• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
HKEY_CURRENT_USER Burayamı Burdan nereye

----------

HKEY_CURRENT_USER Nereye Kayıt oluyor KEY_CURRENT_USER Burayamı ?

Public Class Form1

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim u As Integer
u = 1

pb1.Value = pb1.Value + My.Settings.tra
Label1.Text = pb1.Value

If pb1.value >= 99 Then
Do While u <= 2
MsgBox("Kullanım süreniz doldu")
Loop
Else
End If
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
pb1.Value = My.Settings.trb
Timer1.Start()
Timer2.Start()

End Sub

Private Sub Timer2_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer2.Tick
My.Settings.trb = pb1.Value
End Sub

şimdi oldu :D

bn onu butona yazdım sen istersen başka yere yaz. o buton sayesinde timerlar çalışıo süre devreye girio. sende form loadına yaz istersen

Yokm Olmuyo Progresbarr abuk subbuk ilerliyo bir bir ilerliyo birden 20 tane atlıyo sonra yüz oluyo bida açtımmı 90 dan başlıyo olmucak bu iş :D

kodlarda hata yok. her şeyi tekrar tekrar deniyorum sorunsuz çalışıo.

bu arada progressbar %10 oldu diyelim. prog. kapadın ve tekrar açtın. progressbar %0 görünür ve 1 saniye kdr sonra tekrardan %10 olur ve %11 %12 şeklinde devam eder.

Arkadaşlar Derdimi Açıkca Belirtiyim Şimdi Bn Sunworld İçin Bot Yapıyorum Ama hp mp bastıramadığımdan private server loaderle girmeleri lazımki potta bassın
ama tabi herkes de de bulunmuyo bn dyomki resourcesin içine atayım bnm adam silkroad klasörünün yolunu belirTsin kaydet dedimi bnm ordaki private server loaderi gösterdiği silkroad dizinine kopyalayıp loaderi açsın giriş için kaç kere denedim ama olmuyor çünkü setup şeklinde olduğu için resources klasörü yok olduğundan olabilir ozman yeni klasör açayım dyom setubun yanında ama oraya kayayım diyorum olmuyo çünkü resources de oldumu My.resources.asd dedikmi oluyor bunda ise yolunu nasıl belirticem herkesin pc dindeki yol başka bunları hallettik diyelim şimdi ne istediğimi söleyim 1 Textbox olcak 2 button 1 . buton kopyalanacağı silkroad klosörünü göstercek 2 . buton kopyalıcak İnşallah Anlata bilmişimdir bu dediklerimin başka bir yolu varsa onuda paylaşırsanız sevinirim
şimdiden teşşekürler :D

Bnm Bir Sorum Olucak Tı Yeni Proje Üstündeyim Her Şeyi Hallettim Bitek Bir Şeyi Bulamadım Deneme Sürümü OLucak 10 saat Sonra Süresi Bitnce programa Her Girişinde MESAJ VERİP kAPANCAK sATIN Almasa Ama Nasıl Yapıcamı Bulamadım Mesala Bugun 1 Saat Kullandı Yarında 2 Saat 3 olucak 10 saat var mesala 3 saat çıkıcak geriye 7 saati kalıcak bi dakki programa girdinde 7 saaten başlıcak Böle Bişey gördüm forumda ama çalışmadı forumu araştırdım bulamadım Lütfden Yardım plsss :D

:D
yapmışsın :)
demekki bi yerde hata yapıodun olmuyodu.

----------

bn şu anda bir program yapıyorum ve bu program için 2 şey gerekli bana.
1-) Bu program açıldığında C:\Windows\system32\log123123\Log.txt yolunda bir dosya oluşturmasını istiyorum ve bu dosya ztn o yolda varsa bunun hakkında hiç bir işlem yapmasın.
2-) Program pc açıldığı anda açılsın istiyorum. bunları nasıl yapabilirim? yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca programım açılır açılmaz daha kullanıcı bu programın açıldığını görmeden saklansın istiyorum.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum. acil lzm

Arkadaşlar Derdimi Açıkca Belirtiyim Şimdi Bn Sunworld İçin Bot Yapıyorum Ama hp mp bastıramadığımdan private server loaderle girmeleri lazımki potta bassın
ama tabi herkes de de bulunmuyo bn dyomki resourcesin içine atayım bnm adam silkroad klasörünün yolunu belirTsin kaydet dedimi bnm ordaki private server loaderi gösterdiği silkroad dizinine kopyalayıp loaderi açsın giriş için kaç kere denedim ama olmuyor çünkü setup şeklinde olduğu için resources klasörü yok olduğundan olabilir ozman yeni klasör açayım dyom setubun yanında ama oraya kayayım diyorum olmuyo çünkü resources de oldumu My.resources.asd dedikmi oluyor bunda ise yolunu nasıl belirticem herkesin pc dindeki yol başka bunları hallettik diyelim şimdi ne istediğimi söleyim 1 Textbox olcak 2 button 1 . buton kopyalanacağı silkroad klosörünü göstercek 2 . buton kopyalıcak İnşallah Anlata bilmişimdir bu dediklerimin başka bir yolu varsa onuda paylaşırsanız sevinirim

Bnm Bir Sorum Olucak Tı Yeni Proje Üstündeyim Her Şeyi Hallettim Bitek Bir Şeyi Bulamadım Deneme Sürümü OLucak 10 saat Sonra Süresi Bitnce programa Her Girişinde MESAJ VERİP kAPANCAK sATIN Almasa Ama Nasıl Yapıcamı Bulamadım Mesala Bugun 1 Saat Kullandı Yarında 2 Saat 3 olucak 10 saat var mesala 3 saat çıkıcak geriye 7 saati kalıcak bi dakki programa girdinde 7 saaten başlıcak Böle Bişey gördüm forumda ama çalışmadı forumu araştırdım bulamadım Lütfden Yardım plsss :D

Acil yardım!!!

1-) Bu program açıldığında C:\Windows\system32\log123123\Log.txt yolunda bir dosya oluşturmasını istiyorum ve bu dosya ztn o yolda varsa bunun hakkında hiç bir işlem yapmasın.
2-) Program pc açıldığı anda açılsın istiyorum. bunları nasıl yapabilirim? yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca programım açılır açılmaz daha kullanıcı bu programın açıldığını görmeden saklansın istiyorum.

ÇOK ACİL LZM

ÇOK ACİL LZM

Burnuma pis kokular geliyor.. :)

----------

...............

AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Location)

Private Sub AddCurrentKey(ByVal name As String, ByVal path As String)
Dim key As RegistryKey = Registry.CurrentUser.OpenSubKey("Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", True)
key.SetValue(name, path)
End Sub

şeklinde yapabilirsin açılışta başlatmasını . Me.hide vs ile de görünmemesini halledersin o kolay zaten.

AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Locati on) nereye yazıcam?
"Bu program açıldığında C:\Windows\system32\log123123\Log.txt yolunda bir dosya oluşturmasını istiyorum ve bu dosya ztn o yolda varsa bunun hakkında hiç bir işlem yapmasın." bunu nasıl yapıcam?
birde benim veritabanı sorununu inceleyebilir misin? :D
yardımcı olursan çok sevinirim.

Windows dizininde dosya oluşturmak yada silmek falan biraz sakat. Ne biliyim mesela hard disk 2 bölümdür D sürücüsünde falan oluşturcam desen olurda. Ben burda oluşturursam yani senin istediğin yerde muhtemelen güvenlik ile ilgili bir hata vericek izin yok vs vs.

Onun dışında

AddCurrentKey("Program Adı", System.Reflection.Assembly.GetEntryAssembly.Locati on) bunu form load a yazabilirsin

c:\der\log.txt yi oluşturmayı yap o zmn system32 ye gerek yok

----------

öğreniyim yeter :)

Hiç bişey anlamadım malesef :)

----------

c:\der\log.txt yi oluşturmayı yap o zmn system32 ye gerek yok

----------

öğreniyim yeter :)

Farketmez bence işletim sistemi c de kurulu olduğu sürece aynı sorun .

YA Bn Şimdi Programımı Çalışttırdıklarında 2 Yada Üç tane Program Var Onları Silkroad Klosörünün Yolunu Göstercekler Ogöserdikleri Yolun İçine Kopyalıcak Bunu Nasıl Yapabilirim

Bide Demo Sürürü Yapıcam Adobe Photoshop Gibi 30 günden Sonra Giremicek Yardım Lütfennnnn !!!!!!!!!

Ben çalışmanın kısa halini anlatayım bunun kodlarını yazarsan sevinirim.
2 tane checkbox olacak 2 tanede buton biri başla biri dur.Checkboxların isimleride 1 ve 2 olsun.checkbox1 i seçip starta basınca klavyeden dur diyene kadar 1e bassın.2 yi seçincede dur diyene kadar 2ye bassın.İkisini beraber seçincede dur deyene kadar 1 ve 2 yi bassın. Şimdiden Sağol

Geri