• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mahkemeyle ilgili soru

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Xector291
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yav düşündümde çocuk için büyük bir sıkıntı olur bence ailesine ulaş durumu anlat sıkıntı çıkartmazlar paranı öderler. çocugun hayatını karartmaya deymez 200 tl :) insanlık yap affet boşver.

istanbuldaysa adres ver gidip döveyim :D Mahkemeyi Aç Sonuna Kadar Git Geri Dönme :)

Son düzenleme:

facebooktanda engellemiş sohbetten anlarsınız zaten

----------

Dediklerini uyguladığım zaman cebimden çıkıcak max fiyat ne olur ?
belki avukat paran. ama masraflarının karşılanmasını istersen suç kesinleştiğinde mahkeme dikkate alacaktır. ama geri ceker uzlaşmak istemiyorum dersen kendi avukatının ücreti sana kalır . ama dava gericekmen için karşı tarafla anlaşıp avukat paranıda yaslayabilirsin çünkü karşı tarafın alacağı ceza cok ağır bir ceza toplum içinde artık dürüst bir işte çalışamaz her yerde sabıka kaydında karşısına çıkacağı için hayatı kayacak bu göz önünde bulundurulduğu taktirde ailesi tarafından sen ne istiyorsan yapmak zorundalar .Birde sen hiç muhattap olma avukatın muhattap olsun sana kesinlikle ulaşamasınlar böylesi daha temiz.
Bu dediklerim davayı kazanma oranına bağlı bunuda avukata soracaksın tabikide. yüzde kaç kazanaçağını mutlaka öğren ama yüksek ihtimal kazanırsın.

belki avukat paran. ama masraflarının karşılanmasını istersen suç kesinleştiğinde mahkeme dikkate alacaktır. ama geri ceker uzlaşmak istemiyorum dersen kendi avukatının ücreti sana kalır . ama dava gericekmen için karşı tarafla anlaşıp avukat paranıda yaslayabilirsin çünkü karşı tarafın alacağı ceza cok ağır bir ceza toplum içinde artık dürüst bir işte çalışamaz her yerde sabıka kaydında karşısına çıkacağı için hayatı kayacak bu göz önünde bulundurulduğu taktirde ailesi tarafından sen ne istiyorsan yapmak zorundalar .Birde sen hiç muhattap olma avukatın muhattap olsun sana kesinlikle ulaşamasınlar böylesi daha temiz.
Bu dediklerim davayı kazanma oranına bağlı bunuda avukata soracaksın tabikide. yüzde kaç kazanaçağını mutlaka öğren ama yüksek ihtimal kazanırsın.

abi hiç gerek yok mahkemeye direk dövsek ? :D

Bi avukat'a gidip danış kendisi bu işe başlarken sağdan soldan çok duyum aldım dolandırıcı diye bizzat kendim ona dedim bak bu piyasaya giriceksen kimseyi dolandırma ama onun görünüşüne baktığımda bu işe meilli olduğunu anlamıştım her neyse

Sunucu konusunda destek istersen mesaj at önerilerde bulunabilirim

Sayın [MENTION=37635]DaB[/MENTION] böyle tölerans gösterildikçe bunların nesilleri kurumuyor bi kaçının ah çekmesi lazım ki çakallık yapıcakları zaman 100 kere düşünsünler ;)

[FONT=&quot]edit123123[/FONT]

Son düzenleme:

Tölerans geçmeyecek ailesine anlatacak durumu ve parasını alacak. Sen böyle birşey yapsan ailen ne yapar sana onu düşün bi ? Veya senin oğlun hırsızlık tarzı birşey yapsa sen ne yaparsın oğluna ? Güzel bir ders alacağına eminim fakat bunu ailesi çözmeli. @Adventurous

Bu adam öyle 1 - 2 kişiye iş yapmıyor onlarca kişiye yapıyor

bu arkadaş belki onca kazık yiyenlerin arasına tek hakkını arayan diğerleri adama ulaşamıyor belkide bu arkadaş forumdan bi yol bulup hakkını aradı ama diğerleri yapamadı bunu bu parasını aldı ya diğerleri ?

ayrıca bu ailesine nasıl ulaşıcak he En iyisi çeksin cezayı o zaman akıllanır ;)

