• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Joymax ve Kore Oyun Firmaları Private Serverlara Karşı Harekete Geçti

Joymax'ın savaş açmasına sevindim. Geç bir adım olsa da, private serverler reklam yapamadıkça çok bir oyuncu kitlesi olmayacak haliyle illa ki silkroad oynamak isteyen oyuncular i-Sro ya da Silkroad-R e dönüş yapacaklardır. O server bu server benim diye çığlık çığlığa karalama yapıp server bırakan minik kardeşlerimiz de Silkroad gibi efsane bir oyundan ellerini çekip, gerçekten oyunu oyun gibi oynayacak abilerine bırakacaklardır. MaxiGame adına üzülmüş olsam da eline 100 200 tl geçip server açıp kendilerini birşey sanan emek hırsızlarının ortadan kalkacağı durumuna da hayli sevindim. :srd

Kimse gidipte 1k silk için 390 lira para vermez aynı zamanda bu 1k silk ile set yapılmıyor edilmiyor job set yapmak en azından 10bin tlyi buluyor ki +12 legend itemleri yapmayı hiç saymıyorum bile yani gidip bu parayı vericeklerine 100 200 pvp swye harcarlar zevklerini tam alırlar isro ölü bir yatırım ben 125 cap zamanına kadar oynadım en sonda 120 lvl 122 lvl carlar 200 tl ye bile satılmıyordu o derecelere kadar düşmüştü savaşlarda arkalarına pt almadan gidebilen kimse yoktu herkes kale savaşına en az 1pt giriyor job kapışmasına arkasında 1pt ile geliyordu kimse bireysel yada groupsal oynamıyor bot carları ile oynuyordu pcsi iyi olanlar 3-4 pt açıp gold bot deneyimi yapıyor orada yırtabiliyorlardı yani herşey paraya bakıyordu anlıcağın bunların hepsinin tek tek videolu ve fotoğraflı kanıtlarını atabilirim.

Kimse gidipte 1k silk için 390 lira para vermez aynı zamanda bu 1k silk ile set yapılmıyor edilmiyor job set yapmak en azından 10bin tlyi buluyor ki +12 legend itemleri yapmayı hiç saymıyorum bile yani gidip bu parayı vericeklerine 100 200 pvp swye harcarlar zevklerini tam alırlar isro ölü bir yatırım ben 125 cap zamanına kadar oynadım en sonda 120 lvl 122 lvl carlar 200 tl ye bile satılmıyordu o derecelere kadar düşmüştü savaşlarda arkalarına pt almadan gidebilen kimse yoktu herkes kale savaşına en az 1pt giriyor job kapışmasına arkasında 1pt ile geliyordu kimse bireysel yada groupsal oynamıyor bot carları ile oynuyordu pcsi iyi olanlar 3-4 pt açıp gold bot deneyimi yapıyor orada yırtabiliyorlardı yani herşey paraya bakıyordu anlıcağın bunların hepsinin tek tek videolu ve fotoğraflı kanıtlarını atabilirim.

Hali hazırda i-Sro Minerva serverinde oyuncuyum. 10 bin TL 'e job set yapıldığını ilk kez sende duyuyorum. Maksimum 500-600TL e +3 +4 FB JOB set bulabilirsin en iyisini. 15D+ Legend setin en iyisini de 2.000TL e bulabilirsin. Şimdi şöyle bir düşünmek gerekli; Bir şahıs aaa pvp serverine 100tl yatırmış olsun. Ve en iyi seti elde etmiş olsun. O server kapanacak. Ya da oyundan haz alamayacak başka servere geçip bir 100 200tl de oraya yatırdın diyelim. E günümüzde ömürlük pvp server olmadığına göre her 2 aya 1 server değiştirmiş olsanız ve her defa para yatırmış olsanız i-Sro ya harcadığınız parayı geçer ve o para direkt çöp olur. Fakat i-Sro da 1 defa verıyorsun emeğinin karşılığını alıyorsun. He o kadar para harcayıp harcamamakta herkesin bireysel görüş ve hareketi olur. Eğer kafayı kullanabilirseniz Orjinal Silkroad tan güzel gelir elde edebilirsiniz. Buda Orjinal Silkroad ı ayrıcalıklı kılıyor benim gözümde. Ki zaten private serverlerdeki gibi herkes orjinal isroyu oynayabilmiş olsa isroda çoktan oyuncu sayısının diplerini görmüş olacaktı. Emin olun abartılıyor yok isro bitmiş yok joymax onu bunu yapmış hata yapmış.

Buyurun gelin, i-Sro u indirin serverlerin durumuna bakın millet nekadar para harcıyor halâ ne kadar önemsiyor şu oyunu...

