• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tıpın Açıklayamadığı Durumum....

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rhydon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rhydon

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
16 May 2014
Puanı
7
Evet arkadaşlar tıp benim durumuma çare bulamıyor :rc:

Yaklaşık 6-7 senedir olan saç dökülmeme kimse çare bulamıyor :grin

3 kere doktora gittim vitamin değerim iyi çıktı herşeyim tamam ama 3 kere ilaç kullandım farklı farklı (doktor verdi ) ne artttı ne azaldı

Ben şöyle düşünüyorum vucüdumda başka birşey var ondan ötürü....

Günlük 30-40 civarı dökülüyor ve sağ ön tarafta az açılma gibi birşey var ama yok gibi çok az ,

6-7 senedir dökülüyor ama saçlarım hiç azalmıyor gibi birşey hiçbirşey anlamadım

doktor genetik değil diyor benim bildiğimde genetik olsa hemen dökülmezmi ? dökülüyor yenisi çıkıyor bende.....

Ameliyatsa ameliyat artık çözüm bulmam gerekli Bildiğiniz Üst seviye profesör bir doktor varmıdır gitmeyi düşünüyorum .

Şöyle birşeyde var Senelerden beri karamsarım milletle fazla konuşmam asosyalım ve milletten çekinirim sosyal fobim var buna etken olurmu acaba ? ama ben rahatım ama gizliden o döküyorsa ?

Herkezden yorum bekliyorum sizce genetikmidir yoksa psikolojikmidir ? Okuyan herkeze teşekkurler :wwe: :hsml:

Tıpın açıklayamadığı durumu bizden mi bekliyorsun kardeşim :)

Saçın dökülüyo denilebilmesi için Günde en az 100 tel saç dökülmesi gereklidir

Kardeş 1 gün 10 tane bigün 50 tane bigün 60 tane çok deişik bazen 5 tane dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım :D

----------

Tıpın açıklayamadığı durumu bizden mi bekliyorsun kardeşim :)

haklısın ama belki daha önce yaşamış biri vardır bir umut açtım umut fakirin ekmeğidir gardaş :)

Kardeş 1 gün 10 tane bigün 50 tane bigün 60 tane çok deişik bazen 5 tane dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım :D

----------

haklısın ama belki daha önce yaşamış biri vardır bir umut açtım umut fakirin ekmeğidir gardaş :)

Şampuan kullanma organik sabunlar satılıyor Isırgan özlü ve Zeytin yağlı önerebilirim ben şahsen onları kullanıyorum bendede o sıkıntı vardı

Şampuan kullanma organik sabunlar satılıyor Isırgan özlü ve Zeytin yağlı önerebilirim ben şahsen onları kullanıyorum bendede o sıkıntı vardı

Nerden alabilirim ben şampuandan şüphelendim 1 senede 6-7 şampuan değiştirdim hepsinde sorun aynı önerdiğiniz sabun varmı ?
teşekkur ederım yorumlarınız için

100 tele kadar normal sen saçın dökülüyor sanmışsın :D

100 tele kadar normal sen saçın dökülüyor sanmışsın :D

Hocam sabah kalktığında yastıgında 15-20 tane saç görmek nedir sen bilirmisin kendimi kandırmak için artık topluyup camdan atıyorum hiçbirşey olmamış gibi günüme devam ediyorum ... tamam normalde niye sizde dökülmüyor bende dökülüyor 6-7 senedir :D sizinde dökülsün ben niye dışlanıyorum :D

Nerden alabilirim ben şampuandan şüphelendim 1 senede 6-7 şampuan değiştirdim hepsinde sorun aynı önerdiğiniz sabun varmı ?
teşekkur ederım yorumlarınız için

Şöyle birşey var piyasadaki şampuanlar saçı kendine bağımlı hale getirir . Yani sen şampuanı çok sık değiştirmekte baştan hata yapmışsın zaten .Sorunun cevabı is aktarlarda satılıyoru bu sabunlar kükürtkü sabunuda önerebilirim .

Benim peder eczacı du ben bi sorayım belki farklı bisi biliyodur :D

20 Yaşındayım saçlarım ince ve uzundu artık incellttım önden az bişi gitmiş gibi ama genetik olsa diğer taraftanda gider sağ tarafta ufacık yer yada kendımı avutuyorum :)

Saçlarım çok ince kepek yağ asla olmaz :) 3 ay yıkamasam yınede olmayan bir saçım var ama gel gelelim dökülüyor küçükken insanlar hep kıskanırdı saçlarımı .....

Öncelikle bu evreleri teker teker yaşamış biri olarak söylüyorm.Durumu kabullenmeye bak yoksa çok büyük moral bozuklukları yaşarsın zamanında benim yaşadığım gibi.Kısa saç yakışıyorsa,asker kaçağı gibi olmuyorsan, saçı kısa kestir ; öyle gez.Ben bu soruna zamanında çok çözüm aradım ama kesin bir çözümü yok.Şakaklar açılmaya başladıysa %90 DHT hormonunun saç köklerini yaptığı etkiden dolayıdır ki bunun tek bir ilacı var o da iktidarsızlığa neden oluyor.Piyasada var ama hakkında bir sürü de eleştiri var.Kafaya taktıkça stres yaptıkça da dökülmen artar ayrıca bilgin olsun. Kısa saç + six pack + v yaka t-shirt iş tamamdır ayrıca.saç olayına fazla takılma :)

Öncelikle bu evreleri teker teker yaşamış biri olarak söylüyorm.Durumu kabullenmeye bak yoksa çok büyük moral bozuklukları yaşarsın zamanında benim yaşadığım gibi.Kısa saç yakışıyorsa,asker kaçağı gibi olmuyorsan, saçı kısa kestir ; öyle gez.Ben bu soruna zamanında çok çözüm aradım ama kesin bir çözümü yok.Şakaklar açılmaya başladıysa %90 DHT hormonunun saç köklerini yaptığı etkiden dolayıdır ki bunun tek bir ilacı var o da iktidarsızlığa neden oluyor.Piyasada var ama hakkında bir sürü de eleştiri var.Kafaya taktıkça stres yaptıkça da dökülmen artar ayrıca bilgin olsun. Kısa saç + six pack + v yaka t-shirt iş tamamdır ayrıca.saç olayına fazla takılma :)

Güzel yorumun için teşekkur ederim öncelikle. Kısa saçla at hırsızı gibiyim :D zaten normalde öyle gibiyim :) Ne bilim insanın canını sıkıyor neden döküldüğünü bilmemek yıllardır dökülüp çıkması rahatsız edıyor hep dökülse alışırım :)

Ya ben de arkadaşlara katılıyorum asla o saç serumlarını kullanma cinsel hayatın biter allah korusu şimdi burada ne abaza herifsin diyecek insanlar olacaktır ama iş öyle değil bi evlilikte cinsel hayat bitik ise o evlilik çokta sağlıklı olmuyor bu bi araştırma sonucudur kel ol sağlam ol ama sen kimyasal içerikli losyonlar , şampuanlar kullanmamaya özen gösterirsen hiç bir sorun kalmayacaktır . Bir de şöyle bi ayrıntı var uzun saçı saç kökleri sağlıklı besleyemiyor olabilir saçlarını kısa tut benden sana tavsiye hergün saçını yıkamaya dikkat et sonucu göreceksindir 1 haftada.

Ya ben de arkadaşlara katılıyorum asla o saç serumlarını kullanma cinsel hayatın biter allah korusu şimdi burada ne abaza herifsin diyecek insanlar olacaktır ama iş öyle değil bi evlilikte cinsel hayat bitik ise o evlilik çokta sağlıklı olmuyor bu bi araştırma sonucudur kel ol sağlam ol ama sen kimyasal içerikli losyonlar , şampuanlar kullanmamaya özen gösterirsen hiç bir sorun kalmayacaktır . Bir de şöyle bi ayrıntı var uzun saçı saç kökleri sağlıklı besleyemiyor olabilir saçlarını kısa tut benden sana tavsiye hergün saçını yıkamaya dikkat et sonucu göreceksindir 1 haftada.

Benim kafamdaki dökülme nedeni uzun saç dolayından çünkü yazları uzatmaya başlayınca dökülmeye başladı ve lisede dökülmüyordu bi ara kısayken ama Lise bi bitti uzattım hep döküldü

Peki bu tür dökülme tıpta varmı ? çözümü varmıdır ? Kel bırakırmı ? doktora gidip sormak lazım :)

O serumları birdaha kullanmam zaten hiçbir yararı olmadı...

bir yanlış var açıklaman da.Genetik dökülmede başta dökülen saçlar çıkar ama zayıflar en sonunda da çıkmaz.Kısacası bir döngü bu.Ha minoxidil falan önerirler hiç kullanma onları sürekli kullanman lazım.Hiçbir boka da faydası dokunmaz.Çarpıntı yapar.Senin dökülme genetik bence bir de.Sabun ve şampuanların da hiç bir etkisi olmaz.Sadece paranı kaybedersin.Saç kıran gibi hastalıkların çözümü var ama bu genetik dökülmenin yok.Morali bozuluyor insanın ama yapacak bir şey de yok :S

bir yanlış var açıklaman da.Genetik dökülmede başta dökülen saçlar çıkar ama zayıflar en sonunda da çıkmaz.Kısacası bir döngü bu.Ha minoxidil falan önerirler hiç kullanma onları sürekli kullanman lazım.Hiçbir boka da faydası dokunmaz.Çarpıntı yapar.Senin dökülme genetik bence bir de.Sabun ve şampuanların da hiç bir etkisi olmaz.Sadece paranı kaybedersin.Saç kıran gibi hastalıkların çözümü var ama bu genetik dökülmenin yok.Morali bozuluyor insanın ama yapacak bir şey de yok :S

Deme öyle deme üzülürüm :) yok hocam bazen abartıyorum saçlarım dökülüyor ama görseniz yani berberlere soruyorum dalgamı geçiyorsun diyorlar dökülme yok diyorlar hatta çok gür diyen bile var :D ama ön sağda az bişi açık var neyse ben yarın yine doktora gidim check up yaptırcam busefer çözümünü buldurcam :)

Özel hastaneye gitsem Bana Kesin sonucu söylerlermi ? Babamın Abimin saçları fırça mübarekk..

Bir efsaneye göre biryerde okumuştum bi cihazı saça koyuyorlar o genetikmi değilmi anlıyormuş bilgisi olan varmı :)

Doğrusu benim gittiğim doktor bile kel :D

Hocam sabah kalktığında yastıgında 15-20 tane saç görmek nedir sen bilirmisin kendimi kandırmak için artık topluyup camdan atıyorum hiçbirşey olmamış gibi günüme devam ediyorum ... tamam normalde niye sizde dökülmüyor bende dökülüyor 6-7 senedir :D sizinde dökülsün ben niye dışlanıyorum :D
Hayır herkesin dökülür aynı şekilde :D Sadece sen her sabah kalktığında "Bakalım bugün kaç tane var." diyerek kendini buna odaklamışsın yastıkta 1 tane bile saç görsen kendini kötü hissedecek hale getirmişsin :D Rahat ol sabah kalktığında yastığına bakma duştan sonra baş havlusunu kontrol etme dökülen saç sayın ciddi anlamda çok normal. Takma yani :D

Hayır herkesin dökülür aynı şekilde :D Sadece sen her sabah kalktığında "Bakalım bugün kaç tane var." diyerek kendini buna odaklamışsın yastıkta 1 tane bile saç görsen kendini kötü hissedecek hale getirmişsin :D Rahat ol sabah kalktığında yastığına bakma duştan sonra baş havlusunu kontrol etme dökülen saç sayın ciddi anlamda çok normal. Takma yani :D

Yaklaşık lise bittiğinden beri ilk uyandıgımda yastıgımın yanına oturur dökülen saçlarımı sayarım hobi oldu bazen 3 bazen 5 bazen 10 bazen 25 bulmuşlugumda vardır :)

Geri