• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 10 Resmen Yayınlandı!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
o buyutece ihtiyac yokki ztn baslat menusunu tikla yazi yaz otomatik oraya gecio valla bu font isi sikinti

@_DeaLyDeviL_ çözüm bulursan fonta banada söyle :)[/COLOR]

Bilemiyorum konsol yazıları felan ufacık oldu. ClearType açtım, programlar düzeldi ama konsol düzelmedi. Görüntü Ayarı > Gelişmişten açılıyor.

----------

b22XQG.png

W7 ayrı bir hava var abi ya. Zamanında xp kullanırken w7 geçme isteğinden dolayı şimdi bırakamıyor insan w7. Birde önceden herkes de w7 yoktu, onun da bir etkisi var. :D

W7 ayrı bir hava var abi ya. Zamanında xp kullanırken w7 geçme isteğinden dolayı şimdi bırakamıyor insan w7. Birde önceden herkes de w7 yoktu, onun da bir etkisi var. :D

Kesinlikle öyle, herkes XP kullanırken Windows 7 kullanmak ayrı bir lükstü. Bakalım ilerleyen zaman da Windows 10'a bakış açımız nasıl olacak.

başlat menusu acılmıyor

Bu sorunu yaşayan bir çok kişi var, Microsoft'un kendi sitesinde yazılmış ve yanıtlanmıştır. Çözümü de burada;

Bu sorun bazen olabiliyor. Son windows güncellemelerini kontrol edip yükleyerek sorunu kontrol edin. Bu işlemi başlat menüsü olmadan yapabilmek için;

1. İnternet Explorer ikonuna tıklayın
  2. Adres satırına http://update.microsoft.com yazın ve Enter tuşuna basın.
  3. Eğer yönetici onayı istenirse Evet seçeneğine tıklayın
  4. Bu işlem Windows güncelleştirme ekranını açacaktır. Windows güncelleştirmelerini denetleyip yükleyin.
Kullanılabilir güncellemeler yoksa veya yüklediğiniz halde sorun çözülmediyse, bilgisayarı yeniden başlatın başlangıç menüsü yeniden başlattıktan sonra geri gelecektir.. Başlangıç menüsünü kullanmadan bilgisayarınızı yeniden başlatmanız için şunları yapın;

1. Klavyedeki Windows tuşu basılıyken L tuşuna basarak bilgisayarı kilitleyin. Kullanıcı girişi ekranında güç düğmesine basarak yeniden başlat seçeneğiyle bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.
  2. Klavyedeki Windows tuşu basılıyken R tuşuna basın ve açılan Çalıştır ekranında CMD yazarak komut istemini açın. Komut isteminde shutdown –r komutu ile bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.
Bunu ilgili paketi sisteme yeniden tanıtarak da düzeltmek mümkün olabilir. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak bir Powershell komutu oluşturabilirsiniz.

1. Klavyenizden CTRL + Alt + Del tuşlarına basın ve Görev Yöneticisini çalıştırın
  2. Dosya menüsünden Yeni görevi çalıştır seçeneğini açın
  3. Açılan penceredeki Aç: satırına powershell yazın ve Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur kutucuğunu işaretleyin.
  4. Açılan Powershell komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın.
Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}

Saygılarımla,

"Kaynak"

yok guncellestırmelerı denetlıyormda hepsı yklu ama baslat menusu felan calısmıyor

deneyemem valla birsuru program kurdum bunu tekrar kurmam kurarsam win7 gecer'm

w8 suruculeri yuklu casperden indirdim pcde casper ztn bunu temiz sifir kurulum yapmistim hersey silinmisti D:/ haric fakat 1 hafta sonra baslat menusu gitti

w8 suruculeri yuklu casperden indirdim pcde casper ztn bunu temiz sifir kurulum yapmistim hersey silinmisti D:/ haric fakat 1 hafta sonra baslat menusu gitti

Yani başka şansın yok gibi duruyor. Temizden kastım, formatlanmış bir disk üzerine 7 den direk 10 a geçmektir. En sağlıklısı.

valla 7 gerı donsem 10a sıfır kurulm felan yapmam suan bır cok sey calısmıyor + pc eskıden w7de tam hatırlamıyorm ama 20 30 sanıye arası acılırken sımdı 1 dk gecıo

valla 7 gerı donsem 10a sıfır kurulm felan yapmam suan bır cok sey calısmıyor + pc eskıden w7de tam hatırlamıyorm ama 20 30 sanıye arası acılırken sımdı 1 dk gecıo

Gene de çok uzun bir zaman değil, hard diskin okuma gücüne göre açılış zamanı uzalır ya da kısalır. Eğer sorunların varsa windows 7 üzerinden temiz bir kurulum yap ama windows 7 de kalırım diyorsan senin bileceğin iş.

w7 kuramıyorm işte cd bozuk usb var ama usbden atamıyorm yarıya gelıo mesla yenıden baslatması gerkeıo yenıden baslatınca en bastan baslıyo

Geri