• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Orjinal Vsro Server Files (Sonunda Yayınlandı.)

ID : sro_gm1
PW : hn2006
bununla giriş yap char aç gm olur.
olmuyor anlamadım normalde gm oldugunda yazıların kırmızı cıkar benim oda yok artı konsol falan inmiyo anlam veremedim !!

----------

TB_User deki GmRANk kaç olcak !! bende orası 7

----------

sro_gm1 le acmasam baska account acsam gm olmazmı yani ??

olmuyor anlamadım normalde gm oldugunda yazıların kırmızı cıkar benim oda yok artı konsol falan inmiyo anlam veremedim !!

----------

TB_User deki GmRANk kaç olcak !! bende orası 7

----------

sro_gm1 le acmasam baska account acsam gm olmazmı yani ??

gmrank 0 olcak

gmrank 0 olmuyor res atmak gerekirmi sw ??
chardan çık swyi komple kapat

9sro_gm1dc538a30f6c6cbec64b32d07c0b3c2f710GM1NULLNULLNULLNULLNULLNULLNULL28.04.2006 13:50:49NULLNULL01174951316879698

hem dbo.TB_User.bak hem dbo.User'e ekle bunu ?

Yok Arkadaşım bugu bulup ayrılanlardan olmicam ben işte buda bu foruma olan borcumdur.. Serveri burdaki arkadaşlar sayesinde kurdum her zamans öyledim toplamda 4 post attım zaten neden az çünkü ben formu okumaya başladığımda zaten item bugundaydı herkes 3 post sizi yakalayana kadar geçti son noktayıda ben koyuyorum inş zaten problemde sadece bir noktadan kaynaklanıyomuş meğerse

anlatıma geçelim problemli olan prosedürün ismini veriyorum _STRG_DEL_ITEM_NoTX buraya nerden ulaşırız derseniz

SRO_VT_SHARD_INIT/Programmability/stored procedures/_STRG_DEL_ITEM_NoTX yol bu

Prosedürün içine girdiğimizde (Sağ tık Modify yaparak )

aşağıdaki bloğu resimde bulun ve mavi ile göstediğim yere dikkat edin

if (@DelFromPC_Inv = 1)
select @ItemToDel = ItemID FROM _Inventory WHERE CharID = @CharID AND Slot = @Slot
else if ( @DelFromPC_Inv = 2 )
select @itemToDel = ItemID FROM _InventoryForLinkedStorage WHERE LinkedItemID = @CharID AND Slot = @Slot
else
select @ItemToDel = ItemID FROM _InvCOS WHERE COSID = @CharID AND Slot = @Slot
wu2kc6.jpg

diğer @ItemToDel değişkenlerinden farklı olarak bu küçük i kullanılmış aslında editörde zaten uyarı vermiş altında hatalı yazım olduğuna dair kırmızı çizgi var yapacağımız iş bu @itemToDel değişkeni @ItemToDel arkadaşlar yaklaşık 1 saatte yaptım ben sql bilgim olmadığı için belki çok kolay bi yolu da vardır bi çoğunuz biliyodurda belki ben size mantığını verdim benim yapma şeklim şöyle oldu

1 _STRG_DEL_ITEM_NoTX procedürnü tamamen sildim
2 SRO_VT_SHARD_INIT mause sağ tuş a basarak New Query çıkan editöre aşağıdaki kodları yapışıtın ve exucute yapın herkese kolay gelsin umarım faydamız olmuştur. Teşekküre gerek yok ama oldu ve ya olmadı die bilgi verirseniz sevinirim...

USE [SRO_VT_SHARD_INIT]
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[_STRG_DEL_ITEM_NoTX] Script Date: 09/24/2011 16:29:12 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO

CREATE PROCEDURE [dbo].[_STRG_DEL_ITEM_NoTX]
@DelFromPC_Inv AS TINYINT,
@CharID AS BIGINT, -- ¸şÁ÷ ş¥ºê Ãß°¡·Î ÀÎÇØ È®Àå
@Slot AS TINYINT

as
declare @Rvalue int
declare @ItemToDel bigint

if (@DelFromPC_Inv = 1)
select @ItemToDel = ItemID FROM _Inventory WHERE CharID = @CharID AND Slot = @Slot
else if ( @DelFromPC_Inv = 2 )
select @itemToDel = ItemID FROM _InventoryForLinkedStorage WHERE LinkedItemID = @CharID AND Slot = @Slot
else
select @ItemToDel = ItemID FROM _InvCOS WHERE COSID = @CharID AND Slot = @Slot

if (@ItemToDel IS NULL or @ItemToDel = 0)
return -1

----------------------------------------
-- Á¹¶ó ÀÌ ¾Æ·¡ÂÊ ¼øÀüÈ÷ Æê ¼Òȯ¾ÆÀÌşÛ ¶§¹®¿¡
-- µé¾î°£ ÄÚµåÀÌ´Ù. ºĞ¸í overheadÀ̱ä ÇÏÁö¸¸
-- _STRG_DEL_ITEM ÀÇ ½ş·Úµµ¿Í °ÔÀÓ¼*¹ö ÄÚµå º¹Àâµµ
-- Áõ°¡¸¦ À¯¹ßÇÏÁö ¾Ê±â À§ÇØ ¾î¿ ¼ö ¾ø´Â ÆÇ´ÜÀ̾ú´Ù. T_T
declare @BoundCOS int
declare @RefItemID int
select @RefItemID = RefItemID, @BoundCOS = Data from _Items where ID64 = @ItemToDel
if (@@ROWCOUNT = 0)
return -2

