• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 10 Resmen Yayınlandı!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
eiPOn7b.jpg

Aylardır public beta sürümüyle Windows Insider programına katılanların deneme fırsatı bulduğu, Microsoft’un yeni çağını başlatacak olan işletim sistemi Windows 10 sonunda çıktı.

Bu sabah Türkiye saati ile 07:00’da bilgisayarlara gönderilmeye başlayan Windows 10, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunuldu. Dün itibariyle kimi kullanıcılara kurulum işlemi için gerekli dosyaları önden gönderen Microsoft, güncellemeyi de Windows 10 bekleyen herkese göndermeyecek. Öncelikli olarak Insider programı katılımcılarının kavuşacağı işletim sisteminin tam sürümü, sonrasında kademeli olarak tüm kullanıcılara dağıtılacak.

Bunun dışında Windows 10’dan sonra yeni bir Windows sürümünün gelmeyeceğini de belirtelim. Microsoft artık işletim sistemini bu temele oturtacak ve sürekli gelecek küçüklü büyüklü güncellemeler ile iyileştirmelere gidecek.
Windows 10’un PC kullanıcılarına sağladığı en önemli yeni özelliklere bakacak olursak, her şeyden önce Windows 8 ile ortadan kaldırılan Başlat menüsünün geri döndüğünü ve çok güzel döndüğünü söyleyebiliriz. Yeni menüde Windows 8’de tanıdığımız canlı kutucuklar, ekranın sol alt köşesinden erişebileceğimiz kısma gelecek ve dilendiği gibi kişiselleştirilebilecek.

Elbette en önemli yeniliklerden biri de, sonunda Internet Explorer’ın yerini alacak olan Edge tarayıcı olacak. Chrome ve Firefox gibi günümüz modern tarayıcılarına benzer bir şekilde tasarlanan Edge, Windows PC kullanıcılarına çok çeşitli özellikler sunacak.
Windows 10’da kullanmanın farklı bir deneyim yaratacağı bir diğer yeni özellik ise Cortana. İlk olarak Windows Phone 8.1 telefon işletim sisteminde gördüğümüz bu kişisel asistan, artık bilgisayarlarda da komutlarımızı dinleyerek çok sayıda işlemi yerine getirebilecek. Alıntıdır, "Kaynak"

Ki9Sq7s.png

Gelsin gelsin de bize en son gelir kademeli gelcekmiş vay be. :)

----------

1kyjX5.png
,
derken gelmiş bile :D

Sabah kurulumda dondu, yeniden başlatmak zorunda kaldım. Şimdi güncellemeyi karşıdan yükledi, kurmayı bekliyorum hayırlısıyla :ent

yymF4h8.png

Bu güncelleme beni pek tatmin etmedi, tekrar windows 7 ye dönüş yaptım. Gayet gelişmiş fakat sürücüler kurulu olmadığı için bir takım sorunlarla karşılaştım.

valla kurduguma pişman oldum hiç kullanışlı değil

----------

geri nasıl getiricem ya win 7 professionala valla bu kadar iğrenç birşey olamaz :pff

su görev cubugundakı simgelerin büyültebilsem belki iyi olabilir ama bazı seylerı desteklemıyormu ne artık certi acamıyorum vsro

----------

abi bune ya counter bile oynanmıyor oyuna bile giremedm okadar donuyor 4 fps yazıyor ztn dosyalarıda acamıyorum dava accam microsofta :D

su görev cubugundakı simgelerin büyültebilsem belki iyi olabilir ama bazı seylerı desteklemıyormu ne artık certi acamıyorum vsro

----------

abi bune ya counter bile oynanmıyor oyuna bile giremedm okadar donuyor 4 fps yazıyor ztn dosyalarıda acamıyorum dava accam microsofta :D

Sürücülerin yüklü değilse ekran kartı vesaire, düşük göstermesi normaldir. Windows 10 uyumlu sürücülerini yükleyeceksin.

yok abı olmuyor ztn gıttım format attım suan butun dosyalarım windows.old'da nasıl ona tekrar gecıcem valla bu w10 yuzunden basıma gelmedık kalmadı

Sizler yeniliğe ve farklılığa kapalı oldukça gelişemezsiniz. Her şeyin eskisine sabit kalmayın. Daha durun, Bismillah dün yayınlandı. Aradan biraz zaman geçsin, sürücüler ve programlar Windows10'a uyumlu hale gelsin, ilk yayında bulunan sorunlar vs. giderilsin, ondan sonra kötüler ya da kullanmazsınız.

