben hakediyorumda gününü heba eden işçi hak etmiyormu?

Ben sana ne diyorum hak edip hakkını alamayana üzülüyorum düşük maaşlara üzülüyorum benim tek kızdığım nokta lise mezunu olup 1000 lira maaşı azımsayanlar.

la ben ona bişimi diyorum tabiki patron olsam daha iyisini alırım ama herkesin şirketimi var ? biz burada verilen paranın düşük olmasından bahsediyoruz neden düşük ? şuanki ihtiyaçlara göre 1 milyarın neresi iyi ? ki 700 800 lirayı beğenmiyorlar diyolar :D sen git çalış 700 liraya bakıyım nesini beğeniyorsun arkadaş bu ülkede geçinmek kolay olsa tamam herkes razı kiralar 500 den başlıyor adam hala 700 ün derdinde :D

la ben ona bişimi diyorum tabiki patron olsam daha iyisini alırım ama herkesin şirketimi var ? biz burada verilen paranın düşük olmasından bahsediyoruz neden düşük ? şuanki ihtiyaçlara göre 1 milyarın neresi iyi ? ki 700 800 lirayı beğenmiyorlar diyolar :D sen git çalış 700 liraya bakıyım nesini beğeniyorsun arkadaş bu ülkede geçinmek kolay olsa tamam herkes razı kiralar 500 den başlıyor adam hala 700 ün derdinde :D

E tamam aynı şeyi diyoruz yukardada yazdım zaten

e o zaman niye bu konuyu açtın adamlar sabah akşam çalışıp az alıcakları ailelerini geçindiremeyecekleri işe niye girsinler ? ulan ne saçma konu oldu bu :D

Abi sana şöyle bir örnek vereyim. Ben önceki msjlarda da yazdığım gibi 800liraya işe girdim. Girdiğim iş üzerine hiçbir vasfım yok. Bide 35 yaşında 2 çocuklu bir adam aynı işe girdi diyelim. Bu adamında bu işle ilgili hiçbir vasfı yok. O adama benden fazla para mı vermeli? Aramızdaki tek fark o adamın 2 çocuğu 1 karısı var benimse kendi masraflarım? Bu adam tahminen 25 yaşında da bir vasfı yoktu,acaba 10 sene önce bu işe girseydi 1.500-1.800 maaş almaz mıydı? diye düşünmüyor değilim. Önceden söyliyeyim paranın azlık çokluğuyla ilgili birşey söyleme,ülkemiz şartlarında konuşuyoruz.

Abi sana şöyle bir örnek vereyim. Ben önceki msjlarda da yazdığım gibi 800liraya işe girdim. Girdiğim iş üzerine hiçbir vasfım yok. Bide 35 yaşında 2 çocuklu bir adam aynı işe girdi diyelim. Bu adamında bu işle ilgili hiçbir vasfı yok. O adama benden fazla para mı vermeli? Aramızdaki tek fark o adamın 2 çocuğu 1 karısı var benimse kendi masraflarım? Bu adam tahminen 25 yaşında da bir vasfı yoktu,acaba 10 sene önce bu işe girseydi 1.500-1.800 maaş almaz mıydı? diye düşünmüyor değilim. Önceden söyliyeyim paranın azlık çokluğuyla ilgili birşey söyleme,ülkemiz şartlarında konuşuyoruz.
cihan ben ülkeden dolayı zaten verilen paralar az diyorum ben patron olsam sana şu ona bu verir demedim abi ben şunu diyorum sadece yakın akrabalarımın yaşadığı ülkeyle bu ülkeyi karşılaştırınca ortaya çıkan kocaman bi farkı söylüyorum işsizlik var felan demedim çevirip çevirip yine demeyin ben mühendisim bana 1.5 adam ilkokul bitirmiş onadamı 1.5 versin diye :D

cihan ben ülkeden dolayı zaten verilen paralar az diyorum ben patron olsam sana şu ona bu verir demedim abi ben şunu diyorum sadece yakın akrabalarımın yaşadığı ülkeyle bu ülkeyi karşılaştırınca ortaya çıkan kocaman bi farkı söylüyorum işsizlik var felan demedim çevirip çevirip yine demeyin ben mühendisim bana 1.5 adam ilkokul bitirmiş onadamı 1.5 versin diye :D

Biz türkiye için konuşuyoruz yoksa hepimiz biliyoruz yurt dışı yaşam standartları çok çok yüksek

Öncelikle şunu söyleyim tartışma konusudur abartmadan güzel güzel tartışalım...

En çok duyduğum laf işssizim iş bulamıyorum böyle birşey yok bence adam 700 lirayı beğenmiyor çalışmıyor ya madem paraya ihtiyacın var 700 liraya çalış o işin ustası ol 1000 al 1200 al giderek yüksel ama hayır.Bizim milletimiz iyi lan liseyi bitiririm mezun olurum 1500 lirayla işe girerim diye düşünüyor kusura bakmayın biraz kızıl göt olduk her şeye eriniyoruz 800 lirayı beğenmeyen var kısacası söylemek istediğim şudur.İşssizlik yok Çalışmak istemeyen var.

Tekrar söylüyorum ciddi konudur gereksiz yorum yapanların kalbini kırarım.

Katılıyorum kardeşim. Adam ya işi beğenmiyor yada parasını madem paraya veya işe ihtiyacın var ya seve seve yapıcan yada işsizim diye etrafta zırlamıcan. Bana göre kötü bir iş yoktur eğer bir işte kendini geliştirirsen çok çok iyi yerlere gelirsin.

Benim bu konuda örnek aldığım tek insan babamdır. Adam tekstilde çırak olarak çalışmaya başladı şuan modelisttik yapıyor. ( modelisttiği bilmeyenler araştırabilir. Modellikle karıştıran arkadaşlar google'ı açsın) :D

Biz türkiye için konuşuyoruz yoksa hepimiz biliyoruz yurt dışı yaşam standartları çok çok yüksek
e abi o zaman ne diye işsizlik yok diyip savunuyorsunuz ? hayır sadece onlardan bahsediceksek öğretmenlerde işsiz yani sırf atanmayı beklemesinler diye belkide en çok sevdiği mesleği yapmasınlarmı ?

çevirde yanmasın , ne adamlarsınız lan :D İlk fırsatta bende çıkmak istiyorum yurt dışına, mesela gel senle birlikte Yunanistana gidelim? ama Türkiyeden iyi şartlar bekleme tamam mı? (beraber biyerlere gitme konusunu da ciddiye alma :D)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri