• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hymera Sorunlar ve Çözümleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ruthless
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Peki acaba tam olarak ne zaman sorun çözülür belli bi saat veremezmisiniz ?

Ya siteye de oyuna da giremiyoruz. Bir şey söyleyinde ona göre hareket edelim..

Beyler kimse kusura bakmasın ümit abide ama oyunda hiçbir zevk kalmadı herkes oyunu bıraktı.Her sabah oyun kapalı.Bir cevap yok.Ne olduğuyla ilgili sadece ddos diyorlar ama artık oynamak isteyenler bile bırakıcak

Beyler kimse kusura bakmasın ümit abide ama oyunda hiçbir zevk kalmadı herkes oyunu bıraktı.Her sabah oyun kapalı.Bir cevap yok.Ne olduğuyla ilgili sadece ddos diyorlar ama artık oynamak isteyenler bile bırakıcak

daha 2 gün oldu başlayalı oyundan soğudum gerçektende

oyunu bırakıyorum arkadaşlar sw acılsın ilk işim itemleri dağıtmak olacak !

Bu oyunun sorunsuz olmasını sizden daha fazla biz istiyoruz. Defalarca açıklamama rağmen her server çöktüğünde hala buraya koşup 5 yaşındaki laftan anlamaz çocuklar gibi para yatırdık paramızın karşılığını istiyoruz diye ağlayanlar var.

Sizin hergün böyle konu ve mesajlarla aldığınız bikaç yüz silk yüzünden hayatımızı satın aldığınızı düşünüp o yönde haddini bilmeksizin konuşmalarınız beni cidden deli ediyor.

DDos engelenebilecek birşey değildir anlamıyorsanız açın google'ı araştırın kafanıza göre konuşup duruyorsunuz durmadan. Ddos a karşı bazı önlemler alınmış sunucaya geçeceğiz dedim ve geçtik eskiden lagdan kıvranırken lag yok oldu değil mi ? Ben size ddosu %100 engelleyeceğiz mi dedim ? Bunu kimse söyleyemez, ddos un engellenmesi imkansızdır. İnşallah sorunlar çözülür herşey daha iyi olur dedim ve eskiye göre lagın olmaması da söylediklerimi doğruluyor zaten.

100 mbitlik bir ddos saldırından korunmak için kiralanabilecek en dandik hardware firewallın değeri 1100$ + KDV senelik. Bir sürü firmayı bizzat telefon ile aradım ve görüştüm acaba bir yol bulabilir miyiz diye. Serverımıza yapılan saldırı 250mbit ve üzeri şiddetlerde oluyor. 100mbitin etkisini azaltacak (engelleyecek demiyorum sadece etkisiniz azaltacak) bir firewall 1100$+ kdv ise 250mbit ve üstünün etkisini azaltacak bir firewall 3000$+ KDV den aşağı değildir. Bu da Türk lirası ile 6000-7000 TL ye tekabül etmektedir. Afedersiniz ama ben bu kadar para kazansaydım bu serveri 1 saniye bile açık tutmamazdım ve kimsenin ne kahrını ne de dırdırını çekmezdim. Anca bol keseden sallayıp boş boş konuşuyorsunuz.

Bazı kişiler server açtıysan sorunsuz olmasını sağlamak görevin, yapamıyorsan server açma gibisinden ukala ukala laflar ediyorlar her konuda. Ne yapıp ne yapmayacağımı söylemek kimsenin haddine değil. Ben serverimi açarım ve kardeşim elimden gelen budur derim, elimdeki mal bu derim al bak işine geliyorsa oynarsın gelmiyorsa oynamazsın bu kadar basit.

En iyi private serverlardan birisi olan Creddy Online bile 3 aydır ddos belası ile uğraşıyor, Playsro nun bile 2 gün önce ddos yüzünden sitesi kitlendi uzun bir süre girilemedi. DDos sorunu sadece Black Pearl'de olan birşey değil, bazıları bu sorun neden sadece BP de var diye düşünüyor. Bunu düşünmelerinin sebebi de 100-200 kişilik tanınmamış serverlara bakıp konuşmaları. Tanınmamış serverları kimse umursamaz ve saldırmaz , bu onların başarısı değildir, bu o kişilerin bizden iyi olmasının veya herşeyi bizden iyi bilmesinin sonucu değildir, bu kimsenin onlarla harcayacak vakti olmamasının sonucudur. Büyük serverların çoğunda ddos sorunu vardır, ne kadar büyüksen o kadar kıskanılırsın çekemezler ve başarına gölge düşürmek için uğraşıp dururlar.

