• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çalışmaktan Korkuyorum

anı yaşayan birisiyim ben geleceğimi hiç düşünmüyorum :) bugun yiyimde yarın ne olursa olsun tiplerindenim. açık liseye yazılıcam bende bari bir uğraş olur oda :)

Bende senin gibiyim 5 dk sonrasını düşünmüyordum ama nereye kadar düşünmicem? Açık lisede olmazsa evin içinde boğulup kalıcam artık..

msn adresimi veriyorum ö.m'dan istediğin zaman dertleşebiliriz..sen beni anlarsın ben seni :)

İnternet Cafe Daha Sıkıcı söylemesi kolay olabilir tabi :))

bir insan neden internet kafeye eleman alırki zaten ? :D benim net cafem olsun 7/24 açık bırakırım sabah abim gece ben dururum başında hatta arka tarafına yatak atar orada yatarım :) yani bir çırağa ihtiyaç duymam sabah yerleri supur bilgisayar camlarını sil sonra akşama kadar koltukta otur :) bunun için çırak alan net cafeci varsa bol para kazanıyor demktir :D

ingilizcem var kenarda zaten :). geleceğe yönelik düşünmek konusuna gelirsek benim oylede bir sıkıntım var aslında . mesela son 1 sigaram kalmış oluyor. cebimde 5.50 lira para oluyor gidiyorum onun 2 lirası ile cola alıyorum. ulan sigaram bitti mi naparım diye hiç düşünmeden. mesela evde son 3 tane muz kalmış hepsini birden yiyorum hiç ''lan yarın ne yicem'' diye bir düşüncem olmadan

İşte dediğim gibi daima geleceğe yönelik düşün bir otelde başla turistik yerde gerekirse git kendin kal yaşam için çok iyi bir tecrube olur yaz sezonuna girdik iyi değerlendir tatil yerinde turistlerin insanların arasında pc aramazsın arayacak vaktinde olmaz zaten :)

Bende senin gibiyim 5 dk sonrasını düşünmüyordum ama nereye kadar düşünmicem? Açık lisede olmazsa evin içinde boğulup kalıcam artık..

msn adresimi veriyorum ö.m'dan istediğin zaman dertleşebiliriz..sen beni anlarsın ben seni :)

senin en azından cebine para giriyormuş benm 2 günde bir 5.50 lira giriyor onu da sigaraya veriyorum. o 5.50 lirayı bulana kadarda seyimden ter akıyor :D

İşte dediğim gibi daima geleceğe yönelik düşün bir otelde başla turistik yerde gerekirse git kendin kal yaşam için çok iyi bir tecrube olur yaz sezonuna girdik iyi değerlendir tatil yerinde turistlerin insanların arasında pc aramazsın arayacak vaktinde olmaz zaten :)

bilgisayar bağımlılığım geçene kadar biryerde çalışamam ben o kadar çok asosyalleştim ki rahat 8 aydır bir çıktığım yok. kız var ama ona ayırıcak vaktim yok. :)

senin en azından cebine para giriyormuş benm 2 günde bir 5.50 lira giriyor onu da sigaraya veriyorum. o 5.50 lirayı bulana kadarda seyimden ter akıyor :D

Dostum ben sigara içmiyorum içki içmiyorum :) Haftada max. 3lira felan lazım oluyor oda bazen .. Onun dışında bendede para yok :D

Dostum ben sigara içmiyorum içki içmiyorum :) Haftada max. 3lira felan lazım oluyor oda bazen .. Onun dışında bendede para yok :D

banada işte 2 günde bir 5 lira versinler haftalık 15 lira ediyor duz 20 ' de. colam + sigaram + bilgisayarım = hayat bana güzel :D

Biryerde çalışmaya başlamadanda bağımlılığından kurtulamazsın ama

ya benim problemim de o da var fakat en çok çalışmaya başladığımda hayatıma zaman kalmıcak korkusu var. saat 8.30 da eve gelsem gece 12.00 ' a kadar bilgisayarın başında dursam (ki anca keser) geriye bana sosyal hayat kalmıcak. en büyük korkum bu. 13 saat kendisine ve bilgisayarına zaman ayıran bir kişiyi 3 saate sınırlamak zorlar :(

ya benim problemim de o da var fakat en çok çalışmaya başladığımda hayatıma zaman kalmıcak korkusu var. saat 8.30 da eve gelsem gece 12.00 ' a kadar bilgisayarın başında dursam (ki anca keser) geriye bana sosyal hayat kalmıcak. en büyük korkum bu. 13 saat kendisine ve bilgisayarına zaman ayıran bir kişiyi 3 saate sınırlamak zorlar :(

İşteyken geliymde pc ye oturuym düşüncesiyle çalışırsan olmaz zaten dediğimi iyi düşün geç olmadan

Hayat böyledir belli yaşa kadar ailen sana sıkıntı göstermez sen gördüğünü düşünsen bile bundan daha fazlası olacak mutlaka örneğin çalışmak senin yaşlarındayken bende aynı şeyleri hissettim arkadaşlarımla gezmek bilgisayarda fazla takılmak bırakmak istememek gibi sonrasında işe girdim ve çok tökezledim sabah kalkmak zor geldi çoğu günler uykudan uyanmak istemedim işe gitmek istemedim ama bir süre sonra buna mecbur olduğunu anlıyorsun ve alışıyorsun.Kendine bunu takıntı haline getirme oluruna bırak su yolunu mutlaka bulur

