• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Haftalık Bakım 12.06.2017 - 13:00 - 17:00

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Drop'a tablet eklenecek olması çok iyi olmuş inşallah çok az olmaz drop'u tabletlerin.

Merhabalar,

Önümüzdeki Pazartesi günü 13:00 - 16:00 Arası haftalık bakım yapılacaktır. Bakımda yapılacaklar / kontrol edilecekler aşağıdaki gibidir:

1. Consignment veya stall network kontrol edilecek sorunsuz entegrasyonu sağlanabilirse eklenecek, kesin eklenme gibi bir durumu yok, Pazartesi eklenmesede bir sonraki güncelleme ile eklenme durumu var.
  2. Bütün itemmal ürünleri + npc lerden alınan bütün dressler trade edilebilir yapılacak.
  3. Droplara tabletler eklenecek (Aslında vardı dropu azmış dropu arttırılacak).
  4. Bütün başlangıç itemlerinin npc satış fiyatı 1 gold olarak ayarlanacak (Önceki güncellemede sadece elbiseler yapılmış).
  5. Droplara hp mp potu eklenecek.
  6. F10 daki potların üst üste konulurken dc vermesi sorunu çözülecek
  7. Buglu gri wolf / kurtlar komple kaldırılacak, bu durumdan dolayı mağdur olanlara telafi / iade sağlanacak.
  8. Kasmak için ek slot eklenecek
  9. Karakter adı değiştirme scroll eklenecek.
  10. Hotanda botları arrowları görmeme sorunu kontrol edilecek.
  11. SP ticketinden sp gelmediği söyleniyor kontrol edilecek doğru ise gereken müdahale yapılacak.
  12. Sorunlu tüm dressler kaldırılacak, mağduriyeti olanlara iade sağlanacak.
  13. MBotun bp coini gördüğünü söylüyorlar kontrol edilecek
  14. Diğer güncellemelerden zaman kalırsa eksik dressler eklenecek
  15. NPC thiefleri azaltılacak (biraz azaltılmıştı dün).
Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Tüm sos itemlerini 1 gold yapmışsınız, 400-500k'ya npc ye satabileceğimiz sos armorları 300k'dan 1-2 gün stallarda bekletiyoruz.

Oyunun konusuna da yazdım
Çoğu kişi karşı çıkacak ama bence ek slot eklenmesin.Roca falan niya yani.Nedeni basit,ek slot eklenince oyundaki moon sayısı en az 2 katına belki daha fazlaya çıkacak,moon itemlerin değeri baya düşücek önceden alanlara yazık olucak,ayrıca herkesde moon olması da hoş değil last tier set de olmalı oyunda.

Yani bu drop rateyi değiştirmek gibi bir şey ümit abi , yakın zamanda 4k 5klı bir server sırf drop rateyi biraz artırdı diye 1 haftada 500e indi online sayısı ve kapandı(halbuki party matchdan,globallerden,faceden falan gmye baskı yapan cok insan vardı moon dropu artır diye:), bu servera belki o kadar etki etmez ama bu yüzden bırakanlar karakterlerini satanlar olabilir çok fazla olmasa da.

- - - Güncellendi - - -

Yani illa eklicekseniz de abartı bi miktarda olmasın bence , yani tüm rocu niya falan yapmayın aman diyim :D

- - - Güncellendi - - -

ha bu arada bp coini sbot da görüyomuş bildiğim kadarıyla

Ben de sana katılıyorum, zaten canavarların doğuş süresi arttırıldı slotlar her yerde olmasa da sıkı sıkı bu da itemin düşme şansını arttırıyor bence çünkü sıkı slotta hızlı kasıyoruz o da düşme şansını arttırııyor yani bu da drop ratei 1 iken 5 yapıyor fikrimce.Taklamakana 20 oyuncu düştüğünde pazarlarda moon görmeye başladım ilk vakitlerinde. (Oyuncu sayısı çok fazla fakat ilk moon itemler düştüğünde serverda taklakamanda olan kişi sayısı çok değildi.)

