• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Orjinal Vsro Server Files (Sonunda Yayınlandı.)

ARKADAŞLAR REPORTLOG SADECE 1 HATA VAR<<<< fatal Index[2] GameServer is not set.. RegionID[25256] 2011-09-17 13:54:11 391>>>>>

8658.jpg

özele bak

Her bilgisayarda demedim zaten kardes Ram kaynaklıda oluyor çünkü Ram tüm tabloları açamadığı için çoğu seyde hata alıyorsunuz
Birde çoğu arkadas _PrivilegedIP de yanlıslık yapmıs.IP1-IP2 diye olmucak o tablo databasyi yüklediginizde olan _PrivilegedIP yi kullanın eger oyuna baglantıda hata alıyorsanız.Yani:
IP_Begin IP_End olan tabloyu kullanın Örnegin IP niz:192.168.1.x ise bu ip yi IPConverter programı ile convert edip IP_Begin IP_End kısmına yazın.Sadece ilk tablodaki IP_Begin IP_End kısmını kendi ip niz yapın diger kısımları ellemeyin.SR_Gameserver yeni _PrivilegedIP tablosunu okumayabiliyor.Eski tabloyu kullanın ve convert edilmis IP nizi yazın.Sorununuz cozulecektir.
(C9-C8-Requestinguserconfirmation hataları alıyorsanız bu dediklerimi yapın)
Requesting userconfirmation hatasının bir diger sebebi de Hamachi IP si kullanmanız.Local IP nizi kullanın sorun cozulecektir.Database konusunda yardımcı olamayacagım Diger arkadaslarımında emegi var o yuzden paylasamam.
Fix ve bug cozumlerini kendiniz yapmalısınız.Eger yapamıyorsanız yardım alın yapanlar elbette vardır!

Bebeto Alexandra kısmında haklısın fakat 2.ci Gameserverde diger butun tabloları kapatıp Sadece Alexandrayı acabilirsin.Bu sekilde Ram kullanımı cok azalıcak!8 GB Ram 500-1000 kisi icin yeterli!8 cekirdek oldugu icin hic onemli degil.He eger aklına takılacaksa sende +Ram taktır pek fazla pahalı degil!

Bu arada MAXİGAME AİLESİ OLARAK Bİ SERVER ACSAK GUZEL OLUR YABANCILARA INAT!FAKAT KESİNLİKLE FİREWALL OLMALI DEDİCATED DE!
Herkese iy gunler

İstenildigi kadar firewall olsun ddos + botnet gene yeniyor tr de hatlar kaldırmıyor :S

Yardım lütfen 8GB VPs kurmaya calısıyorum global acılıp kapanıyor.

Her bilgisayarda demedim zaten kardes Ram kaynaklıda oluyor çünkü Ram tüm tabloları açamadığı için çoğu seyde hata alıyorsunuz
Birde çoğu arkadas _PrivilegedIP de yanlıslık yapmıs.IP1-IP2 diye olmucak o tablo databasyi yüklediginizde olan _PrivilegedIP yi kullanın eger oyuna baglantıda hata alıyorsanız.Yani:
IP_Begin IP_End olan tabloyu kullanın Örnegin IP niz:192.168.1.x ise bu ip yi IPConverter programı ile convert edip IP_Begin IP_End kısmına yazın.Sadece ilk tablodaki IP_Begin IP_End kısmını kendi ip niz yapın diger kısımları ellemeyin.SR_Gameserver yeni _PrivilegedIP tablosunu okumayabiliyor.Eski tabloyu kullanın ve convert edilmis IP nizi yazın.Sorununuz cozulecektir.
Requesting userconfirmation hatasının bir diger sebebi de Hamachi IP si kullanmanız.Local IP nizi kullanın sorun cozulecektir.Database konusunda yardımcı olamayacagım Diger arkadaslarımında emegi var o yuzden paylasamam.
Fix ve bug cozumlerini kendiniz yapmalısınız.Eger yapamıyorsanız yardım alın yapanlar elbette vardır!

Bebeto Alexandra kısmında haklısın fakat 2.ci Gameserverde diger butun tabloları kapatıp Sadece Alexandrayı acabilirsin.Bu sekilde Ram kullanımı cok azalıcak!8 GB Ram 500-1000 kisi icin yeterli!8 cekirdek oldugu icin hic onemli degil.He eger aklına takılacaksa sende +Ram taktır pek fazla pahalı degil!

