• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SmartRam ile RAM Kullamını Azaltın ! [Yeni versionu indirin]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan necrona
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
açıklık getirebilir misin? Ram'e nasıl zarar verir. Ben bu programı kullanıyorum baya da işe yarıyor ancak zarar verir mi bilgisayarıma?
kimde olup olmadıgını bilmem. bende isteer 5 client açık olsun akıllı temizleme yapınca direk 50k ya dşüyor hepsi. ve program mantıgı sıkıştırma değil. ram kullanan işlemleri yeniden rame alıyor yani tkrar açılmış gibi yapıyor.

not: pcnin omurunu %10 azaltır sadece

----------

konuyu açan arkadaş cevap ver niye işe yaramıyor bize bak 3 mesaj önce söyledim
resimli anlatım yaparak işe yaramadığını

kardeş bi çok kişi yazıyor pardon görmemişim.

otomatik temizleme açık mı ? yonetici olarak çalıştırdınmı vista veya 7 ise ?

Bunu kendim bulmuşdum bayadır kullanıyordum Forumda konusu bile varmış :)Ben geç gördüm ama allahdan önceden farkına varıp kurcalayıp birşeyleri bulmuşdum :Dve ayrıca sınırsız sro açamazsın :)

güzel program ama ramı baya temizliyor çok temizlemeyin bu sefer çok temizliyor çarlar dc yiyor :D

ben akıllı temizleme yerine derin temizleme yapıyorum manuel

Kardeşim windows7 kullanıyorum ama yöneti olarak açmıyorum programı açarsam fark yapar mı ki ? otomatik temizliyor zaten ayarlar tam

Bilgisayar açılışında otomatik çalışması için Pro sürüm yapmalısınız.

Akıllı RAM : RAM’inizi temizler böylece ram kullanımı en aza düşürür .

Ayrıca 3.0 sürümünden beri yaklaşık 2 Senedir kullanıyorum.

Yanlış bilinen noktayıda söylemek isterim.Program Sro clientleri küçültmek amacı güdmüyor.

Kullanılıp geri dönüşü sağlanamayan bellek bloklarını boşaltıyor. Örneğin actığınız bir programın önbelleğe alınmış dosyalarının bir miktarı hala bellekte kalabiliyor.Bunu boşaltmak amaçı güdüyor.

Akıllı temizleme :Bellekteki atık dosyaları boşaltarak yer açıyor.
Derin " :Kendi dosyasını aşırı zorlayarak belleği tamamen dolduruyor tüm atık dosyalar boşaltılıyor.Bu işlem yapılırken bellek miktarı azaldığından sro clientlere ayrılan bellek miktarı bilgisayar tarafından duşuruluyor. 400mb kasan bı clientin 200 lere düşmesinin sebebi bu... Ha tabiki ardından dc gelmesi muhtemel :)
Bellek miktarım azaldığında derin temizleme yaparım.Eğer bellek çok yüklü değilse işlem çok kısa sürer. Yok yükteyse biraz bekletir pc donar çünkü bellek fullenir :)
Zarara gelince yazılımsal olarak donma yapıyor en fazla mavi ekran veya reset alırsınız...
Donanımsal olarak bellek miktarı fulleneceğınden ısınma yapabılır.
Ömüre gelince bellek sürekli yazılıp silindiğini göz önüne alırsak akıllı remde yazılanı temizleme işlemi yapıyorsa nasıl ömür yiyor burasını siz çözün :)
Ek olarak programın ekranında haftada birkez derin bakım yapmanızı tavsiye ediyorum.unutmayın Hard disk birleşınce bilgisayarınız hızlanır ki yazılımın kendine özgü taktikleri var birleşmiş bir harddisk oyun oynarken donmalarınıza karşı etkili bir çözüm olacaktır.
Wireless kullanmayanlar için programdaki turbo boost özelliğini acıp gereksiz işlemleri kapatmalarını tavsiye ederim (wireless kullananlarda turbo boost ip alımı yardımcısını felan kapadığından net kopup geldiğinde bazen bilinmeyen ağ olarak tanıyor ağı xD )

Umarım yararlı olmuştur...

