• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sadece 2 Adet Dumbell ile Çalışma Programı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nerde o günler :) Antalyaya yolun düşerse beklerim :)

----------

5 KG(2,5Kg sağda 2,5KG Solda) toplam 5KG ile başla derim ben çünkü Body'ye gitti 2 ay okul nedeni ile devam ettiremedim bize orda 5 KG ile başlattılar :)

Yolum düşmezde sırf denize girmek için gelebilirim misafir kabul edersen :)

bende 5x5 ile başladım zorladım kendimi 1 hafta kolumu uzatamadım kolum alçıda gibi dolaştım pişman oldum anlicağın :D az ile başla sayısını arttır aynı hesaba geliyo bence.(2.5x2.5 bencede iyidir yada 3x3)

ben 5x5 24 tl'ye aldım fiyatlar gayet iyi aşırıyada kaçmamaya bakın.(3x3 idealdir bence)

Direk alıp başlıyayım mı yoksa önden antreman vs. gerekiyor mu ?
al başla ^^

----------

hareketleri yapıcagın zaman önce esneme hareketleri yapın yani kafayı saga sola çevirin kolu geri arka atın sonra bacakları geri ileri az oynatın yani ben öyle yapıyorum 20 30 dakka yapmayın 1 2 dakika yapsanız yeter.

225260_344420725674822_1449122791_n.jpg

Son düzenleme:
Dostum başlangıç için 4 kiloluk 2 dumbell aldım. Yeterlimidir sence yaş: 18 boy: 1.77 kilo: 70

birde olayı tam anladım 1. gün falan yazıyor o resimdeki haraketleri kaçar kez yapacam 3x8 ne yani :D

Dostum başlangıç için 4 kiloluk 2 dumbell aldım. Yeterlimidir sence yaş: 18 boy: 1.77 kilo: 70

birde olayı tam anladım 1. gün falan yazıyor o resimdeki haraketleri kaçar kez yapacam 3x8 ne yani :D
dumbell sana iyi
1.gün 2.gün 3.gün bunlar 3 farklı hareket tipi onlara takılma.
1.gün hareketini pazartesi yap
2.gün hareketini çarşamba yap
3.gün hareketini cuma yap
1.gün hareketini cumartesi yada pazar yap
anlicağın arada 2 gün fark olsun vücüdün 2 günden fazla dinlenmemesi gerekiyo
3x8 demek bi hareketi 24 defa yapmak demek 3 taksite bölerek yapıcan (3 parta bölcen) :D 8 kere yap 30 sn dinlen sonra tekrar yap böyle böyle 3x8 yapcan yani.
Not:kendini fazla zorlama ayrıca 3x8 herkese göre olmaz.
Öncelikle şunu belirtiyim gördüğüm yerde 3x8 yap diyolar ama sizin elinizdeki dumbell'ın agırlıgını bilmeden yapıcagınız hareketlerin sayılarını buraya yazmak mümkün değil bence yanlış olur.O yüzden yapacak arkadaşlar ellerine dumbell'i alsın bütün hareketleri denesin.

Örn;İlk hareketi maximum 10 yapıyosa ilk seti 6 2.ci seti 8 3. seti 10 olarak yapsın.Kendinize göre hareket sayılarını böyle ayarlıyabilirsiniz ilk başta her zaman az kaldırın sonra yavaş yavaş arttırın sayıyı abartıya kaçmadan tabi.1. ve 2. hafta 3 set yapın.2.ci haftadan sonra 4 set yapmaya başlayın.

Son düzenleme:
İlk günden biraz zorladım kendimi :D Kollar ağırdı ama dinlenmeden aralıksız yaptım heralde bu yüzden oldu birdaha dikkat ederim :D

İlgilenen baya arkadaş varmış, ben normalde aklımdan yapıodum ama isimlerini bulup tabloya koydum. İşinize yarayabilir,orta seviyedekilere uygun yeni başlayanlarda uygulayabilir fakat biraz ağır gelebilir.
Not:Hareketleri, isimlerini youtube'a yazarak öğrenebilirsiniz.Her antremandan önce ısınma ve esneme hareketleri yapmayı unutmayın,sakatlanmamak için.Ve gerçekten yapıcak arkadaşlar beslenme(protein ağırlıklı) ve uykularına da dikkat etmeli,yoksa kas yapayım derken elinizdekilerden de olursunuz :)

Bu arada bende 5kg iki adet dumbbell var,hafif geldiği için tekrar sayılarını yükselttim.10kgye geçicem ama dumbbell almaya fırsat bulamadım.Birde bazıları bu sporu yapmamızı heves olarak görüo ama,düzenli spor yapmak herkesin harcı değil,2 gün sonra sıkılıp bırakıolar...

kjbkn.jpg

İlgilenen baya arkadaş varmış, ben normalde aklımdan yapıodum ama isimlerini bulup tabloya koydum. İşinize yarayabilir,orta seviyedekilere uygun yeni başlayanlarda uygulayabilir fakat biraz ağır gelebilir.
Not:Hareketleri, isimlerini youtube'a yazarak öğrenebilirsiniz.Her antremandan önce ısınma ve esneme hareketleri yapmayı unutmayın,sakatlanmamak için.Ve gerçekten yapıcak arkadaşlar beslenme(protein ağırlıklı) ve uykularına da dikkat etmeli,yoksa kas yapayım derken elinizdekilerden de olursunuz :)

Bu arada bende 5kg iki adet dumbbell var,hafif geldiği için tekrar sayılarını yükselttim.10kgye geçicem ama dumbbell almaya fırsat bulamadım.Birde bazıları bu sporu yapmamızı heves olarak görüo ama,düzenli spor yapmak herkesin harcı değil,2 gün sonra sıkılıp bırakıolar...

kjbkn.jpg
3 gün üstüste yapmanızı önermem ama genede siz bilirsiniz :)

Geri