• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Joymax ve Kore Oyun Firmaları Private Serverlara Karşı Harekete Geçti

Kod:
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Joysro: 
Herkesin dikkatine.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Şuan icin olayın ne olduğundan emin değiliz ve Silkroad Private serverlara ne olacağını bilemiyoruz. Tahminimce hedef kapatmak ve telif hakkı ile bu yoldan yürüyorlar suanda bir avukat firması yoğun bir şekilde patır patır büyükleri düşürüyor ve suanda bunun üzerinde çalışıyoruz artık neler olacağını net bir şekilde kestiremiyoruz Kore’deki tanıdıklarımızı devreye sokarak N ile başlayan bir oyun geliştirici firması ile birlikte Joymax’ın software developer’ı ile iletişime geçme şansını yakaladık.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica][COLOR=#ff0000][U]Silkroad online’ı satın alma adına bir teklifte bulunduk [/U][/COLOR]kendileri ile suanda iletişim halindeyiz. bütün gelismeleri burada sizler ile paylaşacağım.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1D2129][FONT=Helvetica]Görsellerde bütün icerikler bulunmaktadır.[/FONT][/COLOR]

Kaçıncı dumandan sonra bu kafaya geçebilirim ? :D

Öğrenirsen bana da haber et baya bir süredir bu kafayı yaşamayı istiyordum.

Hiçbir sonuç çıkmaz burdan. joymax çırpınıp duruyor. maxigame niye kapatılmış onu anlamadım.

Sen öyle san.

Bu iş için kurulmuş bir şirket başka işleri yok.

Facebook'u web site gibi kullanan private servarlar yalan oldu anlayacğanız.

- - - Güncellendi - - -

Hiçbir sonuç çıkmaz burdan. joymax çırpınıp duruyor. maxigame niye kapatılmış onu anlamadım.

Sen öyle san.

Bu iş için kurulmuş bir şirket başka işleri yok.

Facebook'u web site gibi kullanan private servarlar yalan oldu anlayacğanız.

Bu files ı sızdırılmış bir çok oyun için gündemde olan birşey

Evet patent sebebiyle bunu yapmaya hakları mevcut ancak patent hakkı ödenirse yayın hayatına kalındığı yerden devam edilebilir ki bu hakkı ödeyecek bir server sahibi olduğunu düşünmüyorum.

Birde sormak gerek bu fileslar 7 sene önce paylaşıldı yaptırım için illa joymax ın user kaybetmesi mi gerekirdi. :)

hocam isroyu 70-80-90 cap oynayanlar bilir 80 cap euro gelişi ile bir çok eski isronun kemik playeri oyunu bıraktı bir kısmı euro karakter açıp yoluna devam etti ,90 cap gelişi sadece chn karakterler için farklı bir macere oldu euronun krallığı hala devam etmekteydi ve hala botlar şuanki gibi fonksiyonel değil eurolar bilgisayar başıdan ayrılmadan parti kasamıyorlar ve en son olarak 100 cap o cave yolu bir çok playeri oyundan bezdirip kiminin bırakmasına kiminin ise onglarda sp li char kasıp satma ticaretine dönüştü ve oyunda muhteşem goldbotların olduğunu unutmamak lazım belki 110 capta biraz toplandı oyun çünkü farklı bir legend ve farklı itemlerin oluşu belki playerların sadece bunlara kafa yormasına yol açtı ve en son baktılar ki bir çok bariz hatalar yapıp oyunda bir çok şeyin yok olduklarını gördüler hele ki artı basma sistemi de değişince artık isro kendi kendinin ayağına sıkmak değil kendini bitkisel hayata soktu , gelişen piyasa ve farklı oyunlarında son sürat gelişmesi bunlara tek bir yol bıraktı oyunun dosyalarını piyasaya yaymak ve yine kuytu köşede de olsa oynayan bir kesim bırakmak istediler ve son olarak private serverlarda hala binlerce oyuncu olduğunu gördükleri ve bu pazarın daha çok kendilerine kaymalarını isteyince bu savaş açılmış olabilir

Privateleri engelleyebileceklerini sanmıyorum ama şuan başlatmış oldukları atılımla zarar verebildikleri kadar zarar verecekler.

Privateleri engelleyebileceklerini sanmıyorum ama şuan başlatmış oldukları atılımla zarar verebildikleri kadar zarar verecekler.
Aslında isteseler çok basit bir şekilde yaparlar. Belli başlı serverları hedefleseler diğer küçük srolarıda bir belirsizlik haline atarlar ve bu serverları kapatmak heleki böyle bi şirketle anlaşılmışken(anlaşılmışsa) çok zor olucağını düşünmüyorum. Serverın kendi dosyalarından server sağlayıcısına çok rahat ulaşırlar kaldıki oyunun tüm dosyaları joymaxın tekelinde şu anda bulunan joymax harici bütün srolar korsan ,sağlayıcı sahibi dava tarzı bi olayla uğraşmak istemiyorsa mecbur kapatır.

