• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
:D Opcodelerde yardım edebilicek varmı :D

Son düzenleme:
Fikrim yok. Ama diyebileceğim şu ki sanırım Autoit'de bu konuda daha fazla kaynay var. Yani benim amacım silkroad ile ilgili bişeyler yapmak diyen Autoit'e yönelebilir. Belkide öyle değildir ama bana öyle geldi :)

Vb.net Tema Seninkiler Çok Güzel Nerden Bulabilirim Onları ?

İyi geceler. Ben bir program yapmaya çalışıyorumda bir kısmı eksik; form1 e 2 tane text koyucam ve form2 deki webbrowser da açık olan sitede "E-posta" kısmına form1 deki text1, "Şifre" kısmınada form1 deki text2 ye yazdığım e-posta ve şifreyi form1 deki tamam tuşuna basarak girmesini istiyorum. Biraz fazla şeymi istedim :) Yardımlarınızı bekliyorum.. :)

Hangi websitesi açık olucak form2 de bunu bilmem gerek yardımcı olabilmek için.

WebBrowser1.Document.GetElementById("email").SetAttribute("value", TextEdit1.Text)
WebBrowser1.Document.GetElementById("pass").SetAttribute("value", TextEdit2.Text)

Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.Document.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements
If webpageelement.GetAttribute("value") = "Giriş Yap" Then
webpageelement.InvokeMember("click")
End If
Next

form1 form2 işini sen halledersin artık. Bu butona basınca giriş yapar.

WebBrowser1.Document.GetElementById("email").SetAt tribute("value", TextEdit1.Text)
WebBrowser1.Document.GetElementById("pass").SetAtt ribute("value", TextEdit2.Text)
bu kısım hatalı. yardımcı olurmusun ? nereye yapıştıriyim bide :)

Son düzenleme:
Hatalı kısım yok. Nerde çalışmasını istiyosan oraya yapıştır.

----------

+ TextEdit1.Text TextEdit2.Text yazan yerlere kendi textboxlarının adını yazıcaksın.

texbox adlarını hallettimde. o kodu bi buttonun içine yapıştırdım buarada doğrumu :)

Olabilir. Ben olsam

WebBrowser1.Document.GetElementById("email").SetAt tribute("value", TextEdit1.Text)
WebBrowser1.Document.GetElementById("pass").SetAtt ribute("value", TextEdit2.Text)

bunu textboxların textchange gibi bir eventi var ona yapıştırırım. Yani 1.ci satırı 1.textboxa 2.satırı 2.textboxa.

Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.Document.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements
If webpageelement.GetAttribute("value") = "Giriş Yap" Then
webpageelement.InvokeMember("click")
End If
Next

bunuda butonclick'e yapıştırırım

----------

Bu arada SetAttribute birleşik yazılıcak nedense ayrımış önceki mesajlarda. Hatalı dediğin o olabilir.

galiba bende bi pack eksikmidir nedir;
"SetAt" is not a member of "System.Windows.Forms.HtmlElement".
Name "tribute" is not declared.
"SetAtt" is not a member of "System.Windows.Forms.HtmlElement".
Name "ribute" is not declared.

hataları veriyor.

----------

Evet dediğin doğru ondan hata veriyomuş :D teşekkür ederim yardımların için.

Bn Mini bot üzerinde çalışıyordum taxi tools eklicem mantiken bi açıklama yaparmısın 2 .3 kod örnek veririsen gerisini hallederim :D
Bide checkbox1.de 100 ,50,ve 25 olarak 3 item ekled,m 50 ye getirdimde silkroad penceresin yüzde 50 küçülmesini istiyorum
son sorum :D Fazla soru sordm sanırsam k.bakmayın :D Bide alttaki Sro Client penceresinin ismini değiştirme :D
Yardımcı olursanız sevinirim :D

Bn Mini bot üzerinde çalışıyordum taxi tools eklicem mantiken bi açıklama yaparmısın 2 .3 kod örnek veririsen gerisini hallederim :D
Bide checkbox1.de 100 ,50,ve 25 olarak 3 item ekled,m 50 ye getirdimde silkroad penceresin yüzde 50 küçülmesini istiyorum
son sorum :D Fazla soru sordm sanırsam k.bakmayın :D Bide alttaki Sro Client penceresinin ismini değiştirme :D

Nerde takıldın ? Ne yaptın yani bunlar için. Bundan sonra direk kod istemek yerine biraz uğraşıp takıldığınız yeri sorarsanız hem ben daha az yorulurum hemde siz bişeyler öğrenmiş olursunuz :)