Bende pc basında nasıl zaman gectiğini anlamıyorum :D
mesela sbs calıscam sabah 8 de kalktım 1 saat gecem dedim 4 saat olmuş sbs ye 4 gün var yeri geldiğinde dişimi sıkıyom 1 hafta 2 hafta oynamıyom ama ne zaman kalkcağımı bilemiyorum :D

Allahtan bende böyle bir sorun yok Sabah gezerim arkadaşlarla akşamda pc :D

valla Allah yardımcınız olsun ne diyim

bende snn gibiydim lise 1 terk sabah 9 akşam 2 ye kadar Pc Başında idim sonra Web tasarıma merak sardım tavsiye ederim bir uraş bul

Can sıkıntısından açmış bu konuyu ya sizde yardım etmeye çalışıyorsunuz :) İlk mesajında dışarı çıkmıyorum diyor ama sonlara doğru işten + 3 saat bilgisayardan sosyal olamıcam diyor :D Kısaca keklemiş sizi :D

---------------------------------------------------------------------------------------------

Bu anlattıkları gerçekse bile direk ya bileğini kessin ya da ne bileyim atlasın camdan aşağıya hmmm

Bak kardeşim ben küçükken yaklaşık 7-8 yaşlarımda günde 7+ saat üstünde bilgisayar başındaydım.Bu hastalığımdan kurtuldum denilmez gine kurtulamadım ama ginede azaltmayı başardım.Benim sana verebileceğim tavsiye ilk önce ailenle bu durumu konuş ailene sakın ve sakın kin ve nefret besleme ben de küçükken dayak vs yiyordum sonra babama küfür vs ediyordum ama sonradan düşününce bütün bunların yanlış olduğunu anlıyordum.Bak ailenle aranı her zaman iyi tut.Onları sevmediğini düşünüyorsun.Sonradan ÇOOOOK pişman olacaksın bak gerçek söylüyorum.Bir komşumuz vardı onun babası annesiyle babasıyla arası seninkinden çok kötüymüş annesine şiddet de dahi bulunmuş.Ama sonrasında insan belli bir yaşa gelince anlıyor ailesinin değerini.Eğer ailenle aran kötü olursa söylediğim gibi çok pişman olursun.Şu anda bulunduğun ev bile senin şükretmen gereken birşey.Söylüyorsun cebime para girmiyor.Ailenle aranı düzelticeksen ne yapıyım anneler alçak gönüllüdür annene bir çiçek al gözüne gir annenden özür dile.Sonra annen babana bu durumunu anlatır.Baban inanmamaya başlar.Bu normaldir.Babanlada aranı biraz düzeltmeye çalış.Ailenle aran iyimi tamam.Ailene bu sorunlarını anlat.Ailen bu sorununu çözmek isteyeceğinden çok memnun olacaktır.Sadece dışarıda olmak zorunda değilsin evde kitap okuyabilirsin.Mesela bende kitap okumak bağımlılık yapabiliyor :) Örnek veriyim büyük bir roman al.200+ Sayfa.Her gün okumaya çalış.Zaten okudukça devamını merak edeceksin.Mesela benim bazı kitapları okuyunca ağladığım bile oluyor.Kitap okumalısın bunu unutma.Sonra sen iş bulmaktan korkuyorum demişsin.Bu herkeste normal bir şey :) Önce kendine güvenmelisin.Kendine güvenmezsen hiçbir yerde iş BULAMAZSIN! Eğer kendin için ayda 300-400 TL maaşlık bir yerde çalışmak istiyorsan genelde büfe,lokanta ve bir arkadaşımız söylemiş Burger King gibi yerlerde çalışabilirsin.Eğer gelirini yükseltmek istiyorsan KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE OKUMALISIN.Tamam işten korkuyorsan sosyalleş ailenle dışarıya çık.Ailenle sohbet et.Bunlar zaten sana bir ZEVK verecektir.Sosyal hayatını bu şekilde yenileyebilirsin.Bilgisayarda benim gibi boş vakit harcama :) Mesela bilgisayarına sınırlama koyabilirsin.Bu seni bir düzene sokacaktır ve gün geçtikçe iş hayatına atılmak isteyeceksin.İlk başlarda işine alışamayabilirsin.Herkeste olan bir duygudur bu.Belki bu söylediklerimin sana bir yardımı olabilir

EN ÖNEMLİ MADDELER!

1)Ailenle aranı düzelt
2)Sosyalleş veya okula başla (Okula başlamak sosyalleşmene yardımcı olacaktır bunu unutma!)
3)İş hayatına atıl
4)Sigarayı BIRAK!

Umarım yardımcı olmuşumdur :)

benim içimdede o korku var para kazanmak kendi paramı kendim kazanmak istiyorum ama oyuna pcye o kadar baglı kalıyorumkı botlar oldumu botlar dc yedimi diye içimden cıkmıyor oyuna baglı kalıyorum burakmak istemıyorum neysekı okulum var yazları ailem çalış dıyor ama oyunun etkisinden kurtulamıyorum...

Can sıkıntısından açmış bu konuyu ya sizde yardım etmeye çalışıyorsunuz :) İlk mesajında dışarı çıkmıyorum diyor ama sonlara doğru işten + 3 saat bilgisayardan sosyal olamıcam diyor :D Kısaca keklemiş sizi :D

---------------------------------------------------------------------------------------------

Bu anlattıkları gerçekse bile direk ya bileğini kessin ya da ne bileyim atlasın camdan aşağıya hmmm

:D cümleni yanlış kurmuşsun :) buradaki asıl amaç benm asosyal olmam değil. asıl amaç işten korkmam ;)

Geri