• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sadece 2 Adet Dumbell ile Çalışma Programı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xSuBaTx

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2012
Puanı
111
Ben bi ara body'e gidiyodum sonra bıraktım.3 ay için 250tl vermeye kıyamadım.dumbell siparişimi verdim bugun yarın gelir gelmeden öncede kendime böyle bi program buldum üstüne bi kaç bişey ekledim ve böyle bi program oluşturdum

Öncelikle şunu belirtiyim gördüğüm yerde 3x8 yap diyolar ama sizin elinizdeki dumbell'ın agırlıgını bilmeden yapıcagınız hareketlerin sayılarını buraya yazmak mümkün değil bence yanlış olur.O yüzden yapacak arkadaşlar ellerine dumbell'i alsın bütün hareketleri denesin.

Örn;İlk hareketi maximum 10 yapıyosa ilk seti 6 2.ci seti 8 3. seti 10 olarak yapsın.Kendinize göre hareket sayılarını böyle ayarlıyabilirsiniz ilk başta her zaman az kaldırın sonra yavaş yavaş arttırın sayıyı abartıya kaçmadan tabi.1. ve 2. hafta 3 set yapın.2.ci haftadan sonra 4 set yapmaya başlayın.
haftada 3 4 kere yapın vucudun 2 günden fazla dinlenmemesi gerek.

pazartesi çarşamba cuma cumartesi yapabilirsiniz.(ben böyle yapıyodum salona giderken)Günde 1 saat yapsanız yeter hareketler zaten toplasan 1 - 1.5 saat falan sürüyor ama ideali kendinizi aşırı yormadan 1 saat çalışmak
hareketleri yemek yedikten sonra yapmayın.bitirin hareketlerinizi ondan sonra ne yiyosanız yiyin acıkıcaksınız zaten
:)

Kilo verecekler su içsin kilo alacaklar yemek yesin :D

Hareketleri yapmadan önce oldugunuz yerde açma germe yapın ısının az vucudunuzu esnetin 5 dakka falan ondan sonra hareketleri sırasıyla yapmaya başlıyabilirsiniz.

(Göğüs - Kol - Bilek)

gzl64.gif

gzl6f.gif

gzl7y.gif

gzl7x.gif

5 10 dakka ara

gzl9r.gif

gzl9w.gif

gzlb0.gif

gzlbz.jpg

gzlc2.gif

gzlc3.gif

(Omuz - Arka Kol)

gzlfw.gif

gzlfz.gif

gzlg0.gif

gzlg1.gif

gzlgg.gif

5 - 10 dakika ara

gzlgt.gif

gzlgu.gif

gzlgv.gif

gzlgm.gif

(Bacak - Kanat - Karın - Bel)

gzllq.gif

gzllr.gif

gzllt.gif

gzlln.gif

gzlmm.gif

gzlmp.gif

gzlmk.gif

5 10 dakika ara

gzlmq.gif

gzlnc.gif

gzlnf.jpg
<--- Tombik arkadaşlar haftada 3 4 kez de yapabilir :)

NOT:Konu'daki resimler alıntıdır yazılar bana ait hareketler en iyi gif olarak gösteriliyordu yazıyı silemedim umarım bi sorun teşkil etmez.Bir çok kişinin işine yarıyacagından eminim.
Konuyu hazırlamak 40 küsür dakikamı aldı resimleri önceden indirmiştim kendim upload ettim.Umarım silinmez.
Ayrıca gaza gelerek aşırıya kaçıp bi yerinizi sakatlarsanız sorumlusu ben değilim :)

İyi Forumlar :)

Son düzenleme:
Karın antremanları haftada 1 gün yeterli olacağını sanmıyorum,onun dışında ısınma hareketi olarak şınav çekmeyi tercih edebilirsiniz.
Bende aralıklarla yaptım ama uzun süre bırakmadan devam edemedim hiç.Bu aralar tekrar başlamak istiyorum ama eve geldiğimde yorgun oluyorum genelde insanın yapası gelmiyor hiç ki bu sporda en önemli şey motivasyonken :)

23.10.2012

Son düzenleme:
Karın antremanları haftada 1 gün yeterli olacağını sanmıyorum,onun dışında ısınma hareketi olarak şınav çekmeyi tercih edebilirsiniz.
Bende aralıklarla yaptım ama uzun süre bırakmadan devam edemedim hiç.Bu aralar tekrar başlamak istiyorum ama eve geldiğimde yorgun oluyorum genelde insanın yapası gelmiyor hiç ki bu sporda en önemli şey motivasyonken :)

fazla agır gelir diye karın antremanlarını 3/1 e ekledim ama dileyenler her antreman sonunda yapabilirler ama diğerlerini zamanında ve sırasına göre yapın.

Ellerine sağlık

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Birçok internet sitesinde bu gifler mevcut . Toparlanık halde sunmuşun eline sağlık diyorum :)

----------

5s yazsaydın :D
2 gün önce deseydin keşke eline sağlık diye :) ilk gün hareketini fazla kaçırmıştım bayagı agrı yapıyodu kolum dünde yiğenimi kaldırdım sağ kolumla sonuç sabah kalktıgımda kolumu uzatamadım şuan
k%C4%B1r%C4%B1k+kol.jpg
resimdeki çocugun kolu gibi duruyo ondan aşşagı uzatamıyorum kolumu şuan kas gevşetici sürdüm kolumu düz uzatamıyorum size tafsiyem fazla zorlamayın kendinizi. :)

Ellerine sağlık kardeşim güzel konu olmuş. Dumbell'ları internet üzerinden sipariş ettiysen sitenin adresi verebilir misin zahmet olmazsa?

Bende vucut gelistirmeye basliyacam spor salonuna yazildim artik basliyacagiz. Bunu yapmak isterdimde cok etkili olacagini samiyorum
ondan baslamadim.

Bende vucut gelistirmeye basliyacam spor salonuna yazildim artik basliyacagiz. Bunu yapmak isterdimde cok etkili olacagini samiyorum
ondan baslamadim.
salona yazıl yaptıgın hareketler hemen hemen bunların aynıları anlarsın gidince :) sadece ayak hareketleri için aynı şeyi söyliyemem :)

ayak hareketlerinin aynısını söylemede saten benim ayak hareketlerine ihtiyacım olmuyor bisiklet sürüyorum sahilde yaz kış farketmeden bitane daha ayak çıktı ayağımdan bu çalışmaya yeni başladım 2. gif'deki hareketi 50 kere yaptım 40'dan sonra anında insan hissediyor bir değişiklik olduğunu 2. günüm dumbell ile çalışmada sağol çok işime yaradı konun iyiki varsın bro :)

ayak hareketlerinin aynısını söylemede saten benim ayak hareketlerine ihtiyacım olmuyor bisiklet sürüyorum sahilde yaz kış farketmeden bitane daha ayak çıktı ayağımdan bu çalışmaya yeni başladım 2. gif'deki hareketi 50 kere yaptım 40'dan sonra anında insan hissediyor bir değişiklik olduğunu 2. günüm dumbell ile çalışmada sağol çok işime yaradı konun iyiki varsın bro :)
4. veya 5. ayda farkediceksin değişikliği zaten :)

Geri