Private Serverler Ne Olacak ? Joymax Son Durum Nedir ? Silkroad Oldu Silkrayt :)

Yaklaşık 2 gündür forumlarda ve piyasada joymax tarafından uygulanan telif haklarıyla ilgili varsayımlar var şöyle olacak böyle olacak private bitecek isro açılacak herkez oraya gidecek aman allahım neler neler :shm:

Şimdi arkadaşlar bu durum ilk defa olmuyor.2013 yılındada benzer olaylar yaşanmıştı.Facebook üzerinde yaşanan durum patent ile alakalı değildir.Marka tesciliyle alakalıdır.Patent dosya yada ürün yada benzeri şeyler üzerinde izinsiz kullanımını engeller.Bir kaç aklı selim beynini silkroad'a kaptırmış oyuncuların yaygarısına göre 15.000 $ para cezası kesilecekmiş hapis cezası varmış falanmış filanmış okadar komedi şeyler gördümki bu yazıyı yazma gereksinimi duydum.

Senaryo 1: Joymax aracı firmayla sosyal medyalardaki "Silkroad" Markasının kullanımını engelliyebilir.Dahada ileri gidip tek tek piyasada bulunan private serverlerin ip adreslerini tespit ederek verimerkezlerine gerekli patent dosyalarını gönderip içeriğin kaldırılması yönünde istekte bulunabilir. Maximum yapabileceği işler bunlarla sınırlıdır.

Windows kaçak yazılım kullanım önüne geçememişken Joymax'ın heleki kaynak kodları paylaşılmış bir oyunun önüne geçmesi saçmalıktan öteye değil.

Senaryo 2: Private server piyasasını kurkutmaya çalışıp böyle bir iş yaparsam birazda uğraşırsam oyuncular korkar isro'ya geri dönüş yapar düşüncesi oluşmuş olabilir.Tabiki korkup dönenler olacaktır ancak bu tatmin edecek düzeyde olmayacaktır.

Kısacası herkez yine server açmaya yine bu piyasada olmaya devam edecek.Facebook sayfalarının gitmesi gibi minik şeyler bizim milletin önüne geçemez.

Benimde sayfam silindi 5 dakika sonra kurdum aynısını no problem :)

En kötü ihtimalle Silkroad diye yazıyoruz Silkrayt diye okuyoruz. Silkrayt diyede yazmaya devam ederiz hahha ::bl:

Kod:
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Joysro: 
Herkesin dikkatine.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Şuan icin olayın ne olduğundan emin değiliz ve Silkroad Private serverlara ne olacağını bilemiyoruz. Tahminimce hedef kapatmak ve telif hakkı ile bu yoldan yürüyorlar suanda bir avukat firması yoğun bir şekilde patır patır büyükleri düşürüyor ve suanda bunun üzerinde çalışıyoruz artık neler olacağını net bir şekilde kestiremiyoruz Kore’deki tanıdıklarımızı devreye sokarak N ile başlayan bir oyun geliştirici firması ile birlikte Joymax’ın software developer’ı ile iletişime geçme şansını yakaladık.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica][COLOR=#ff0000][U]Silkroad online’ı satın alma adına bir teklifte bulunduk [/U][/COLOR]kendileri ile suanda iletişim halindeyiz. bütün gelismeleri burada sizler ile paylaşacağım.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Görsellerde bütün icerikler bulunmaktadır.[/FONT][/COLOR]

Kaçıncı dumandan sonra bu kafaya geçebilirim ? :D

Ya konuşmayım şunlarla uğraşmayım diyorum ama olmuyor. Bu beceriksizler Joysro'yu koruyamayıp, götlerine tekmeyi yiyerek ortaklarına kaptırdılar sonra çıkıp biz Spysro açıyoruz dediler. Daha kendi oyununu korumaktan aciz birisi, her lafı küfür olan birisi, hiç bir olgunluğu olmayan sığ düşünceli birisi, hayatı sabahtan akşama kadar orda burda şirokko ile gezmek sanan birisi nasıl olur da Joymax ile görüşebilir? Joymax böyle bir vasıfsıza nasıl oyun teslim edecek?

Kendisine sürekli dev aynasında bakıyor ve insanları aptal yerine koyup böyle yalanlarla prim kasmaya çalışıyor gerçekten acınası çabalar.

