• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sadece 2 Adet Dumbell ile Çalışma Programı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Farklı bölgeler onlar,bu programa göre her bölge birdahaki güne kadar 48 saat dinlenmiş oluyor,ona göre ayarladım.Cuma günü tekrar pazartesiden başlanırak aynı sirkülasyon devam etmiş oluyor.
forumdakilerin çogu okuyan işe giden insanlar onlar için zor ve yorucu olur fazla zorlamaya gerek yok ayrıca bölgenin değil vücüdun 2 günden fazla dinlenmemesi gerek.

----------

ayrıca haftada en fazla 4 gün yapabilir fazlası zarara dönüşür bilgine.

forumdakilerin çogu okuyan işe giden insanlar onlar için zor ve yorucu olur fazla zorlamaya gerek yok ayrıca bölgenin değil vücüdun 2 günden fazla dinlenmemesi gerek.

----------

ayrıca haftada en fazla 4 gün yapabilir fazlası zarara dönüşür bilgine.
Zor ve yorucu doğru söylüyorsun,zaten bunu göze alamayan kişinin yapmaması lazım.Paylaştığım program buzamana kadar olan araştırmalarım ve tecrübelerimle yapıldı,kasların dinlenme sürelerini felan özenle ayarlamıştım.Kullanmak isteyen,bu sporu düzenli yapmak isteyen kişiler için zaten.Kafalarında bir soru işareti oluşmasın herşey doğru eksik hareketler bile var hafifletilmiş yani.Ben sadece kendi programımı paylaştım kullanmak isteyen kullanır,kolay gelsin...

Teşekkür ederim !! Bu programı deniyeceğim bakalım. :) Fakat bir kaç sorum var. bir cift dambil seti, herhangi bir kapiya kolayca takilabilecek bir barfiks bari, iyi bir Yoga matı yeterli olacak mı ?
kesinlikle kardeş programın mantıgı o zaten yoga ve dumbellerle çalısmak + barfiks aleti

Bazı arkadaşlar her gün yapmayın demişler ama bende spor salonuna gidiyorum ama öyle yer altı bir yer değil çok lüks bir yer ve orada hocanın bize verdiği program 1 aylık program ve her gün uygulanması gereken program.Kesinlikle spor salonun dakiler ile aynı tutmayın bunları.Dumbell ile çalışmak farklı direk aletlerle çalışmak farklı.Ayrıca ilk 1 hafta ilk olarak kol kaslarım sonrasın da bacak kaslarım ağrımaya başlamıştı.Ama şuan hiç bir yerde ağrı yok yani alışmanız gerekiyor hemen bıkmayın.Bunun yanın da kesinlikle ısınmadan hareketlere başlamayın salon da biz yaklaşık bir 12 dakika boyunca bisiklet ve küçük haretkerler ile ısınıyoruz.Onun dışın da imkanınız varsa bir spor salonuna gidin gözetim altın da sporunuzu yapın bu en sağlıklısı.Ama gidipte yer altı bir salona gitmeyin.

Merak ederseniz gittiğim salona 6 aylık ve 1 yıllık üye olunabiliyor.6 ay için 800 lira para ödedim.Ama sadece spor değil bunun yanın da sauna,havuz,hamam ve stüdyo dersleri felan var.Yani ucuza kaçmayın sakatlarsınız bir yerlerinizi :)

pazartesi çarşamba perşembe diye gitmek yanlış bir gün arayla çalışırsanız kaslarınızı zorlamaz daha iyi verim alırsınız. gerçi hiç önermem evde çalışmayı bu spora ilgi duyuyorsanız biran önce fitness salonuna gidin. evde vakit kaybetmeyin...

pazartesi çarşamba perşembe diye gitmek yanlış bir gün arayla çalışırsanız kaslarınızı zorlamaz daha iyi verim alırsınız. gerçi hiç önermem evde çalışmayı bu spora ilgi duyuyorsanız biran önce fitness salonuna gidin. evde vakit kaybetmeyin...
valla hiç yapmamaktan iyidir ayrıca herkesin durumu aynı değil imkanı olan zaten önce fitnes salonuna gitmeli ama gidemiyorsada 15 20 tlye dumbell ile çalışır.fitnesse gidemiyorum diye düşünüp hiç çalışmamaktansa evde çalışması hiç çalışmamaktan iyidir.ayrıca haftada 4 gün çalışsa yeter dediğin gibi 1 gün arayla yaparsa iyi olur dediğim gibi 2 günden fazla dinlenmemeli vücut.

Vücut oran vs bilmeden bunları yapmak mantıksız bence.kimin kolu iyidir kiminin bacağı kiminin omzu geniştir bunlara gerek olmaz.Onun için profesyonel yardım almak en iyisidir diye düşünüyorum.

Vücut oran vs bilmeden bunları yapmak mantıksız bence.kimin kolu iyidir kiminin bacağı kiminin omzu geniştir bunlara gerek olmaz.Onun için profesyonel yardım almak en iyisidir diye düşünüyorum.
programda zaten sayı yazmıyo 3x15 20 yapın falan yazmadım dumbell agırlıgınıda yazmadım bunları kendine ayarladıktan sonra 1 gün aralıklarla yapması sorun teşkil etmez.