Bu arada MAXİGAME AİLESİ OLARAK Bİ SERVER ACSAK GUZEL OLUR YABANCILARA INAT!FAKAT KESİNLİKLE FİREWALL OLMALI DEDİCATED DE!
Herkese iy gunler

bu hata neyden kaynaklanıyor çok kişide var takıldık kaldık bunu geçincede charı startlayınca buna benzer hata var
6942.jpg

Juniper Firewall DDOS ataklarını engelliyor.Bosuna Xsense ve digerleri onu kulllanmıyor.TR de hat sıkıntısı kalmadı artık 1Gbit net cok rahatlatıyor makineyi!
Avrupanın hatları artık Türklerin Elinde :) O yuzden sıkıntı olacagını zannetmiyorum.

Akbaba karakteri olusturmaya calıstıgında Agent-Sr_shard veya Sr_Gameserverden biri alarm veriyormu smcde.O hatayı aldıgında SMC yi ac mavi olması gerek bilgisayarlardan biri Pembe olmussa oyundan cık SMC deki pemde olanı kapat.Birde KOUGA Olan kısmı operating yap!
Aynı hata tekrarlanıyorsa _PrivilegedIP tablonun IP1-IP2---IP8 e kadar oldgunu dusunuyorum.Databaseyi tekrar Restore yap ve IP ni Convert yap Local IP ni kullan sorunun kesinlikle cozulecek!

Son düzenleme:

Dostum Ram Görevi Dosyaları Açmak Vb Şeyler Değil Ram Pc Performans Attırmaya Yarayan Bir İşlemci.. Saten 1 gb Bir Pc de Server Açılması Mumkun Değil Açılır Fakat 20 Veya Daha Az userde Lag ortaya Çıkar. Saten Dosyalaran Açılma Boyutu Bildiğim Kadarıyla 1gb bulmuyor. Geçmeside onemli değil saten Knight online Server'lar gibi buda bir Fark yok Ne kadar Ram o Kadar user Demek Nekadar İnternet Hızı o Kadar User Demek. Ram Sadece Pc Performans Arttırıyor Yanı Ram Tablo Vb Prosüdür Açıcı değil O Sorun Server Filesden Kaynaklanıyor Yada Databasede Bir Bozuklu Olması Lazım Kinght'de Bu Sorunu Drop Listesi Sayesinden Sorunsuz Bir Hale Getiriliyor. Yanı Butun Yaratıklara Baştan İtem Ekliyoruz Butun İtemleri Silip Baştan İtem Ekleme Yapıyoruz Drop %100 Olarak Ayarlıyorz Yada %15 O kolay ve zor Server'lere kalan birşey Eğer Silkroad Tablolarında Drop Veya İtem İle Alakali Bir Prosüdür Varsa Kurcalanması Gereken Birşey. Eminim Bir Yerde Bir Eksiklik Vardır Server Files Tam Okuyamıyor.

- CustomCertificationServer neden wındows calısmayı durdurdu dıyor neden acaba ?

bu hata neyden kaynaklanıyor çok kişide var takıldık kaldık bunu geçincede charı startlayınca buna benzer hata var
6942.jpg

Dostum Eğer Database Üzerinden Karakter Yaratmayı Biliyorsan ordan Aç Ve Gir Oyununa Bu Kadar Basit. bu Sorunda Üyelik'ten Kaynaklanan Birşey Olması Gerek

----------

- CustomCertificationServer neden wındows calısmayı durdurdu dıyor neden acaba ?

Uyumluluk Sorunu Olabilir.

Juniper Firewall DDOS ataklarını engelliyor.Bosuna Xsense ve digerleri onu kulllanmıyor.TR de hat sıkıntısı kalmadı artık 1Gbit net cok rahatlatıyor makineyi!
Avrupanın hatları artık Türklerin Elinde :) O yuzden sıkıntı olacagını zannetmiyorum.