Serverin kapanması, checke girmesi sizden çok bana zarar veriyor sanki ben istemiyor muyum buna bir çözüm bulup sonra rahat kafa ile bilgisayar başından ayrılıp gidip hayatımı yaşamayı ? Sırf bu sorun yüzünden bilgisayar başından ayrılamaz oldum. Dün dışarıda 1-2 saat işim vardı çıkarken korka korka çıktım server çökecek ve açan kimse olmayacak diye, alel acele koşa koşa gittim geldim ve evet geldiğimde server çökmüştü, bazı anlayışsız ve densiz kişiler ise buldukları her konuda yine ağzılarına gelen her aptalca kelimeyi düşünmeksizin verip veriştirmişlerdi!!!

Şöyle düşünebilirsiniz, neden bu serverla ilgilenen daha fazla kişi yok diye, bu server 3-5 liselinin bir araya toplanarak 100 TL ye kurduğu bir server değildir. Bu server Maxigame Electronics LTD şirketini temsil etmektedir. Ne kadar sorunlu da olsa biz bir firmayız ve yüzbinlerce kullancısı olan bir web siteye sahibiz. İnternet ortamında adın ne kadar büyük ise yaptığın hatalarda bir o kadar büyütülür ve çözümleri bir o kadar zorlaşır. Aslında sadece internet aleminde değil her yerde böyledir. Düşünün normal bir vatandaş sokak ortasında sevgilisini öperse mi skandal olur yoksa bir ünlü mü bunu yaparsa skandal olur ? Kimse normal bir vatandaşı umursamaz ama bir ünlü yaparsa aylarca o kişiyi ayıplayan da çıkar kötü söz söyleyende çıkar kısaca o kişiyi yaptığı bu şey için bin pişman ederler. Bizde de durum böyle, bu takım da ne kadar çok kişi olursa hata yapılma olasılığı da o kadar artar. Bir kere en büyük sorun olan güven sorunu var, devir öyle bir devir ki öz kardeşimize bile güvenemiyoruz, bir de internet üzerinden tanıştığımız kişielere tam olarak nasıl güvenebiliriz ? Oluşacak her sorun, yapılacak her hata herşeyi darmadağın eder ve içinden çıkılamayacak bir hal almasına sebep olur.

Kendimi övmüyorum kesinlikle ama herkes benim gibi ne yaptığını bilemez, takıma bir sürü kişi alırsak mutlaka ama mutlaka birileri yanlışlıkla veya bilerek bazı sorunlara yol açacaktır. Ve oluşan her sorun deve gibi büyütülüp yüzümüze vurulacaktır. Bu durum hem bizi hem de sizi şuankinden 100 kat daha fazla yıpratıp ve daha zor durumlara sokacaktır. Zaten yeterince sorunumuz var birde takımdaki kalabalıklık yüzünden yeni sorunların oluşmasına katlanamam, siz de katlanamazsınız. Takıma bir sürü kişi alınmamasının sebebi budur.

Bunun bir önlemi ve çözümü olsa siz yapma desenizde ben yaparım. Sizin için değil kendim için yaparım. Bu server ne kadar sorunsuz olursa hem o kadar kafam rahat olur hem açık konuşmak gerekirse daha çok para kazanırım. Bunu bile düşünemeyecek kadar aklınız kıt mı cidden ? bilerek ve isteyerek neden kendi kendime işkence edeyim eğer bir çözümü olsaydı ? Eğer yapılabilecek birşey olsaydı neden hergün sizin bu saçma konuşmalarınıza katlanmaya devam edeyim neden daha çok para kazanmak varken sırf bu sorun yüzünden insanları kaçırıp az para kazanmayı kabul edeyim ? Kendi kendimin düşmanı mıyım ben ? Azıcık aklı yerinde birisi herşeyi rahatlıkla anlayabilir!!!

Herşey bu kadar basit ve anlaşılırken halen daha sanki bir çözümü varmışta keyfimizden çözmüyoruz gibi davranmanız cidden katlanılabilecek şey değil. Büyüyün artık böyle aptalca davranarak hiç bir yere varamazsınız!!!

