• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
My.Computer.Audio.Play("C:\Örnekmüzik.mp3") şeklinde formda mouseclick olduğu zaman bu kodu çalıştırıp ses çıkarttırabilirsin .

Me.Cursor = New Cursor("C:\Windows\Cursors\pen_m.cur") şeklinde de cursoru değiştirebilirsin. Kendi istediğin bir cursor da yapabilirsin ama bunun için cursor yapman lazım bmp , png vs. resim ile olmaz.

ok saol, intte bi ara .png leri .ico yapn siteyi bulmuştum. belki .png leri .cur yapan vardır. teşkkürler

1 Buton ekle yada
Form load'a

dim oku as string = my.computer.filesystem.readalltext ("Deneme.text")
texbox1.text = oku

Bu kodda Deneme Txt Yi okuttum ve textbox a bağladım.Programın Yklasöründe Deneme Diye bir txt olusturusun.
Formu kapamayada

Try
My.Computer.FileSystem.DeleteFile("Deneme.txt")
Dim fs As System.IO.FileStream = New System.IO.FileStream("Deneme.txt", IO.FileMode.Append, IO.FileAccess.Write)
Dim Yazdirma As System.IO.StreamWriter = New System.IO.StreamWriter(fs)
Yazdirma.Write(TextBox1.Text)
Yazdirma.Close()
fs.close()
Catch
End Try

Yanlıs yazmıs olabilirim eğer yanlıssa yaz yarın bakarım

modum My.Computer.Audio.Play("C:\Örnekmüzik.mp3") kodu hata verdi üstü sarı çizili olarak. wave dosyaları için geçerli galiba. wave bulanamadı diyo

bugün asp.net e giriş yapıyorum fakat intte bulduğum videolarda visual c# la yapıyolar. visual basic le yapılanı lzm. video arıyorum. + rep vericem

modum asp.net e giriş video sunu izledim. vb.net kod da bi sorun var. bende ondaki gibi boş sayfa açılmıyo. otomatik olarka 2 sayfa oluşturmuş biçimde çıkıyor karşıma. home ve about sayfaları, üstte login işlemleri için seçenek var. ve en üstte site başlığı olarak MY ASP.NET APPLICATION yazıyor ve orayı deiştirmeme izin yok.

birde sayfayı oluşturuken web location ı file system yapıyoruz. peki ben daha sonra bunları siteme nasıl atabilirim?

Visual studio 2010 da öyle başlıyor. Solution Explorer dan silebilirsin onları . Sitene atmak içinde eğer 2010 da yapıaksan .net framework 4 ve asp.net 4.0 destekli bir host bulman gerekli. Daha sonra siten bitince publish yapıcaksın herhangi bir klasöre ordaki tüm dosyaları ftp den atıcaksın. Burası kolay önemli olan siteyi yapmak :D Buraya kadar gelince daha detaylı anlatırım .

modum aynı zamanda login işlemleri için de sayfa oluşturmuş fakat onlarda da değişiklik yapamıyorum. bu sayfaları silsem daha sonra kendi oluşturduğum sayfadan kayıt ve giriş yaptırabilir miyim?

acil yardım lzm. en kolay şeyi unuttum. ne zmndır treeview kullanmıyordum. yardım formu yapucaktım ki treeview ı unutmuşum. form da bir textbox var. treeviewda bir node u seçtiğimizde textboxta yazı yazdırmayı nasıl yapıyorduk? :D unutmuşum

if treeview1.selectednode.text = "yardımda isim işte üyelik gibi" then
textbox1.text = "... Sitesinden gibi"
end if
end sub

sn yazı yazdıkça kendiliğinden aşağıya inecektir. ayriyetten kod yazmana gerek yok. sorun yaparsa richtextbox koy forma

Doğru anladıysam ne demek istediğini Multiline özelliğini aç kendisi yapar zaten onu scrollbar eklemene de gerek yok.

modumun dediğini yap ya da richtextbox koy. richtextbox ya da textbox ın multiline özelliğinde ilk olarak scrollbar görünmez. sen yazdıkça çıkar ve aşağı doğru iner. herhangi bir kodlama yapmana gerek kalmaz. bu textboxların kodunu nasıl yaparım diyosan onu bilmem :)

Geri