Akbaba karakteri olusturmaya calıstıgında Agent-Sr_shard veya Sr_Gameserverden biri alarm veriyormu smcde.O hatayı aldıgında SMC yi ac mavi olması gerek bilgisayarlardan biri Pembe olmussa oyundan cık SMC deki pemde olanı kapat.Birde KOUGA Olan kısmı operating yap!
Aynı hata tekrarlanıyorsa _PrivilegedIP tablonun IP1-IP2---IP8 e kadar oldgunu dusunuyorum.Databaseyi tekrar Restore yap ve IP ni Convert yap Local IP ni kullan sorunun kesinlikle cozulecek!

ben o sorundan bahsetmiyorum 5 gbitlik botnet saldırısını tr de kaldıran bir datacenter söylermisin 2.6 da radore mort 2.5 de profilo mort 3 gbit de mars mort bunlar için ek koruma gerekli yoksa ddos illaki engelleniyor :) botnet asıl mesele

Dostum Ram Görevi Dosyaları Açmak Vb Şeyler Değil Ram Pc Performans Attırmaya Yarayan Bir İşlemci.. Saten 1 gb Bir Pc de Server Açılması Mumkun Değil Açılır Fakat 20 Veya Daha Az userde Lag ortaya Çıkar. Saten Dosyalaran Açılma Boyutu Bildiğim Kadarıyla 1gb bulmuyor. Geçmeside onemli değil saten Knight online Server'lar gibi buda bir Fark yok Ne kadar Ram o Kadar user Demek Nekadar İnternet Hızı o Kadar User Demek. Ram Sadece Pc Performans Arttırıyor Yanı Ram Tablo Vb Prosüdür Açıcı değil O Sorun Server Filesden Kaynaklanıyor Yada Databasede Bir Bozuklu Olması Lazım Kinght'de Bu Sorunu Drop Listesi Sayesinden Sorunsuz Bir Hale Getiriliyor. Yanı Butun Yaratıklara Baştan İtem Ekliyoruz Butun İtemleri Silip Baştan İtem Ekleme Yapıyoruz Drop 0 Olarak Ayarlıyorz Yada O kolay ve zor Server'lere kalan birşey Eğer Silkroad Tablolarında Drop Veya İtem İle Alakali Bir Prosüdür Varsa Kurcalanması Gereken Birşey. Eminim Bir Yerde Bir Eksiklik Vardır Server Files Tam Okuyamıyor.

Server dosyaları 0 yani hic bir eksiği yok eksiklik databaselerde!Vede Ram tabloları okurken yarıyor!Egerki yaramasaydı o zaman RefRegiondan tabloları kapatma gibi bir ihtiyacımız olmayacaktı.Demek istedigim su ki Tablolar Rami cok zorluyor.Lag problemi Ram den ziyade baglantı hızıyla ve islemciyle alakalı.16 GB ramli AMD islemcili bir pcde yapabildiklerimi 8 GB Xenon islemcili bir pcde daha verimli yapabilirim.Bunu oynadıgın oyunlardada farkedebilirsin.Database eksik onu en bastan soyledim zaten!

Botneti Hedef sasırtarak engelleyebiliyorsun!Xsense nin yaptıgı gibi 2.bir server kiralayarak yonlendirme yapabilirsin!Bu konuda pek fazla bilgim yok ama arkadasımn anlattıgı kadarıyla Hedef sasırtarak bos servere atack yapmalarını saglayablirsin.Buda ne demek oluyor Bos servere bos atack yani sabaha kadar yapsınlar sonunda sıkılacaklar:)

Son düzenleme:
ben o sorundan bahsetmiyorum 5 gbitlik botnet saldırısını tr de kaldıran bir datacenter söylermisin 2.6 da radore mort 2.5 de profilo mort 3 gbit de mars mort bunlar için ek koruma gerekli yoksa ddos illaki engelleniyor :) botnet asıl mesele

Dostum Bu Juniper Firewall Miş Yok Oymuş Yok Buymuş Bunlar Hıkaya Eğer Sağlam Bir Firewall Alıcaksan 2000 $ Gözden Çıkarman Lazım Sana Orn Verecek Olursan Sexyko İlk Zamanlar DDos Saldırısı Yuzunden Oyun Kapanıyordu Sonunda 2000$ Lık Bir Firewall Aldı Sonun Ortada Ne Kapanma Oldu Nede Başka birşey Yanı Bu Paylaşılmış Olan Firewaller Hıkaye.