Artık bu konu hakkında tek kelime dahi duymak istemiyorum!!! Kimse size zorla oynayın demedi, kimse size zorla silk alın da demedi, silk aldınız diye de kimsenin köleniz olacağını düşünmeyin sakın öyle bir hakkınız yok. Silk alıp böyle konuşacaksanız silk almayın sakın, silk almanızı kesinlikle istemiyorum. Beni tınlamayıp silk alacaksanız o zaman gelip bana ağlamayın artık. Herşeye kendiniz karar verdiniz o nedenle beni suçlayamazsınız!!! İşinize gelmiyorsa oynamazsınız. Ben elimden gelenin en iyisini yaptım, yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim, bundan daha fazlasını yapamam! Adım hıdır elimden gelen budur!!!

Not: Bu mesajda bazı hoş olmayan argo ve hakaretler kullandım. Konuştuklarımın da gayet farkındayım. Yanlız kimse yanlış anlamasın söylediklerim genel olarak herkes için geçerli değildir. Söylediklerim sadece düşüncesizce konuşup duran kişilere karşı yazılmıştır. Ayrıca ben hiç bir zaman süslü kelimeler kullanmam veya gerçekleri saklamam, bu mesajımda dobra dobra herşeyi açıkça yazdım. Başkası olsaydı kardeşim bu serveri düzeltmek için bir yol olsa siz değerli oyuncularımızı düşünüp o önlemi alırdım derdi ama ben böyle yalanlarla kimseyi kandırmam gerçek neyse onu yazarım. Bir çözümü olsaydı önce kendim için yapardım, ilk önce sizi düşünmezdim dünyanın düzeni böyle herkes ilk önce kendisini düşünür. Doğru söyleyeni isterseniz 9 köyden kovun. Açık sözlü olduğum için bu durum bazılarını rahatsız edebilir o nedenle kusura bakmasınlar ben iki yüzlü, sahtekar, yalaka ve üçkağıtçı biri değilim.

Bu arada kimsenin yalakalık yaptığı yok sadece görevimiz :)

Sorun düzelicekse bi saat versenizde kimse beklemese boşuna düzeltemicekseniz ?

utsa ddos ne oluyor ?
utsa ne oluyor anlamadım :D

DDOS saldırılarından korunmak oldukça zordur. Genellikle DDOS saldırı
konusunda
çok usta olan
bilgisayar
korsanları bile kendi sunucularını DDOS'dan
korumakonusunda
aynı şekilde başarılı değildirler.

Küçük boyutlardaki (30-40
bilgisayardan
oluşan botnet gibi) bir DDOS saldırısı,
yazılım
ile çoğu zaman kaynak IP
adresleri
bloke edilerek engellenebilir, fakat saldırı daha büyük boyutlardaysa saldıran IP
adreslerinitanımlayıp
engelleseniz bile gelen veri size atanan bant genişliğini harcayarak sitenizi açılmaz hale getirebilir.

DDOS saldırılarının bazen haftalar hatta aylarca sürdüğü düşünülürse bu ekstra bant genişliği
faturası
ve bunun yanında ziyaretçiye iyi
hizmet
sunamamak oldukça sinir bozucu olabiliyor. DDOS saldırılarında genellikle ++++++'ın
hedef
sunucuya doğrudan
bağlanması
gerekmediğinden, kim olduğunun bulunması da son derece
güç
bir iştir.

2PKSs.jpg

Beyler gerçek değildir umarım?,şimdi errorsoft dan çektim

Eğer Bu saldırı çözülmezse yani haftalar aylar alırsa bence kimse kalmaz swde :(

utsa ne oluyor anlamadım :D

DDOS saldırılarından korunmak oldukça zordur. Genellikle DDOS saldırı
konusunda
çok usta olan
bilgisayar
korsanları bile kendi sunucularını DDOS'dan
korumakonusunda
aynı şekilde başarılı değildirler.

Küçük boyutlardaki (30-40
bilgisayardan
oluşan botnet gibi) bir DDOS saldırısı,
yazılım
ile çoğu zaman kaynak IP
adresleri
bloke edilerek engellenebilir, fakat saldırı daha büyük boyutlardaysa saldıran IP
adreslerinitanımlayıp
engelleseniz bile gelen veri size atanan bant genişliğini harcayarak sitenizi açılmaz hale getirebilir.

DDOS saldırılarının bazen haftalar hatta aylarca sürdüğü düşünülürse bu ekstra bant genişliği
faturası
ve bunun yanında ziyaretçiye iyi
hizmet
sunamamak oldukça sinir bozucu olabiliyor. DDOS saldırılarında genellikle ++++++'ın
hedef
sunucuya doğrudan
bağlanması
gerekmediğinden, kim olduğunun bulunması da son derece
güç
bir iştir.

hmm anladım cok saol dostum format atsın pcye olmazmı :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri