• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Vb.net yaptım bir minibot war silroad ondeyken iyi çalısıyor ama silkroad deılde başka bişe olunca ortalık karısıyor ben sadice onun silkroad calısmasını ıstıyorum onu nasıl yapabılırım ??

[h=2]
icon9.png
Prosedür Kodu / Değişkenler .. Yardım ..[/h] Merhaba arkadaşlar Visual Basic 6.0 a yeni başladım ve internette gördüğüm ilk programımı yapıyordum ( Faiz hesaplama programı gibi bişi görmüşsünüzdür .. ) . Herşeyi yaptım fakat son olarak değişkenleri yazmak , prosedür kodlarını yazmak kaldı fakat nereye yazcagımı bilmiyorum bi kaç yere denedim ve çalıştırdım ama hata verdi yardım edermısınız bunları nereye yazmalıyım .. ? :/

Prosedür Kodu
icon-spoiler.png
Gizlenmiş Mesaj :

Projede cAnapara değeri txtAnapara yazı kutusundan alınacaktır.
' Anapara değerini değişkene yükle
cAnapara = Val(txtAnapara.Text)
Diğer hesaplama kodları ise aşağıdaki gibidir:
'Yüzde faiz oranını ondalık değere çevir
fFaiz = Val(txtFaiz.Text) / 100
'Yıllık faiz oranını aylığa çevir
fFaiz = fFaiz / 12
'Toplam yıl süresini aya çevir
nSure = Val(txtSure.Text) * 12
'Aylık odemeleri hesapla
cOdeme = cAnapara * (fFaiz / (1- (1+fFaiz) ^ -nSure))
txtOdeme.Text = Format(cOdeme,"Fixed")

Değişkenler

icon-spoiler.png
Gizlenmiş Mesaj :
Dim cAnapara As Currency
Dim fFaiz As Single
Dim nSure As Integer
Dim cOdeme As Currency

Kardeşim zaten bende nasıl düzenleyebilceğimi soruyorum ben yapamadım msnden yada ö.m den yardımcı olurmusunuz ?

Modum Bir Sorum olcaktı bilgisayar açılırken programın çarlışmasını istiyorum bunu nasıl yapa bilirm?

başlattan başlangıc yazan klasore kopyalaya bilirsin :)

form class ının üstüne Imports Microsoft.Win32 yazıcaksın.

sonra aşağıdaki Sub u yaz:

Private Sub AddCurrentKey(ByVal name As String, ByVal path As String)
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsof t\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub

bn vb de bir chat programı yapıcam basit bir şekilde fakat winsock nesnesini "choose items => com components" de bulamadım. browse butonuna tıklayarak eklemeye çalıştım. resimdeki hatayı verdi yardımlarınızı bekliyorum.

http://b1108.hizliresim.com/11/8/4/10117.png

hala yardım arıyorum

Ben chat prgramı yapdım okadar ugrasdım diğer pclerde çalısmıyor deli olucam:D

bjlkl özel mesaj ile team atarsın halledicem sana:)

tw yüklü deil, programının çalışması için debugdaki tüm dll dosyalarını atman gerek

form class ının üstüne Imports Microsoft.Win32 yazıcaksın.

sonra aşağıdaki Sub u yaz:

Private Sub AddCurrentKey(ByVal name As String, ByVal path As String)
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsof t\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub

hala yardım arıyorum
saol kardeş :

D

Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ????

Şimdi Ben Örn. Rev6dan Serverların Durumlarını Güncel Şekilde Almak İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım

jojomax seninkine uğraştım ama bi türlü doğru kodu çıkaramadım

winsock.dll problemim devam ediyor yardım lzm

Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ????

Şimdi Ben Örn. Rev6dan Serverların Durumlarını Güncel Şekilde Almak İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım

Yokmu Cevaplıcak biri ??

нα∂ι çαL gι∂єякєη кαρıмı,

Geri