• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Online Kritik Güncelleme v0.5

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
80 Levelde sp azalması normaldir, bu bir hata veya bug veya yanlışlıkla yapılmış bişey değildir.

65 lvl karakterde 0 gap ile 9 gap arasındaki skill experiencede sadece %20-25 lik bir artış gerçekleşiyor. Bu durum normal değil.

65 lvl karakterde 0 gap ile 9 gap arasındaki skill experiencede sadece %20-25 lik bir artış gerçekleşiyor. Bu durum normal değil.

Normalin tanımı veya ölçüsü nedir, kime göre neye göre? iSRO'ya göre mi?

iSRO ile karşılaştırırsak bir sürü normal şey de buluruz anormal şey de buluruz burası her ne kadar orijinale sadık kalınmaya çalışılmış olsa da sonuç itibari ile bir private server ve birçok değişiklik bulunmakta.

Her private serverin kendi normali ve ölçüsü vardır, bizimkinde de durum bahsettiğiniz gibi belirlenmiş, bunu başka serverlar ile karşılaştırırsanız elbet anormal gözükebilir ama karşılaştırmak doğru bir davranış olmayacaktır.

Normalin tanımı veya ölçüsü nedir, kime göre neye göre? iSRO'ya göre mi?

iSRO ile karşılaştırırsak bir sürü normal şey de buluruz anormal şey de buluruz burası her ne kadar orijinale sadık kalınmaya çalışılmış olsa da sonuç itibari ile bir private server ve birçok değişiklik bulunmakta.

Her private serverin kendi normali ve ölçüsü vardır, bizimkinde de durum bahsettiğiniz gibi belirlenmiş, bunu başka serverlar ile karşılaştırırsanız elbet anormal gözükebilir ama karşılaştırmak doğru bir davranış olmayacaktır.

Abi sp demişken bu bug yapanlar yaptı bitti diyorum ki swde herkese 20k veya xxk sp verelim herkes mutlu olsun sp bugu yapanın zaten ihtiyacı yok yapmayanın da gönlü olsun.
Birde kervan hpleri 30 k thiefler tek mi atıyor nabıyor bir açıklarmısınız?

Abi sp demişken bu bug yapanlar yaptı bitti diyorum ki swde herkese 20k veya xxk sp verelim herkes mutlu olsun sp bugu yapanın zaten ihtiyacı yok yapmayanın da gönlü olsun.
Birde kervan hpleri 30 k thiefler tek mi atıyor nabıyor bir açıklarmısınız?

Level'a göre değişiyor o hp, 70 levelda 80k civarı hp var

80 Levelde sp azalması normaldir, bu bir hata veya bug veya yanlışlıkla yapılmış bişey değildir.
Hocam 9 gap adamın 2 sp alırken 79lv 0 gap adamın bir mobdan 5sp alması çok mu normal. Ben şuan sadece lv79 dan lv 80e 9 gap kassaydım ff dim. Fakat şimdi 80lv oludugum için hiç sp gelmiyor ve bildiğiniz lv80 de exp rateyi kısayım derken sp rateyide kısmıssınız.

Ek: 4/4ltp de gelen sp 2.Ltp olmadıgı zaman gelen sp 1 anca. 7/24 full hiç bozulmayan bir LTP bulmakta imkansıza yakın.

Son düzenleme:
Hocam 9 gap adamın 2 sp alırken 79lv 0 gap adamın bir mobdan 5sp alması çok mu normal. Ben şuan sadece lv79 dan lv 80e 9 gap kassaydım ff dim. Fakat şimdi 80lv oludugum için hiç sp gelmiyor ve bildiğiniz lv80 de exp rateyi kısayım derken sp rateyide kısmıssınız.

Ek: 4/4ltp de gelen sp 2.Ltp olmadıgı zaman gelen sp 1 anca. 7/24 full hiç bozulmayan bir LTP bulmakta imkansıza yakın.

Tezine katılıyorum muhtemelen sp rateyide kıstılar :) Yönetim normal demiş ama normal falan değil isro80capte oynadım 9gap char kastım 80de 1sp geldiğini nasıl normal kabul görüyorsunuz şaşırtıcı

Tezine katılıyorum muhtemelen sp rateyide kıstılar :) Yönetim normal demiş ama normal falan değil isro80capte oynadım 9gap char kastım 80de 1sp geldiğini nasıl normal kabul görüyorsunuz şaşırtıcı

Hocam en iyisi 80 olmamak :drym: 70-79 arası farmlı kasmak charı ben hybirt char kullandığım için zaten 70 -80 arası kasmayı düşünüyordum. Zaten yapılan açıklamalarla 65 level mopta kessen 72 level item drop oluyor. 72 level mopta kessen 64 item drop oluyor biraz karışık orasını anlayamadım bir türlü. charım suan 70 level 9 gap var ltpde 5 sp gelıyor her moptan. 68-70 nachallarda kasıyorum.

Merhabalar,

Kritik bazı sorunların düzeltilmesi için oyunumuz Cuma günü 13:00 - 14:00 arasında bakıma alınacaktır. Bu tarihten sonra sadece haftalık güncellemeler Pazartesi günü yapılacaktır.

Günlleme Notları:

1. Arabian dress sorunu düzeltilecek sorunlu dressler / parçaları otomatik iade alınıp silkleri hesaplara iade edilecek.

2. 8D sox itemlerde blue gözükmeme sorunu düzeltilecek.

3. Wolf petlerindeki level sorunu düzeltilecek.

4.
Başlangıç itemleri npc satış fiyatları 1 gold olarak ayarlanacak.

5. Capture the Flag tekrar aktif edilecek.

6. Hotan'da botların arrowları görmeme sorunu düzeltilecek.

7. Guild amblemleri düzeltilecek.

... yeni maddeler eklenebilir Cumaya kadar.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Ümit abi 2 genel sorundan bahsedeceğim.
1- Şuan bir sorun gibi görünmesede trader - hunter - thief esnasında reverse kullanımının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
artı olarak kervan etrafında çıkan thieflerin - hunterlerin biraz daha çok çıkması lazım millet bufalodan inmeden kervan atabiliyor. Tabiki rewardlarında da bir o kadar iyileştirme yapılması bence güzel olabilir.

2- ölünce yerden kaldıran (res gerekmeden) scroll ismi şuan aklımda değil bu scroll yarın kale açıldığında savaşlarda dengesizlik çıkarabileceğinden bu scrolla süre getirilmeli diye düşünüyorum. Örn: 2dk

teşekkürler.

2- ölünce yerden kaldıran (res gerekmeden) scroll ismi şuan aklımda değil bu scroll yarın kale açıldığında savaşlarda dengesizlik çıkarabileceğinden bu scrolla süre getirilmeli diye düşünüyorum. Örn: 2dk

teşekkürler.

kale savaşında kapalı olacağı söylenmişti.

Yerden vigor grain çıkmıyor. Ayrıca S botta Black Pearl Coin toplatamıyoruz başka bir coinle değiştirilip s botta görünür yapılmasını istiyoruz

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca old sistemde npcde elix stone olmaz bunlar oyunun tadı tuzu piyasa dır npcden kaldırılmasını istiyoruz oylamaya sunarsanız seviniriz

Yerden vigor grain çıkmıyor. Ayrıca S botta Black Pearl Coin toplatamıyoruz başka bir coinle değiştirilip s botta görünür yapılmasını istiyoruz

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca old sistemde npcde elix stone olmaz bunlar oyunun tadı tuzu piyasa dır npcden kaldırılmasını istiyoruz oylamaya sunarsanız seviniriz

Topluyor, dün gece 2 tane toplamış benim karakterim ama item adı nedir, ayarı nedir? Bilmiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Kesinlikle npcden stone ve elixir kaldırılırsa 10 numara olur oyun.Bi tık artırılabilir stone ve elixir mobdan düşme oranı.Ama npcden kaldırılsın

Ümit abi 2 genel sorundan bahsedeceğim.
1- Şuan bir sorun gibi görünmesede trader - hunter - thief esnasında reverse kullanımının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
artı olarak kervan etrafında çıkan thieflerin - hunterlerin biraz daha çok çıkması lazım millet bufalodan inmeden kervan atabiliyor. Tabiki rewardlarında da bir o kadar iyileştirme yapılması bence güzel olabilir.

teşekkürler.

Bahsettiğin scroolun kale savaşlarında kullanılması kaldırıldı. Reverse olayına ben de katılıyorum. Job statüsündeyken kullanılmaması daha dengeli olur.

Kesinlikle npcden stone ve elixir kaldırılırsa 10 numara olur oyun.Bi tık artırılabilir stone ve elixir mobdan düşme oranı.Ama npcden kaldırılsın
Goldun değeri artiyor bu şekilde elixir 250 k olduğu için akbabalar ortaya çıkamiyor

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

- - - Güncellendi - - -

oyun içi gold enflasyonunun önüne geçilmesi için npcde kalması iyi olur

Hp - Mp görünmeme nedeni windows ların locasyonun türkiye olmaması yabancılara bunun bilgisini verdik düzeltenler var sorun yok ama detaylı bilgi için bi konu açacağız yabancı oyuncular için.

Lokasyonum Türkiye hala aynı sıkıntı devam ediyor.

Hp - Mp görünmeme nedeni windows ların locasyonun türkiye olmaması yabancılara bunun bilgisini verdik düzeltenler var sorun yok ama detaylı bilgi için bi konu açacağız yabancı oyuncular için.

Küfür filtresine bir update zamanı geldi mi ? :)

Goldun değeri artiyor bu şekilde elixir 250 k olduğu için akbabalar ortaya çıkamiyor

Goldun değeri mi artıyo ne alaka?Goldun değeri mi azalcak shopta satılmayınca,isroda falan gold değersizdi yani nasıl bi mantık bu anlamadım.

Geridekiler ilerdekilere daha zor yetişiyo sadece.Bir getirisi yok şu stone elixir npc shop olayının.Sadece oyunda ilerideki oyuncuların işini kolaylaştırıyo milletle muhatap olmuyolar,sonra sıkıyo ama bi süre sonra

Goldun değeri mi artıyo ne alaka?Goldun değeri mi azalcak shopta satılmayınca,isroda falan gold değersizdi yani nasıl bi mantık bu anlamadım.

Geridekiler ilerdekilere daha zor yetişiyo sadece.Bir getirisi yok şu stone elixir npc shop olayının.Sadece oyunda ilerideki oyuncuların işini kolaylaştırıyo milletle muhatap olmuyolar,sonra sıkıyo ama bi süre sonra
Yeter fazla tartismicam bunaldım. Oyunculardaki gold npcye gidiyor oyuncular icerisinde dolasmiyor. Goldun eriyebilecegi bir yer var anladın mı ??? Gold bu sayede daha değerli oluyor.

Geri