• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2014 ÖSYS Tercih Sonuçları Açıklandı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Daha önceki açılan konularda 23 Temmuz Kadir Gecesi'nde açıklanacağını belirtmiştim :)
Herkese hayırlı olması dileğiyle...

Sonuçlar için : https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1662

Şans yok ya yemin ederim şans yok bende. Ne zaman olacak 2. tercihler? Ücret yatırmamız gerekiyor galiba, nereye yatırıcaz. Beni bi aydınlatır mısın?

Ücret yok.Aynı bu tercihler gibi bir zaman aralığında tekrar tercih yapıcan eğer kazanırsan üniversiteye 1-2 ay geç gidecen ben öyle gıttım :)

Şans yok ya yemin ederim şans yok bende. Ne zaman olacak 2. tercihler? Ücret yatırmamız gerekiyor galiba, nereye yatırıcaz. Beni bi aydınlatır mısın?
ikinci tercihlerde bu seneye kadar yeni bölümler bile açılıyordu ek kontejyanda.Fakat bu sene yeni bölüm açtırmayacaklarmış sadece boşta kalan kadrolara yerleştirme yapacaklarmış.Ek tercihler normalde okullar başladıktan sonra oluyordu benim girdiğim sene(4 yıl önce) bizim vize haftasına bir hafta kala gelmişlerdi ekten gelenler ama bildiğim kadarıyla ek tercihleri geriye çektiler bu sene ağustosta başlar en kötü ihtimal 1 hafta falan kaçırırsın normal girenlerden oda yerleşebilirsen

Ücret yok.Aynı bu tercihler gibi bir zaman aralığında tekrar tercih yapıcan eğer kazanırsan üniversiteye 1-2 ay geç gidecen ben öyle gıttım :)
Reyiz, ben meslek lisesi çıkışlıyım. Kendi ilime yazdım. Puanım da kendi bölümüme göre iyiydi yani (YGS-1, 210'du.) Neden almadı anlamadım ya. II. öğretim yazsam daha mı çok şansım olur? II. öğretimi bana kısaca açıklar mısın? 1. tercihinde bir yere yerleşen arkadaş, 2. tercih yapabiliyor mu?

oda yerleşebilirsen
Yerleşme şansım çok mu düşük?

Reyiz, ben meslek lisesi çıkışlıyım. Kendi ilime yazdım. Puanım da kendi bölümüme göre iyiydi yani (YGS-1, 210'du.) Neden almadı anlamadım ya. II. öğretim yazsam daha mı çok şansım olur? II. öğretimi bana kısaca açıklar mısın? 1. tercihinde bir yere yerleşen arkadaş, 2. tercih yapabiliyor mu?

Yerleşme şansım çok mu düşük?

Bildiğim kadarıyla ikinci öğretim gececi oldugu için az tercih olması nedenı ıle az tercih ediliyor.Ama ben gececi okuyorum çok güzel okula akşam 6 da girip 8-9 da çıkıyoruz.2 saat okuldayız.Sabahçılar sabah 8 akşam 5de çıkıyor :D 1. tercihle yerleşen 2. tercihte başka yeri yazabiliyormu onu bılmıyorum.

hakan sne hiç araştırmadınmı oolm :D puanını yetmeceği okulu neden yazıyon :D istanbulda oturan varsa nişantaşı çıkmış bana :D

1.Tercihde yerleşen 2.tercih yazamaz seneye kalır.İkinci öğretim paralı olan kısım.Her dönem ders kaydı yaparken belli bir miktar para yatırılır öyle ders kaydı yapılır.2.Tercihte şimdi boş kalan kontenjanları açıklayacaklar, Onlar yazılacak.İkinci tercihlere genelde çok tutulmayan meslekler kalır genelde bir de :)

Gececi oldum ama olsun okula 10 dakikalık yolum var :D

II. öğretimi bana kısaca açıklar mısın? 1. tercihinde bir yere yerleşen arkadaş, 2. tercih yapabiliyor mu?

Hakan 2. öğretim gececi oluyor okula gece gidiyorsun,bende ikinci öğretime alınmışım okulda 10 dakikalık mesefa uzakta olduğu için sonucu hoş karşıladım. :)

Bildiğim kadarıyla ikinci öğretim gececi oldugu için az tercih olması nedenı ıle az tercih ediliyor.Ama ben gececi okuyorum çok güzel okula akşam 6 da girip 8-9 da çıkıyoruz.2 saat okuldayız.Sabahçılar sabah 8 akşam 5de çıkıyor :D 1. tercihle yerleşen 2. tercihte başka yeri yazabiliyormu onu bılmıyorum.
II. öğretim yazıcam boş olur herhalde.
hakan sne hiç araştırmadınmı oolm :D puanını yetmeceği okulu neden yazıyon :D istanbulda oturan varsa nişantaşı çıkmış bana :D
Lan araştırdım da ben sınavsız geçiş yaptım. Puan falan sormuyorlar. :D
1.Tercihde yerleşen 2.tercih yazamaz seneye kalır.İkinci öğretim paralı olan kısım.Her dönem ders kaydı yaparken belli bir miktar para yatırılır öyle ders kaydı yapılır.2.Tercihte şimdi boş kalan kontenjanları açıklayacaklar, Onlar yazılacak.İkinci tercihlere genelde çok tutulmayan meslekler kalır genelde bir de :)
Her dönemden kastın nedir? Yıllık mı? 2. tercih ne zaman bilgin var mı?
Gececiysen ne mutlu sana sabahçılar ağlarken günde 2-3 saat okulda duracan :D
Ahyş. :D 2 saat duruyoz gün boyu yat zıbar. :D

bende sınavsız geçiş yaptım.İkinci öğretim bende derslere sabah girebiliyorsunuz hatta tanıdık bulursanız direk gündüz olursunuz onu bi araştırın ben ayarlamaya calıscam :D

II. öğretim yazıcam boş olur herhalde.

Lan araştırdım da ben sınavsız geçiş yaptım. Puan falan sormuyorlar. :D

Her dönemden kastın nedir? Yıllık mı? 2. tercih ne zaman bilgin var mı?

Ahyş. :D 2 saat duruyoz gün boyu yat zıbar. :D
hakan puanını bilmiyorumki ben yerleşme şansın var yada yok diyeyim.Ama şöyle birşey diyebilirim ancak bu sene rehberde görmüştüm yeni bölüm açıyorlardı ek kontejyanda o zaman daha çok kişi ekten geliyordu bunu suistimal ettikleri için ek yerleştirmede yeni bölüm açılmayacakmış artık bu bir dezavantaj sadece.Mesela bu ilk tercihte X fakültesi y bölümü yok ama ek kontejyanda o bölüm 100 kişilik kadro açıyor ekten tercih edenler orayı ilk tercih etmiş oluyor anladınmı.Şimdi sadece boşta kalan yerlere tercih yapılacakmış yeni bölüm açılmayacakmış ekte

Ikinci öğretim için dönemlik ücret verirsiniz

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

hakan puanını bilmiyorumki ben yerleşme şansın var yada yok diyeyim.Ama şöyle birşey diyebilirim ancak bu sene rehberde görmüştüm yeni bölüm açıyorlardı ek kontejyanda o zaman daha çok kişi ekten geliyordu bunu suistimal ettikleri için ek yerleştirmede yeni bölüm açılmayacakmış artık bu bir dezavantaj sadece.Mesela bu ilk tercihte X fakültesi y bölümü yok ama ek kontejyanda o bölüm 100 kişilik kadro açıyor ekten tercih edenler orayı ilk tercih etmiş oluyor anladınmı.Şimdi sadece boşta kalan yerlere tercih yapılacakmış yeni bölüm açılmayacakmış ekte

2 yıllık Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yazacağım.. 2. tercihlerde de.

dK9G3LA.png

II. öğretim olsam 3 bin lira harç veriyordum :D I. öğretimim gittim aynı paraya bir seferlik msi aldım :D Her sene bir msi parası az değil :D

Geri