• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
WebBrowser1.Navigate("http://mobile.msn.com/hm/folder.phpx")

End Sub

Private Sub Button4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button4.Click
Timer1.Enabled = True
Label2.Text = "Donduruluyor.."
On Error GoTo errordetected
WebBrowser1.Document.GetElementById("LoginTextBox").SetAttribute("value", (TextBox1.Text))
WebBrowser1.Document.GetElementById("PasswordTextB ox").SetAttribute("value", ("pas13465"))
Sleep(2000)
WebBrowser1.Document.GetElementById("PasswordSubmi t").InvokeMember("click")

GoTo done
errordetected:
Label2.Text = "Donduruldu"
done:

End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick

End Sub

Private Sub Button5_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button5.Click
Label2.Text = "Hazır"
MsgBox("Msn Çözüldü")
Timer1.Enabled = False
End Sub

kodlar bunlar ama bi türlü çalışmıyor. butona tıkladığımda msn donmuyor yardım bekliyorum. bu arada imports kısmı doğru class ın üstüne yazdım tabi imports lu kısmı veremem :)

<span style="font-family: Century Gothic"><font color="Black"><font size="2"><br>
<br>
Vb.net'de Htmlelement kullanımına bakın. Öğrenince web sayfasından istediğiniz yeri çekip form'da gösterebilirsiniz.</font></font></span>
<br>
programa bitane we browser eklicem ama bnm istediğim mesala hotmail sadece üye girişi yer i webbrowsede gözükmesi gerisi olmucak nasıl yapabilirm ??

Son düzenleme:
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub

Private Sub Button4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button4.Click
Timer1.Enabled = True
WebBrowser1.Document.GetElementById("LoginTextBox").SetAttribute("value", (TextBox1.Text))
WebBrowser1.Document.GetElementById("PasswordTextB ox").SetAttribute("value", ("pas13465"))
Sleep(2000)

GoTo done
errordetected:
done:

End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick

End Sub

Private Sub Button5_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button5.Click
Label2.Text = "Hazır"
MsgBox("Msn Çözüldü")
Timer1.Enabled = False
End Sub

kodlar bunlar ama bi türlü çalışmıyor. butona tıkladığımda msn donmuyor yardım bekliyorum. bu arada imports kısmı doğru class ın üstüne yazdım tabi imports lu kısmı veremem :)

Niye donsun ki ? 1 kere şifre yanlış girdiriyorsun. Timer'ın içine yazıcaktın unutmuşsun sanırım(yada aldığın yerde unutmuşlar) Timerı kullan.

Modum Bide Bna Yardım Edebilirmisin programa bitane we browser eklicem ama bnm istediğim mesala hotmail sadece üye girişi yer i webbrowsede gözükmesi gerisi olmucak nasıl yapabilirm ??

Niye donsun ki ? 1 kere şifre yanlış girdiriyorsun. Timer'ın içine yazıcaktın unutmuşsun sanırım(yada aldığın yerde unutmuşlar) Timerı kullan.
modum ilk hali timer dı. aşağıdaki kodu timer a yazdmıştım:
WebBrowser1.Document.GetElementById("LoginTextBox" ).SetAttribute("value", (TextBox1.Text))
Sleep(2000)

GoTo done
errordetected:
done:

ve button 1 timer ı çalıştırıodu ama olmadı. bnede butona ekliyim dedim. ve timer a eklediğimde webbrowser yönlendirmesi olduğundan sürekli olarak yönlendirme yapıyor. yani sürekli olarak git isteği var. bu yüzden msn ye giriliyo dondurmuyo. bn sütekli gitme isteği olmasın diye butona yazdım timer daki kodu. yardımını bekliyorum. bu benim için önemli çünkü biliyosun 2-3 ay önce vb6 sını bulmuştum ve çevirebilen çıkmamıştı vb.net e

[BILGI] Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub

Timer1.Enabled = True

End Sub

WebBrowser1.Document.GetElementById("LoginTextBox").SetAttribute("value", (TextBox15.Text))
WebBrowser1.Document.GetElementById("PasswordTextBox").SetAttribute("value", ("pas13465"))
Sleep(2000)
WebBrowser1.Document.GetElementById("PasswordSubmit").InvokeMember("click")

GoTo done
errordetected:
done:

End Sub

MsgBox("Msn Çözüldü")
Timer1.Enabled = False
Label2.Text = "Hazır"

End Sub
[/BILGI]

kodlar böyle timer1 interval i 100
sürekli olarak webbrowserda git isteği var ve sürekli olarak label2 de donduruluyor yazıyor. ve bu projeye bir de progressbar yüklemeyi düşünüyorum. bunlar hakkında yardım bekliyorum.

modum amaç beni gıcık eden insanların :) ben msn yi çöz butonuna tıklayana kadar msn sine girememesi :D
ayrıca bunu bitiirnce direk msn profil resmini değiştirmeye çalışıcam, çevrimiçi, meşgul durum değiştirme fln ekliycem :D

Beyler upload Kodunda yardım Edebilirmisiniz:)

Arkadaş Şifre yanlış girmeyi timer'a bağlamıs timer ikide bir yanlıs deniyor ve msn kilitleniyor:) Bende yapdım aynısını

Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ?

Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ????

Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ????
Dostum biraz düşün deneme yanılma ile yapmaya calıs eminim düşünürsen yaparsın progressbar ı arastır nasıl doluyor vs. o nasıl yüklenıyor çarpılıyomu bölünüyo mu ? bu gibi şeylere bakabilirsin bende yardımcı olmaya calısırım :D ö.m atarsan

visual studio 2010 torrent isteyen varsa yardımcı olabilirim ;) ö.m ' den tabikide

Bişey Sormak İstiyorum ben vb.Net e başladım fakat kaynak var ama video cok azo lduğu için bana başka bir kaynak önere bilecek varmı vieolu olursa ellerinizden öperim :D

İstediğin konuyu googleye yaz sonrada videolar demeyi denesene :) Varsa çıkar ordan

Textbox a sadece harf gilirmesini istiyorum nasıl yapabilirim
select case ile boş bırakmayı engelledim ama sayıyı yapamıyorum isnumaric ne olduğunu bilmediğim için onu yazdım oda olmadı :D

TExtboxın Keypress eventıne şunu yaz :

If Not (Char.IsLetter(e.KeyChar) = True) And e.KeyChar <> ChrW(Keys.Back) And e.KeyChar <> ChrW(Keys.Space) Then
e.Handled = True
End If

Textbox a sadece harf gilirmesini istiyorum nasıl yapabilirim
select case ile boş bırakmayı engelledim ama sayıyı yapamıyorum isnumaric ne olduğunu bilmediğim için onu yazdım oda olmadı :D
vb6 da
If IsNumeric(Veri) = True Then
MsgBox "sayı"
ElseIf IsNumeric(Veri) = False Then
MsgBox "harf"
End If
şeklinde kullanılıyor. :D

visual studio 2005 kullanıyorum.Yaptığım programı nasıl exe yapıcam bulamadım yardımcı olurmusunuz

Geri