Bu adam öyle 1 - 2 kişiye iş yapmıyor onlarca kişiye yapıyor

bu arkadaş belki onca kazık yiyenlerin arasına tek hakkını arayan diğerleri adama ulaşamıyor belkide bu arkadaş forumdan bi yol bulup hakkını aradı ama diğerleri yapamadı bunu bu parasını aldı ya diğerleri ?

ayrıca bu ailesine nasıl ulaşıcak he En iyisi çeksin cezayı o zaman akıllanır ;)

Umut'a katılıyorum zeyd çocuğun belki de hayatı kararıcak ilk seçeneği ailesine ulaşabilmek olmalı bence.

Umut'a katılıyorum zeyd çocuğun belki de hayatı kararıcak ilk seçeneği ailesine ulaşabilmek olmalı bence.

Çocuğu tanımadan böyle iyi niyetlisiniz bu çocuğun yaptığı davranış ne diye nitelendiriliyor HIRSIZLIK peki bunu yapan uslanır mı uslanmaz eee o zaman cezasını çekecek

[FONT=&quot]edit123123[/FONT]

Son düzenleme:

Çocuğu tanımadan böyle iyi niyetlisiniz bu çocuğun yaptığı davranış ne diye nitelendiriliyor HIRSIZLIK peki bunu yapan uslanır mı uslanmaz eee o zaman cezasını çekecek

Kendin diyorsun daha çocuk belkide hayatı yanacak çocuğun bu kadar ucuz olmamalı her ne kadar mağdur olsanda iyi niyetli davranmalısın.

Herkes konu sahibine gazı dayamış yine :D

Birazda işin öteki yüzünü düşünün adam gidip açar davasını çocuğun 190 lira için sicili kirlenir işe girerken güven sıkıntısı çeker ve tüm ömrü boyunca bu karşısına çıkar. İşin bu yüzünü düşünün biraz. Bir işe başvururken sicil kaydı isteniyor.Ailesini ara ve durumu anlat. Zararının ödenmesini aksi takdirde yasal yola başvuracağını söyle. Gereken cezayı ailesi zaten en ağır şekilde verir. Eğer aileside seni iplemezse git davanı aç. Sen insanlığını yapmış olacaksın sonuçta.
Hesap bile kendisine ait olmadığına göre yaşı daha küçük sanırım. 190 lira arkadaş için büyük bir para olmalı heves etmiş yapmış böyle bir şey. 190 lira için bi insanın sicilini kirletmeye değmez.

Edit : İlgili arkadaşı tanımıyorum savunuyorum gibi olmasın.
Edit 2 : Gaza gelmemeni tavsiye ederim
Edit 3: slm nbr

İşte meselede o zaten Umut. Bunu kedisi düşünecek ben bu b.oku yersem hayatım kayar. Düşünmüyarsa dolandırılan hiç düşünmez.
Tabi şimdi bu davanın karşı tarafa korkunç sonuçları olacak hem maddi hemde manevi baya yıpranacaklar orası kesin . Zaten davayı açan arkadaşta bunları düşünmüştür. Cocuğun kendisine dava açmak isityor ama unuttuğu bir şey var bu cocuk daha ailesi ile birlikte ceza aldığında tüm aile cezalandırılacak otomatik olarak karşı tarafa bırakacağı iz büyük olacak
Şahsi fiktrimi söyleyim dolandırdığı cocuğun geleceği ve istikabi tamamen bu arkadaşın elinde.
Doladırıcı olduğu iddaa edilek kişi nasıl bir dert açtığının farkında değil başına .Bir kaçtane char falan soyup sıyırdıysa bunuda öle birşey sanıyor her halde ama bu iş ona benzemez .Facebooktan engellediğinde bu iş bitmiş olmuyor farkında değil.
Arkadaş davasını geri cekmez ki çeksede kamu davası acılacak ve kesin ceza alacak.
Sadetle o cocgun hayatına har halukarda kaydı devlet memuru işçisi vs olamaz özel sektörde simitçiye baş vursan artık o bile sabıka kaydı istiyor ki dolandırıcılıktan alacağı ceza ile allahın kulu onu işe almaz.

Bunun gibi bebelere vuracaksın kırbacı :D Sen buna dava açmassan daha çook kişiyi dolandırır bu çocuk + olayın üstünden muhtemelen 1 hafta geçmiş 1 hafta içinde en az 2-3 kişiyi daha dolandırmıştır bu :D

bu böyle yapan tüm bebelere ders olsun böyle bebeleri şeyinden asmak gerekir gerizekalı gereksiz çocuk

dostum dayan sonuna kadar al donuna kadar

kardeşim bazıları demiş tölerans göster ailesine ulaş bilmem ne kimse kusura bakmasında sanal hayatta bu adiliği yapan yarın bi gün gerçek hayatta aynısını yapar kişinin niyeti belli hırsızlık dolandırıcılık bügün bunu yapan yarın bi gün gider birini gasp eder hırsızlık yapar aynı şey böle tölerans göster diyenlerini şiddetle kınıyorum kardeşim senin elinde dava açma imkanın varken aç davanı yani kazanacagın %100 belli sicilinede işlesin sabıka kaydında ilerki hayatında hep yüzüne vurulsun bu böle insanları toplum içinde barındırmamak lazım yaşı 13 müş 15 miş önemi yok ayrıca tüm veledlere ders olsun bu olay sözüm dolandırıcılık yapanlara

kardeşim bazıları demiş tölerans göster ailesine ulaş bilmem ne kimse kusura bakmasında sanal hayatta bu adiliği yapan yarın bi gün gerçek hayatta aynısını yapar kişinin niyeti belli hırsızlık dolandırıcılık bügün bunu yapan yarın bi gün gider birini gasp eder hırsızlık yapar aynı şey böle tölerans göster diyenlerini şiddetle kınıyorum kardeşim senin elinde dava açma imkanın varken aç davanı yani kazanacagın %100 belli sicilinede işlesin sabıka kaydında ilerki hayatında hep yüzüne vurulsun bu böle insanları toplum içinde barındırmamak lazım yaşı 13 müş 15 miş önemi yok ayrıca tüm veledlere ders olsun bu olay sözüm dolandırıcılık yapanlara

Düşüncemle uzlaşan biri çıktı ayrıca yaşı 15 felan değil bildiğim kadarıyla 21 - 25 yaş arası onun yaşı

Düşüncemle uzlaşan biri çıktı ayrıca yaşı 15 felan değil bildiğim kadarıyla 21 - 25 yaş arası onun yaşı

ya kardeşim böle bi mantık yok ben dolandırırım bunu sonra engellerim keyfime bakarım 190 liranın tadını çıkarırım bu arkadaş iyi niyetinden kaybetmiş parasını ama elinde dava açma imkanı var ne güzel sonuna kadarda haklı gerekse kanıtları gerekse konuşmalar yani böle kişiler toplumda olmamalı o sabıka kaydına işlesinki akıllansın düşünseydi bunu yapmadan önce bu arkadaş 190 lirayı yoldan toplamıyor yani herkes için günümüzde iyi bi para ayrıca parasını geçtim yapmamalıydı tölerans falan diyenleri şiddetle kınıyorum hala bu olayın peşini bırakma kardeşim davanı aç

----------

ya kardeşim böle bi mantık yok ben dolandırırım bunu sonra engellerim keyfime bakarım 190 liranın tadını çıkarırım bu arkadaş iyi niyetinden kaybetmiş parasını ama elinde dava açma imkanı var ne güzel sonuna kadarda haklı gerekse kanıtları gerekse konuşmalar yani böle kişiler toplumda olmamalı o sabıka kaydına işlesinki akıllansın düşünseydi bunu yapmadan önce bu arkadaş 190 lirayı yoldan toplamıyor yani herkes için günümüzde iyi bi para ayrıca parasını geçtim yapmamalıydı tölerans falan diyenleri şiddetle kınıyorum hala bu olayın peşini bırakma kardeşim davanı aç
ayrca yaşı 21 - 25 olan bunu yapıyorsa vay ülkenin haline

umut benden ondan korkuyorum ailesine bi ulaşabilsem nasıl ulaşıcam oda var ailesini aricam anlatıcam böyle böyle çocugunuz başı yanıcak bi 190 tl için hayatı kararıcak yazık günah ama bunu yapan adam bunları düşünmüştür heralde diyorum o yüzden bastırıcam :D

Geri