• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce Dershane Şartmı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan JeeKi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

JeeKi

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Şub 2011
Puanı
92
Lise4'deyim ve bu Sene Baya Calısmam Gerekiyor Cünkü Temelim Saglam Değil. :wwe: Bu Sebepten Dolayı Dershane Düşünüyorum Lakin Fiyatları Az Değil . Sizce Gereklimi Lise4 gidipde Dershaneye gitmeyen az kişi var :rc:

Sizin Düşünceniz Nedir ?

Şart değil ama gerekli. Dershane olmadan istediğin yeri kazanman imkansız mı ? Hayır değil, ama dershane olursa ve yararlanmasını iyi bilirsen gerçekten sana yararı çok olur bu yolda.

bu senin hayatın senin kararın ama şöyle birşey var çalışan adamı dershane yükseltir çalışmayan adama dershanenin hiç bir faydası olmaz herşey senin kendinde bitiyor dershane senin yararına konu anlatımları vs olarak değil tamamen kaynaklar ve dershanedeki hocaların yardımı için ihtiyacın olacak yani dershane seni sadece yönlendirir ve çözemediklerinide sorarsan yardımcı olur ama çalışmassan dershanenin faydası olmaz

Hayatını sen belirleyeceksin, gerekli mi değil mi kendi bilgine göre bunu senin düşünmen gerekli..

Gitmeyi düşündüğün üniversite ve bölümüne göre değişir. İyi bir üniversite iyi bir bölüm istiyorsan gitmelisin :)

şahsi fikrime göre dershane düzenli çalışan öğrenciye gerekli değildir.

Bu arada bende bu sene Lise 4 üm hedeflediğim bölümün puanı orta derece olduğu için ben gitmeyeceğim :)

şart arkadaşım temel zayıf diyorsun en kötü ihtimal seni sınav psikolojisine sokar dershane ortamı.Bildiğim kadarıyla bu sene dershaneler kalkıyormuş haftasonları okullarda ek dersler yapılacakmış aynı dershane gibi

Lise 4 e kadar temelim benim de yoktu.Çarpanlar ayırma konusunu bile bilmeyen biriydim. Dershaneye gitmen bence gerekli fakat gitmen yetmiyor. Dershanenin kaynaklarını sömürebildiğin kadar sömür.Hangi konuda zayıfsan onun üstüne daha çok git.Bildiğin konularda tekrar yapsan yeterli.Zayıf olduğunu düşündüğün konuları baştan tekrar et, en basit örnekleri bile çöz.Elin yazmaya alışır zamanla.Dershane kaynakları haricinde 3 veya daha fazla kaynaklardan test çöz ki farklı soru tiplerini görebilesin.Yapamadığın soruları dershanedeki hocalara kesinlikle sor, en basit soru bile olsa çekinme çünkü sana basit gözüken şeyler bazen zor olabiliyor. Benim diyeceklerim bu kadar fakat her şey sende bitiyor. Kolay gelsin ;) .

Şimdi Kişiye Göre Değişir. Ancak Canlı Bir Öğretmen Olsa Karşında iyi Olur Sorularını Sorarsın.Çözüm Yaptırırsın.Özel Ders Alırım Dersen Eğer Her Dersden Almaya Kalkarsan Eğer Dershanenin 2 Katı Masraf Edersin. O Yüzden Dershaneye Gitmen Gerekir Diye Düşünüyorum.

Kendimden örnek vereyim ben geçen sene hem dershaneye gittim hemde matematik ten özel ders aldım ben meslek lisesi okuyordum bildiginiz üzere gecesi gündüzü belli değil işte bu yüzden Dershanenin hiç bir yararı olmadı bana , ama sen meslek lisesi değilsen ve kendine güveniyorsan gidebilirsin ama yok yapamam diyorsan kendin çalış hem az çok temel olur hemde seneye daha iyi bir giriş yaparsın şahsen benim öyle şuanda ben matematik köyüne gidiyorum dershaneye gitseydim yine aynı şey olacaktı 25 30 kişinin içinde yapamıyorum ben kisacasi bence kendin çalış olmazsa seneye dershaneye gidersin daha süper olur :)

Şimdi ea ve sayısal öğrenciyi ele alalım.Matematiği yapamaz gider hocasına sorar dershanede.(hoş okuldada sorar ne gerek var diyorum hala neyse dersanedede detaylı olarak anlattırır)

ya sözel öğrencisi? gidip hocaya ''ya hocam soğuk savaş döneminde uzaya gönderilen ilk sondayı yapamadım cevabını bana anlatırmısın?'' mı dicek.Sputnik 1 der geçer neyini anlatsın adam :D Hiç gerek yok gerçekten sözelci adamın dersaneye gitmesi boşa masraftır.

