• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Orjinal Vsro Server Files (Sonunda Yayınlandı.)

Beyler Guzel bir uyelık paneli bilen varsa soyleyebilirmi link verebilirmi

item bugunuda buldum biryerlerden teleport bugumu var downhang'a ışınlanamıyorum? yardımcı olursanız sevinirim

vds secmem icin linuxmu secmeliyim windowsmu ????

wındows 7 64 bit en idealidir.

----------

item bugunuda buldum biryerlerden teleport bugumu var downhang'a ışınlanamıyorum? yardımcı olursanız sevinirim

Server ayarlarından downhangın yanında kı 2 yı 1 yaparsan sorun cozulur

----------

Beyler Guzel bir uyelık paneli bilen varsa soyleyebilirmi link verebilirmi

vsro server files reg page diye aratırsan bulursn en basıt reg page var onu kullanmanı tavsıye ederım diğerleri issde aktıf oldugu ıcın cok sorun cıkarıyor.

----------

Char silinme SORUNU neden acabA?

----------

Sen 127.0.0.1 diye gireceksin sanırım.

charları sılemezsın yardımcı programla yada daha uzun bı yolla sılebılırsın neden sılınemedıgıne gelınce charı sılmek ıstedıgınde guildını sılmenı ıster guıldı sılmek ıstedıgınde guıld deposunu guıld deposunu sılmek ıstedıgınde guıld unıon ılıskını ıster ordada taklırsın zaten :D

----------

Beyler Server'ı Kurdum Dedicated Makineye Fakat Global'i ACıyorum donup kalıyor bilen varsa bana ulaşabilirmi ACİL !

Hamachi : TURKNETGAMİNG
Şifre : 1

Veya Özel Msj'dan Rica Ediyorum sizden acilbi yardım

windows server 2000 ısletım sıstemıyse ugrasma bosa

----------

ACİL BAKINIZ LÜTFEN .BU HATA NEDİR :S

1dr0.png

----------

Charlar siliniyor :S:S

----------

Yardım lütfen:S ??

----------

Kimse yok mu ya :S

sorunun nedenı baglantı kaybı sanırsam odbc den kaynaklı onu duzeltırmısn

----------

shardmanager billing dead ' veriyor 4 gb ram var CHINA hariç herşeyi kapattım fakat sorun hala devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

biling eror iss le alakalı ramle degıl kardesm

----------

DC Problemini Hal oldu. İlla Hata Olucak Yav.
1 Level Çar Açıyorum. Level Atlarken Hata Veriyor. Sistem Özellikleri Yazıyor.
Çözümü Bilen Var Mı?

tavsıyem kullandıgın databaselerı yanı SRO_VT_ACCOUNT vs bunları degıstırmen

----------

95921009.png
yeni hata bunu nasıl çözücem?

----------

_RefRentItem hatası bunu nasıl çözücez beyler?

----------

_RefRentItem bir kişi yardım etsin yapan bırakıyor yapan bırakıyor abi yardım edin bizde yapalım niye fesatlık yapıp yardım etmiyorsunuz :D

senn resımde gozuken sorunun ondan kaynaklı degılkı iss kurulumunu ve ftp olayını yapman gerek veya issyi yaptıysan server.config den gereklı port ayarlarını dgsmemıssın

CHINA1
TQ0
West_China2
Oasis_Kingdom1
Thief Village0
Roc0
Eu0
Am1
Ca1
SD1
KingsValley0
Pharaoh0
DELTA0
TEMPLE0
FORT_JA_AREA0
FORT_DW_AREA0
FORT_HT_AREA0
FORT_CT_AREA0
FORT_SK_AREA0
FORT_BJ_AREA0
FORT_HM_AREA0
FORT_ER_AREA0
ARENA_OCCUPY0
ARENA_FLAG0
ARENA_SCORE0
SIEGE_DUNGEON0
ARENA_GNGWC0
GOD_TOGUI0
GOD_WRECK_IN0
GOD_FLAME0
GOD_WRECK_OUT0
EVENT_GHOST0
JUPITER0
PRISON0
GM_EVENT0
NULLNULL

şuanki hali bu neleri değiştirmem lazım yardımcı olursan sevinirim

rocqin ozel msj attim msn eklermisin bazi sorularim olacakta xd

Arkadaşlar bişey sormam lazım oyuna ilk girdiğimde yeşil olan kitap sonraları siyaha dönüyor ve ex vermiyor nasıl düzeltebilrim ? yada onu nasıl kaldırırım ? bilen varsa yardımcı olursa sevinirim :)

googlede vsro server files the green book bug fix dıye aratırsan bulabılrsn :)

----------

arkadaşlar + basma işini nasıl yaptınız ? +8 çıkıyor + basma da isro ile aynı. ben adv ile +12 yaptım daha fazla olmuyor yokmu bunun bir yolu +255 yapalım yav :)

versıyondan dolayı en son +12 oldugnu onuda normal basmayla yapıldıgnı bılıyorum tabı yanlısta olabılır bu bılgı.