Aynen öyle, zamanla daha iyi olacaktır. İlk gün milyonlarca kişi aynı anda indirdi/kurdu, bu da bir çok sorunu beraberinde getirebilir. Microsoft üstesinden gelecektir, Windows 10 gayet gelişmiş bir işletim sistemi.

bende kendisi başlamadı indirmeye windowsun sitesinden indirdim kurdum şuan için gayet güzel win 8den çok daha rahat ve kullanışlı

ya arkadaşlar windows.old oluştu bunu tekrar kuramazmıyız birde ben win10da hiç birşey kullanamıyormkı certi açmıyor oyun oynanmıyor bişey yapamıyorm 7yede gerı donemedım :)

walla o olmadıda Nursis laptoplarda Recovery varmış pc açılırken F11 tuşuna felan basınca gelmesi lazm ama gelmiyor mesela suan sqlu kurcam 2014 kuramıyorsun açılmıyor uyumluluktan dolayı galıba en son w8 var

Deneme sürümü de dahil 2 aydan beridir kullanıyorum, hiç bir sorunum yok herşey sorunsuzca çalışıyor. Yeniliğe açık olmak gerek, bir sorun görünce hemen ben win7 ye geri dönüyorum diye düşünmemek gerek. Sorunların birçoğu uyumlu sürücülerin yüklenmemesinden kaynaklanıyor.

İnternette biraz araştırma yaparsanız hemen hemen herşeye uygun sürücü bulabilirsiniz ki çok eski bir ses kartım vardı ona bile sürücü buldum şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Yinede geri dönmekte kararlıysanız aşağıdaki spoileri inceleyin :

Adım Adım Windows 10 Geri Dönüş!

1. Adım: Başlat menüsüne tıklayın daha sonra karşınıza çıkan ekrandan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

2. Adım: Ayalar menüsünde “Güncelleştirme ve güvenlik” seçeneğine tıklayın.

2015-07-30-00_45_58-ayarlar.png

3. Adım: Güncelleştirme ve güvenlik bölümünde sağ tarafta bulunan “Kurtarma” seçeneğine tıklayın.

2015-07-30-00_46_40-arama.png

4. Adım: Kurtarma seçeneğinde Windows 10’a yükseltmeden bir önceki işletim sisteminiz yer alacak. Bu Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1olabilir. Bu bölümde Windows 8.1’e geri dön opsiyonu altındaki “Başlarken” seçeneğine tıklayın.

5. Adım: Eğer Windows.old (Önceki Windows yüklemesi) klasörünüsilmediyseniz geri dönüş işlemi başlayacak. Eğer Windows.old klasörünü sildiyseniz maalesef formatsız geri dönüş yapamıyorsunuz.

6. Adım: “Başlarken” seçeneğine tıkladıktan sonra “Neden Eski Sürüme Geri Dönüyorsunuz?” anketi ile karşılaşacaksınız. Bu anketi doldurup “İleri” seçeneğine tıklayın.

2015-07-30-00_48_12-greenshot.png

7. Adım: Son adımda Windows 10 geri dönme işlemini isteğinize uygun sıfırlama ayalarını seçerek başlatabilirsiniz.

2015-07-30-00_48_21-arama.png

Windows 10'dan geri dönmek için sadece 1 ayınızın olduğunu belirtelim. Eğer 1 aydan sonra Windows 10'dan geri dönmek isterseniz format atmanız gerekecek.

Casper'ın kendi sitesinden sürücülerin yayınlanmasını bekliyorum, yayınlandığı taktirde hemen/tekrar geçeceğim. Gayet gelişmiş ve hoş bir işletim sistemi yaratılmış, mobilvari arayüz diyebiliriz.

Windows 8 ve 8.1 in bir çok sürücüsü 10 ile uyumlu. 10 diye sürücü arayıp bulamıyorsanız 8.1 in sürücülerini deneyin.

Windows 8 ve 8.1 in bir çok sürücüsü 10 ile uyumlu. 10 diye sürücü arayıp bulamıyorsanız 8.1 in sürücülerini deneyin.

Windows 8.1 in sürücülerini deneyebilirim aslında fakat tam Windows 10 için resmi sürücüleri bekliyorum

Geri