Birincisi Kore firmalarında Hiyerarşik yönetim vardır. Software Developer asla ama asla 3. kişiler ile bu tür görüşmeler yapmaz, yapamaz da, yaparsa kendisini kapının önünde bulur. Gerek Kore gerekse dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde bu tür işlerle ilgilenecek bir Pazarlama veya Satış müdür vardır o ilgilenir bu tür işlerle ve bu şahıslar asla öyle tanıdık vasıtası ile işlem yapmazlar iletişime geçmezler. Koreliler çok disiplinli insanlardır. Başbakanlarının adı yolsuzluk olaylarına karıştı diye tüm halk sokaklara döküldü ve Başbakan görevden ayrıldı, gerisini siz düşünün.

Madem o kadar imtiyazlılarmış Joymax nezdinde önce kendilerinin de dün bu olaylar furyasında kapanan forum facebook sayfasının açılmasını rica etsinler Joymax kankalarından. Daha kendilerine hayırları yok kalkıp böyle bol keseden sallıyorlar akıllarınca prim yapacaklar, yemezler evladım.

Bu şekilde kendin gibi 3-5 akli dengesi bozuk kişiyi kandırırsın bundan öteye de gidemezsin boşuna yorma kafanı.

2013 - 2015 ve 2016'da bu olaylar yaşandı :D Joymax'ın kullandığı silkroad dosyalarının bir patenti mevcut değil sadece silkroad online isim hakkı marka tescili edilmiş. :)

İşinin biteceğini anlayan silkrayt bayilerinin son durumu :D :D

Tek işi silkrayt olanlar düşünsün :drunks Keyfimize diyecek yok.Umarız bu olaylardan korkarlarda piyasada 2012'deki gibi bize kalır :D

Ya konuşmayım şunlarla uğraşmayım diyorum ama olmuyor. Bu beceriksizler Joysro'yu koruyamayıp, götlerine tekmeyi yiyerek ortaklarına kaptırdılar sonra çıkıp biz Spysro açıyoruz dediler. Daha kendi oyununu korumaktan aciz birisi, her lafı küfür olan birisi, hiç bir olgunluğu olmayan sığ düşünceli birisi, hayatı sabahtan akşama kadar orda burda şirokko ile gezmek sanan birisi nasıl olur da Joymax ile görüşebilir? Joymax böyle bir vasıfsıza nasıl oyun teslim edecek?

Kendisine sürekli dev aynasında bakıyor ve insanları aptal yerine koyup böyle yalanlarla prim kasmaya çalışıyor gerçekten acınası çabalar.

Birincisi Kore firmalarında Hiyerarşik yönetim vardır. Software Developer asla ama asla 3. kişiler ile bu tür görüşmeler yapmaz, yapamaz da, yaparsa kendisini kapının önünde bulur. Gerek Kore gerekse dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde bu tür işlerle ilgilenecek bir Pazarlama veya Satış müdür vardır o ilgilenir bu tür işlerle ve bu şahıslar asla öyle tanıdık vasıtası ile işlem yapmazlar iletişime geçmezler. Koreliler çok disiplinli insanlardır. Başbakanlarının adı yolsuzluk olaylarına karıştı diye tüm halk sokaklara döküldü ve Başbakan görevden ayrıldı, gerisini siz düşünün.

Madem o kadar imtiyazlılarmış Joymax nezdinde önce kendilerinin de dün bu olaylar furyasında kapanan forum facebook sayfasının açılmasını rica etsinler Joymax kankalarından. Daha kendilerine hayırları yok kalkıp böyle bol keseden sallıyorlar akıllarınca prim yapacaklar, yemezler evladım.

Bu şekilde kendin gibi 3-5 akli dengesi bozuk kişiyi kandırırsın bundan öteye de gidemezsin boşuna yorma kafanı.

İlahi ADMIN ! Sen adamı gülmekten öldürürsün :haha

Yaklaşık 2 gündür forumlarda ve piyasada joymax tarafından uygulanan telif haklarıyla ilgili varsayımlar var şöyle olacak böyle olacak private bitecek isro açılacak herkez oraya gidecek aman allahım neler neler :shm:

Şimdi arkadaşlar bu durum ilk defa olmuyor.2013 yılındada benzer olaylar yaşanmıştı.Facebook üzerinde yaşanan durum patent ile alakalı değildir.Marka tesciliyle alakalıdır.Patent dosya yada ürün yada benzeri şeyler üzerinde izinsiz kullanımını engeller.Bir kaç aklı selim beynini silkroad'a kaptırmış oyuncuların yaygarısına göre 15.000 $ para cezası kesilecekmiş hapis cezası varmış falanmış filanmış okadar komedi şeyler gördümki bu yazıyı yazma gereksinimi duydum.