-Şuan moon olayı beni de düşündürüyor geç kalınmış mıdır bilmem fakat dediğin gibi final itemler olmalıydı ve bunlar da sadece sos itemleri geride bıraksaydı çok güzel olacaktı.Şuan moon item final itemi öldürdü,starın zaten etkisi başlamadan bitti bir de sun gelince bütün piyasa sadece sun üzerine olacak, benim görüşüm SUN gelecekse ulaşılması gerçekten zor olsun moon ile final itemleri öldürmesin:D

-Sadece seal of sun için düşme şansı ayarlanabilirse slotların durumu,canavaların yoğunluğu ve doğuş süresi göz önüne alınıp ince hesapla oranı değiştirilmeli diye düşünüyorum yoksa bu kadar yoğun oyuncu varken piyasası hemen oluşup erken bitecektir moon öyle olmaya başladı çünkü.

-Bu konuya şöyle de dikkat çekebilirim oyunda sp farm yapıp skilleri fullemeye çalışıyoruz fakat oyunun kırmızı çizgisi olan SOX itemleri onlardan önce halledebildik.

Umarım sun geldiğinde,ona ulaşabilmek için moon ve son itemlerle geçirebileceğimiz bol vakit olur, bu söylediklerim sadece düşme şansıyla ilgiliydi çünkü oyunda gold çabuk eriyor gold ile npcden moon alınsaydı bu kadar hızlı olmazdı.
Gold ile eklendiğinde zaten değerini güzel ayarlamışsınızdır gold ile erken alan adama da sesim çıkmaz emeği vardır bir şekilde... :)

Yine Harika bir güncelleme bizi bekliyor böyle çalışan bir yönetimle gerçekten gurur duyuyoruz . :)

NPC de rondo lar yok, tablet drobu artacağına göre bunlara ihtiyacımız olacak artık

Merhabalar,

Önümüzdeki Pazartesi günü 13:00 - 16:00 Arası haftalık bakım yapılacaktır. Bakımda yapılacaklar / kontrol edilecekler aşağıdaki gibidir:

1. Consignment veya stall network kontrol edilecek sorunsuz entegrasyonu sağlanabilirse eklenecek, kesin eklenme gibi bir durumu yok, Pazartesi eklenmesede bir sonraki güncelleme ile eklenme durumu var.
  2. Bütün itemmal ürünleri + npc lerden alınan bütün dressler trade edilebilir yapılacak.
  3. Droplara tabletler eklenecek (Aslında vardı dropu azmış dropu arttırılacak).
  4. Bütün başlangıç itemlerinin npc satış fiyatı 1 gold olarak ayarlanacak (Önceki güncellemede sadece elbiseler yapılmış).
  5. Droplara hp mp potu eklenecek.
  6. F10 daki potların üst üste konulurken dc vermesi sorunu çözülecek
  7. Buglu gri wolf / kurtlar komple kaldırılacak, bu durumdan dolayı mağdur olanlara telafi / iade sağlanacak.
  8. Kasmak için ek slot eklenecek
  9. Karakter adı değiştirme scroll eklenecek.
  10. Hotanda botları arrowları görmeme sorunu kontrol edilecek.
  11. SP ticketinden sp gelmediği söyleniyor kontrol edilecek doğru ise gereken müdahale yapılacak.
  12. Sorunlu tüm dressler kaldırılacak, mağduriyeti olanlara iade sağlanacak.
  13. MBotun bp coini gördüğünü söylüyorlar kontrol edilecek
  14. Diğer güncellemelerden zaman kalırsa eksik dressler eklenecek
  15. NPC thiefleri azaltılacak (biraz azaltılmıştı dün).
Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Merhabalar,
11. Maddeden bahsedeceğim Ümit abi,
Böyle bir problem varsa şayet bu güne kadar kullandığım SP Ticket'ın vermediği SP'nin telafisi nasıl olacak. Böyle bir sorun varsa eğer SP Ticket'lerinin günleri sıfırlanarak tekrar verilmeli diye düşünüyorum.

Saygılar.

Merhabalar,
11. Maddeden bahsedeceğim Ümit abi,
Böyle bir problem varsa şayet bu güne kadar kullandığım SP Ticket'ın vermediği SP'nin telafisi nasıl olacak. Böyle bir sorun varsa eğer SP Ticket'lerinin günleri sıfırlanarak tekrar verilmeli diye düşünüyorum.

Saygılar.

Öyle bir sorun yok ortada yanlış bir anlaşılma var. Çoğu kişi SP ticketinden EXP gelmesini falan bekliyor, EXP göremedikleri için şikayet etmişler. Durum bugün açıklığa kavuştu. SP ticketi sadece SP verir EXP vermez ve bizzat kendim kontrol ettim sorunsuz vermesi gereken SP yi veriyor.

Öyle bir sorun yok ortada yanlış bir anlaşılma var. Çoğu kişi SP ticketinden EXP gelmesini falan bekliyor, EXP göremedikleri için şikayet etmişler. Durum bugün açıklığa kavuştu. SP ticketi sadece SP verir EXP vermez ve bizzat kendim kontrol ettim sorunsuz vermesi gereken SP yi veriyor.

Şimdi şöyle bir şey var. Normalde bu SP ticket & Prenin vermesi gereken artış ; Sp Ticket : +%60 && Premium : +%100 bunda hemfikiriz sanırım.
Ama gelgelim şöyle bir mevzu var , server exp&sp rate 10x . Bundan dolayı bu +%60 ve +%100 de 10'a bölünüyor sanırım ?

Ayrıca size bir konuda şahsi eleştirimdir. Facebook hesabınızın gönderilerini yorum yapma yetkim engellendi. Yazdıklarım yüzünden biraz kızdınız sanırım. Fakat burda şöyle bir durum. Sizler DÜZELTTİK dediğiniz halde botun arrow görmeyişi ve dress bugu düzelmemişti. Ve siz bunlara " ıvır zıvır " dediniz. Bunlara " ıvır zıvır " denmesi de ben ve benimle aynı görüşte olan kişileri biraz sinir etti. Hatanızı yüzünüze söylediğimizde sizden biraz daha anlayışlı bir tavır bekliyoruz.

Şimdi şöyle bir şey var. Normalde bu SP ticket & Prenin vermesi gereken artış ; Sp Ticket : +%60 && Premium : +%100 bunda hemfikiriz sanırım.
Ama gelgelim şöyle bir mevzu var , server exp&sp rate 10x . Bundan dolayı bu +%60 ve +%100 de 10'a bölünüyor sanırım ?

Ayrıca size bir konuda şahsi eleştirimdir. Facebook hesabınızın gönderilerini yorum yapma yetkim engellendi. Yazdıklarım yüzünden biraz kızdınız sanırım. Fakat burda şöyle bir durum. Sizler DÜZELTTİK dediğiniz halde botun arrow görmeyişi ve dress bugu düzelmemişti. Ve siz bunlara " ıvır zıvır " dediniz. Bunlara " ıvır zıvır " denmesi de ben ve benimle aynı görüşte olan kişileri biraz sinir etti. Hatanızı yüzünüze söylediğimizde sizden biraz daha anlayışlı bir tavır bekliyoruz.

Rakamlar konusunda net birşey söyleyemem ama şunu net olarak söyleyebilirim. SP ticketi ve SP ticketsiz char kasıp aradaki farkı net bir şekilde gördüm. SP ticketi olması gerektiği gibi çalışıyor.

Arrow konusuna gelince bakımda kontrol ettik ve soruna sebebiyet veren hatayı düzelttik ancak botla girip arrow alıp test etme imkanımız olmadı ve sorun bir şekilde devam etti. Kimseyi kandırmadık yalan söylemedik. Aynı şey dressler için de geçerli.

Facebook sayfasında defalarca duyurular yaptım hatta sayfa başına sabitledim, cevabı verilen şeyleri sorarsanız veya huzuru bozacak şeyler mesajları silerim dedim. Ben sildikçe yazmaya devam ederseniz sayfadan uzaklaştıracağımı da açık bir şekilde ifade ettim hatta bu bilgilerin olduğu konuyu sayfanın başına sabitledim, buna rağmen aynı şeyleri tekrarlayıp durdu iseniz yapılan işlemi haketmişsiniz demektir.

Ivır zıvır derken birşeyi küçümsemedim, sadece aciliyeti 1. sırada olmayan diğer yapılması gereken işlemleri kastettim. Siz bunu küçümseyip görmezden geldiğimi veya ilgilenmediğimi düşündüyseniz bu sizin sorununuzdur, ben droplara hp potu eklensin diyen tek bir kişiyi ve böyle ufak birşeyi bile dikkate alan bir insanım, işimi ciddiyetle yaparım, hakkımda bunun aksini düşünmeniz son derece yanlış ve üzücüdür.

Son olarak hataların düzelmesini istiyorsanız kendi tabiriniz ile bunu insanların "Yüzüne vurarak, küçük düşürerek" yapmayınız, güzelce insancıl ve ılımlı bir şekilde yapınız. Siz bana nasıl yaklaşırsanız ben de size o şekilde yaklaşırım, ben de herkes hakettiği ve bana muamele ettiği gibi muamele görür. İnsanız hepimiz hata yaparız ama bunu büyütüp insanın başına kakmak, öfkelenip azarlar gibi söylemek çözümün bir parçası olmayacağı gibi sorunun büyümsesinde daha büyük bir rol oynayacaktır.

Rakamlar konusunda net birşey söyleyemem ama şunu net olarak söyleyebilirim. SP ticketi ve SP ticketsiz char kasıp aradaki farkı net bir şekilde gördüm. SP ticketi olması gerektiği gibi çalışıyor.

Arrow konusuna gelince bakımda kontrol ettik ve soruna sebebiyet veren hatayı düzelttik ancak botla girip arrow alıp test etme imkanımız olmadı ve sorun bir şekilde devam etti. Kimseyi kandırmadık yalan söylemedik. Aynı şey dressler için de geçerli.

Facebook sayfasında defalarca duyurular yaptım hatta sayfa başına sabitledim, cevabı verilen şeyleri sorarsanız veya huzuru bozacak şeyler mesajları silerim dedim. Ben sildikçe yazmaya devam ederseniz sayfadan uzaklaştıracağımı da açık bir şekilde ifade ettim hatta bu bilgilerin olduğu konuyu sayfanın başına sabitledim, buna rağmen aynı şeyleri tekrarlayıp durdu iseniz yapılan işlemi haketmişsiniz demektir.

Ivır zıvır derken birşeyi küçümsemedim, sadece aciliyeti 1. sırada olmayan diğer yapılması gereken işlemleri kastettim. Siz bunu küçümseyip görmezden geldiğimi veya ilgilenmediğimi düşündüyseniz bu sizin sorununuzdur, ben droplara hp potu eklensin diyen tek bir kişiyi ve böyle ufak birşeyi bile dikkate alan bir insanım, işimi ciddiyetle yaparım, hakkımda bunun aksini düşünmeniz son derece yanlış ve üzücüdür.

Son olarak hataların düzelmesini istiyorsanız kendi tabiriniz ile bunu insanların "Yüzüne vurarak, küçük düşürerek" yapmayınız, güzelce insancıl ve ılımlı bir şekilde yapınız. Siz bana nasıl yaklaşırsanız ben de size o şekilde yaklaşırım, ben de herkes hakettiği ve bana muamele ettiği gibi muamele görür. İnsanız hepimiz hata yaparız ama bunu büyütüp insanın başına kakmak, öfkelenip azarlar gibi söylemek çözümün bir parçası olmayacağı gibi sorunun büyümsesinde daha büyük bir rol oynayacaktır.

Son iki paragrafınız için bir şeyler yazma gereği duyuyor ve bakım sonrası durumuna kadar daha bir şey yazmamayı düşünüyorum. Elbette hepimiz insanız hatalar yapabiliriz. Ben de ilk olarak normal bir dille ifade ettim yüzünüze vurmadan hakaret etmeden bunu iletmeye çalıştım . Ancak ne hikmetse nasıl bir üslup takınırsam takınayım ( nazik , kızgın ) yorum bir cevap verilmeden silindi facebookta. Üstüne bir de " ıvır zıvır " gibi bir ifade görmek hak verirsiniz ki insanı biraz sinirlendiren bir durum.

Son iki paragrafınız için bir şeyler yazma gereği duyuyor ve bakım sonrası durumuna kadar daha bir şey yazmamayı düşünüyorum. Elbette hepimiz insanız hatalar yapabiliriz. Ben de ilk olarak normal bir dille ifade ettim yüzünüze vurmadan hakaret etmeden bunu iletmeye çalıştım . Ancak ne hikmetse nasıl bir üslup takınırsam takınayım ( nazik , kızgın ) yorum bir cevap verilmeden silindi facebookta. Üstüne bir de " ıvır zıvır " gibi bir ifade görmek hak verirsiniz ki insanı biraz sinirlendiren bir durum.

Halen birbirimizi anlamıyoruz. Facebook sayfasında en üste sabitlediğim günlerdir orda göz önünde duran "SIKÇA SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI" konusundaki 21. Maddeyi dikkatlice okur musunuz. Mesajların silinmesi sadece sorunu nasıl anlattığınız ile ilgili değildir. Hatta sayfayı açmışken ordaki bütün maddeleri bi okursanız daha iyi anlayacaksınız demek istediklerimi: https://www.facebook.com/BlackPearlOnlineR/posts/482607025420455

Söylediğim gibi ıvır zıvır derken küçümseyici veya ilgisiz bir tavır içerisinde değildim. Sadece öncelik olarak ilk sırada olmayan yapılması gereken diğer işleri kastettim. Server büyük ddos atakları altında iken serveri nasıl açık tutacağız diye gece gündüz uykusuzken kalkıp arrow veya dress sorununa odaklanamayız veya çözemeyiz, ki bu tür şeyler zaten haftalık bakımlarla çözülür söylediğiniz anda olacak şeyler değil. 1 kere yazıp bırakmanız yeterli silsekte, silmesekte, yapacağız desekte demesekte yapılması gereken birşeyse yaparız zaten yeri ve zamanı geldiğinde.

Burası bizim serverimiz, burda çok emeğimiz ve zamanımız var, serverin daha iyi olmasını biz sizden çok istiyor ve bunun için çaba sarfediyoruz, serverla ilgilenmemek kendine düşmanlık etmek olur ancak, o kadar aptal insanlar değiliz.

[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] Botların arrow görmemesinin sebebi Boltu sildiğiniz için olabilir mi ? Bir deneyin isterseniz.

Umarım bakım sonrasında Semerkand 76+ moblarla donatıldı haberini almayız. ÇÖzüm olarak yine Taklamakanın bir clonu yapılabilir ışınlanma ile veya oyundaki obje sayısını azaltmak adına 1-60 arası mobların spawn süreleri normale çekilip 60-73 arası bir kısım düşürülüp 74-80 dahil bir tık arttırılabilir.

Ek olarakda Holy Knignt dress in yeşil olanı bir kaç kişide var fakat npclerde yok onun eklenmisini istiyoruz :D

- - - Güncellendi - - -

@Deepblue Botların arrow görmemesinin sebebi Boltu sildiğiniz için olabilir mi ? Bir deneyin isterseniz.

+111111

Tablet ve rondo işi ertelendi birçok şey birbirine bağlı şuan acele ile yapılması dengesizlikler ve buglara sebebiyet verecekti.

Tablet ve rondo işi ertelendi birçok şey birbirine bağlı şuan acele ile yapılması dengesizlikler ve buglara sebebiyet verecekti.
Olmasin zaten npcden alinsin ki goldun degeri olsun tablet olunca playerlardaki gold erimeyecek.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri