• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Online Kritik Güncelleme v0.5

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhabalar,

Kritik bazı sorunların düzeltilmesi için oyunumuz Cuma günü 13:00 - 14:00 arasında bakıma alınacaktır. Bu tarihten sonra sadece haftalık güncellemeler Pazartesi günü yapılacaktır.

Günlleme Notları:

1. Arabian dress sorunu düzeltilecek sorunlu dressler / parçaları otomatik iade alınıp silkleri hesaplara iade edilecek.

2. 8D sox itemlerde blue gözükmeme sorunu düzeltilecek.

3. Wolf petlerindeki level sorunu düzeltilecek.

4.
Başlangıç itemleri npc satış fiyatları 1 gold olarak ayarlanacak.

5. Capture the Flag tekrar aktif edilecek.

6. Hotan'da botların arrowları görmeme sorunu düzeltilecek.

7. Guild amblemleri düzeltilecek.

... yeni maddeler eklenebilir Cumaya kadar.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

cave slotlarına ayar çekilmesi lazım aşırı fazla kasmayı bırak geçerken ölüyoruz

62-64 ve 65-67 moblarının bulunduğu odalar cidden çok fazla, diğerlerinde çok can sıkıcı bir durum yok. Ayrıca special trade npc leri bilerek mi kaldırıldı? Çünkü yoklar

Clone world gibi durum olabilirmi ?

62-64 ve 65-67 moblarının bulunduğu odalar cidden çok fazla, diğerlerinde çok can sıkıcı bir durum yok. Ayrıca special trade npc leri bilerek mi kaldırıldı? Çünkü yoklar

Evet special kervan sistemi kapalı.

- - - Güncellendi - - -

Clone world gibi durum olabilirmi ?

Aslında olabilir test edilmesi mümkün deneyeceğim eğer olursa güzel olacaktır.

Black Pearl Coin itemine isim eklenmesi ve F10'daki bazı sekmelerin adlarınıda düzeltirseniz ufak şeyler ama göze hoş durması için önemli olduğunu düşünüyorum.

8. !Lock kilit sistemi aktif edilecek.

Unutuyorsunuz. :)

8. !Lock kilit sistemi aktif edilecek.

Unutuyorsunuz. :)

Şuan için pm ile çalıştığı için botun tamamen testleri bitmedi bug yada sızma girişimi olabilir testler tamamen bittikden sonra aktif edilecektir tanıtıma yazdık ama henüz tamamlamadım bu durum için hepinizden kendi adıma özür diliyorum.

Çok küçük bir ricam olacak eğer mümkünse, moblara hp, mp, arrow ve return drop ekleyebilirmisiniz gold zor kasıldığı için bazı zamanlar onları alacak paramız olmuyorda yerden toplarız bizde :) Ek olarak önemsiz ama göze hoş gelecek detay olarak consiment'de max deggress 8 olarak görünmesi ve thief npcsinde europa kıyafetler var mesela onların kaldırılması gibi bir kaç detay daha var, bunlar problem değil tabiki ama görsellik açısından belirteyim dedim :)

-Parti moblarının aşırı gereksiz olduğunu düşünüyorum zira Ujigi giant 1,80 XP verirken parti mobu 0.30 XP veriyor ama kesmesi bir giantı kesmek kadar zor ve aşırı spawn oluyorlar adam gelip 3 slotun ortasına parti kuruyor diğer 2 slottaki elemanlar pert ( bazen partiyi kuran kişilerde toplu şekilde ölüyor bu tür durumlarda 3 slot birden pert olabiliyor ) LTP ile kasılmak her zaman daha fazla XP kazandırır pt mobları kaldırılmalı veya damageleri & spawn oranları düşürülmeli cidden biraz daha kendimden 5-6 level düşük moblarda kasılırsam kafayı yiyeceğim işimde gücümde adamım kendi levelimde slota koyarsam muhakkak keko sürüsünün teki gelip sağıma soluma parti kurup o slottaki bota koyan herkesi motor ediyor parti mobları sayesinde gına geldi artık kaç yorum kaç konu atıldı herşeyi not alıyorsunuz veya bir geri dönüş yapıyorsunzu her şikayete ama bu konuyu itina ile görmezden geliyorsunuz.

