• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bulsaydım buraya yazmazdım ztn. intten bir tane bulmuştum fakat studio olduğundan kodları görememiştim. bu arada bn hiç bilmediğim bir şey hakkında soru soruyorum. kendi bilgilerimle yapabiliceğim bi şey ilk kendim uğraşır sonra sorun yaşıyosam yardım ararım

Hiç bilmediğim bişeyi bu şekilde sordukça hiç bilmemeye devam ediceksin. Bunun yerine konuyu araştırsan senin için daha faydalı.

Madaratör Cottonmouth Masaüstüne Kısayolu Buldum ingilizce sitelerden Ama Başlata Ekleme Bulamadım Bari Onun İÇin Bi Kod Veririmisn :D ?

23456789101112131415
Function mailgonder(ByVal kimden, ByVal kime, ByVal konu, ByVal mesaj, ByVal smtpserver, ByVal kulladi, ByVal parolam) As String
Try
Dim mail As New MailMessage()
mail.From = New MailAddress(kimden)
mail.To.Add(kime)
mail.Subject = konu
mail.Body = mesaj
Dim smtp As New SmtpClient(smtpserver)
smtp.Credentials = New Net.NetworkCredential(kulladi, parolam)
smtp.Send(mail)
Return "uyeliginizi tamamlamak icin mail adresinizi kontrol ediniz"
Catch ex As Exception
Return ex.Message.ToString
End Try
End Functio

modum snn dediğin bu ama burda 2 mail adresi arasında gönderme var. kimden kısmında var olan ama kullanılmayan bir mail adresini yazıcam. ya da buraya textboxytaki yazı atılabilir mi?
yani
mail.From = New MailAddress(textbox1.text) olabilir mi?

Başlata Ekleme Kodu Hani Windowsun Başlat Tüm Programlar Diyorsun Ya Sol ALT kÖŞEDE oraya yaptığın programın kasayolunu eklme istiyorum :D ?

----------

bjlkl
Bay.gif
çalışmıyo bu kod verdiğin :D

23456789101112131415
Function mailgonder(ByVal kimden, ByVal kime, ByVal konu, ByVal mesaj, ByVal smtpserver, ByVal kulladi, ByVal parolam) As String
Try
mail.To.Add(kime)
mail.Subject = konu
mail.Body = mesaj
smtp.Send(mail)
Catch ex As Exception
End Try
End Functio

modum snn dediğin bu ama burda 2 mail adresi arasında gönderme var. kimden kısmında var olan ama kullanılmayan bir mail adresini yazıcam. ya da buraya textboxytaki yazı atılabilir mi?
yani
mail.From = New MailAddress(textbox1.text) olabilir mi?

Olur tabiki

Birşey Sorucam .Bir Siteye Kayıt Olucak Birisi.O siteye kayıt olmayı vb.net e aktarabilirmiyiz.

Mesela Textbox1 .... Giriş Adını Temsil edicek
Textbox2 Parola
textbox3... fln gibi

Birşey Sorucam .Bir Siteye Kayıt Olucak Birisi.O siteye kayıt olmayı vb.net e aktarabilirmiyiz.

Mesela Textbox1 .... Giriş Adını Temsil edicek
Textbox2 Parola
textbox3... fln gibi

Yapabilirsin tabiki. Kaynak kodlarını görüntüle sitenin o textboxların id lerini öğren gerisi kolay .

----------

Bnm Soruma Neden Cevap Vermediğini Anlamadım ??????

Çünkü bilmiyorum cevabı :(

Yapabilirsin tabiki. Kaynak kodlarını görüntüle sitenin o textboxların id lerini öğren gerisi kolay .

----------

Çünkü bilmiyorum cevabı :(

Aslında aklımda Çok güzel bir proje var ama nasıl yapacagımı bilmiyorum.Bundan farklı birşey

----------

Textboxların ıdlerini öğrendim

unled1sqj.jpg

Burdaki Textboxa Mesala 500 Yazıp Programı Kapatıp Bidaha Açtığımızda Burda 500 Yazması İçin Ne Yapmalıyıp

Bi türlü Yapamadım Programı Yaparken mesala 100 Yazdım Texte Sonra Programı Çalıştırdımda 100 Yazıyo bn Onu 200 yüz Yapıyom Kapatıyom Açıyom Yine 100

Yardımm Pls :D
http://imageshack.us

Try
mail.To.Add(kime)
mail.Subject = konu
mail.Body = mesaj
smtp.Send(mail)
Catch ex As Exception
End Try
End Function

function hata verio buna bağlı olarak kime kimden fln da hatalı oluyor. sebebini anlamadım yardıme debilir misiniz?
birde smtp.Credentials = New Net.NetworkCredential(kulladi, parolam) kulladi ve parolam nedir anlamadım?

Fonksiyonu çağırırken tüm gerekli argümanları gönderiyor musun ? Cevap evet ise yarın visual olan bir makinada bakıp düzgün kodları göndermeye çalışırım.

Imports System.Net.Mail
var class ın üstünde

Dim smtp As New SmtpClient(smtpserver) smtp server yazan yerde smtp.live.com olucak ztn
bi şey eksik mi bilmiyorum

O Smtp serverın ile ilgili bişey . Windows Live'ın kini bilmiyorum.

smtp.live.com hotmailinki ama function hata verio bende o yüzden diğerleri de hata verio

Fonksiyonu çağırırken tüm gerekli argümanları gönderiyor musun ? Cevap evet ise yarın visual olan bir makinada bakıp düzgün kodları göndermeye çalışırım.

bn bunu timer ın altına yazdım o yüzden olabilir mi? çünkü zaman bağlı göndermesini istiorum

Fonksiyonu herhangi bir eventin altına yazamazsın . Ayrı olarak yaz . Tİmerın altında çağırabilirsin.

boşver, fonksiyonları hiç bilmiyorum copy paste yapmıştım intten :D bn oyunuma devam ediyim. bu mail işi olmıycak. sonra uğraşırım.

bn bi oyun yapıyorum ve farenin sürekli silah resminde olmasını istiyorum ve form üzerinde bir yere tıkladığımda silah sesi çıksın istiyorum. nasıl yaparım yardımlarınızı bekliyorum +rep vericem

Geri