1)Ya bn mini Botun Herşeyini Yaprım taxi Tools eklicem mantıklı bir bilgi ver nasıl olcanı bir iki tane örnek kod bu kadar daha önce zamnlı bişey yapmadım bimiyorum
2)Mesala Kullandım Formumn Boyutunu Değiştirmek kullanırken Boyutta Size Felan varmış Bilmiyorm ona full kod vermene gerek yok 1 2 tane örnek cümle tamam
3)Bundada Alttaki Sro Client Penceresinin aDını DeĞİŞTİmEk İçİn Soryom Bnm yapamadım windowsla ilgili bi Sorun vb.net nasıl windowstaki bir eylemi yaptırcamı bilmiyorum onun size danışıyom yardımlarınızı ekliyorum ?!

kardeşim olay basit taxi yaptıysan ya da girdiysen söylenecek pek bişey yok aslında

1 tane isim için 1 tanede süre için texbox ekle
yanına başlat/durdur butonu ekle
bi de timer çak yanına

buraya kadar tamamsa butonlardan birine timeri başlatıcak kodu diğerine de durdurucak kodu yaz
timer ada her saniye süreyi kontrol ettiricek kodu kodu yaz. ister textboxtaki süreyi geçerli saatten çıkarsın. ister saniyeye çevirip geri saydırsın. orası sana kalmıs. kafana göre takıl
sonra süre bitince timeri devredışı bırakıcak kodu ve son olarak da kullanıcıyı uyarıcak kodu yaz

ptde 7 kişi olacagı için bu dediklerimi 7 ile çarp

bu kadarcık :)

bu arada Cottonmouth senin şu pencereleri gizle/göster yapan kodu denedim başıma gelmeyen kalmadı:D silkroad penceresini gizledim. sonra başka bi pencereyi gizle dedim gizlemedi nedense. üstelik silkroad penceresinide göstermedi bi daha. programı yeniden başlattım yine göstermedi. hemen vb6ya geçip göstermeye çalıştım. programa hata verdirip kapattı:D hangi programla denediysem program hata verdi. nasıl bi kod yazdın öyle. terminatör gibi bişey oldu program:D geleni indiriyor

Son düzenleme:
süreyi geçerli saatten çıkarsın. ister saniyeye çevirip geri saydırsın. orası sana kalmıs. kafana göre takıl
Bu Haric Gerisini Yapmayı Biliyorum Bu NaSıl YaPıLcAk

----------

kardeşim olay basit taxi yaptıysan ya da girdiysen söylenecek pek bişey yok aslında

1 tane isim için 1 tanede süre için texbox ekle
yanına başlat/durdur butonu ekle
bi de timer çak yanına

buraya kadar tamamsa butonlardan birine timeri başlatıcak kodu diğerine de durdurucak kodu yaz
timer ada her saniye süreyi kontrol ettiricek kodu kodu yaz. ister textboxtaki süreyi geçerli saatten çıkarsın. ister saniyeye çevirip geri saydırsın. orası sana kalmıs. kafana göre takıl
sonra süre bitince timeri devredışı bırakıcak kodu ve son olarak da kullanıcıyı uyarıcak kodu yaz

ptde 7 kişi olacagı için bu dediklerimi 7 ile çarp

bu kadarcık :)

bu arada Cottonmouth senin şu pencereleri gizle/göster yapan kodu denedim başıma gelmeyen kalmadı:D silkroad penceresini gizledim. sonra başka bi pencereyi gizle dedim gizlemedi nedense. üstelik silkroad penceresinide göstermedi bi daha. programı yeniden başlattım yine göstermedi. hemen vb6ya geçip göstermeye çalıştım. programa hata verdirip kapattı:D hangi programla denediysem program hata verdi. nasıl bi kod yazdın öyle. terminatör gibi bişey oldu program:D geleni indiriyor
Aynen Doru sölüyon bnada Aynısı oldu ama sonra düzeldi kodda pek değişik bişi yok normal :D

----------

1)Ya bn mini Botun Herşeyini Yaprım taxi Tools eklicem mantıklı bir bilgi ver nasıl olcanı bir iki tane örnek kod bu kadar daha önce zamnlı bişey yapmadım bimiyorum
2)Mesala Kullandım Formumn Boyutunu Değiştirmek kullanırken Boyutta Size Felan varmış Bilmiyorm ona full kod vermene gerek yok 1 2 tane örnek cümle tamam
3)Bundada Alttaki Sro Client Penceresinin aDını DeĞİŞTİmEk İçİn Soryom Bnm yapamadım windowsla ilgili bi Sorun vb.net nasıl windowstaki bir eylemi yaptırcamı bilmiyorum onun size danışıyom yardımlarınızı ekliyorum ?!

----------

Yardım EdiCeK KiMsE YoKmU

Geri