----------

ayrıca konu fitness e gitmeyenler için açıldı imkanı olan tabi ki salonda çalışmalı.

valla hiç yapmamaktan iyidir ayrıca herkesin durumu aynı değil imkanı olan zaten önce fitnes salonuna gitmeli ama gidemiyorsada 15 20 tlye dumbell ile çalışır.fitnesse gidemiyorum diye düşünüp hiç çalışmamaktansa evde çalışması hiç çalışmamaktan iyidir.ayrıca haftada 4 gün çalışsa yeter dediğin gibi 1 gün arayla yaparsa iyi olur dediğim gibi 2 günden fazla dinlenmemeli vücut.

zaten bu performansla aşırı birşey beklemeyin vücut hafif kendini toplarlar siz dumbell bırakınca tekrar söner o vücut sağlam bir diyet ve çalışma programıyla profesyonel yardıma başvurulmalı.Spor salonunda her kas bölgesini çalıştırmak farklı aletler kullanarak vs burda 2 dumbell az biraz vücut toplarlanır okadar.bu gifleri yıllarca gördüm sözlüklerde bi an gazla alınıyor dumbell sonra bir faydası olmadığı görülünce atılıyor bir köşeye :D

zaten bu performansla aşırı birşey beklemeyin vücut hafif kendini toplarlar siz dumbell bırakınca tekrar söner o vücut sağlam bir diyet ve çalışma programıyla profesyonel yardıma başvurulmalı.Spor salonunda her kas bölgesini çalıştırmak farklı aletler kullanarak vs burda 2 dumbell az biraz vücut toplarlanır okadar.bu gifleri yıllarca gördüm sözlüklerde bi an gazla alınıyor dumbell sonra bir faydası olmadığı görülünce atılıyor bir köşeye :D
Temel kas gruplarını çalıştırmak için olan hareklerin hepsinin dumbell versiyonları var.Faydasını göremeyenler 1 ayda Jay Cutler olacaklarını sandıkları için bırakıyorlar :)

dediğim gibi hiç yardım almamaktan hiç çalışmamaktan iyidir.

----------

Temel kas gruplarını çalıştırmak için olan hareklerin hepsinin dumbell versiyonları var.Faydasını göremeyenler 1 ayda Jay Cutler olacaklarını sandıkları için bırakıyorlar :)
o konuda kesinlikle haklısın halterle yapılan hareketlerde dumbell ile yapılıyo yada bi kaç alet var adını bilmediğim onlarında görevini yapıyo önemli olan doğru kullanabilmek.ama ben demiyorum ki salona gitmeyin evde çalışın gidemeyenler hiç yapmamaktansa bunu yapsınlar bi zararını görmiyeceklerine garanti veririm.

ya şimdi hiç çalışmamaktan iyidir diyorsunuzda
1.si kaslarınızı yıpratırsınız aşırı yüklenmede sorunlarla karşılaşırsınız. günde 3x 15 - 20 kere 5dk arayla çalışmak doğru olur. sakın zorlamayın. çünkü daha amatörsünüz :)
2.si hiçbir zaman kas yığınına dönüşmezsiniz. vakit kaybıdır. ancak fit olursunuz.
3.sü kavga için veya kızları etkilemek için bu sporu yapacaksanız boşuna paranızada kaslarınızada yazık etmeyin. sandığınız kadar kolay spor değil.
boy kısaltırmı bilmem ama 13 yaşımda başladım bu spora 19 yaşımdayım ve 1 cm bile uzamadım... boy 1.75............. ona göre ;)

ya şimdi hiç çalışmamaktan iyidir diyorsunuzda
1.si kaslarınızı yıpratırsınız aşırı yüklenmede sorunlarla karşılaşırsınız. günde 3x 15 - 20 kere 5dk arayla çalışmak doğru olur. sakın zorlamayın. çünkü daha amatörsünüz :)
2.si hiçbir zaman kas yığınına dönüşmezsiniz. vakit kaybıdır. ancak fit olursunuz.
3.sü kavga için veya kızları etkilemek için bu sporu yapacaksanız boşuna paranızada kaslarınızada yazık etmeyin. sandığınız kadar kolay spor değil.
boy kısaltırmı bilmem ama 13 yaşımda başladım bu spora 19 yaşımdayım ve 1 cm bile uzamadım... boy 1.75............. ona göre ;)
valla adamın elindeki dumbelli kalıbını bilmeden 3x15 20 demek dogru olmaz ama diğerlerinde haklısın bencede :)

Bende Dambıl aldım :) 5kg'lık 2 adet aldım 14TL'ye. Hergün çalışmaya çalışıyorum :) 30 taneyle başladım 3-4 günde 150 ye çıkarttım bakalım nereye kadar gidecek. Konu için tekrar tekrar teşekkürler dostum...

Geri