• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Galaxy S 4 mü ? Iphone 5 mi ?

-CapsLock

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Şub 2011
Puanı
53
Evet beyler çoğu kişi samsung pişmanlıktır işletim sistemi berbat gibi şeyler diyor bende şu sıralar yeni bi telefon almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi olur ? Beni 2-3 yıl idare edecek düzgün bi telefon olması iyi olur. Samsung s3 var kuzenimde gayet iyiydi fakat şuan hafif hafif donmalar başladı samsungların geneli böyle mi ? İphone hakkında bi bilgim yok bilgilendirirseniz sevirinirim

Tam tersine iPhone pişmanlıktır. İkisini karşılaştıracak olursak S4 tabiki ;)
S4'lerde donma sorunu yok şahsen ben kullanıyorum ve gayette memnunum.
iPhone'ye o kadar para verilmez.

kardeşim iphone diyorum başka bişey demiyorum eğer alıp pişman olursan gel yüzüme tükür bir sürü adam tanıyorum iphone5 ini satıp s4 alan hepsi max 1 ay içinde tekrar iphone a döndü o stabilite iphone haricinde hiç bi telefonda yok

Galaxy S4 derim telefon şuanda harika donma vs. kesinlikle yok helede son güncellemeler ile birlikte dahada mükemmel hale gelecek seni çok çok rahat 2-3 hatta 4 yıl idare edebilir. :)

Ben hem galaxy hemde iphone 5 kullanıcısıyım . Abi böyle donma hiöç yok ya takır takır geçiyor sanırsın kullandığın telefon i7 işlemcili 16 gb ram 2 gb 256 bitlik ekran kartı var hiç mi kasmaz bide galaxy s4 e bakıyorum abi bi donmalar bi kasmalar aşırı değil ama var iphone çok stabil + özellik farkı olması bişi ifade etmiyor bence apple ayrı bir dünya olduğu için. herşeyi kendinis üretiyor birisi toplama gibi :) ama hiç bi, zaman birisi kafana yatmaz 5c veya 5s de alayım deme hiç farkı yok ufak detaylar hariç 3.5 4 milyar verme 5s e ama 1.5 milyar vererek iphone 5 alabilirsin hemde türkiye garantili. + Galaxy de hafif kullanımda kolaylıkla ısınıyormuş benim o kadar elimde kalmadı 1 gün falan kaldı onda bile ısınma problemi vardı . iphone 5 de 30-45 dk aralıksız 3 boyutlu oyun oynuyorum ediyorum 45 dk sonunda çok hafif ısınmış oluyor onuda hissetmiyorum bile . başka şekil örnek vermek gerekirse .

iphone 5 bilgisayar olsaydı masaüstü olurdu ve özellikleri şöyle olurdu i5 işlemcili 3.40 ghz , 8 gb ram , 1gb ekran kartı 256 bit.
s4 bilgisiyar olsaydı laptop olurdu ve özellikleri şöyle olurdu i7 işlemcili 2.20 ghz , 12 gb ram , 1gb ekran kartı 128 bit.

not = yazdıkça yazasım geldi bilmiyorum neden böyle oldu :D

Samsung Galaxy S4 kullanıyorum ve almadan önce çok düşündüm. Apple'ın belirli kullanıcıları var fakat o telefona o kadar para vermek bana hiç cazip gelmedi.
Son gelen güncellemeler ile S4'de donma sorunu yok. Bazı kullanıcılar menü geçişlerinde ve rehberi açarken donmalar olduğunu söylüyorlardı fakat bu durum uygulamaların aynı anda çalıştırılmasından dolayı S4'ün uygulamaları tek tek çalıştırmasından kaynaklanıyordu ve artık öyle bir problem yok.

S4'ün ısınma sorunu var diyen arkadaşlar için ısınma sebebi telefon büyük olduğundan bataryası da büyük ve bu yüzden ısınma olabilir, her telefonda ısınma sorunu vardır kimse kalkıpta demesin ki benim telefonumda ısınma sorunu yok.

Sony'e gelecek olursak Xperia Z serisinin su geçirmez olduğu söyleniyordu fakat bazı haberler Xperia Z'nin su geçirdiği yönünde ne kadar doğrudur kullanmadığım için bilemeyeceğim fakat kullanıcı yorumları bu şekilde.

