• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bi sorum olucaktı butona resim koyuyorum Bu resimdeki Gibi Naıl Koyucam Buton Gözükmücek Yada Böle Olmuyosa Resmi Buton Büyüklünde Naıl Ayarlıyacağım ?? :D

33408945.png

----------

Bir Sorum daha Olucak Tı butona maximizebox comutu nasıl veriliyor

Picturebox kullan button yerine . Onun resmini properties de image den değiştirebilirsin. Maximizebox komutu nedir anlayamadım : ?

emre hani sağ üstteki butonlara tıklayınca gizleniyor yada tam ekran oluyor ya. onu butonla nasıl yaparım diyor galiba (:

resimdeki programın sağ üstündeki satı butona tıklayınca gerçekleşen olayı soruyor. şimdi çaktım:D

Ama o picturobox tıklamalı nasıl yapıcaz tıkladıkmı istedimiz komut nasıl olcak yani tıklacan picturobozsa msj vercek tıklanmıyo pictura box

----------

Aynen Doğru Söledin BurakkKalkan :D

niye tıklanmasın ya allah aşkına onuda deneyi ver sorma herşeyi :D Eventlardan picturebox_click' i seçip yazıcaksın kodları oraya

Yaptım Onu zaten Ozamn hani sağ üstteki butonlara tıklayınca gizleniyor yada tam ekran oluyor ya. onu butonla nasıl yaparım

----------

Simge durumuna küçültme :D

2 button ekle kodları ayarla
Kod:
Private Sub tamekran_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles tamekran.Click
        Me.WindowState = FormWindowState.Maximized
    End Sub

Private Sub simgedurumu_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles simgedurumu.Click
        Me.WindowState = FormWindowState.Minimized
    End Sub

Ama Yaptın programa koyucan vb için deil varsa Yardım Edebilen varmı ????

inşallah Sana Birşey sorcam grupboxlara Slayt ekliye bliyonmu mesala butona tıkladınmı mesala grupbox yada başaka birşey yavaşça aşağı iicek istedimiz yerde durucak :D YARDIM PLS

Kopyala yapıştır yapma bari :D Evet yapabilirsin tam olarak ne yapmak istediğini söyle kodları veriyim . Örnek olarakda söyle bişey veriyim 1 timer koy 3 buton timer'ın intervali 100 yap

timer1_tick()
button1.left += 10

button2_click()
timer1.enabled = true

button3_click()
timer1.enabled = false

button2 ye basınca buton1 sağa doğru kayıyor buton3 e basıncada duruyor. En basitinden bu.

Direk mesala picturabox 1 in üstüne geldide direk sağğa doğru gidicek tıklamadan çok az yada picturaboz 1 in üstüne tıkladında yandaki grupbox slayt şeklinde gelicek gibi :D ANLADİN :D

bUNDA bUTTON sÜREKLİ kAYIYO BN 2 CM YANA KAYSIN MSLA SÜREKLİ DEİL :D

----------

eVET TErimler sözcüğündeki gibi

----------

Bide Tema Koymayı nette Bulamadım arkadaş pingumut bişiler yapmış ama oda az var çeşit yok tema nerden bulabilirim bide nasl yapıldı vb 6 da biton var vb.nette yok :F

2 timer 1 picturebox koy timerlar enabled = fasle interval = 10

private sub timer1_tick()
if PictureBox1.Left >= 25 then
PictureBox1.Left = 25
Timer1.Enabled = false
else
PictureBox1.Left = PictureBox1.Left + 5;
end if
end sub

private sub timer2_tick()
if PictureBox1.Left <= 7 then
PictureBox1.Left = 7
Timer2.Enabled = false
else
PictureBox1.Left = PictureBox1.Left - 5;
end if
end sub

private sub picturebox1_mouseenter()
Timer1.Enabled = true
end sub

private sub picturebox1_mouseleave()
Timer1.Enabled = false
Timer2.Enabled = true
end sub

----------

Tema içinde : WinForms, ASP.NET AJAX, WPF, Silverlight - .NET Controls, Reporting, ORM, Visual Studio Tools | DevExpress
çeşitli componentleri var .net için ücretli ve ücretsiz

Geri