• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Modum Ben Bir Program Yapıyrum Biryerden Bir yere Dosya Kopyalıcam Onu Yapabiliyorum Ama Dosyayı Kopyalarken o Sırada Progressbarda Ona göre Dolmasını yapamadım Sabhtan beri aradım modum son çare sensin :D ????

Şimdi Ben Örn. Rev6dan Serverların Durumlarını Güncel Şekilde Almak İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım

Yokmu Cevaplıcak biri ??

нα∂ι çαL gι∂єякєη кαρıмı,

rev6dan server kısmının html kodlarını al inet ile sonra split kullanarak parsele

Progreessbarın dolma işini internette sonunda buldum

PHP:
Public Class Form1    Private Delegate Function CopyProgressRoutine(ByVal totalFileSize As Int64, ByVal totalBytesTransferred As Int64, ByVal streamSize As Int64, ByVal streamBytesTransferred As Int64, ByVal dwStreamNumber As Int32, ByVal dwCallbackReason As Int32, ByVal hSourceFile As Int32, ByVal hDestinationFile As Int32, ByVal lpData As Int32) As Int32    Private Declare Auto Function CopyFileEx Lib "kernel32.dll" (ByVal lpExistingFileName As String, ByVal lpNewFileName As String, ByVal lpProgressRoutine As CopyProgressRoutine, ByVal lpData As Int32, ByVal lpBool As Int32, ByVal dwCopyFlags As Int32) As Int32    Private _totalFileSize As Long = 0    Private _totalBytesCopied As Long = 0    Private _copyProgressRoutine As CopyProgressRoutine    Private Const ROOTFOLDER As String = "C:\Program Files\Common Files"    Private Const DESTFOLDER As String = "C:\Temp2"
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click        GetTotalFileSize(New System.IO.DirectoryInfo(ROOTFOLDER))        _copyProgressRoutine = New CopyProgressRoutine(AddressOf CopyProgress)        CopyFiles(New System.IO.DirectoryInfo(ROOTFOLDER), DESTFOLDER)    End Sub    Private Function CopyProgress(ByVal totalFileSize As Int64, ByVal totalBytesTransferred As Int64, ByVal streamSize As Int64, ByVal streamBytesTransferred As Int64, ByVal dwStreamNumber As Int32, ByVal dwCallbackReason As Int32, ByVal hSourceFile As Int32, ByVal hDestinationFile As Int32, ByVal lpData As Int32) As Int32        ProgressBar1.Value = Convert.ToInt32((_totalBytesCopied + totalBytesTransferred) / _totalFileSize * 100)        Label1.Text = Convert.ToInt32((_totalBytesCopied + totalBytesTransferred) / _totalFileSize * 100)        Application.DoEvents()    End Function    Private Sub GetTotalFileSize(ByVal folder As System.IO.DirectoryInfo)        For Each fi As System.IO.FileInfo In folder.GetFiles            _totalFileSize += fi.Length        Next
        For Each di As System.IO.DirectoryInfo In folder.GetDirectories            GetTotalFileSize(di)        Next    End Sub    Private Sub CopyFiles(ByVal folder As System.IO.DirectoryInfo, ByVal destinationFolder As String)
        If Not System.IO.Directory.Exists(destinationFolder) Then            System.IO.Directory.CreateDirectory(destinationFolder)        End If
        For Each fi As System.IO.FileInfo In folder.GetFiles            CopyFileEx(fi.FullName, destinationFolder & "\" & fi.Name, _copyProgressRoutine, 0, 0, 0)            _totalBytesCopied += fi.Length        Next
        For Each di As System.IO.DirectoryInfo In folder.GetDirectories            CopyFiles(di, di.FullName.Replace(ROOTFOLDER, DESTFOLDER))        Next    End SubEnd Class

Bir İsteğim Olcak Kopyalana Dosyalarınında aynı zamanda labelde gösterilmesini nasıl yapa bilirim ??

İyi günler. Bir sorum olacaktı vb.net te. webbrowser1 de site açık olacak. o sitede atıyorum asd yazdığında yazdığım komutu gerçekleştirecek. onu nasıl yapabilirim ?
Dim allelements As HtmlElementCollection = WebBrowser1.Document.All

For Each webpageelement As HtmlElement In allelements
If webpageelement.GetAttribute("value") = "asd" Then
End
End If
Next

Bu kod oluyor ama sayfaya ben webbrowser dan asd yazdığımda oluyor. açtığım bedava sayfada önceden asd yazdığımda ise onu görmüyor. şimdiden teşekkürler..

Visual Basic .NET ile ilgili sorularınızı, kod isteklerinizi artık burda söyleyebilirsiniz.

# Gereksiz Postlar silinecektir.
# Sorularınızda mümkün olduğunca açıklayıcı olun.
# Komple proje istemek yerine yaptığınız proje ve örneklerde takıldığınız yerleri sorun.
# Bölümde açılan yardım - kod istekleri ile ilgili konular silinicektir. İsteklerinizi burada yapın.

Merhaba Bir Sorum Olacak ;

-Ben Programı sınırlı Hale getirdim Kodlarım Böyle ;

Form1 :

Private Sub Command1_Click()
Form2.Show
End Sub
SaveSetting "sınır", "sınırla", "kbel", 111111
MsgBox "Programın kullanımı süresi bitti", vbOKOnly, "Uyarı"
Unload Me
End
Else
kbel = kbel + 1
SaveSetting "sınır", "sınırla", "kbel", kbel
Label1.Caption = kbel
End If
End Sub

Form2:

Private Sub Command1_Click()
If Text1.Text = "x?X?X?X?X" Then
i = i + 1
Else
MsgBox "Serial veya Şifre Yanlış!"
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
If Text2.Text = "x?X?X?X?X?X" Then
i = i + 1
Else
MsgBox "Serial Adı veya Şifre Yanlış!"
End If
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
If i = 2 Then
MsgBox "Süreniz Sinirsiz Hale Getirildi."
Private Sub Form_Load()
kbel = GetSetting("sınır", "sınırla", "kbel", 0)
If kbel >= 999999999999 Then 'burdaki 5 rakamını isterseniz yükseltebilirsiniz bu rakam programın kaç kere çalışacağını belirtiyor.
SaveSetting "sınır", "sınırla", "kbel", 111111
MsgBox "Programın kullanımı süresi bitti", vbOKOnly, "Uyarı"
Unload Me
End
Else
kbel = kbel + 1
SaveSetting "sınır", "sınırla", "kbel", kbel
Label1.Caption = kbel
End If
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Form1.Show
End Sub

Kullanımı Şöyle ;

form1 de sınırsız hale getirme butonuna bastığımza form2 açılacak serial id , pw girdiğimiz zaman süre sınırsız olacak ama hata veriyor.
Hata da bu ;

Private Sub Command1_Click() [ bunun başında sarı ok çıkıyor ve yazı sarı oluyor fom2'de. command1 e bastığımız zaman yani uzat'a]

Bide burayı hatalı görüyor > MsgBox "Süreniz Sinirsiz Hale Getirildi." (form2'de)

Bunun altına end suub yaz diyor sonra yazınca end if diyor nasıl düzelte bilirim ?

yardımlarınızı bekliyorum...

selam ben aktuğ abinin yaptığı social botting e benzer birşey yapmaya çalışıyorum ancak botlardan bilgileri alamadım exp lv falan facebook a yazması gerekiyor ancak botlara bağlanamadığım için bu bilgileri facebook yazamıyor botlara bağlanmam için bana yardımcı olur musunuz (özellikle aktuğ abi )

Fotolar:

1

2

3

Merhaba.
Vb6 veya Vb.net ile 2 pc yi birbirine internet ipsinden falan nasıl bağlalabilirim ? Benim pc istanbulda , bağlayacağım pc ise başka ilde. Nasıl Bağlayabilirim 2 formu birbirine ??

Ben tarayıcı yaptım fakat siteleri filan kaydetmiyo kaydediyor ama acıp kapayınca siliniyor :(

----------

ne yapmamlazım ? :/

Yaptığım çalışmaları nasıl .exe li dosya haline getiriyorum sadece proje yapabiliyorum çalışmaları programa çeviremiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

Bir sorum daha olcak ;)

Şimdi kullanıcı adı şifre yapmayı biliyorum ama diyelim ki hesap makinesi yaptım hesap makinesine girebilmek için bu kullanıcı adı şifreyi nasıl koyabilirim?
(HESAP MAKİNESİNİN GİRİŞİNE)

Şimdi Ben Örn. Rev6dan Serverların Durumlarını Güncel Şekilde Almak İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım?? Vb.net'de Htmlelement kullanımına bakın Demiştin aradım aradım bulamadım yok bi türlü yapamıyorum yardımcı olursan sevinirim ??

Bir sorum daha olcak ;)

Şimdi kullanıcı adı şifre yapmayı biliyorum ama diyelim ki hesap makinesi yaptım hesap makinesine girebilmek için bu kullanıcı adı şifreyi nasıl koyabilirim?

Girişi yapmayı biliyorsun diye yazmıyorum giriş kodlarını 2 forum ekle projene form1 Giriş formu olsun eğer giriş doğru ise 2. forumu göstersin:)

kolay bir mantık yapalım
if textbox1.text ="K.adı" then
form2.show
else
msgbox "yanlıs Parola"
end if
end sub

bakmadan yazdım kodlarda yanlıslık olabilir:)
1 textbox 1 tanede buton ile bu giriş sistemini yapabilirsin:)

Şimdi Ben Örn. Rev6dan Serverların Durumlarını Güncel Şekilde Almak İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım?? Vb.net'de Htmlelement kullanımına bakın Demiştin aradım aradım bulamadım yok bi türlü yapamıyorum yardımcı olursan sevinirim ??

Şimdi bunu yapmak için önce html bilmen lazım. vb.net te o noktayı alma yok html de "iframe" kodları ile istediğin noktayı alabilirsin.
Daha sonra iframe ile site yaptıktan sonra vb.net e göndermek için siten olması daha yararlı güncellemeler daha kolay olur eğer yok ben bilgisayarımdan çekicem bu html yi diyorsan textbox a gönderip ondan açtırabilirsin bu biraz karışıktır ^^

Bir sorum daha olcak ;)

Access veritabanı kullanabılırsın.bu sana hem daha fazla kullanıcı adı ve sifreye sahip olmanı saglar.

Şimdi bunu yapmak için önce html bilmen lazım. vb.net te o noktayı alma yok html de "iframe" kodları ile istediğin noktayı alabilirsin.
Daha sonra iframe ile site yaptıktan sonra vb.net e göndermek için siten olması daha yararlı güncellemeler daha kolay olur eğer yok ben bilgisayarımdan çekicem bu html yi diyorsan textbox a gönderip ondan açtırabilirsin bu biraz karışıktır ^^

İframe Kodlarını alamıyom sorun orda gerisi biliyom yoksa ona yaradımcı olurmusun ??

uzun zamandır vb ile uğraşmıyordum. eksik bıraktığım bir kütüphane kayıt projesi vardı. onu tamamlamaya çalışıyorum.

veriabanımın resmi: http://b1109.hizliresim.com/11/9/29/9769.png

şimdi bu veritabanına
Kod:
Dim comm As New OleDb.OleDbCommand("insert into kitap(kitabinadi,yazar,turu,yayinevi,kayittarihi,numara) values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + ComboBox1.Text + "','" + TextBox3.Text + "','" + TextBox4.Text + "','" + TextBox5.Text + "')", a)
ile kitap kaydını yaptım fakat bu kayıt işlemi için yeterli değil. çünkü kitap kaydı yapılırken TextBox5.Text(yıkarıdaki koda göre veritabanındaki numara isimli alan) te yazılı olan sayı bu veritabanındaki kayıtlı herhangi bir numarayla aynıysa
kayıt işlemi başarısız olsun istiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Geri