• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tarayıcıdaki git buttonun enter tuşuna almak itiyorum geri buttonun da backspace e

Tarayıcıdaki git buttonun enter tuşuna almak itiyorum geri buttonun da backspace e
Al bakalım kodlar :) Cottonmouth Gitti burası bana kaldı :) Bu Enter için
Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vkey As Long) As Integer
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim Enter As Boolean
Enter = GetAsyncKeyState(Keys.Enter)

If Enter = True Then
WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)

End If
End Sub

timer ekledim
tick eventına da yazdım ama olmadı :( enter çalışmıyo vb2010 ondan ola bilirmi ? :/

enabled true yap
ve Intervalını 100 yap
adszru.png

Son düzenleme:
2010 la kodlar farklıdır ondan çalısmıyordur bu arada gözüme birşey takıldı

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vkey As Long) As Integer

Bu Kodu

Form1
in altına yaz:) load kızmına değil

timer'daki kodu şununla değiştirirmsn

Kod:
if getasynckeystate(13) then webbrowser1.navigate(toolstriptextbox1.text)

----------

yalnız bu kod form aktif değilkende çalışır.yani kullanıcı başka bir yerde entere basıncada işler. bunun yerine textboxun keypress eventine yaparsan daha iyi olur.

Son düzenleme:
timer'daki kodu şununla değiştirirmsn

Kod:
if getasynckeystate(13) then webbrowser1.navigate(toolstriptextbox1.text)

----------

yalnız bu kod form aktif değilkende çalışır.yani kullanıcı başka bir yerde entere basıncada işler. bunun yerine textboxun keypress eventine yaparsan daha iyi olur.

adhggggsz.jpg

enabled : true
hhhhhhtttttttttadsz.jpg

vb.nette api kullanılıyomuki?

----------

keypress eventinde api kullanmana gerek yok. böyle yapılıyordu galiba

if e.keychar=chr(13) then webbrowser1.navigate(toolstriptextbox1.text)

nerde api kullandım ki :(

----------

Kod:
if e.keychar=chr(13) then webbrowser1.navigate(toolstriptextbox1.text)

----------

kod çalışıyor :)

yer yanlışsa özür dilerim. pc de visual studio 2010 pro yüklü. visual basic in yanında visual c++ ve c# la da ilgilenmek istiyorum. visual c# ile ilgili az çok int te derslre var ama visual c++ ile ilgili dersleri bulamaıdm. yardımcı olursanız sevinirim

yer yanlışsa özür dilerim. pc de visual studio 2010 pro yüklü. visual basic in yanında visual c++ ve c# la da ilgilenmek istiyorum. visual c# ile ilgili az çok int te derslre var ama visual c++ ile ilgili dersleri bulamaıdm. yardımcı olursanız sevinirim
C++ la ilgili ders oldugunu sanmıyorum bi aralar bende araştırmıstım.

Dim reader As OleDbDataReader
Dim conn As New OleDbConnection
conn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source = conime.mdb"
conn.Open()
Dim comm As New OleDbCommand
comm.Connection = conn
comm.CommandText = "SELECT * FROM veri1 WHERE kullaniciadi=’" + TextBox1.Text + "’ AND sifre=’" + TextBox2.Text + "’"
reader = comm.ExecuteReader
If reader.Read = True Then
MsgBox("Giriş Başarılı.")
Form2.Show()
Me.Hide()
conn.Close()
Else
MsgBox("Giriş Bilgilerinizi Kontrol Ediniz.")
TextBox1.Focus()
End If

access le veritabanı login işlemi yapıcam ama conn.open() hata verdi: Tanınmayan veritabanı biçimi 'C:\Users\ßiL@L\Documents\Visual Studio 2010\Projects\B Kütüphane Takip Programı\B Kütüphane Takip Programı\bin\Debug\conime.mdb'.

yardımlarınızı bekliyorum. bu arada visual c++ ders arayışım devam ediyo. yardım bekliyorum

Dim reader As OleDbDataReader
Dim conn As New OleDbConnection
conn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source = conime.mdb"
conn.Open()
Dim comm As New OleDbCommand
comm.Connection = conn
comm.CommandText = "SELECT * FROM veri1 WHERE kullaniciadi=’" + TextBox1.Text + "’ AND sifre=’" + TextBox2.Text + "’"
reader = comm.ExecuteReader
If reader.Read = True Then
MsgBox("Giriş Başarılı.")
Form2.Show()
Me.Hide()
conn.Close()
Else
MsgBox("Giriş Bilgilerinizi Kontrol Ediniz.")
TextBox1.Focus()
End If

access le veritabanı login işlemi yapıcam ama conn.open() hata verdi: Tanınmayan veritabanı biçimi 'C:\Users\ßiL@L\Documents\Visual Studio 2010\Projects\B Kütüphane Takip Programı\B Kütüphane Takip Programı\bin\Debug\conime.mdb'.

yardımlarınızı bekliyorum. bu arada visual c++ ders arayışım devam ediyo. yardım bekliyorum

sorun çözülmüştür

Geri