Senaryo 1: Joymax aracı firmayla sosyal medyalardaki "Silkroad" Markasının kullanımını engelliyebilir.Dahada ileri gidip tek tek piyasada bulunan private serverlerin ip adreslerini tespit ederek verimerkezlerine gerekli patent dosyalarını gönderip içeriğin kaldırılması yönünde istekte bulunabilir. Maximum yapabileceği işler bunlarla sınırlıdır.

Windows kaçak yazılım kullanım önüne geçememişken Joymax'ın heleki kaynak kodları paylaşılmış bir oyunun önüne geçmesi saçmalıktan öteye değil.

Senaryo 2: Private server piyasasını kurkutmaya çalışıp böyle bir iş yaparsam birazda uğraşırsam oyuncular korkar isro'ya geri dönüş yapar düşüncesi oluşmuş olabilir.Tabiki korkup dönenler olacaktır ancak bu tatmin edecek düzeyde olmayacaktır.

Kısacası herkez yine server açmaya yine bu piyasada olmaya devam edecek.Facebook sayfalarının gitmesi gibi minik şeyler bizim milletin önüne geçemez.

Benimde sayfam silindi 5 dakika sonra kurdum aynısını no problem :)

En kötü ihtimalle Silkroad diye yazıyoruz Silkrayt diye okuyoruz. Silkrayt diyede yazmaya devam ederiz hahha ::bl:

Korkmak demiyelim de , son 1-2 aydır bu düşüncede bir çok insan. Yok o server açıldı ona koş, bu server açıldı ona koş, 2 hafta duruyor sıkıldık buna gidelim falan derken hem kendilerini yoruyor insanlar, hem oyun oynamak isteyenlerin önüne taş koyuyor, onlar gidince serverlar boş kalıyor vs. vs. Bu olayın böyle olması insana "YETER ARTIK, İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN, YA SİLKROAD ONLİNE OYUNUNU BIRAKACAĞIM YA DA ORJİNALİ OYNARIM" diye söylenmesini sağlıyor. Kısacası bu olay birçok insana yaradı ve fikir oluşmaya başladı kafasında, artık milletin 5-10 TL sini çalan serverlara gitmeyeceklerdir, bundan KESİNLİKLE eminim. Kaldı ki büyük kitlelere sahip serverların da can sıkıcı, monoton geçtiğini herkes biliyor. Yahut sevenler de vardır, ama dediğim gibi insanlar bilgisayardan başını kaldırıp, monotonluktan çıkıp "ŞİMDİ BEN NE YAPMALIYIM, HANGİ YOLU SEÇMELİYİM" diyorlar. Olay bu kadar basit. Umarım JOYMAX elinden geleni yaptırır, zamanında o kadar insandan para sağdı, şimdi o paraları harcamak için güzel işlerde kullanırlar, bu gibi. Ne yapıyorsa yapsın ama şu pvp server çöplüğü, arkadaşların dediği gibi kurtarsın insanları. Öyle server açıp 2k 5k oyuncu kitlesi toplayıp paralarıyla kendilerine üst düzel telefon, bilgisayar veya araba almalarına SON olur inşallah.

Türkiyede herhangi bir avukata vererek private serveri komple kapattırabilir daha önce Knight Online private serverlarında oldu mahkeme kararıyla tamamen sildiler piyasadan bi kaç serveri tabi hergün 50 tane oyun açılınca bıraktılar peşini. Ceza kesilmişdir bilemem ama LoL oyununun sahipleri kendi oyunları için hile,bot yapan firmayı dava edip baya yükli bi tazminat almıştı. Pvp serverda hile hurda diye geçip alabilirler tazminat sonuçta seni zarara sokuyor. Yazılanları komedi olarak görüp kendi yorumunu yazmışsın ama seninki daha komik.

Selamin Aleykum Sanmiyorum Böyle Birşey Olacagını gelip gecıcı şeyler gecen yaz yada 2 sene oncede böyle oldu hıc bise olmadı

다음 주에 모든 개인 서버를 지우십시오

Son düzenleme:
In the next week, Erase all private servers!

Daziunda Bey aslen Mersinli misiniz? IP'niz Mersin de görünüyorda :D

IP dışında:

1. İngilizcen berbat.

2. Asıl Daziunda adının tüm harflerini büyük yazıyor.

3. Daziunda sadece Silkroad / Joymax için çalışan bir firma değil o nedenle profile "SilkRoad" yazmaz, hele hele R'si büyük hiç yazmaz.

Güzel deneme ama troll yapacaksanız biraz daha çaba gösterin kaliteli olsun ;)

Türkiye'de marka tescili olmadan bir şey yapması zor gibi geliyor bana :)
LoL gibi yapsaydı en başında işler bu boyutta olmazdı tabiki

Geri