• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni Silkroad Server

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Merhabalar arkadaşlar,
Biliyorsunuz ki maxigame kitlesi için açtığımız ve özel olarak yaptığımız sistemler mevcuttu.Fakat inkar edilmemelidir ki maxigame oyuncuları bu serverların bu emeklerin kıymetini bilmedi.En son açılan oyunumuz 2-3 gün içinde 300+ online olmasına rağmen 1 gün içinde 30-40'a düştü.Tabi kimse yargılamasın ki bu maxigame oyuncularının artık alışkanlığı haline gelmiş durumdadır.

Şimdi; sizler için kaliteli ve orjinalliği bozulmamış sağlam bir oyun açmayı düşündük.Uzun süren tartışmalar sonucu açalım-açmayalım kapışması olsada açmaya karar verdik.Bu konuda sizlerden her açıdan büyük destek beklemekteyiz.Yapacağınız yorumlar ve vereceğiniz fikirler bizler için çok çok önemlidir.Fakat şunu belirtelim ki bu oyunun diğerleri gibi olmasını kesinlikle istemiyoruz.Onun için oyuncu kitlemiz özenle oluşturulacaktır.Oyun hakkında elbet kendi düşüncelerimiz mevcut fakat bunları size söylemeden önce sizlerin fikir ve düşüncelerini almak istedik.

Yukarıdaki yazıyı okuduğunuz için teşekkür ediyorum ve yorumlarınızı bekliyorum...

Açtığınız her serverde sizi yanlız bırakmadım hep arkanızdaydım gayetde sizi başarılı buluyorum umarım bu sefer herşey istediğiniz gibi olur. Sabırsızlıkla bekliyorum

bak gm ile doğrudan iletişime geçilebilen platformda yayılan oyunlar tutmuyor eğer tutmasını istiyosan ss kanunu uygula sömür cevap verme banla her istediklerini yapma o zaman değerin oluyor test edildi onaylandı. ;)

Açtığınız her serverde sizi yanlız bırakmadım hep arkanızdaydım gayetde sizi başarılı buluyorum umarım bu sefer herşey istediğiniz gibi olur. Sabırsızlıkla bekliyorum

Eyvallah kardeşim , hiçbirinde gerçekten yalnız bırakmadın.Desteğin için teşekkürler.İnşallah sağlam bir ortam ile bu sefer düzgün bir şeyler yapacağız.

----------

bak gm ile doğrudan iletişime geçilebilen platformda yayılan oyunlar tutmuyor eğer tutmasını istiyosan ss kanunu uygula sömür cevap verme banla her istediklerini yapma o zaman değerin oluyor test edildi onaylandı. ;)
Oyunlarımızın çoğunda GM ile direk iletişim zaten sağlanmadı.Bu dediğiniz işlemi forumumuz üzerinden yapmaktayız zaten :)

Açmayı düşündüğünüz server size mi ait yoksa Deepblue ile ortak işmi söz konusu.

Bende bir tavsiyede bulunayım o zaman oyunculara kulak asma üyelikleri ücretli yap zorlaştır yetkililerle iletişim olmasın o zaman gerçek bir kitleyi toparlayabilirsin günü birlikçiler gelmez.

Açmayı düşündüğünüz server size mi ait yoksa Deepblue ile ortak işmi söz konusu.
MaxiGame ailesinden mevcut kişiler var fakat Deepblue ile ortak bir iş söz konusu değil.

----------

Bende bir tavsiyede bulunayım o zaman oyunculara kulak asma üyelikleri ücretli yap zorlaştır yetkililerle iletişim olmasın o zaman gerçek bir kitleyi toparlayabilirsin günü birlikçiler gelmez.
Merhaba
Hocam söylediğiniz zor ve yetkililere ulaşılmayan bir sistem yaptım fakat yine günübirlikçiler oyunu mahvetti.Üyelikler ücretli olursa eski VIP swler gibi olur bence çok kaliteli bir ortam olur fakat bu iş bizim türk oyuncularına ağır gelir.

MaxiGame ailesinden mevcut kişiler var fakat Deepblue ile ortak bir iş söz konusu değil.

----------

Merhaba
Hocam söylediğiniz zor ve yetkililere ulaşılmayan bir sistem yaptım fakat yine günübirlikçiler oyunu mahvetti.Üyelikler ücretli olursa eski VIP swler gibi olur bence çok kaliteli bir ortam olur fakat bu iş bizim türk oyuncularına ağır gelir.
Malesef Türkiyeden ve buradan duzgun bir kitle topliycaksan bunlar sart gibi gozukuyor ama umarim basarili olursun arada bende ugrarim [emoji106]

Malesef Türkiyeden ve buradan duzgun bir kitle topliycaksan bunlar sart gibi gozukuyor ama umarim basarili olursun arada bende ugrarim [emoji106]

Ücretli bir server açılması bence şuan uygun değil.Çünkü bizim Türk oyuncularımız "Free" kelimesine bağımlı olmuş durumda... :)

Ücretli bir server açılması bence şuan uygun değil.Çünkü bizim Türk oyuncularımız "Free" kelimesine bağımlı olmuş durumda... :)
üyelikleri 5-10 lira gibi uygun bi fiyata yaparsanız en azından 8-14 yaş kitlesinden kurtuluruz buda bir gelişme + serverın sadece Türkiyeye açık değilde yabancı ülkelerede açık olmasını şiddetle öneririm

üyelikleri 5-10 lira gibi uygun bi fiyata yaparsanız en azından 8-14 yaş kitlesinden kurtuluruz buda bir gelişme + serverın sadece Türkiyeye açık değilde yabancı ülkelerede açık olmasını şiddetle öneririm
Düşüncelerimiz arasında 10 TL üyelikle bir server açmak vardı gerçekten.Fakat bunu yapınca player sayısından şüphe duyarız.O kitleden kurtulmayı bizde istiyoruz fakat diğer kitle de "Ne para vericem" şeklinde bir düşünceye kapılıp
gidiyorlar.Üyelik 10 TL şeklinde düşünüyoruz bakalım bu düşünceye katılanlar olursa projeyi gerçekleştirebiliriz.Bilerek konuda yazmadım ki düşünceleri başta almak istedim.

Düşüncelerimiz arasında 10 TL üyelikle bir server açmak vardı gerçekten.Fakat bunu yapınca player sayısından şüphe duyarız.O kitleden kurtulmayı bizde istiyoruz fakat diğer kitle de "Ne para vericem" şeklinde bir düşünceye kapılıp
gidiyorlar.Üyelik 10 TL şeklinde düşünüyoruz bakalım bu düşünceye katılanlar olursa projeyi gerçekleştirebiliriz.Bilerek konuda yazmadım ki düşünceleri başta almak istedim.
üyelikler bedava olduğunda server zor sıkıcı vs bahanelerle 2gün sonra bırakacak birçok insan oynayacağına en azından verdiği parayı düşünüp sonuna kadar devam ettirecek daha az insan olması bence daha mantıklı tabi bu sizin kararınız örnek zszc retro gibi bir server tekrardan gelse tadından yenmez

Şahsi kanaatim çok fazla uğraşılmaması ve 80 cap orjinalliğinde bir oyun sunulması olur. "Nerede o silkroad" diyenlerin keyif alacağı. O anka setlermiş o angel spiritmiş ıvır zıvır uğraştırmayalım işte. Tadında kararında.

üyelikler bedava olduğunda server zor sıkıcı vs bahanelerle 2gün sonra bırakacak birçok insan oynayacağına en azından verdiği parayı düşünüp sonuna kadar devam ettirecek daha az insan olması bence daha mantıklı tabi bu sizin kararınız örnek zszc retro gibi bir server tekrardan gelse tadından yenmez
Düşünüyoruz tabiki fakat bunu yapınca kurulacak cap felan da önemli.Bunlar için yoğun bir atışma var açıkcası.Ayrıca kaç kişi bu fikri destekleyecek bunu da göz önünde bulundurup destek verecek kişileri burada görüp fikirlerini de almak lazım.

----------

Şahsi kanaatim çok fazla uğraşılmaması ve 80 cap orjinalliğinde bir oyun sunulması olur. "Nerede o silkroad" diyenlerin keyif alacağı. O anka setlermiş o angel spiritmiş ıvır zıvır uğraştırmayalım işte. Tadında kararında.
Orjinallik fazla bozulmayacak zaten fakat cap konusunda ciddi bir tartışma ortamı yaratılmalı.

Şöyle diyeyim, 60 ve 70 capte oynayanların az olduğunu düşünüyorum. Herkesin silkroadı tanıdığı cap ve büyük çatışmaların olduğu cap 80 cap, yeşil garment set, 4 yingyanglı shield hele bir de sun olayı zor oldu mu tadından yenmez. Tabii ki bu düşüncenin yeri şuan bu konu değil ama fikrimi söylemek istedim.

''En son açılan oyunumuz 2-3 gün içinde 300+ online olmasına rağmen 1 gün içinde 30-40'a düştü.Tabi kimse yargılamasın ki bu maxigame oyuncularının artık alışkanlığı haline gelmiş durumdadır.'' bu sözünüze katılamıyorum biraz yargılamak gibi olacak üzgünüm ama bu iş birazda beklentilerle alakalı demekki oyuncuların beklentisini karşılayamamışsınız bu beklentiler sadece sizin elinizde olan birşeyde deyil oyuncularlada alakalı ki ben şahsen bol oyunculu bir server de oynamayı tercih ederim ve kendi tanıdığım arkadaşlarımla beraber oynamayı isterim rakiplerimin, oyunu oynayan herkesin işini bilen insanlar olmasını isterim benim server sistemi harici şahsi beklentilerim bu yönde bu beklentilerim karşılanmadığı taktirde tabiki bi oyuna 3 günden fazla dayanamamda. artık bu saatden sonra server açmak kumar oynamak gibi bi hal aldı geçen sefer elin iyi değilmiş bu kez sağlam olması dileğiyle iyi şanslar.

Benim düşüncemde 80 capten yana fakat 80 cap bir serverda en fazla süre bota salan veya en fazla sayıdı karakter bota salan adam daha iyi yerlere geliyorsa o server baştan bitmiştir sun drop olursa server ölü olur full bot olur yani bunuda bi düşünün derim

ben her daim 110 cap seven bir oyuncu oldum ki hiç bir private serverde ben egypt set yapana kadar uzun yaşamadı bu yüzden düzgün bir 110 cap oynamayı isterim.

10-20 liralık tek sefer ödemeli bir server düşüne bilirsiniz ancak şöyle ki bu sefer premium gibi diğer ücrete bağlanacak eşyalarda ne gibi bir yaptırım olur bilmem. 10 20 lira ücret vermiş biri kararlı ve istekli oyuncu olur bu da aslında daha fazla prestij demek olur. ancak yurt dışına açmalısınız serveri çünkü türkler yani bedava seven bir oyuncu kitlesiyle olmaz.

forumdan iletişimide olmasın ticket iyidir. çünkü biz severiz böyle bir konuda 1 haftada cevap almadan beklemeyi :)

''En son açılan oyunumuz 2-3 gün içinde 300+ online olmasına rağmen 1 gün içinde 30-40'a düştü.Tabi kimse yargılamasın ki bu maxigame oyuncularının artık alışkanlığı haline gelmiş durumdadır.'' bu sözünüze katılamıyorum biraz yargılamak gibi olacak üzgünüm ama bu iş birazda beklentilerle alakalı demekki oyuncuların beklentisini karşılayamamışsınız bu beklentiler sadece sizin elinizde olan birşeyde deyil oyuncularlada alakalı ki ben şahsen bol oyunculu bir server de oynamayı tercih ederim ve kendi tanıdığım arkadaşlarımla beraber oynamayı isterim rakiplerimin, oyunu oynayan herkesin işini bilen insanlar olmasını isterim benim server sistemi harici şahsi beklentilerim bu yönde bu beklentilerim karşılanmadığı taktirde tabiki bi oyuna 3 günden fazla dayanamamda. artık bu saatden sonra server açmak kumar oynamak gibi bi hal aldı geçen sefer elin iyi değilmiş bu kez sağlam olması dileğiyle iyi şanslar.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki açtığımız serverda hiçbir problem yoktu ve ortam ilk günlerde gayet iyiydi.Başlangıçtan itibaren bir sorun yaşamadık.Hatta açılıştan sonra tehditler ve saldırılar da aldık açık bir şekilde.Bunların da önüne geçmesini bildik.Ancak oyunda bulunan bir grup kişiler serverda herhangi bir problem ve aksaklık bulunmaksızın "Oyun kapanacak başka server'a geçiyoruz." bahanesi ile oyunu bırakıp diğer oyuncuları da kendi yanlarına çekti.Bu şekilde bırakan guildler olduğu için diğer oyuncular da bıraktı doğal olarak.

----------

Benim düşüncemde 80 capten yana fakat 80 cap bir serverda en fazla süre bota salan veya en fazla sayıdı karakter bota salan adam daha iyi yerlere geliyorsa o server baştan bitmiştir sun drop olursa server ölü olur full bot olur yani bunuda bi düşünün derim
Bundan önceki serverımız gayet kaliteli bir sistemdi.Job Point sistemi vardı ve bu pointi kazanabilmek için belirli şartlar vardı.Bu şartları taşımayan playerlar bu pointi kazanamıyordu.Bu kazanılan Job Pointle Sun alınıyordu.Yani sun drop yoktu.Bota yönelik olmayan ve saat başı da point kazanılan bir oyundu.Her şey düşünülmüştü fakat yine hüsran...

Geri