Aslında isteseler çok basit bir şekilde yaparlar. Belli başlı serverları hedefleseler diğer küçük srolarıda bir belirsizlik haline atarlar ve bu serverları kapatmak heleki böyle bi şirketle anlaşılmışken(anlaşılmışsa) çok zor olucağını düşünmüyorum. Serverın kendi dosyalarından server sağlayıcısına çok rahat ulaşırlar kaldıki oyunun tüm dosyaları joymaxın tekelinde şu anda bulunan joymax harici bütün srolar korsan ,sağlayıcı sahibi dava tarzı bi olayla uğraşmak istemiyorsa mecbur kapatır.

Metin2 ve Knight Online yıllarca ciddi ciddi privatelerle savaştı ne oldu? Sadece hiddetli oldukları dönemlerde birkaç serveri kapattılar sonra insanlar korktu bir süre geri çekildi ardından aynı şeyler tekrar başladı. Bu sürekli böyle sürüp gidecek bir kısır döngüdür.

Aç çakala bağırıp çağırdığın sürece suni olarak sürüden uzaklaştırırsın ama arkanı döndüğün anda yine sürünün üzerine atlar. Firmaların iş yoğunluğunda sürekli bunlarla uğraşacak imkanları da olmaz, başka firmalara yaptırsalar bile bu iş sürekli olduğu ve sonu olmadığı için büyük bir maliyet ve külfet oluşturacağından yine devamlılığı olmaz.

Metin2 ve Knight Online yıllarca ciddi ciddi privatelerle savaştı ne oldu? Sadece hiddetli oldukları dönemlerde birkaç serveri kapattılar sonra insanlar korktu bir süre geri çekildi ardından aynı şeyler tekrar başladı. Bu sürekli böyle sürüp gidecek bir kısır döngüdür.

Aç çakala bağırıp çağırdığın sürece suni olarak sürüden uzaklaştırırsın ama arkanı döndüğün anda yine sürünün üzerine atlar. Firmaların iş yoğunluğunda sürekli bunlarla uğraşacak imkanları da olmaz, başka firmalara yaptırsalar bile bu iş sürekli olduğu ve sonu olmadığı için büyük bir maliyet ve külfet oluşturacağından yine devamlılığı olmaz.
Eğer isronun belli bir player çekme amacı varsa bu vurucağı darbe(serverları kapattırıcak kadar)büyük olursa en az 1-2 yıl rahat etmesiyle sonuçlanır.Bence onlar bunun bi planını yapmıştır içlerinden biris "hadi lan 1-2 pserver kapatalım eğleniriz" diyip bu olaya giriştiklerini pek sanmıyorum. :)

Private serverlarda oynayan guildlerin sayfalarıda kapatılmaya başlanmış. DAZIUNDA hızını alamıyor. :D

1- Sunucular İntel olduğu için halı hazırda zaten çoğu firma eski sistem kullanıyor ve meltdown, spectre açıkları vasıtası ile zaten CPU ya erişim sağlıyorlarsa istedikleri gibi at koşturabilirler. Benim merak ettiğim Silkroad-R files [En Son] dosyaları kullanan şuan açık olan private server'a neden bir şey olmuyor dosyaların src'lerinin ellerinde olduğunu bile düşünüyorum ki farklı şeyler yapabliyorlar. vSRO MAX projesi de en büyük örneği. Böyle bir şey varsa elinde büyük bir koz var o yüzden mi açık kalıyor.

다음 주에 모든 개인 서버를 지우십시오

Bir Türk Sözü Der ki,
Başaramayacaksınız !
Bölemeyeceksiniz !
Yıkamayacaksınız !
Susturamayacaksınız !
Diz Çöktüremeyeceksiniz !
Boyunduruk Vuramayacaksınız !

If you want learn this words mean, I can translate for you English or Korean after your request ;)

- - - Güncellendi - - -

Ruby Facebook sayfası da down olmuş geçmiş olsun.
Burada ki yorumları gülerek okuyorum.
Yapacakları sayfa kapatmanın ötesine gidemez.
Sunucuma dahi erişemezler zira gizlilik anlaşmam var datacenterlar ile.
CIA MOSSAD gitse datacentera yada yazı yazsa olayın çözülmesi zaten 2 ay.
Sadece boş yorumlar var burada.
Emek hırsızlığından bahsediliyor :) yatırılan onca silk parası vs ne olacak oyunu imkansız hale getirerek tüm playerları soğuttular.
Joymax'ın Oyunu niye kapatamadıklarını bile bilmeyen kitle sadece konuşuyor.
Joysronun yorumuna ayrıca gülüyorum :) kaçıncı level o nasıl bi kafa nasıl bi hayal dünyası hayretler içinde okudum.
Hikayeyi o kadar iyi yazmışlar ki inanmışlar kendi yazdıklarına...
Şimdi gelelim konunun aslına...