----------

Server dosyaları 0 yani hic bir eksiği yok eksiklik databaselerde!Vede Ram tabloları okurken yarıyor!Egerki yaramasaydı o zaman RefRegiondan tabloları kapatma gibi bir ihtiyacımız olmayacaktı.Demek istedigim su ki Tablolar Rami cok zorluyor.Lag problemi Ram den ziyade baglantı hızıyla ve islemciyle alakalı.16 GB ramli AMD islemcili bir pcde yapabildiklerimi 8 GB Xenon islemcili bir pcde daha verimli yapabilirim.Bunu oynadıgın oyunlardada farkedebilirsin.Database eksik onu en bastan soyledim zaten!

Dostum Bunlar Yarım Yamalak Paylaşılan Database Ve ServerFilesler Hangi Akıllı Milyar Dolarlık Bir Databaseyi Paylaşıma Sunsunki :) Bu Uskonun Kendi Db Sini Paylaşmış Gibi birşey :) Hiç Akıl Alamet değil yanı :) İsrarla Diyorum Ram İle Alakası yok :) Server Files Sadece Prosüdür Okuyamıyor O kadar

Acil yardım lütfen global nıe acılıp kapanıyor :s
ozel msj at msnni kontrol edeyim VPS ni!

[B' Alıntı:
Dostum Bunlar Yarım Yamalak Paylaşılan Database Ve ServerFilesler Hangi Akıllı Milyar Dolarlık Bir Databaseyi Paylaşıma Sunsunki
icon10.gif
Bu Uskonun Kendi Db Sini Paylaşmış Gibi birşey
icon10.gif
Hiç Akıl Alamet değil yanı
icon10.gif
İsrarla Diyorum Ram İle Alakası yok
icon10.gif
Server Files Sadece Prosüdür Okuyamıyor O kadar[/B]
ısrarla soyluyorum dosyalar eksik deil prosedur okumasa gameserver kapanır tartısma cıkarma!
databasede eksiklikler var dikkatini cekeyim dosyaları caldılar test server dosyaları oldugunu belirttim silkroad degil test serveri gunahını paylasmaz!

Son düzenleme:
arkadaşlar reg page için config.php ilgilenin lütfen siz diyosunuz üstü yapın hatada diyoki 9.satır burayı ayarlarmısınız kendinize göre yazın ben değiştirrim lütfen

<?php
$cfg['sql_host'] = "LIDER-LIDER\SQLEXPRESS";
$cfg['sql_user'] = "sa";
$cfg['sql_pass'] = "1234";
$cfg['sql_db'] = "SRO_VT_ACCOUNT";

$sqlLink = mssql_connect($cfg[sql_host],$cfg[sql_user],$cfg[sql_pass]);
if(!$sqlLink) die("MSSQL server is not accessable, why should we try to select database ?");
else
{
mssql_select_db($cfg[sql_db],$sqlLink);
}
?>

----------

veritabanı üzerindeki bölgeyi etkinleştirin ne demek

ısrarla soyluyorum dosyalar eksik deil prosedur okumasa gameserver kapanır tartısma cıkarma!
databasede eksiklikler var dikkatini cekeyim dosyaları caldılar test server dosyaları oldugunu belirttim silkroad degil test serveri gunahını paylasmaz!

bende diyorum eksik diye işte bu açılan sw lerdekiler tam bizdekiler eksik tamamlamak lazım pek çok table ekli degli bunda

Dostum Ben uzun Zaman'dır bu Server Kurulum İşlerindeyim :) Prosüdür Eksik Olsada GameServer Çalısır Fakat Oyunda Verimlilik Alamasın.. Unutma GameServer'in İşi Database'de Yazılı Olan Butun Tablo Ve Prosüdür'leri İşleve Geçirmek Yanı Bir Yerde Eksiklik Olsa Bile GameServer Çalışır Ve Oyunu Açar Fakat Okunmayan Prosüdür Oldugunda O İşlev Devre Dışı Kalır Ve Oyunda o Özellikten Verim Alamasın. Tartışma AçacakBir Konu Göremiyorum Ben. İyi Forumlar İsrarla İtem Prosüdür'nde Eksikler var Diyorum.. Azınla Soylemissin Test Server Dosyaları :) Yanı Oyunda Daha Sizin Bilmediğiniz Buglar Var :) Yavaş Yavaş Hepsi Ortaya Çıkacaktır...
:)

Arkadaşlar reg pageden anlayan kimsemi yok 9.satır dolması gerekmiş nasıl dolacak örnek verirmmisiniz

Geri