• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İbot yeni sürümde çalıştırma 07.04.2013

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vedattt48
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

vedattt48

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
22 Eki 2010
Puanı
9
Herkeze merhaba
bu ibot konusunda sorun yaşayan arkadaşlar için bir video çektim.
bunu izleyip aynı işlemleri yaparsanız ibot sorunsuz bir şekilde çalıştırırsınız.

Güncellendi

Download:

iBot v1.2.2 -
iBot - Public Released v1.2.2.7z

v1.2.2
- Updated for ISRO v1.406
- Updated for SROR v1.071
- Updated data files (data dosyaları güncellendi)
- Updated iBot Necessities files (gerekliler dosyası güncellendi)
- Added parse_shops.txt
- Added check for invalid character name (karakter ismi kontrolü eklendi)
- Added input for secondary passcode (2. şifre girişi eklendi) (yani illa karakter ismi girmenize gerek yok sola gelicek çarlar)
- Added command line for secondary passcode (PC:1234) (2. şifre komutu eklendi)
- Fixed parsing of fellow items (fellow itemleri düzeltildi)

hamachiden hsyi açıcaklar var ise:
hs client pcsindeki bütün güvenklik duvarlarını kapatın
antivirüsü devre dışı bırakın
yoksa hamachiden bağlanamayabilirsiniz.

Bu arada bu benim ilk video çekimim kusura bakmayın :)

Hata alırsan alta yazın ben pc başında olduğum sürece size yardım edeceğim
ve aynı hatayı alıpda düzeltmiş olanlar yardım edecektir (inş) :)

[NOT=vm ware workstation]pcnizde kesinlikle bir vm wareworkstation olması gerekiyor ve güvenlik duvarı kapalı bir xpye sahip olmanız gerekiyor[/NOT]

Son düzenleme:
vmware indirdim, kurdum ama bir türlü açılmıyor. bilgisayarım xp ve vmwarede de xp yaptım fakat bir türlü vmwareden bilgisayar açılmıyor

Son düzenleme:
orda dediğim gibi eğer 2 pcniz war ise hs clienti diğer pcden açıp hamachi ile bağlayabilirsiniz.

vmware indirdim, kurdum ama bir türlü açılmıyor. bilgisayarım xp ve vmwarede de xp yaptım fakat bir türlü vmwareden bilgisayar açılmıyor

hata falan yok bu şekilde kalıyor;
21afx9h.jpg

Burdan ileri gitmiyor yani...

Kusura bakma ben bu videodan bi şey anlamadım :/

tw ile bağlanabilir misin?!?

Kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim orda sunucu açarken normal pc kurar gibi yapacaksın. Yani önce XP professional kurulum dosyası edinmelisin. Sonra sunucu kurarken en son adımda customize gibi bir şey gelecek. Orda CD kısmına gir ve browse yapıp iso halindeki kurulum cd sini seç. Sonra kurarken NTFS <quick> seçip normal kurarmış gibi kur. 30 dk da felan hallolur kurulum. Bu arada pişman olmamak için en az 15 gb hafıza ver.

----------

Bende de start diyince D3D9 application error veriyor. DX9 felan kurdum ama olmadı :( Başka ne yapabilirim?

Edit: Sanırım driver yüklemem gerek ekran kartı için. :D

Son düzenleme:
Kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim orda sunucu açarken normal pc kurar gibi yapacaksın. Yani önce XP professional kurulum dosyası edinmelisin. Sonra sunucu kurarken en son adımda customize gibi bir şey gelecek. Orda CD kısmına gir ve browse yapıp iso halindeki kurulum cd sini seç. Sonra kurarken NTFS <quick> seçip normal kurarmış gibi kur. 30 dk da felan hallolur kurulum. Bu arada pişman olmamak için en az 15 gb hafıza ver.

----------

Bende de start diyince D3D9 application error veriyor. DX9 felan kurdum ama olmadı :( Başka ne yapabilirim?

Edit: Sanırım driver yüklemem gerek ekran kartı için. :D
eğer vm ware kullanıyosanız öyle bi sorun ile karşılazmazsınız.
eğer yüklü olduğu halde yapıyosa
üstteki sekmelerden VM>install vmware tools dio ona tıklayın bütün sorunları çözer.

eğer vm ware kullanıyosanız öyle bi sorun ile karşılazmazsınız.
eğer yüklü olduğu halde yapıyosa
üstteki sekmelerden VM>install vmware tools dio ona tıklayın bütün sorunları çözer.

Teşekkürler vmware kullanıyorum deniyorum şimdi.

ben bi türlü anlamadım bu vmware olayını, benim düzgün bir sanal xp kurmam içim vmware harici ne lazım?!?

liste gibi bir şey oluşturabilir misiniz bana!?

bi xp cdsi yada xp dosyalarının bulunduğu xp cd+ bikaç tık :)

shanexp nin *.iso olan cdsi vardı onu taktım videodaki gibi ilerledim ama buradan sonra hiç bi şey yapamıyorum. "Enter" tuşuna basıyorum fakat bi değişiklik yok.

27wwyet.jpg

olmazsa teamveiwerden biraz yardım eder misin?!? o şekilde hallederiz paylaşım yapmadan. :)

Benim sorun çözüldü sağolasın da sistem özellikleri iyi olmayan denemesin,tavsiye etmem. :D

Geri