temelin sağlam değilse dershaneye gitmeden çalışmaya başla derim dershanede anlatılan fizik matematiği bile anlamazsın :) temeli senin oluşturman gerekiyor bunu dershane sağlamaz ama dershane sana derslerde çok fazla yardımcı olur :) kitaplarda dershanelerdeki kadar bilgi bulamayabilirsin ki ayrıca kitaplar sana anlamsız gelir ve bir kaç ay sonra bırakırsın :) ha dershane şart mı dersen değil ama senin durumundaki birisi için şart gibi görünüyor :)bu arada meslek lisesimi okuyorsun?

Bu sene girdim sınava , yerleştim. Dershanenin temel katkıları şunlar ;

- Ortam Değişikliği

1 yıl ev-okul yapsan kafayı yersin , bilgisayarı zaten minimuma çekmen lazım orasını unutma. Yani evde canını sıkan durumlar olur eğer dershaneye gitmezsen , çünkü sen bilgisayar başında oturacaksın tıpkı benim ve diğer sınav döneminden geçmiş arkadaşlarımız gibi :D

- Kendini Geliştirme

Dersleri dinlemesen , assan bile en azından deneme sınavları ve birebir sistemi var. Ayrıca düzgün bir dershane seç , en pahalısı en kaliteli , en ucuzu en kalitesizi diye bir şey yok. Öğrencisi az öğretmeni iyi dershane ara.

Edit : Ben 2 sene LoL oynadım , il turnuvaları özel turnuvalar dahil , eğer sıkı oyuncusuysan eylüle girdiğin gibi sil oyunu. Zor değil , etrafında güvendiğin birine verirsin arada girer fw alır , yeni şampiyon çıkarsa onu alır. Bağımlılık olmasın dikkat et. Ben böyle yaptım , bütün sınıf çöktü sınavda :D Ve eğer sınav hakkında soracakların olursa taze çıktım , beklerim :D

Son düzenleme:
yukardaki kimsenin yorumunu okumadım büyük ihtimalle herkes aynı şeyleri söylemiş ama ben kendim yaşamış birisi olarak içinde kazanma isteği varsa , kendine güveniyosan, adam akıllı çalışırım diyosan dershanenin kesinlikle faydasını görürsün ama gidersende neolursun çalış kardeşim :) başarılar şimdiden

temelin sağlam değilse dershaneye gitmeden çalışmaya başla derim dershanede anlatılan fizik matematiği bile anlamazsın :) temeli senin oluşturman gerekiyor bunu dershane sağlamaz ama dershane sana derslerde çok fazla yardımcı olur :) kitaplarda dershanelerdeki kadar bilgi bulamayabilirsin ki ayrıca kitaplar sana anlamsız gelir ve bir kaç ay sonra bırakırsın :) ha dershane şart mı dersen değil ama senin durumundaki birisi için şart gibi görünüyor :)bu arada meslek lisesimi okuyorsun?

Normal Lise TM okuyorum.

----------

Bu sene girdim sınava , yerleştim. Dershanenin temel katkıları şunlar ;

- Ortam Değişikliği

1 yıl ev-okul yapsan kafayı yersin , bilgisayarı zaten minimuma çekmen lazım orasını unutma. Yani evde canını sıkan durumlar olur eğer dershaneye gitmezsen , çünkü sen bilgisayar başında oturacaksın tıpkı benim ve diğer sınav döneminden geçmiş arkadaşlarımız gibi :D

- Kendini Geliştirme

Dersleri dinlemesen , assan bile en azından deneme sınavları ve birebir sistemi var. Ayrıca düzgün bir dershane seç , en pahalısı en kaliteli , en ucuzu en kalitesizi diye bir şey yok. Öğrencisi az öğretmeni iyi dershane ara.

Edit : Ben 2 sene LoL oynadım , il turnuvaları özel turnuvalar dahil , eğer sıkı oyuncusuysan eylüle girdiğin gibi sil oyunu. Zor değil , etrafında güvendiğin birine verirsin arada girer fw alır , yeni şampiyon çıkarsa onu alır. Bağımlılık olmasın dikkat et. Ben böyle yaptım , bütün sınıf çöktü sınavda :D Ve eğer sınav hakkında soracakların olursa taze çıktım , beklerim :D

Oyun fln yok lol oynarım arada girerim ztn oda okul zamanı 0'a cekicem simdi vakit gecirme amaclı :)

Geri