• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bnm Bir Sorum Olucak Tı Yeni Proje Üstündeyim Her Şeyi Hallettim Bitek Bir Şeyi Bulamadım Deneme Sürümü OLucak 10 saat Sonra Süresi Bitnce programa Her Girişinde MESAJ VERİP kAPANCAK sATIN Almasa Ama Nasıl Yapıcamı Bulamadım Mesala Bugun 1 Saat Kullandı Yarında 2 Saat 3 olucak 10 saat var mesala 3 saat çıkıcak geriye 7 saati kalıcak bi dakki programa girdinde 7 saaten başlıcak Böle Bişey gördüm forumda ama çalışmadı forumu araştırdım bulamadım Lütfden Yardım plsss :D

Bilgisayarımda visual studio yok ilgilenemiyorum bikaç gün kusura bakmayın

Cottonmouth
sn biri konu açtığında bunu kodlarını vermiştin. o konuyu bn bulamadım ama jojomax31 in tam istediği kodlardı benim verdiğim linkteki tam istediği gibi deil galiba. seninki daha iyi

Burda Ayrıntılı Anlatmamışki Hiç Birşey anlamadım Yardımcı olursanız ?

----------

Hata veriyor denedim

kodları ben denemdim, bnde bi şey anlamadım. galiba vb.net deil kodlar. Cottonmouth bir konunun altında senin aradığın kodu vermişti ama ben o konuyu bulamadım

Arkadaşlar hepinize selamlar
Okulda Visual Studio 2008 kullanıyoruz hoca bi ödev verdi takıldığım bi yer var
Şimdi arkadaşlar ödevi anlatayım önce;
9 tane picturebox olucak herbirinde farklı taraflara bakan surat ifadeleri
Mesela mouse imlecini formun sol üst köşesine getirdik sol üste bakan resim çıkıcak
olay buraya kadar tamam fakat X,Y koordinatlarını formun yerini değiştirince değişiyor.
Koordinatları Masaüstünden alıyor.X=0 Y=0 kordinatlarının form içinden başlamasını istiyorum
Hoca ufak bi ipucu vermişti;
Private Sub Form1_MouseMove(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Me.MouseMove
Burdaki e ye dikkat edin demişti.
Teşekkürler

vb6da üzerinde çalıştığım bi projem var silkroad ile ilgili
bana lazım olan şey
Shell("notepad.exe", AppWinStyle.NormalFocus, False)
SendKeys.SendWait("b")
bunun vb6daki hali

vb.net te bir proje yapıyorum ve araştırdığımda şu koda rastladım

Kod:
Const FileSplit = "@vorfin@"

bu kodu bana açıklayabilir misiniz?

Bnm Bir Sorum Olucak Tı Yeni Proje Üstündeyim Her Şeyi Hallettim Bitek Bir Şeyi Bulamadım Deneme Sürümü OLucak 10 saat Sonra Süresi Bitnce programa Her Girişinde MESAJ VERİP kAPANCAK sATIN Almasa Ama Nasıl Yapıcamı Bulamadım Mesala Bugun 1 Saat Kullandı Yarında 2 Saat 3 olucak 10 saat var mesala 3 saat çıkıcak geriye 7 saati kalıcak bi dakki programa girdinde 7 saaten başlıcak Böle Bişey gördüm forumda ama çalışmadı forumu araştırdım bulamadım Lütfden Yardım plsss :D

bak ne yapacağını buldum jojomax31 çok basit. bir progressbar ekle forma. timer ekle. timerın intervalini 10 saat olarak ayarla. progressbar da bu intervale göre % olarak dolsun ve programdan her çıkıldığında(form closing özelliğini kod yazıcan) progressbarın % si kaydedilicek my.settings e. programa girdiğinde kaldığın yerden devam edicek böylece. en basit yöntem bu programı süreli hale getirmek için. inş. faydası dokunur

progressbar da bu intervale göre % olarak dolsun bUNU Yapamadım Yardımcı Olurmusun :D

----------

Şu yazdıklarını kodlrala göstersen :d

----------

Arkadaşlar Derdimi Açıkca Belirtiyim Şimdi Bn Sunworld İçin Bot Yapıyorum Ama hp mp bastıramadığımdan private server loaderle girmeleri lazımki potta bassın
ama tabi herkes de de bulunmuyo bn dyomki resourcesin içine atayım bnm adam silkroad klasörünün yolunu belirTsin kaydet dedimi bnm ordaki private server loaderi gösterdiği silkroad dizinine kopyalayıp loaderi açsın giriş için kaç kere denedim ama olmuyor çünkü setup şeklinde olduğu için resources klasörü yok olduğundan olabilir ozman yeni klasör açayım dyom setubun yanında ama oraya kayayım diyorum olmuyo çünkü resources de oldumu My.resources.asd dedikmi oluyor bunda ise yolunu nasıl belirticem herkesin pc dindeki yol başka bunları hallettik diyelim şimdi ne istediğimi söleyim 1 Textbox olcak 2 button 1 . buton kopyalanacağı silkroad klosörünü göstercek 2 . buton kopyalıcak İnşallah Anlata bilmişimdir bu dediklerimin başka bir yolu varsa onuda paylaşırsanız sevinirim
şimdiden teşşekürler :D

----------

my.settinge gir.
name: tra, type: stiring, scope: user, value: 1
Timer1 intervali: 600000

progressbarın adı pb1 olsun.
Timer1_tick olayına aşağıdakileri yaz:
Dim u As Integer
u = 1
pb1.Value = pb1.Value + My.Setting.tra
label1.Text = pb1.Value
If pb1.value >= 99 Then
Do While u <= 2
MsgBox("Kullanım süreniz doldu")
Loop
Else
End If

Form Closing olayına ise
label1.Text = My.Settings.tra

yazarsın. bunun gibi yap. bu bir örnekti. süre dolduktan sonra olmasını istediğini Do While kısmına yaz. ben u tam sayısı tanımladım ve u nun 2 den küçük olması durumunda sürekli olarak bir msgbox çıkmasını söyledim. sn daha farklı şeyler yapabilirsin.

iyi çalışmalar

oyun yaparken bu kodlar çok lzm oluo :D travian gibi bir oyun yaparken işine yarar

----------

bu kodu bana açıklayabilir misiniz? acil

bu kodu bana açıklayabilir misiniz? acil

buna sabit deniyor. değişkenler gibidirler ancak içlerine sadece 1 kere değer koyabilirsin. değişkenler gibi çalışma sırasında değiştiremezsin. const kelimesi ile formun general declarations kısmında tanımlanırlar. örnek :

const ali = "21asa5f5df5ds5a5as5das5da56sd65d56a4g4g4grere1re1"

program içinde her defasında 21asa... yazmaktansa ali diyerek işi bitiririz sabitler sayesinde.

formun en başına Const FileSplit = "@vorfin@" yaz, daha sonra formun loadına yada bi butona msgbox filesplit yaz. butona tıkladıgın zaman @vorfin@ yazacaktır

My.Settings.tra ya kaydetdinden eminmisin hep baştan başlıyor progressbar

Son düzenleme:
form_closing e yaz dediklerimi form_closed a yaz olucaktır. kodları denemedim şu anda ama daha önceden kullanmıştım basit bir oyun yaparken

bu arada senin interval 600000 olduğunda pek ilerleme olmıycak o yüzden baştan gelio gibi görünebilir

Geri