• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
VB 6.0 da .Dat uzantılı (cmd) dosyalarını nasıl kapatabilirim komut ile vede .Dat uzantılı dosyaları açarken shell ile açıyorum açtığımda gözükmesin istiyorum.

başkan sen yine de bana öğret D: için de ayı şekilde olur ztn.

jojomazxınkine gelince timer1 interval 1000, timer2 interval 100, tra nın value si 1, trb nin valuesi 0 olucak. pb1 ise progressbar.
Public Class Form1

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim u As Integer
u = 1

pb1.Value = pb1.Value + My.Settings.tra
Label1.Text = pb1.Value

If pb1.value >= 99 Then
Do While u <= 2
MsgBox("Kullanım süreniz doldu")
Loop
Else
End If
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
pb1.Value = My.Settings.trb
Timer1.Start()
Timer2.Start()

End Sub

Private Sub Timer2_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer2.Tick
My.Settings.trb = pb1.Value
End Sub

bu kod doğru çalışıyor fakat bir eksiği var. program silinip tekrar yüklendiğinde yine 0 dan başlıyo. jojomax31 in isteiği progressbarın valuesinin %99 dan büyük başlaması. bn regedite fln kaydetmeyi bilmediğimden pek yardımcı olamadım sadece yukarıdaki kodları verebildim.

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Location)
End Sub
Private Sub AddCurrentKey(ByVal name As String, ByVal path As String)
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub
End Class

kırmızı yazdığım yer hata verio. bir de c sürücüsünde ya da d sürücüsünde dosya otomatik dosya oluşturma eğer o dasya varsa bir işlem yapmama hakkında acil kod lzm. çok acil

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Locati on)
End Sub
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsof t\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub
End Class

kırmızı yazdığım yer hata verio. bir de c sürücüsünde ya da d sürücüsünde dosya otomatik dosya oluşturma eğer o dasya varsa bir işlem yapmama hakkında acil kod lzm. çok acil
Cottonmouth yardım et çok acil lzm, okulda yazılılar başladı ztn ve hala da üstünde çalıştığım prog. bitiremedim.

Public Class Form1

AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Locati on)
End Sub
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsof t\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub
End Class

acil yardım lazm. kırmızı yazılı yer hata veriyor. ayrıca c sürücüsünde dosya açmayı öğrendim. sadece yukarıdaki kırmızı yerin hata veresini nasıl önelerim onu anlatmanız yeterli

Imports Microsoft.Win32 eklemeyi dene en üste. Birde flood yapma lütfen. Bizimde okulumuz sınavımız var sürekli ilgilenemiyoruz.

YA Bn Şimdi Programımı Çalışttırdıklarında 2 Yada Üç tane Program Var Onları Silkroad Klosörünün Yolunu Göstercekler Ogöserdikleri Yolun İçine Kopyalıcak Bunu Nasıl Yapabilirim

Bide Demo Sürürü Yapıcam Adobe Photoshop Gibi 30 günden Sonra Giremicek Yardım Lütfennnnn !!!!!!!!!

lÜTFEN bİRİ yARDIM eTSİN

YA Bn Şimdi Programımı Çalışttırdıklarında 2 Yada Üç tane Program Var Onları Silkroad Klosörünün Yolunu Göstercekler Ogöserdikleri Yolun İçine Kopyalıcak Bunu Nasıl Yapabilirim

Bide Demo Sürürü Yapıcam Adobe Photoshop Gibi 30 günden Sonra Giremicek Yardım Lütfennnnn !!!!!!!!!

lÜTFEN bİRİ yARDIM eTSİN

keşke cevabını bilsem ama bilgilerim dediğini yapmaya yetmiyo :(

----------

textbox a sadece sayı girilmesi ve sadece backspace,delete tuşlarının aktif olmasını istiyorum. nasıl yapabilirim?

Bu olması Lazım Bi dene
PHP:
    Private Sub TextBox27_KeyPress(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs)
        If Asc(e.KeyChar) <> 8 Then
            e.Handled = Not IsNumeric(e.KeyChar)
        End If
    End Sub

lÜTFEN bİRİ yARDIM eTSİN

bana hangi kodun ne işe yaradığı lazım.
mesela if textbox1.text = 0 then 'textbox ta 0 yazıyorsa aşağıdaki işlemleri yapıcak
gibi

lÜTFEN bİRİ yARDIM eTSİN

File.Copy(dosya yolu, yeni dosya yolu ) şeklinde dene.
Bn Bu Şekilde Deniyorum OLmuyor Herkesin Silkroadı Yüklediği yEr farklıdır
diye Bunu Deniyom Olmuyor
FileCopy(My.Resources.asd, TextBox1.text) Bide Textbox1e Yolunu Belirtmesi İçin O klosörü Seçemesi Lazım Onun İçin Yanına Bir Buton Lazım Obutondan Ne Kodu OLcak Lütfen Yardımmm ????
İnşallaah Anlamışındır :D

Geri