• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SmartRam ile RAM Kullamını Azaltın ! [Yeni versionu indirin]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan necrona
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
inanmayın böyle ram i küçültücü az kullandırıcı bir program olamaz

hem de 500den 50ye düşürmek gibi...

ordaki değeri GÖRÜNTÜ OLARAK 50ye düşürebilir fakat kullandığı ram,işlemci aynıdır .. boşuna indirmeyin

inanmayın böyle ram i küçültücü az kullandırıcı bir program olamaz

hem de 500den 50ye düşürmek gibi...

ordaki değeri GÖRÜNTÜ OLARAK 50ye düşürebilir fakat kullandığı ram,işlemci aynıdır .. boşuna indirmeyin

:D bilmeden yorum yapma dene bakalım bunsuz kaç client açıcaksın bunla kaç açıcaksın :D bu kadar insan boşuna teşekkür etmedi heralde işe yarıyor. ayrıca program dandik olsa belki dicemde bu dandik bi programcıının yaptıgı bi program değil.

saolasın

saolasın
Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu konuyu açmadan önce çok düşündüm. Benim yüzümden millet serverları doldurmasın diye :)
Ama sonra dedimki ben bunu kullanıyorsam herkesin hakkıdır ve oyunun çoğunu goldbotlar kaplıyor.

Anlatıma başlayalım

İlk önce aşağıdaki linkten Advanced System Care 4 Programı indiriyoruz. Virüs taramasına gerek duymadım zaten program dünyaca bilinen iobit'in ürünü.

Thank you for downloading Advanced SystemCare Free from CNET Download.com

Programımızı indirdikten sonra kuruyoruz ve masaüstüne Advanced System Care 4 programımızın kısayolu geliyor.

Bu menüden Alet Çantasını açıyoruz (İngilizcesi Toolbox)
anaresmaclnca.jpg

Toolbox-> eniyileme menüsünden Akıllı Ram 'i (SmartRam) açıyoruz.
toolboxii.jpg

SmartRam açılınca karşımıza böyle bir ekran gelecek:
smartramekran.jpg

[ACIKLAMA]Burdan Git' e basınca karşımıza iki seçenek gelecek ordan akıllı temizleye basacaksınız. İlk bakışta az bir şey farkedecek ancak otomatik temizlemeyi açacagımız için 1 saat sonra baktıgımızda en fazla RAM kullanan silkroadun 100K kullandıgını göreceksiniz.[/ACIKLAMA]

Ayarları bu şekilde yapacaksınız
ayarlar.jpg

ANCAK
Program henüz beta sürümünde oldugu için windows başlangıcında çalıştır seçeneği çalışmıyor.

[NOT]Programı her windows açılınca kendiniz elle açmanız gerekecek ancak herseferinde Advanced System Care programını açmayın diye SmartRam'in kısayolunun nasıl alınacağını Göstereyim.[/NOT]

Advanced System Care'e sağ tıklayıp dosya konumunu aça tıklıyoruz. (XP'de bu varmı bilmiyorum eğer yoksa programın yüklü oldugu klasörü kendiniz açın. Örnek : C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare 4)
klasrgoster.jpg

Açtığımız Klasörde Toolbox da gördüğümüz birçok programın kısayolunu görüyoruz. Burdan SmartRam'i bulup sağ tık->gönder-> masaüstü(kısayol oluştur) 'u tıklayacaksınız ve programımızın kısayolu masaüstünde olacak. İsteyenler programı Advanced System Care programını açarak da açabilirler ama bu daha kolay olur diye gösterdm çünkü her windows açtıgınızda açmanız gerekecek.
ksayololuturma.jpg

[ACIKLAMA] TAMAMEN KENDI ANLATIMIMDIR. [/ACIKLAMA]
[ACIKLAMA]ALINTI DEĞİLDİR ![/ACIKLAMA]

CPU KULLANIMINI AZALTMA YOLLARI !!

1. Cliente girin ve F12 ye basın herşeyi gizleyin
2. Clientteyken V'ye basılı tutup başka bi pencereye tıklayarak öyle kalmasını sağlayın
3.
Silkroad CLientini gizleyin

NOT: Eğer CPU kullanımınız örneğin 5 char açıkken 15ten fazlaysa. bilin ki bu charların clienti pencere olarak etkin. Bu yollar sizin onun etkinliğini ve aynı zamanda ekran kartında harcadıgı yeri azaltıyor.

Bende Silkroad 300k İLe çalışıyordu Şimdi 15-30 k arası sana ÇOk teşekkür ederim Çok yaradı bana

İŞletim Sistemi : Win7 64 bit ram : 3 gb ekran kartı : 2 gb İşlemci İ5 460m Processor 5.4 ghz

Bende Silkroad 300k İLe çalışıyordu Şimdi 15-30 k arası sana ÇOk teşekkür ederim Çok yaradı bana

İŞletim Sistemi : Win7 64 bit ram : 3 gb ekran kartı : 2 gb İşlemci İ5 460m Processor 5.4 ghz

kaç paraya aldığını ceptelefonunun markasını özelliklerini filanda yazsaydın keşke.

ne demek herkes yararını görür inşallah. bazıları sadece gosteriyo felan diyo böle bir şey olamaz diyo onlarda okusun bunları :)

hiçbi işe yaramıyor kesinlikle

sadece görünen 300 ü 30a düşürür ama yine 300 kullanır

böyle bişeyin olması client açık oldğu sürece imkansız zaten

hiçbi işe yaramıyor kesinlikle

sadece görünen 300 ü 30a düşürür ama yine 300 kullanır

böyle bişeyin olması client açık oldğu sürece imkansız zaten

bilmeden yorum yapmayın. dene bakalım kaç client açıcan normalde bir de bunla dene. programın sitesine git yaz bakalım ne diyecekler. adamlar şekil olsun diye yapmadı heralde programı

bu akıllı temizle olayını surekli mi yapcaz yoksa bi kere mi yapcaz valla 3-4 defa bi tekrarladım görev yoneticisinde islemlerde 650k bellek harcayan sro 350k bellege dustu islemcim raha<at etti valla :D

Çok saol gerçekten az önce programı kurmadan önce Hotanda 530 falandı suan en fazla 218 yarıya ındı :)

indirdim kurdum 500k dan anında 20lere falan düştü şu anda 80 ama anlatırken ayarları böyle yapcanız demişsin onu bulamadım nerden yapılıyo bu ayarlar :D

----------

CPU Kullanımı da %100 oldu :drym:

----------

Kurmadan önce 2 sro açıktı onların 80-90k e düştü kurduktan sonra bitane daha açtım onun 500den fazla azalmıyo??:angry:

PC Sağlığı :( ZAYIF << Öneri : Derin Bakım'' Yazıyo.. Derin bakım zarar verir diyosunuz napayım...???:angry:

----------

Hiç düşmüyo ya 450-700 iki çar... :saw:

Bu sadece bilgisayarın kasmasını önler. Benim şahsen o açıdan sorunum yok ama dc atıyor 3. hesabı açınca ona çözüm bulursan fevkaladenin fevkinde olur :D

Geri