----------

smc açıyorum fatal eor alıyorum sebebi nedir

gm olan bır uyelıkle gırmeyı dene

----------

aslında ben bişeyler buldum gibi ama kurcalayıp db yi bozmak istemiyorum :) yine de kendimi denemekten alıkoyamıyorum :)) sence nerelerde oynama yapmalıyız ?

buradan + basma yuzdelerını ayarlayabılıyorsun ama farklı bır giriş istiyor sanırım yanı duz rakamlarla deneme yanılmayla yol alabılırsn oda uzun surer

----------

Arkadaşlar buglar konusunda yardımcı olabilecek birisi varmı acaba .s
itemi kasaya satıyorum samardan hotana geçiyorm item geri kasama geliyor :D
Bide jangandan çıkamıyorum dwye ve alexe ışınlanmıyor.

standar item bugunu gereklı tablodan degıstırırsen o sorunda duzelıyor kardesm

----------

CHINA1
TQ0
West_China2
Oasis_Kingdom1
Thief Village0
Roc0
Eu0
Am1
Ca1
SD1
KingsValley0
Pharaoh0
DELTA0
TEMPLE0
FORT_JA_AREA0
FORT_DW_AREA0
FORT_HT_AREA0
FORT_CT_AREA0
FORT_SK_AREA0
FORT_BJ_AREA0
FORT_HM_AREA0
FORT_ER_AREA0
ARENA_OCCUPY0
ARENA_FLAG0
ARENA_SCORE0
SIEGE_DUNGEON0
ARENA_GNGWC0
GOD_TOGUI0
GOD_WRECK_IN0
GOD_FLAME0
GOD_WRECK_OUT0
EVENT_GHOST0
JUPITER0
PRISON0
GM_EVENT0
NULLNULL

şuanki hali bu neleri değiştirmem lazım yardımcı olursan sevinirim

[TD]West_China[/TD][TD]2[/TD]

west chine degerını 1 yaparsan olur :)

üyelik paneli olarak ııs dışında php mi kullanayım bununda srx gibi appserv ile halledemezmiyiz

sunuda belırtmek isterim çoğu harita sorunu tahminimce ramden kaynaklı değil ama unutulmaması gerekenler roc acıkken bazı pc lerde moblar dogdugu gıbı kaybolabılıyor kımısınde ıse kaybolmuyor bununda sorunu ramden degıl sql a attıgın db lerden kaynaklı uzerınde fazla oynama yapmayın

pet sorunları donwhang den kaynaklı oldugnu dusunmuyorum tamamen jangan cave den kaynaklı kapatıldıgında sorun duzelıyor deneyebılırsınız

sistem için iss ftp ve odbc ler onemlı bunları eksiksiz yapmadan boş yere dıger sorunlarla ugrasmayın...

reg panel ıcın php.ini deki ufak bı degısıklık ve appsrver ıcerısıne atılan kucuk bı .dll dosyası yeterlı olacaktır - Google amcayı kullanın lutfen :)

item bugu içinse ufak bir tablo degısıklıgı sorunu hallediyor - Google amca...-

şuan sorun olan ve cozumu halen gerceklesmemıs bıldıgım kadarıyla -vigorlar - 90 ve 101 lvl ıtemlerın npc lerden alınamaması ayrıca wolf satın alamamak

----------

üyelik paneli olarak ııs dışında php mi kullanayım bununda srx gibi appserv ile halledemezmiyiz

appserver la yapabılırsın wındows php.ini dosyasındakı degısıklılık appserv ıcerısıne atıcagın .dll dosyası ve appserv ıcerısınde httpd.conf dosyasında port yonlendırmeyı unutmamak kosuluyla ayrıca kişisel pc kullanıyorsan modemden reg ıcın gırecegın portu acman gerekıyor sunucuysa bole bır derdın bulunmamakta

hamachi açıcam baştan filesi kapayım nerde ne var anlıyormusun? :D ondan sonra sunucuya geçicem hamachi içinde port varmı modeme veye httpd.conf dosyasına?

vds buldum i7 islenci felan onda iis felan varmidir acaba bos yere para vermeyem xd

Vsro Server Files Reg Page En basit reg page ayarını solıcem www klasoru ıcerısınde index.php ve _inc adında klasor acınız sonra _inc klasoru ıcerısınede config.php ve security.class.php dosyaları olusturunuz ve assadakı kodları ekleyınız

