• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yurtdışı telefon fiyatları?

AllisWell

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Ağu 2009
Puanı
125
İyi akşamlar arkadaşlar aklıma takılan bir soru var bende sizlere sormak istedim. Sorum şu; Yakın zamanda Arabistan'a yakınlarım gidecek orada telefon fiyatları Türkiye'ye göre nasıl? Mesela orada S3'ü kaç paraya alabilirim? Türkiye'ye getirdiğim zaman 100TL kayıt parası falan ödeyeceğim herhalde ben Arabistan'dan alınca daha mı ucuza gelecek daha önce alışveriş yapmış arkadaşlar beni aydınlatırsa çok memnun olurum. Daha önce arkadaşım 7 tane telefon getirip burada satmıştı iyi para yaptı.:rbk:

pek bi fark yok burda 1200 ise orada 1100 falan 1100 e oradan alsan 100 tlde burada kayıt parası aynı fiyata gelicek hemde tr garantisi olmayacak bence uğraşma gerek yok

pek bi fark yok burda 1200 ise orada 1100 falan 1100 e oradan alsan 100 tlde burada kayıt parası aynı fiyata gelicek hemde tr garantisi olmayacak bence uğraşma gerek yok
Ama benim merak ettiğim çok daha ucuza alanlar var dediğim gibi abimin arkadaşı 7 tane telefon getirip burada sattı :)

İyi akşamlar arkadaşlar aklıma takılan bir soru var bende sizlere sormak istedim. Sorum şu; Yakın zamanda Arabistan'a yakınlarım gidecek orada telefon fiyatları Türkiye'ye göre nasıl? Mesela orada S3'ü kaç paraya alabilirim? Türkiye'ye getirdiğim zaman 100TL kayıt parası falan ödeyeceğim herhalde ben Arabistan'dan alınca daha mı ucuza gelecek daha önce alışveriş yapmış arkadaşlar beni aydınlatırsa çok memnun olurum. Daha önce arkadaşım 7 tane telefon getirip burada satmıştı iyi para yaptı.:rbk:

Ben azerbaycanda üniversite öğrencisiyim, türkiyede vergi olanları yüksek olduğundan ve yurt dışından gelene kadar kargo falan fılan parası payı derken cok yüksek fiyatlara ulaşıyor. 1ay önce burdan sony xperia S aldım, türkiyedeki fiyatlarına baktığımda telefon 1.250 tl den baslayıp 1.900 e kadar çıkıyordu, ben ise burda 850 tl ye almış oldum :) Yani arada bayağı fark oynayabiliyor. Mesela azerbaycanada dubai den filan çok telefon gelir bu yüzden de çok ucuzdur. Duyduğum kadarıyla İran da çok düşük fiyata alabilirsiniz. Yurt dışından getittirmen maddi olarak kârlı almana sebep olacak, ama orjinalmi çakmamı olup olmadığını iyi bilmelisin. Birde şu var, yurt dışından geldiği için garanti kapsamınıda göz önüne almalısın. :)

Kardeşim kralına gitsen 200 lira fark ediyor.

Buraya gelip zaten kayıt ettiriyorsun yada e-mail falan çaktırıyorsun.

BURASI ÖNEMLİ ; 7 tane telefon falan getiremez söylüyorsa yalan söylüyordur çünkü pasaportuna yılda 2 tane telefon işlettirebiliyorsun.

Getirdiysede kaçak getirmiştir.

Arkadaşımın babası 2 gün önce 3 tane s3 getirmiş 900üe

Kardeşim kralına gitsen 200 lira fark ediyor.

Buraya gelip zaten kayıt ettiriyorsun yada e-mail falan çaktırıyorsun.

BURASI ÖNEMLİ ; 7 tane telefon falan getiremez söylüyorsa yalan söylüyordur çünkü pasaportuna yılda 2 tane telefon işlettirebiliyorsun.

Getirdiysede kaçak getirmiştir.
Tek başına gittiğini söylemedim 7 kişi gitmişler 7sininde üstüne kayıt ettirmiş.Neden yalan söylesin yakın biri oluyor sonuçta yoldan geçen biri değil.

----------

Telefonda her hangi bir sorun olursa çöpe atmaya razıyım diyorsan al derim :)
Evet garanti olmayınca kötü olur, haklısın :)

----------

Arkadaşımın babası 2 gün önce 3 tane s3 getirmiş 900üe
Türkiye'de ithalatcı garantili s3 var 999TL :) Yani normale getirmiş.

----------

HTC one amerikada 1000TL türkiyeye 2000TL olarak satışa sunulacak. :(
Amerika ayrı ora üretim yeri olduğu için oradan buraya aşırı fark oluyor ;)

----------

Ben azerbaycanda üniversite öğrencisiyim, türkiyede vergi olanları yüksek olduğundan ve yurt dışından gelene kadar kargo falan fılan parası payı derken cok yüksek fiyatlara ulaşıyor. 1ay önce burdan sony xperia S aldım, türkiyedeki fiyatlarına baktığımda telefon 1.250 tl den baslayıp 1.900 e kadar çıkıyordu, ben ise burda 850 tl ye almış oldum :) Yani arada bayağı fark oynayabiliyor. Mesela azerbaycanada dubai den filan çok telefon gelir bu yüzden de çok ucuzdur. Duyduğum kadarıyla İran da çok düşük fiyata alabilirsiniz. Yurt dışından getittirmen maddi olarak kârlı almana sebep olacak, ama orjinalmi çakmamı olup olmadığını iyi bilmelisin. Birde şu var, yurt dışından geldiği için garanti kapsamınıda göz önüne almalısın. :)
200-300TL için garantiyi feda etmeyelim ya :/

----------

Bulgaristan'a gidebilecek yakının var ise onlardan iste. 250 lira S3 :)
Yok artık :) O kadarda değildir. Birebir çakmasıdır o :)

Ben kullanıyorum. Kutusuna kadar her şeyi orjinal. Bulgaristan da gümrük bedeli yok. O yüzden buradan 500.000 liraya alacağın x5 orada 125.000 lira. :) Arabada mı çakma :)
Dostum o zaman ben Bulgaristana gidip 5-6 telefon alırım zaten yol paramı çıkartırım üstüne para bile kalır :)

----------

Bulgaristanı boşver fabrikadan alsan bile o fiyata alamazsın donanımları bile daha fazla tutuyor.
Yani :)

Tek kelime "Değmez"...

Ben de Yurtdışından HTC One veya Galaxy S4 alacaktım ama yaptığım hesaplara göre gümrük vergisi , ve pasaport kaydı vs yapılınca arada 200 TL gibi bir fark kalıyor ve elinde garantisiz bir telefonun oluyor 200 lira için 1500-2000 küsür lirayı riske atmak mantıksız.

Geri