Samsung Galaxy S4 kullanıyorum ve almadan önce çok düşündüm. Apple'ın belirli kullanıcıları var fakat o telefona o kadar para vermek bana hiç cazip gelmedi.
Son gelen güncellemeler ile S4'de donma sorunu yok. Bazı kullanıcılar menü geçişlerinde ve rehberi açarken donmalar olduğunu söylüyorlardı fakat bu durum uygulamaların aynı anda çalıştırılmasından dolayı S4'ün uygulamaları tek tek çalıştırmasından kaynaklanıyordu ve artık öyle bir problem yok.

S4'ün ısınma sorunu var diyen arkadaşlar için ısınma sebebi telefon büyük olduğundan bataryası da büyük ve bu yüzden ısınma olabilir, her telefonda ısınma sorunu vardır kimse kalkıpta demesin ki benim telefonumda ısınma sorunu yok.

Sony'e gelecek olursak Xperia Z serisinin su geçirmez olduğu söyleniyordu fakat bazı haberler Xperia Z'nin su geçirdiği yönünde ne kadar doğrudur kullanmadığım için bilemeyeceğim fakat kullanıcı yorumları bu şekilde.

Isınma sorunu illaki her telefonda olacak bataryası büyük diyorsun ama çıkarılabilir iphone ninki ne kadar şahsen ben bilmiyorum. kimisinde geç kimisinde erken oluyor galaxy s1 de kullandım s4 de her 2 sindede çok erken vakitte ısınma problemi vardı gerçekten çok erken ısınıyor iphone öyle değil . baya kullandıkdan sonra en ağır programları kullandıktan sonra hafif hafif ısınmaya başlıyor . Özelliklere bakarak alırsın ama bi herşeyini kendi üretip kendi markasına uygulayan var . birde toplama kullanan var . tek fark bu bence.

Beyler iphone düşünüyorum sadece özelliklerden filan değil kendimce nedenlerim de var sizce siyah mi beyaz mı aliyim ?
Bu arada s4 ile s3 arasında çok belirgin farklar var mı ?

Beyler iphone düşünüyorum sadece özelliklerden filan değil kendimce nedenlerim de var sizce siyah mi beyaz mı aliyim ?
Bu arada s4 ile s3 arasında çok belirgin farklar var mı ?
iPhone5 - 5s arasindaki farkdan daha fazla bir fark var s3 s4 arasinda. Design donanim v.s kesinlikle almalisin kolay kolay isinacagini sanmiyorum olsada fazla bir problem olacagini sanmiyorum ben. Bende suan karar veremedim 5s mi alayim yoksa note 3mu

iPhone5 - 5s arasindaki farkdan daha fazla bir fark var s3 s4 arasinda. Design donanim v.s kesinlikle almalisin kolay kolay isinacagini sanmiyorum olsada fazla bir problem olacagini sanmiyorum ben. Bende suan karar veremedim 5s mi alayim yoksa note 3mu
note 3 çok büyük ya güzel telefon ama note 4 filan cebimize sığmayacak artık diye düşünüyorum fazla kaba geliyor bana

S4 Mini kullanıyorum alalı 2 hafta oldu çok memnunum hiç negatif yanı yok

Yine bilgisi olan olmayan herkese kafasına göre konuşmuş cıx cıx cıx...

Neyse uzatmak istmiyorum. İlle iphone alacaksan iphone 5S al veya 4S al. Iphone 5 alma. Neden dersen aç google'ı bir araştır. Apple'ın şuana kadar ürettiği en çok eleştirilen ve en çok sorunlu olan cihaz iphone 5 tir.

S4 almak istersen, donma falan yok. Telefon donuyor stabil değil diyen birisi alsın telefonunu yanıma gelsin ben ona tek tek neden donduğunu göstereceğim ve o da diyecekki vaybe demekki sorun telefonda değilmiş demek sorun benim cihazı kullanmayı bilmememden kaynaklanıyormuş diyecek.

Isınma sorununa gelince. Üzerinde 8 çekirdekli bir işlemci barındıran bir cihazın ısınması normaldir. Sizin kullandığınız bilgisayarlar hiç mi ısınmıyor sanıyorsunuz ? Tabi sürekli elinizde olmadığı için bu ısıyı görmezden geliyorsunuz. Ekran kartı 30 ile 70 derece işlemci ise 40 ile 90 dereceye kadar çıkar ısı konusunda. Ama tabi söylediğim gibi sürekli elinizde olmayan birimler olduğu için bu ısıyı dert edip kafanıza takmıyorsunuz.