-Blackpearl coin m-bot tarafından görülüyor ve toplanılabiliyor ancak s-bot tarafından görülmüyor her iki botunda görmesi gerektiğini düşünüyorum oyuna yeni başlayanlar için pot item parası olarak görebilirsiniz bu 1m yi zira ortalık thief kaynıyor yeni başlayanların kervan çekmesi gün geçtikce zorlaşıyor.

-Level atladıkça verilen ödüller buglu veya tarafınızdan kaldırılmış bu ödüller bir nevi oyuncuların oyuna bağlanmasını daha çok zevk almasını sağlıyor örneğin 8-16-24-42-52 levellerde sos-moon-sun vermek oyunun dengesini birazda olsa bozabilir ama hiç yoktan npc +0 clean silah koyabilirsiniz veya 40-50 levellerinde verilmeyen %150 XP scrolları yerine tıpkı 5 levelde olduğu gibi 20 adet speed scroll verebilirsiniz.

-20 levelde arkadaşımın yardımıyla thieflik yaptım 5 yıldız maldan sadece 300k falan para geldi aşırı az olduğunu düşünüyorum traderlerin bir amacı var ama hunter ve thiefler amaçsız bu kadar çok thiefin olduğu sunucuda hiç kimse hunterlik yapmıyor rankda 1-2 kişi var hunterlerin ratelerinde daha büyük oynamalar yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

-Thiefler kervan ile towna girebiliyor daha önce oynadığım bir kaç pvp serverda bu bug düzeltilmişti biraz uğraşırsanız bu bugu fixleyebilecek kapasitede olduğunuzu düşünüyorum.

Bu yazdıklarım bir oyuncu olarak sunucunuzda gördüğüm & giderilmesi gereken eksikler oyunda şuan bir çok eksik var ama hepsini tek tek gidereceğinizi düşünüyorum bir çok oyuncuda bu şekilde düşündüğü için bu eksiklikleri görmezden geliyor lagg sorununu çözmeniz bunun bir başlangıcıydı ve umarım bu kalite ve hizmet farkını göstermeye devam edersiniz. 2012'de açtığınız sunucuda 100-150 kişi kalmıştı lagg sorunundan dolayı, her ne kadar çok şikayetçi bir kitle varmış gibi gözüksede aslında tam tersi kalite,hizmet sizlerden beklentiyi yükseltiyor normalde görmezden gelinebilecek şeyler bile oyuncunun gözüne batmaya başlıyor önceki serverda bazı karaktersizler oyunu bırakırken ciddi bir kitleyide beraberinde götürmüştü lagg sadece bahane oldu insanlara ama bu sefer tam tersi oluyor server 3k küsürken sp bugundan dolayı bazı guildler oyunu bırakma kararı aldı ve globallar üzerinden insanlara oyunu bırakma çağrısı yaptılar sonuç = server ertesi gün 4000 kişiye ulaştı ve 3500 in altına inmemeye başladı. :D

Yönetim herkesi dinlememeli lütfen. Dw cave gayet güzel ben orada kastım neden düşürüyorsunuz slotları? party mobları neden kaldırılsın diyorsunuz? Yarın da diceksiniz ki ekleyin taxi yapamıyoruz. İnsanlar var olduğu duruma göre öneri yapıyor ve yönetim bu tarz insanları dinlerse hata yapacaktır. Bak ne güzel yazmışsınız olacakları , onların dışına çıkmayın unutmayın ki slot azaltmak ve party mob kaldırmak %100lük kesimi memnun etmeyecektir. Yukarıda yazdığınız maddelerin hepsi %100lük kesimi memnun edecek tarzda o yüzden oyunun sisteminde değişiklik yapmaya gerek yok. Biz nasıl kastıysak sizde kasın yönetime baskı yapmaktan vazgeçin gidin cehennemsro cennetsro oynayın.

edit: Yönetim profesyonel davranıp önüne bakmalı öneri mesajları da silinmeli çok istiyorlarsa başka serverda yönetime baskı yaparak istediği oyunu oynayabilir, tabi 2 hafta sonra 1 istediği olmadığı için bırakacaklar. Server çok güzel şu haliyle.