Son düzenleme:
Kardeşim windows7 kullanıyorum ama yöneti olarak açmıyorum programı açarsam fark yapar mı ki ? otomatik temizliyor zaten ayarlar tam

yönetici olarak çalıştır diyorum kardeşim yemicek heralde pcni. 7de böle napalım silkroad bile öle çalıştırılması gerekiyo

----------

Bilgisayar açılışında otomatik çalışması için Pro sürüm yapmalısınız.

Akıllı RAM : RAM’inizi temizler böylece ram kullanımı en aza düşürür .

Ayrıca 3.0 sürümünden beri yaklaşık 2 Senedir kullanıyorum.

Yanlış bilinen noktayıda söylemek isterim.Program Sro clientleri küçültmek amacı güdmüyor.

Kullanılıp geri dönüşü sağlanamayan bellek bloklarını boşaltıyor. Örneğin actığınız bir programın önbelleğe alınmış dosyalarının bir miktarı hala bellekte kalabiliyor.Bunu boşaltmak amaçı güdüyor.

Akıllı temizleme :Bellekteki atık dosyaları boşaltarak yer açıyor.
Derin " :Kendi dosyasını aşırı zorlayarak belleği tamamen dolduruyor tüm atık dosyalar boşaltılıyor.Bu işlem yapılırken bellek miktarı azaldığından sro clientlere ayrılan bellek miktarı bilgisayar tarafından duşuruluyor. 400mb kasan bı clientin 200 lere düşmesinin sebebi bu... Ha tabiki ardından dc gelmesi muhtemel :)
Bellek miktarım azaldığında derin temizleme yaparım.Eğer bellek çok yüklü değilse işlem çok kısa sürer. Yok yükteyse biraz bekletir pc donar çünkü bellek fullenir :)
Zarara gelince yazılımsal olarak donma yapıyor en fazla mavi ekran veya reset alırsınız...
Donanımsal olarak bellek miktarı fulleneceğınden ısınma yapabılır.
Ömüre gelince bellek sürekli yazılıp silindiğini göz önüne alırsak akıllı remde yazılanı temizleme işlemi yapıyorsa nasıl ömür yiyor burasını siz çözün :)
Ek olarak programın ekranında haftada birkez derin bakım yapmanızı tavsiye ediyorum.unutmayın Hard disk birleşınce bilgisayarınız hızlanır ki yazılımın kendine özgü taktikleri var birleşmiş bir harddisk oyun oynarken donmalarınıza karşı etkili bir çözüm olacaktır.
Wireless kullanmayanlar için programdaki turbo boost özelliğini acıp gereksiz işlemleri kapatmalarını tavsiye ederim (wireless kullananlarda turbo boost ip alımı yardımcısını felan kapadığından net kopup geldiğinde bazen bilinmeyen ağ olarak tanıyor ağı xD )

Umarım yararlı olmuştur...

evet ben de hep silkroad ile alakalı olmadıgını söylüyorum.

bu arada 400 den 200 e az :D benm 800 den 60 a dşürüyo

çok süper bir şey bu.. allah razı olsun senden..çok teşekür ederim...

arkadaşlar ramden sıkntım yok çayır gibi ram var clientler 1gb kullansın ama bende cpu kullanımı çok fazla %100e vuruyor :( 8 client açıyorum sbotla 7/24 %100e vurunca clientleri kapatıp açmadan kendine gelmiyorbir yerde sorun var ama nasıl çözümlenir bu program işe yararmı bilemiyorum. yardımcı olursanız memnun olurm.

sistem
8gb 1333 ddr3 ram
intel core2quad 2.5ghz işlemci
1gb 128bit nvidia 9500gt ekran kartı var

cpu %100 de iken eger windiws 7 ise her kullaniciya iliskin gosteri de isaretleyerek gorev yoneticisindennislemler kismnin fotografini gonder bi bakym

benim kucuk bi sorum olcak :D

1.5 GB RAM (1GB+512MB ayrı ayrı 2 tane ) + 512 MB ekran kartı (alırken adam 1 gb ye kadar cıkabilir dedi) windows xp bide sbot var. senin vermis oldugun programıda kullanarak en fazla kac tane client acabilirim ?

bu arada 1.318 için multiclient linki koyarsanız sevinirim çıkstıysa tabi teşekkürler şimdiden...

telefondan yazdim alinti yapamadim onceki arkadasa cevap yazdimda galiba sitede her versiyonun downloadini veriolar bi bak indir

Geri