NOT : CONFIG.CFG ICERISINDEKI AYARLARI KENDINIZE GORE EDITLEYINIZ

index.php ye eklenecek kodlar

PHP:
   <?php 
/* Simple registration page for silkroad server, by Chernobyl 
 * Settings are at _inc/config.php 
 * If you get an mssql connection error, while defining totally correct data 
 * Just use older ntwdblib.dll for your webserver 
*/ 
require_once('_inc/security.class.php'); 
require_once('_inc/config.php'); 

if(!isset($_POST['submit'])) 
    { 
        echo "<table border='1'> 
        <form method='post'> 
        <td>Username</td><td><input type='text' name='username' maxlength='16'></td><tr/> 
        <td>Password[1]</td><td><input type='password' name='pw1' maxlength='32'></td><tr/> 
        <td>Password[2]</td><td><input type='password' name='pw2' maxlength='32'></td><tr/> 
        <td></td><td><input type='submit' name='submit' value='Register'></td> 
        </form> 
                </table>"; 
    } 
    else 
    { 
                if(is_array($user) == true) $err[] = "Username is array, n00p"; 
        if(is_array($pass1) == true) $err[] = "Pw1 is array, n00p"; 
        if(is_array($pass2) == true) $err[] = "Pw2 is array, n00p"; 
        if(strlen($_POST['username']) < 3) $msg[] = "Username too short"; 
        if(strlen($_POST['username']) > 16)$msg[] = "Username too long"; 
        if(strlen($_POST['pw1']) < 6) $msg[] = "Password [1] too short"; 
        if(strlen($_POST['pw1']) > 32)$msg[] = "Password [1] too long"; 
        if(strlen($_POST['pw2']) < 6) $msg[] = "Password [2] too short"; 
        if(strlen($_POST['pw']) > 32) $msg[] = "Password [2] too long"; 
        if($_POST['pw1'] != $_POST['pw2']) $msg[] = "Passwords are not the same"; 

$sec = new security(); 

if($sec->is_secure($_POST['username']) == false) $msg[] = "Username contains forbidden symbols"; 
            if($sec->is_secure($_POST['pw1']) == false) $msg[] = "Password [1] contains forbidden symbols"; 
            if($sec->is_secure($_POST['pw2']) == false) $msg[] = "Password [2] contains forbidden symbols"; 

if(count($msg) > 0) 
                { 
                    for($i = 0; $i < count($msg); $i++) 
                        { 
                            echo $msg[$i]."<br/>"; 
                        } 
                        return; 
                } 
                else 
                    { 
                        //checking damn mssql stuff 
                        $accountExists = mssql_num_rows(mssql_query("select StrUserID from TB_User where StrUserID='$_POST[username]'")); 
                            if($accountExists > 0) echo "Account with such username already exists<br/>"; 
                                else 
                                { 
                                    $pwd = md5($_POST['pw1']); 
                                    mssql_query("insert into TB_User(StrUserID,password,sec_primary,sec_content) values('$_POST[username]','$pwd','3','3')"); 
                                        echo "Account successfully created<br/>"; 
                                } 
                    } 

} 
?>

_inc/security.class.php e eklenecek kodlar

PHP:
   <?php 
class security 
{ 
function is_secure($string) 
            { 
            $pattern = "#[^a-zA-Z0-9_\-]#"; 
                if(preg_match($pattern,$string)==true)return false; 
                        else 
                        return true; 
                }             
} 
?>

_inc/config.php e eklenecek kodlar

PHP:
   <?php 

$cfg['sql_host'] = ".\SQLEXPRESS"; 
$cfg['sql_user'] = "sa"; 
$cfg['sql_pass'] = "1234"; 
$cfg['sql_db'] = "SRO_VT_ACCOUNT"; 

$sqlLink = mssql_connect($cfg[sql_host],$cfg[sql_user],$cfg[sql_pass]); 
    if(!$sqlLink) die("MSSQL server is not accessable, why should we try to select database ?"); 
        else 
        { 
            mssql_select_db($cfg[sql_db],$sqlLink); 
        } 
?>

Son düzenleme:
hamachi açıcam baştan filesi kapayım nerde ne var anlıyormusun? :D ondan sonra sunucuya geçicem hamachi içinde port varmı modeme veye httpd.conf dosyasına?

hamachı acıcaksan modemden port acman ve reg portunu oraya vermen gerekıyor

----------

vds buldum i7 islenci felan onda iis felan varmidir acaba bos yere para vermeyem xd

iss zaten wındows ıcerısınde bulunan sadece aktıf olmayan bırsey elle acabılırsın olmama gıbı bır ıhtımalı yok

başlangıç itemlerini nereden değiştirebilirim mesela grab pet - attack pet - dress?

başlangıç itemlerini nereden değiştirebilirim mesela grab pet - attack pet - dress?

SRO_VT_SHARD_INIT

Programmlty ( tablesın bı kac satır altında yanlıs yazmıs olabılrm ezbere soyledım)

dbo.addnewchar sag tus modify

en altta dogru ın ıtemlerı gorursun onların kodlarına bakarak gerısını anlarsın zatn

Geri