Isınma bir sorun değildir. Çünkü orada bir sürü işlem yapılıyor ve cihaz belli bir yükün altındadır ısınması son derece normaldir. Isınma ancak el yakacak şekilde çok olursa ve cihaz donup kendi kendine kapanıp açılmaya başlarsa sorun olarak kabul edilebilir. Ancak S4 de kesinlikle böyle bir sorun yok. Son güncellemeler ile optimizasyonlar yapıldı normalde ısınma sıfır ama oyun falan oynarken biraz ısınıyor bu da son derece normal. Sonuç olarak cihaz kilitlenmiyor, kapanıp açılmıyor ve kullanıma engel olacak aşırı bir ısı yaymıyor o nedenle şu ışınma olayını büyütüp takıntı etmeye gerek yok.

Yine bilgisi olan olmayan herkese kafasına göre konuşmuş cıx cıx cıx...

Neyse uzatmak istmiyorum. İlle iphone alacaksan iphone 5S al veya 4S al. Iphone 5 alma. Neden dersen aç google'ı bir araştır. Apple'ın şuana kadar ürettiği en çok eleştirilen ve en çok sorunlu olan cihaz iphone 5 tir.

S4 almak istersen, donma falan yok. Telefon donuyor stabil değil diyen birisi alsın telefonunu yanıma gelsin ben ona tek tek neden donduğunu göstereceğim ve o da diyecekki vaybe demekki sorun telefonda değilmiş demek sorun benim cihazı kullanmayı bilmememden kaynaklanıyormuş diyecek.

Isınma sorununa gelince. Üzerinde 8 çekirdekli bir işlemci barındıran bir cihazın ısınması normaldir. Sizin kullandığınız bilgisayarlar hiç mi ısınmıyor sanıyorsunuz ? Tabi sürekli elinizde olmadığı için bu ısıyı görmezden geliyorsunuz. Ekran kartı 30 ile 70 derece işlemci ise 40 ile 90 dereceye kadar çıkar ısı konusunda. Ama tabi söylediğim gibi sürekli elinizde olmayan birimler olduğu için bu ısıyı dert edip kafanıza takmıyorsunuz.

Isınma bir sorun değildir. Çünkü orada bir sürü işlem yapılıyor ve cihaz belli bir yükün altındadır ısınması son derece normaldir. Isınma ancak el yakacak şekilde çok olursa ve cihaz donup kendi kendine kapanıp açılmaya başlarsa sorun olarak kabul edilebilir. Ancak S4 de kesinlikle böyle bir sorun yok. Son güncellemeler ile optimizasyonlar yapıldı normalde ısınma sıfır ama oyun falan oynarken biraz ısınıyor bu da son derece normal. Sonuç olarak cihaz kilitlenmiyor, kapanıp açılmıyor ve kullanıma engel olacak aşırı bir ısı yaymıyor o nedenle şu ışınma olayını büyütüp takıntı etmeye gerek yok.

Abi iphone 5 i kötüleşmişsin ama ben hiç sorun göremedim. Googledende araştırdım ettim benim tek sıkıntım var oda soyulma ön yada arkada değil o yan kısımlarda ama aldığımda öyleydi . Kullandığım kaplada o sorunum ortadan kalktı :)

Belli başlı bilinen iPhone 5 sorunları :

- Wifi ve 3G bağlantı sorunları

- Ölü pixel sorunları

- Ekranın içerisinden farkedilmeyecek şekilde kırılması sorunları

- Soyulma sorunları

- Cihazın dayanıksız olması üzerine cepte taşırken falan bükülme ve eğilme sorunları.

- Şarjın bir anda gitmesi sorunları.

ve daha bir çok irili ufaklı sorunu var. Yanlız bu sorunlar herkeste ve her iPhone 5 te olacak diye birşey yok ama genel olarak iPhone 5 kullanan büyük bir çoğunlukta yukarda saydığım sorunların tamamı veya bir kaçı mevcut.

Google da hiç bişey bulamadım demişsin o zaman doğru düzgün arama yapamamışsın demektir. Google'ı aç iPhone 5 Sorunları diye yaz yukarda saydığım maddeler başta olmak üzere yüzlerce site çıkacak ve hepsinde iphone 5'in farklı farklı sorunlarından bahsediyor.

Sen sorun yaşamıyorsan ne ala güle güle kullan ve ses çıkarma nazar değmesin :))

Geri