Server kapatamazlar,
Ceza Kesemezler,
Hapse atamazlar,
Yapabilecekleri tek şey GM ile Player arasındaki erişimi KISMEN engellemek,
Zaten burada da devreye forum siteleri giriyor.

Herkese iyi forumlar diliyorum

Bu durum maxigame için bir avantaja dönüşebilir ilerleyen süreçte. Hatta maxigame in yeniden şahlanışı olabilir. Sebebi eğer sosyal medyadan kaldırıyorsalar private serverları başka bir reklam alanları kalmıyor. Ben şimdi zart sro açsam kim nerden bilecek zartsro.com açılmış veya açılmamış. Ama maxigame gibi köklü bir websitesi ortaya dağılacak olan bu çil yavrusu gibi sro oyuncusunu tekrar bünyesinde toplayabilir

Eğer isronun belli bir player çekme amacı varsa bu vurucağı darbe(serverları kapattırıcak kadar)büyük olursa en az 1-2 yıl rahat etmesiyle sonuçlanır.Bence onlar bunun bi planını yapmıştır içlerinden biris "hadi lan 1-2 pserver kapatalım eğleniriz" diyip bu olaya giriştiklerini pek sanmıyorum. :)

Emin ol değil 1-2 yıl, 1-2 ay bile etkisi sürmez. Adamlar ortadan kayboldukları gün bu işi yapacaklar yine kaldıkları yerden aynen devam ederler.

Elbette hadi lan 1-2 server kapatalım diye bu işe başlamadılar. Tam olarak neyi düşünerek bu işe başladıklarını bilemeyiz ancak tahmin yürütebiliriz ya gerçekten kendilerinden çok eminler ve bunu deneyen niceleri gibi büyük bir başarısızlığa uğrayacaklarından haberleri yok veya bu Daziunda denen firma bikaç atraksyon yapıp Kore'de büyük firmaların gözüne girip bundan nemalanmaya çalışıyor. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki ve bundan o kadar eminim ki ağızları ile kuş dahi tutsalar bu işe engel olamazlar. Daha önce de söylediğim gibi bu atılımla verebilecekleri maksimum zararı verecekler sadece bundan öteye de gidemezler.

1- Sunucular İntel olduğu için halı hazırda zaten çoğu firma eski sistem kullanıyor ve meltdown, spectre açıkları vasıtası ile zaten CPU ya erişim sağlıyorlarsa istedikleri gibi at koşturabilirler. Benim merak ettiğim Silkroad-R files [En Son] dosyaları kullanan şuan açık olan private server'a neden bir şey olmuyor dosyaların src'lerinin ellerinde olduğunu bile düşünüyorum ki farklı şeyler yapabliyorlar. vSRO MAX projesi de en büyük örneği. Böyle bir şey varsa elinde büyük bir koz var o yüzden mi açık kalıyor.

O CPU açıkları ilk linux sistemlerinde yamandı hatta ben de güncellemeyi Maxigame sunucusuna kurdum ve sunucu performansı %20 civarı etkilendi. Ha tabi herkes piyasayı çok yakından takip etmiyor ve güncellemeleri almamış olabilir ama bu tür resmi ve yasal firmaların kalkıp bu tür açıklarla sunuculara saldıracaklarını sanmıyorum, bunu düşünmek bile tuhaf.

Bu durum maxigame için bir avantaja dönüşebilir ilerleyen süreçte. Hatta maxigame in yeniden şahlanışı olabilir. Sebebi eğer sosyal medyadan kaldırıyorsalar private serverları başka bir reklam alanları kalmıyor. Ben şimdi zart sro açsam kim nerden bilecek zartsro.com açılmış veya açılmamış. Ama maxigame gibi köklü bir websitesi ortaya dağılacak olan bu çil yavrusu gibi sro oyuncusunu tekrar bünyesinde toplayabilir

Eğer kalıcı olabilselerdi evet dediğin olurdu ama bu sadece geçici ve ani bir yaz yağmuru, etkisi kısa sürecek sonra herşey eski haline dönecek.

Emin ol değil 1-2 yıl, 1-2 ay bile etkisi sürmez. Adamlar ortadan kayboldukları gün bu işi yapacaklar yine kaldıkları yerden aynen devam ederler.

Elbette hadi lan 1-2 server kapatalım diye bu işe başlamadılar. Tam olarak neyi düşünerek bu işe başladıklarını bilemeyiz ancak tahmin yürütebiliriz ya gerçekten kendilerinden çok eminler ve bunu deneyen niceleri gibi büyük bir başarısızlığa uğrayacaklarından haberleri yok veya bu Daziunda denen firma bikaç atraksyon yapıp Kore'de büyük firmaların gözüne girip bundan nemalanmaya çalışıyor. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki ve bundan o kadar eminim ki ağızları ile kuş dahi tutsalar bu işe engel olamazlar. Daha önce de söylediğim gibi bu atılımla verebilecekleri maksimum zararı verecekler sadece bundan öteye de gidemezler.

O CPU açıkları ilk linux sistemlerinde yamandı hatta ben de güncellemeyi Maxigame sunucusuna kurdum ve sunucu performansı %20 civarı etkilendi. Ha tabi herkes piyasayı çok yakından takip etmiyor ve güncellemeleri almamış olabilir ama bu tür resmi ve yasal firmaların kalkıp bu tür açıklarla sunuculara saldıracaklarını sanmıyorum, bunu düşünmek bile tuhaf.

Eğer kalıcı olabilselerdi evet dediğin olurdu ama bu sadece geçici ve ani bir yaz yağmuru, etkisi kısa sürecek sonra herşey eski haline dönecek.

İçim burkuldu biraz, keşke yapabilseler, kapatabilseler her illegal serverı :( Detacenterlar inşallah patlar her şey yanar kül olur, tek dileğimiz bu anlaşılan :) Gene yapamayacaklar, sonuca varamayacaklar galiba :(

Tuhaf bir şekilde Facebook'tan telefon ile aradılar sayfanız yayında diyorlar şaka gibi :) Bizim sayfayı sanırım yanlışlıkla kapattılar. Şuan açık olan MaxiGame sayfası bize ait değil bizim sayfa kapandıktan sonra bizim ismimizi aldılar veya belki onların da yaptığı birşey değil Facebooktan kaynaklı bir sorun. Sanırım bir benzerlik veya kayma oldu onu yasaklamak yerine bizim sayfayı yasakladılar ve henüz ne onlar, ne ben ne de bizim sayfanın şuanki adına alan kişi ne olup bildiğini anlayamadı :)

Keşke çok önceden yapsalardı. Heryer yüzlerce çakma Silkroad private serverlar ile doldu taştı. Ve açanların %90 nin tek hedefi playerlerin parasını alıp oyunu kapatmaktan başka birşey yapmıyorlardi.(söz meclisten dışarı) umarım bu yaptırımlar daha da ağırlaştırılir ve ücretli Silkroad kurulumu yapan sitelere tazminat davası açarlar. Geç de olsa bu işlemi yapmalarını görmek insana keyif veriyor

Şuana kadar kapanan guild sayfalarını gördüm işi baya ciddi ciddi yapıyorlar ancak şuanda facebook sayfalarını kapatmak çok fazla önlem getirmez gibi geliyor bana.
Belki en başında ele alsaydı bu işi bu kadar gelmezdi.
Ancak aradan gecen bir iki ay hala facebook ile kalırlarsa sonrasında pek birşey olacagını dusunmuyorum.

Son düzenleme:
Bir tek facebookla başlaması gayet normal. Sonuçta facebook bir şirket ve adamlar tek bir şirkete gerekli bilgileri sunarak toptan çözüm bulabiliyorlar.

Olurda önümüzdeki günlerde sağlam bir servere, sağlam bir patent davası açılır ve maddi olarak içinden geçerlerse o zaman g*t korkusundan kim server açabilecek görmüş olacağız.

Bir tek facebookla başlaması gayet normal. Sonuçta facebook bir şirket ve adamlar tek bir şirkete gerekli bilgileri sunarak toptan çözüm bulabiliyorlar.

Olurda önümüzdeki günlerde sağlam bir servere, sağlam bir patent davası açılır ve maddi olarak içinden geçerlerse o zaman g*t korkusundan kim server açabilecek görmüş olacağız.

İşte aradığım zihniyet, çok doğru söyledin. Bir şey olmaz diyoruz fakat olmaması için bir neden yok. Dahada alevlenmesi için aklımıza geldikçe ticket atıyoruz, pvp server adı altında facebook sayfalarını şikayet ediyoruz. Beklenen olacaktır ve de isro gerçekten para tuzağı şuan ki haliyle, uyduruk vip sistem cart curt paragöz özelliklerden caydırılması gerekiyor sorun orda, bunlar olursa oynanılır severek, her kitleden oynanılır, fakat şuan ki haliyle zoraki oynuyor gibi oluyoruz. Çünkü iyi bir bilgisayar sistemi olmayanlar, benim gibi, bu oyunu oynamayı seviyor, vakit geçirmek istiyor, başka oyun oynayamıyor sistemi olmadığı için. Aklımızdakileri keşke anlatabilsek şu joymax a, keşke.

Geri