-- Ȥ½Ã ÀÌ´® PET ¼Òȯ¾ÆÀÌşÛÀΰ¡?
declare @TypeID1 tinyint
declare @TypeID2 tinyint
declare @TypeID3 tinyint
select @TypeID1 = TypeID1, @TypeID2 = TypeID2, @TypeID3 = TypeID3 from _RefObjCommon where ID = @RefItemID
if (@TypeID1 = 3 and @TypeID2 = 2 and @TypeID3 = 1 )
begin
-- ¿«¿©ÀÖ´Â PET ÀÌ ÀÖÀ¸¸é ±×³Ñ »èÁ¦
if (@BoundCOS <> 0)
begin
exec @Rvalue = _DeleteCharCOS_NoTX @BoundCOS
if (@Rvalue < 0)
return @Rvalue
end
end

-- Ȥ½Ã ÀÌ´® LinkedStorage¾ÆÀÌşÛÀΰ¡?
else if( @TypeID1 = 3 and @TypeID2 = 2 and @TypeID3 = 3 )
begin
-- ¿«¿©ÀÖ´Â Storage ÀÖÀ¸¸é ±×³Ñ »èÁ¦
if (@BoundCOS <> 0)
begin
IF( NOT EXISTS( select LinkedItemID from _InventoryForLinkedStorage where LinkedItemID = @ItemToDel ) )
BEGIN return -1000 END
IF( EXISTS( select top 1 ItemID from _InventoryForLinkedStorage where LinkedItemID = @ItemToDel and ItemID <> 0 and ItemID IS NOT NULL ) )
BEGIN
update _ItemPool Set InUse = 0 from _ItemPool as IP join _InventoryForLinkedStorage as IFLS on IP.ItemID = IFLS.ItemID
where IFLS.LinkedItemID = @ItemToDel AND IFLS.ItemID <> 0
END
DELETE FROM _InventoryForLinkedStorage where LinkedItemID = @ItemToDel
IF( @@ERROR <> 0 )
BEGIN return -2 END
end
end

----------------------------------------------------------
-- ½½·Ô ºñ¿ì±â
if (@DelFromPC_Inv = 1 )
update _Inventory SET ItemID = 0 WHERE CharID = @CharID AND Slot = @Slot
else if (@DelFromPC_Inv = 2 )
update _InventoryForLinkedStorage SET ItemID = 0 WHERE LinkedItemID = @CharID AND Slot = @Slot
else
update _InvCOS SET ItemID = 0 WHERE COSID = @CharID AND Slot = @Slot

if (@@error <> 0 OR @@rowcount = 0)
return -3

-- »èÁ¦ ´ë»ó ¾ÆÀÌşÛ¿¡ ¹*ÀÎ ÀÓ´ë Á¤º¸ »èÁ¦
if exists (select 1 from _RentItemInfo with (nolock) where nItemDBID = @ItemToDel)
begin
delete from _RentItemInfo where nItemDBID = @ItemToDel
if (@@ERROR <> 0 OR @@ROWCOUNT = 0)
begin
rollback transaction
return -6
end
end

-- ÇØ´ç ¾ÆÀÌşÛ »èÁ¦
exec @Rvalue = _STRG_FREE_ITEM_NoTX @ItemToDel
if (@Rvalue < 0)
return -4

return 1

Son olarak ise arkadaşlar rateler konusunda bi bilgim yok rateler ile nasıl oynayacağımızı bilen bi arkdaş bilgi verirse çok minnettar kalırız...

Müsade varmı epvp'ye koyayım.Şerefsiz yabancılar dışında bugun çözülmesini bekleyen çoook insan var
Tabiki alıntı olduğunu belirteceğim

suanda oldu ama sro_gm1 accountuyla acaba ne ayrıcalıgı var bu accountun :D ???

Arkadaşlar Vps Destek Saglayabilecek Varsa Güzel Bir Server Kuralım Server Kurulu Ben'de Suan Ama Pc yetersiz Çogu Yeri Kapattım Eger Vps Sponsor olacak Varsa Güzel Bir Server Kurabiliriz Yada Pc'si Güzel Olan Arkadaşlar.

Arkadaşlar Vps Destek Saglayabilecek Varsa Güzel Bir Server Kuralım Server Kurulu Ben'de Suan Ama Pc yetersiz Çogu Yeri Kapattım Eger Vps Sponsor olacak Varsa Güzel Bir Server Kurabiliriz Yada Pc'si Güzel Olan Arkadaşlar.
flood yapmayı kesermisin.

modem arayüze bağlanamıyorum 192.168.1.33 buraya giriyorum ve
[h=2]Not Found[/h]
HTTP Error 404. The requested resource is not found.

bu hata ile karşılaşıyorum hatayı çözmeme yardımcı olana bende ona server kurarım

Geri