Son düzenleme:
Taklamakan slotları cave slotları kadar yeterli değil bilginize. Sadece 3-4 belirli yerlerde spawn rate fazla diğer yerlerde mobları kesince bir süre sonra kalmıyor. @Zayns

Son düzenleme:
Taklamakan slotları cave slotları kadar yeterli değil bilginize. Sadece 3-4 belirli yerlerde spawn rate fazla diğer yerlerde mobları kesince bir süre sonra kalmıyor. @Zayns

Ben de cave slotlarına müdahale edilmemesi gerektiğini düşünüyorum serverda 4000 online var bundan 3-4 gün sonra cavede kasıcak slot yok diyeceksiniz bu sefer de:)
Taklamakan konusuna katılıyorum yine 7 gün sonra bütün server taklamakana çöktüğünde slot problemi olacaktır mobların özellikleriyle oynayabiliyorsanız çok küçük alanda hareket etmelerini sağlayabilirsiniz böylelikle sağda solda dağda taşta toplanmazlar

Yönetim herkesi dinlememeli lütfen. Dw cave gayet güzel ben orada kastım neden düşürüyorsunuz slotları? party mobları neden kaldırılsın diyorsunuz? Yarın da diceksiniz ki ekleyin taxi yapamıyoruz. İnsanlar var olduğu duruma göre öneri yapıyor ve yönetim bu tarz insanları dinlerse hata yapacaktır. Bak ne güzel yazmışsınız olacakları , onların dışına çıkmayın unutmayın ki slot azaltmak ve party mob kaldırmak %100lük kesimi memnun etmeyecektir. Yukarıda yazdığınız maddelerin hepsi %100lük kesimi memnun edecek tarzda o yüzden oyunun sisteminde değişiklik yapmaya gerek yok. Biz nasıl kastıysak sizde kasın yönetime baskı yapmaktan vazgeçin gidin cehennemsro cennetsro oynayın.

edit: Yönetim profesyonel davranıp önüne bakmalı öneri mesajları da silinmeli çok istiyorlarsa başka serverda yönetime baskı yaparak istediği oyunu oynayabilir, tabi 2 hafta sonra 1 istediği olmadığı için bırakacaklar. Server çok güzel şu haliyle.

İlk günden beri parti canavarlarının kalması gerektiğini savunuyorsun herhalde senin kasıldığın slotlarda pt mobu yok veya skill buguyla levelde öne geçip saati 400 silke taxi yapanlardan falansın anlamadım ben 2 günde 40 levelden 54 e çıktım pt de kasılmadım sırf şu parti mobları var diye geriden 5-6 level arkadan mobları keserek 5-6 level arkadan görevleri yaparak ilerledim.

Full chine serverda Parti mobu olmaz. Bunların kaldırılmasını istiyoruz zira LTP yaparken normal mob 2 katı exp veriyor + pre düşünürsek gayet iyi bi exp. Parti ile kasmanın hiç bir mantığı yok chin serverda. Birde moplardan return scrool drop olmasını istiyoruz almayı unutanlar oluyor ölmek zorunda kalıyoruz.

Mop spawnları yükseltilmiş ama dengesiz olmuş. Buglu bi yerde 10-15 canavar spawn olup kalıyor. mopların kalabalık oldugu bı slota bota atıyorsun bakıyorsun bu seferde moplar diğer slota dogru çıkmaya başlamış. Spawn hızı yerine clone taklamakan ve clone cave iş görecek gibi. Daha da yetersiz gelirse rock dağının açılıp niya shaman eklenmesi taraftarıyım.

İlk günden beri parti canavarlarının kalması gerektiğini savunuyorsun herhalde senin kasıldığın slotlarda pt mobu yok veya skill buguyla levelde öne geçip saati 400 silke taxi yapanlardan falansın anlamadım ben 2 günde 40 levelden 54 e çıktım pt de kasılmadım sırf şu parti mobları var diye geriden 5-6 level arkadan mobları keserek 5-6 level arkadan görevleri yaparak ilerledim.

Benim kasıldığım yerde party mob yok olsa da farketmez. Party mobunu kesemeyecek yere bırakırsan forumda daha çok ağlarsın :) ben 61 level iken skillerim 52 de idi bilip bilmeden bug bug diye konusma her yüksek leveli bug saniyorsunuz yönetim skillerimi incelesin kaçta diye istersen? Taxi falan da yapmiyorum 1h 1m sona taxi yaptim 7 kisi geldi 1 saatte kazandigim para 2m+ 10 silk giden potu saymiyorum bedava kastım. Bir daha söyleyeceklerini iyi düsün. Konuyu saptiriyorsun.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri